„One man show Drągowskiego”. Włosi zachwyceni występem Polaka

11 marca 2023, 09:40 • 1 min czytania 7 komentarzy

Bartłomiej Drągowski spisał się wyśmienicie w rywalizacji z Interem Mediolan i w ogromnej mierze dzięki niemu ekipa z Ligurii nieoczekiwanie pokonała zespół z Lombardii 2:1. Według La Gazzetta dello Sport reprezentant Polski był najlepszym piłkarzem meczu.

Drągowski obronił rzut karny Lautaro Martineza, popisał się kilkoma udanymi interwencjami i do tego rozpoczął pierwszą akcję bramkową.

Być może musiał wyrównać rachunki z Lautaro. „One man show” w pierwszej połowie: poza obronionym karnym trzy wzorowe interwencje po uderzenia Argentyńczyka. A to nie wszystko, bo to on uruchomił N’Zolę przy golu Maldiniego – napisano w mediolańskim dzienniku, który ocenił Drągowskiego na osiem w dziesięciostopniowej skali i wybrało na najlepszego zawodnika spotkania.

Szymon Żurkowski, który rozegrał pierwszą połowę, zasłużył na piątkę, co było najgorszą oceną wśród zwycięzców (wspólnie z trzema innymi piłkarzami).

Zaczął jako trequartista, by pilnować Brozovicia, ale nigdy mu się to nie udawało – argumentowano notę.

Przemysław Wiśniewski wystąpił od 89. minuty i to zbyt krótko, by został oceniony. Arkadiusz Reca pauzował za żółte kartki.