Nagelsmann: Zrobiliśmy pierwszy krok do awansu

15 lutego 2023, 07:58 • 2 min czytania 3 komentarze

We wczorajszym hitowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Paris Saint-Germain 1:0. Jedynego gola w meczu strzelił skrzydłowy mistrzów Niemiec – Kingsley Coman. Po zakończeniu spotkania głos zabrali szkoleniowcy obu zespołów.

Julian Nagelsmann (trener Bayernu Monachium): – Wygrana zawsze jest czymś dobrym, zwłaszcza w takim meczu. W pierwszych 25 minutach zagraliśmy naprawdę bardzo dobrze i pokazaliśmy dużo kontroli. Wciąż możemy grać nieco bardziej bezpośrednio do bramki przeciwnika. Ogólnie była to bardzo dobra pierwsza połowa, a 20 minut po przerwie też było niezłe. Potem było już trudniej. Oczywiście rywale pokazali dużą szybkość, co zawsze jest „jazdą po brzytwie”. Ogólnie, poradziliśmy sobie. Pierwszy krok do awansu został zrobiony, teraz chcemy zrobić drugi u siebie.

Christophe Galtier (trener Paris Saint-Germain):Lepiej wyglądaliśmy w drugiej połowie pod względem doskoku do rywala. Zmiana Kyliana Mbappe wniosła nowy impet i dała dużo ożywienia. Z nim w wyjściowej jedenastce pokazalibyśmy inne oblicze. Niestety, Kylian i Lionel Messi zmagali się z lekkimi kontuzjami. Ostatnie pół godziny spotkania daje nam nadzieję, że w rewanżu osiągniemy lepszy wynik. Mam nadzieję, że do drugiego spotkania odnajdziemy swoją świeżość i formę. Wszystko jest jeszcze otwarte, jeszcze nie odpadliśmy.