Cadiz protestuje i chce zawieszenia rozgrywek La Liga

02 marca 2023, 10:37 • 1 min czytania 15 komentarzy

W hiszpańskiej piłce ostatnimi czasy afera goni aferę. Tym razem oliwy do ognia dolało Cadiz, które oprotestowało decyzję arbitrów z meczu przeciwko Elche (1:1). Odbył się on 16 stycznia.

Gospodarze w 81. minucie stracili prowadzili z drużyną czerwonej latarni, ale powtórki wykazały, że gol nie powinien zostać uznany. Sędziowie nie zauważyli pozycji spalonego Ezequiela Ponce i skupili się na tym, czy nie było faulu we wcześniejszej fazie akcji.

Wściekli szefowie Cadiz domagali się powtórzenia ostatnich dziesięciu minut spotkania. Hiszpański związek odrzucił ten wniosek, więc klub poszedł dalej i odwołał się do Sportowego Sądu Arbitrażowego (CAS) w Lozannie.

Cadiz do czasu wydania decyzji oczekuje też… zawieszenia całych rozgrywek Primera Division. Argumentuje to tym, że tylko w takim przypadku można uniknąć sytuacji, w której szkody z powodu błędu sędziów byłyby nieodwracalne. Czytaj: gdyby ekipa z Kadyksu spadła. Obecnie ma zaledwie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.