Asysta Krzysztofa Piątka w starciu z Torino [WIDEO]

Autor:Arek Dobruchowski

16 kwietnia 2023, 16:26 • 2 min czytania 7 komentarzy

Krzysztof Piątek dalej czeka na pierwszego gola w Serie A od 5 listopada 2022 roku, choć należy odnotować, że dziś Polak zaliczył asystę przy trafieniu Tonny’ego Vilheny w starciu z Torino.

Salernitana świetnie weszła w mecz w Turynie. Już w 9. minucie holenderski pomocnik perfekcyjnym strzałem z szesnastego metra pokonał Vanję Milinkovicia-Savicia. Krzysztof Piątek będąc tyłem do bramki wystawił piłkę do Vilheny.

Kilka minut później Polak mógł i powinien wpisać się na listę strzelców, ale w sytuacji sam na sam z serbskim bramkarzem, kopnął piłkę w słupek. Piątek w tym sezonie Serie A strzelił do tej pory trzy gole i zaliczył trzy asysty.

Do przerwy Salernitana prowadziła 1:0 z Torino, żeby ostatecznie zremisować 1:1. Gola wyrównującego zdobył paragwajski napastnik Antonio Sanabria. Piątek na boisku spędził 58 minut. Z kolei w drużynie gospodarzy cały mecz na ławce rezerwowych spędził Karol Linetty.

Salernintana zajmuje obecnie 15. miejsce w ligowej tabeli, a jej dzisiejszy rywal Torino plasuje się na 10. lokacie.

WIĘCEJ O SERIE A:

foto. Newspix

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.