Ancelotti: – Nie wygraliśmy z powodu spalonego, co do którego mamy wątpliwości

Autor:Arek Dobruchowski

20 marca 2023, 09:26 • 3 min czytania 19 komentarzy

We wczorajszym El Clasico to FC Barcelona wyszła zwycięsko z tego starcia (2:1), powiększając przewagę w lidze nad Realem Madryt do dwunastu punktów. Na konferencji prasowej Carlo Ancelotti nie ukrywał, że dalej nie jest przekonany, co do decyzji sędziów VAR o anulowaniu gola Marco Asensio.

Czy „Królewscy” po wczorajszej porażce mają już świadomość, że nie zdobędą mistrzostwa Hiszpanii w tym sezonie? – Mamy większą stratę niż przed meczem i jest jeszcze trudniej, ale to nie znaczy, że nie myślimy o rozgrywaniu kolejnych meczów ligowych. Będziemy je rozgrywać aż do ostatniego na maksa, jak robiliśmy dotychczas. […] Zmiany dały impuls drużynie, bo od 70. minuty spróbowaliśmy wszystkiego. Mieliśmy okazje, graliśmy szybko, strzeliliśmy gola… Mecz był wygrany – mówił Ancelotti.

W 81. minucie piłkę do siatki wpakował Marco Asensio. Na tablicy wyników pojawił się wynik 2:1 do Realu Madryt. Jednak zmienił się on po chwili na 1:1, gdyż na wozie VAR uznano, że Hiszpan był na minimalnym spalonym. Ancelotti na konferencji prasowej sugerował, że nie do końca zgadza się z tą interpretacją sędziów.

Jak mówię, to był kompletny mecz od pierwszej do ostatniej minut. Nie wygraliśmy. Dlaczego? Bo… Był spalony, co do którego ciągle mamy wątpliwości. Nie jest pewny. Nie jest 100%. Mamy wątpliwość i wracamy do Madrytu z tą wątpliwością – podkreślał Ancelotti.

Długo nie musieliśmy czekać na odpowiedź Xaviego na słowa trenera Realu, który uważa, że w tej sytuacji był spalony i nie ma o czym dyskutować. – Wątpliwości co do spalonego? Był ewidentny. Zaskakują mnie takie stwierdzenia Ancelottiego. Nie ma tu żadnej debaty. Jak to przeżyłem? Z wielką satysfakcją, radością… Widać te godziny pracy… Myślę, że byliśmy lepsi, a wynik sprawiedliwy. Samo 0:1 było niesprawiedliwe. Mieliśmy wcześniej trzy dogodne okazje.

Skąd wzięła się tak duża różnica punktowa między Barceloną a Realem Madryt? – To proste. Mieli większą ciągłość niż my. Tu nie ma żadnej tajemnej wiedzy. W ciągu sezonu mieli lepszą regularność dobrych wyników niż my. Wiele kosztował nas styczeń, bo po mundialu długo nie mogliśmy wskoczyć na nasz odpowiedni poziom. Teraz jest lepiej i pomimo porażki wierzę, że dobrze zakończymy ten sezon – stwierdził Ancelotti.

WIĘCEJ O HISZPAŃSKIM FUTBOLU:

cytaty: realmadryt.pl

Entuzjasta młodzieżowego futbolu. Jest na tym punkcie tak walnięty, że woli oglądać Centralną Ligę Juniorów niż Ekstraklasę. Większą frajdę sprawia mu odkrywanie nowych talentów niż obserwowanie cały czas tych samych twarzy, o których mówi się, że są „solidnymi ligowcami”. Twierdzi, że szkolenie dzieci i młodzieży w Polsce z roku na rok się prężnie rozwija, ale niestety w Ekstraklasie dalej są trenerzy, którzy boją się stawiać na zdolnych młodych chłopaków. Aczkolwiek nie samą juniorską piłką człowiek żyje - masowo pochłania również mecze Premier League, a w jego żyłach płynie niebieska krew sympatyka londyńskiej Chelsea.