W sobotnie popołudnie Śląsk Wrocław podejmował u siebie Stal Mielec w ramach 25. kolejki Ekstraklasy. Mecz zakończył się remisem 1:1. Na konferencji prasowej Ivan Djurdjević nie krył rozczarowania z pracy sędziów. – Sędziowie mówią, żeby ich rozumieć, ale niech oni rozumieją nas. 

Djurdjević: – Takie błędy sędziów mogą kosztować trenerów pracę

Pierwsi na prowadzenie w tym spotkaniu wyszli gospodarze za sprawą Erika Exposito w siódmej minucie. Na odpowiedź Stali Mielec nie musieliśmy długo czekać, gdyż zaledwie trzy minuty później Rauno Sappinen zdobył swojego pierwszego gola dla drużyny z Podkarpacia, doprowadzając do wyrównania. Ta bramka padła po rzucie rożnym, którego nie powinno być. Podsumowując to spotkanie Ivan Djurdjević skupił swoją uwagę właśnie na tej sytuacji.

– Bardzo chcieliśmy ten mecz wygrać. Zwłaszcza było widać to w drugiej połowie, gdzie mieliśmy dużą przewagę, a Stal się tylko broniła. Zdobyliśmy gola po dobrej akcji, kiedy powalczyliśmy o piłkę. Wiedzieliśmy, że Stal może zdobyć gola i tak się niestety stało. Tylko tyle, że wcześniej piłka wyszła pół metra za boisko – zaczął serbski szkoleniowiec.

– Ja wiem, że każdy jest człowiekiem i popełnia błędy, ale za jakiś czas może się okazać, że taki gol może dużo kosztować. I nie mówię tylko o nas, ale w ogóle o tego rodzaju błędach. Jeżeli dążymy do eliminowania błędów sędziów, to może rozszerzmy VAR i niech działa też w takich sytuacjach. Na różnego rodzaju konferencjach mówi się nam trenerom, że musimy być wyrozumiali, ale takie błędy mogą kosztować trenerów na przykład pracę – kontynuował Djurdjević.

W dalszej części Djurdjević skomentował również żółte kartki, które pokazał sędzia Piotr Lasyk jego piłkarzom, którzy będą pauzować w najbliższej kolejce. – Rozmawiałem po meczu z wiceprezesem klubu, być może będziemy się odwoływać od żółtej kartki Johna Yeboaha, która eliminuje go z występu w kolejnym meczu przeciwko Lechii. Czwarta kartka dla Exposito? Sędziowie mówią, żeby ich rozumieć, ale niech oni rozumieją nas. Piłka nożna to są emocje, końcówka meczu, dwudziestu dwóch rozemocjonowanych zawodników. W takiej sytuacji nie powinno być kartek i tyle.

O atmosferze wokół Śląska Wrocław. – Wokół Śląska jest bardzo negatywny odbiór – „powinniśmy mieć więcej, robić więcej”, tak jak bylibyśmy jakimś innym klubem. Gdyby było łatwo, mnie tutaj by nie było. Od początku sezonu powtarzam, że celem jest utrzymanie, nie wszyscy chcieli to akceptować. Chciałbym, aby wszyscy się w tej walce zjednoczyli. Wiemy, w jakim klubie jesteśmy i musimy trzeźwo ocenić sytuację. Chcemy jak najszybciej utrzymać się w lidze i myśleć o kolejnym sezonie. Ale już wiemy, że kolejne rozgrywki też nie będą łatwe, bo wielkich zmian w składzie nie będzie.

W tym momencie Śląsk Wrocław zajmuje obecnie 11. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 30 punktów.

CZYTAJ WIĘCEJ O EKSTRAKLASIE:

Fot. Newspix

Suche Info
22.03.2023

Media: Barcelona znalazła sposób na zakontraktowanie Messiego

Wciąż nie wiadomo, jaka będzie przyszłość Leo Messiego. O powrót Argentyńczyka walczy FC Barcelona, która według dziennika „Mundo Deportivo” znalazła właśnie sposób na ominięcie przepisów finansowych i sprowadzenie go z PSG.Messi wciąż nie podjął żadnej decyzji dotyczącej swojej przyszłości, ale już niedługo będzie musiał to zrobić. Jego kontrakt z Paris Saint-Germain obowiązuje tylko do końca czerwca i wciąż nie został przedłużony. Władze paryskiego klubu chcą, żeby Argentyńczyk został i złożyły mu już intratną […]
22.03.2023
Weszło
22.03.2023

Trela: Nostalgia za letnią baśnią. Po co Niemcom organizacja Euro 2024?

Nie muszą wybudować żadnego nowego stadionu, a istniejące wymagają tylko kosmetycznych zmian. Dziewięć z dziesięciu miast-organizatorów gościło już mundial przed siedemnastu laty. Gdyby się uparli, mistrzostwa byliby w stanie przyjąć choćby w najbliższy weekend. Kwestie infrastrukturalne są jednak łatwiejsze niż ponowne wywołanie w narodzie zbiorowego entuzjazmu. I to największe wyzwanie gospodarzy kolejnych mistrzostw Europy na 15 miesięcy przed startem turnieju.Po dwunastu latach spędzonych na emigracji w Paryżu Heinrich Heine wraca do ojczyzny. Odwiedza […]
22.03.2023
Suche Info
22.03.2023

Kownacki o braku powołania: – Poczułem się, jakby mnie ktoś strzelił w twarz

Dawid Kownacki jest jednym z największych nieobecnych pierwszego zgrupowania reprezentacji Polski pod wodzą Fernando Santosa. Napastnik Fortuny Duesseldorf przyznał w rozmowie z kanałem Foot Truck, że brak powołania bardzo go zaskoczył.Kownacki jest w tym sezonie w znakomitej formie. Od początku sezonu rozegrał 26 spotkań w barwach Fortuny, w których zdobył 13 bramek i zaliczył osiem asyst. Dzięki temu 26-latek wzbudził zainteresowanie klubów Bundesligi i Premier League.To jednak nie wystarczyło, żeby otrzymać powołanie […]
22.03.2023
Weszło
22.03.2023

Górnik i jego uniwersum. 100 sytuacji, które mogły wydarzyć się tylko w Zabrzu

Ciężka patologia. Absurd z gatunku „tego nie ogarniesz”. Ale i wielka tradycja, imponująca baza kibicowska i przyzwoita (zazwyczaj) jakość piłkarska. Bieda i gablota wypchana po brzegi. Miejskie powiązania i szok ludzi spoza układu. Rotacje na kierowniczych stanowiskach i kaprysy pani prezydent. Ultimatum i komunikaty. Zabrzańskie uniwersum nigdy nas nie zawodzi. Jako że w zeszłym tygodniu Górnik dostarczył nam trochę rozrywki, postanowiliśmy zebrać w jedno miejsce najbardziej kuriozalne sceny z najnowszej historii 14-krotnego mistrza […]
22.03.2023
Weszło
22.03.2023

Tomczyk o sprawie z Feio: Całe moje życie sportowe i zawodowe zostało oplute [WYWIAD]

Paweł Tomczyk 9 marca wypowiedział umowę Motorowi Lublin. Dwa dni wcześniej prezes i dyrektor sportowy klubu decyzją rady nadzorczej został zawieszony w pełnieniu obowiązków z powodów zdrowotnych. Wszystko było następstwem awantury, w trakcie której trener Goncalo Feio uderzył prezesa kuwetką na dokumenty, co doprowadziło do pęknięcia łuku brwiowego i wizyty w szpitalu. Porozmawialiśmy z Tomczykiem o jego pracy, całym feralnym zdarzeniu i konflikcie z Feio. To jego pierwszy wywiad w tej sprawie. […]
22.03.2023
Suche Info
21.03.2023

Deschamps potwierdza, Maignan „jedynką” w bramce Francuzów

„Bezkrólewie” między słupkami francuskiej kadry nie trwało zbyt długo. Po zakończeniu kariery reprezentacyjnej przez Hugo Llorisa, w jego buty ma wejść Mike Maignan.– Hierarchia w bramce jest dla mnie bardzo ważna. Właśnie dlatego, pozycja bramkarza numer jeden jest zarezerwowana dla Mike’a – przynajmniej do końca marcowego zgrupowania. Później sytuacja może się zmienić, wszystko zależy od aktualnej dyspozycji oraz kondycji zdrowotnej naszych zawodników – podkreślił […]
21.03.2023
Suche Info
22.03.2023

Media: Barcelona znalazła sposób na zakontraktowanie Messiego

Wciąż nie wiadomo, jaka będzie przyszłość Leo Messiego. O powrót Argentyńczyka walczy FC Barcelona, która według dziennika „Mundo Deportivo” znalazła właśnie sposób na ominięcie przepisów finansowych i sprowadzenie go z PSG.Messi wciąż nie podjął żadnej decyzji dotyczącej swojej przyszłości, ale już niedługo będzie musiał to zrobić. Jego kontrakt z Paris Saint-Germain obowiązuje tylko do końca czerwca i wciąż nie został przedłużony. Władze paryskiego klubu chcą, żeby Argentyńczyk został i złożyły mu już intratną […]
22.03.2023
Suche Info
22.03.2023

Kownacki o braku powołania: – Poczułem się, jakby mnie ktoś strzelił w twarz

Dawid Kownacki jest jednym z największych nieobecnych pierwszego zgrupowania reprezentacji Polski pod wodzą Fernando Santosa. Napastnik Fortuny Duesseldorf przyznał w rozmowie z kanałem Foot Truck, że brak powołania bardzo go zaskoczył.Kownacki jest w tym sezonie w znakomitej formie. Od początku sezonu rozegrał 26 spotkań w barwach Fortuny, w których zdobył 13 bramek i zaliczył osiem asyst. Dzięki temu 26-latek wzbudził zainteresowanie klubów Bundesligi i Premier League.To jednak nie wystarczyło, żeby otrzymać powołanie […]
22.03.2023
Suche Info
21.03.2023

Deschamps potwierdza, Maignan „jedynką” w bramce Francuzów

„Bezkrólewie” między słupkami francuskiej kadry nie trwało zbyt długo. Po zakończeniu kariery reprezentacyjnej przez Hugo Llorisa, w jego buty ma wejść Mike Maignan.– Hierarchia w bramce jest dla mnie bardzo ważna. Właśnie dlatego, pozycja bramkarza numer jeden jest zarezerwowana dla Mike’a – przynajmniej do końca marcowego zgrupowania. Później sytuacja może się zmienić, wszystko zależy od aktualnej dyspozycji oraz kondycji zdrowotnej naszych zawodników – podkreślił […]
21.03.2023
Suche Info
21.03.2023

Media: Herve Renard ma poprowadzić kobiecą reprezentację Francji

Herve Renard nie planuje kontynuować swojej kariery w Arabii Saudyjskiej. Jak podaje dziennik „The Athletic”, 54-latek może już wkrótce zostać selekcjonerem kobiecej reprezentacji „Trójkolorowych”.Jeżeli doniesienia brytyjskich mediów się potwierdzą, jeszcze Herve Renard zmieni swojego pracodawcę jeszcze w tym miesiącu. Nie zostanie jednak trenerem OGC Nice, ani tym bardziej selekcjonerem reprezentacji Belgii. Doświadczony szkoleniowiec ma bowiem przejąć stery w… kobiecej reprezentacji […]
21.03.2023
Suche Info
21.03.2023

Pechowy uraz Bereszyńskiego na zgrupowaniu kadry

Bartosz Bereszyński nie wystąpi w dwóch najbliższych spotkaniach reprezentacji Polski – czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym. Powodem absencji bocznego obrońcy ma być naciągnięcie więzadła w kolanie.W przypadku zdrowia kadrowiczów, Fernando Santos nie ma ostatnio szczęścia. Najpierw doszły nas słuchy o urazach Kamila Piątkowskiego oraz Kacpra Kozłowskiego, a dzisiaj na listę nieobecnych wpisał się także Bartosz Bereszyński. 30-letni obrońca opuści zgrupowanie kadry ze względu na problemy mięśniowe. Jego miejsce w drużynie […]
21.03.2023
Suche Info
21.03.2023

Surowa kara dla kibica za atak na bramkarza Sevilli

Zakaz stadionowy na najbliższe 40 lat – dokładnie taką karę otrzymał kibic, który zaatakował bramkarza Sevilli podczas meczu Ligi Europy. Napastnik został obciążony także karą finansową.Do zdarzenia doszło 23 lutego, w trakcie spotkania PSV Eindhoven z Sevillą. To właśnie wtedy, 20-letni kibic wtargnął na murawę, aby skonfrontować się bezpośrednio z bramkarzem gości – Marko Dmitroviciem. Serb odparł atak bez większego wysiłku.https://twitter.com/eurofootcom/status/1637868323873382429?s=20WIĘCEJ NA WESZŁO: Niepotrzebnie czekając […]
21.03.2023
Liczba komentarzy: 11
Subscribe
Powiadom o
guest

11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Proboszcz
Proboszcz
3 dni temu

No tak ,cienki od początku sezonu Śląsk to wina sędziów ,w PP też napewno sędziowie zawalili ,kurde , jak Iwan przyszedł z Głogowa to myślałem że ten mizerny Śląsk zacznie coś grać ale się bardzo pomyliłem ,szkoda tylko pieniędzy podatników ale nie tyle w Polsce się marnotrawi

Bodek
Bodek
3 dni temu
Reply to  Proboszcz

A teraz zamień – czysto teoretycznie – Stal na Legię. Wiesz, ile byłoby tutaj komentarzy o kupowaniu sędziów i lżenia warszawskiej drużyny? A tak, to jestem tylko Ty i ja:)

Kowal jest moim pasterzem
Kowal jest moim pasterzem
3 dni temu
Reply to  Bodek

Poznań do dzisiaj grzeje identyczną sytuacją z meczu Wisła – Legia z 2013 roku. Niektórym tam tak się ta sytuacja wryła w pamięć, że aż zaczęli twierdzić, że to w meczu z Lechem było.

Imię
Imię
3 dni temu
Reply to  Bodek

Weźcie się za rączki i zatańczcie danca cuduro! Ameby umysłowe! Tańczyć razem!!!!

rajo
rajo
3 dni temu

tzw. efekt motyla – milion lat temu ptaszek nasrał gdzie nie trzeba co skutkuje tym, że dziś mamy efekt cieplarniany, a na serio – gdyby po tym rożnym nic się nie wydarzyło to co? Zapominamy o sprawie? A ile takich podobnych sytuacji było, jakieś wolne z dupy, rożne nienależne i gol? Zgadzam się, że VAR powinien interweniować, ale przed wykonaniem rożnego

KKS
KKS
3 dni temu

Zacznij serbusiu od szukania winy u siebie, a nie u sędziów, bo ty zawsze poszkodowany, a trenować nie potrafisz.

Sok z Kiszczaka
Sok z Kiszczaka(@sok-z-kiszczaka)
3 dni temu

Co racja to racja.

Imię
Imię
3 dni temu

Won korwo 30 nickach co sama sobie odpisuje… z tego portalu

Dżimi Fontello - śpiewak burdelowy
Dżimi Fontello - śpiewak burdelowy
3 dni temu

Wiemy, w jakim klubie jesteśmy” – no właśnie. To jest clou 😀

Kiepskich życie, kiepski świat w morde jeża Cycu, karwa kawka 😀

Dario
Dario
3 dni temu

Piłka nożna to są emocje, końcówka meczu, dwudziestu dwóch rozemocjonowanych zawodników. W takiej sytuacji nie powinno być kartek i tyle.”
A co się będziemy szczypać trenerze! W końcówkach meczy niech nie będzie też karnych i w ogóle sędziowie schodzą w 80 minucie do szatni, niech się dzieje wola Boża!
Co im się tam roi w tych głowach trenerskich czasem, aż strach zgadywać.

Twierdza
Twierdza
2 dni temu

Kolejny mecz ustawiony przez centrale PZPN – piłkarski poker wiecznie żywy. Co tam nam VAR i inne obostrzenia, my w PZPN damy radę, każdy mecz ustawić, nawet w biały dzień, pod obserwacją kamer… Nie ma uczciwego sędziowania przez PZPN i co nam zrobicie?!!!