Wrócił do zdrowia i już strzelił. Kownacki dalej w formie [WIDEO]

24 lutego 2023, 18:52 • 1 min czytania 11 komentarzy

Dawid Kownacki zdobył bramkę w pierwszym po kontuzji mięśniowej meczu. Polski napastnik strzelił gola już w 47. sekundzie spotkania z Eintrachtem Brunszwik.

Kownacki nabawił się urazu mięśniowego w połowie lutego. Wstępne diagnozy mówiły nawet o miesiącu przerwy. Późniejsze badania dały bardziej optymistycznie wyniki i pauzę do trzech tygodni. Finalnie skończyło się tylko na jednym spotkaniu pauzy. W opuszczonym przez Polaka starciu z Greuther Fuerth Fortuna Duesseldorf przegrała 1:2. Tydzień później napastnik był już zdrowy i od razu wskoczył do składu. Potrzebował niespełna pięćdziesięciu sekund, by zdobyć bramkę!

Kownacki bardzo dobrze obrócił się z rywalem na plecach w polu karnym i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza Eintrachtu Brunszwik – Jasmina Fejzicia. Trafienie w wykonaniu polskiego snajpera możecie zobaczyć poniżej.

Kwadrans później Polak wywalczył jeszcze rzut karny, ale Rouwen Hennings go zmarnował. To jedenasta bramka w tym sezonie Kownackiego. Dołożył jeszcze siedem asyst.