Absurdalny samobój Jana Bednarka [WIDEO]

Maciej Karcz

Autor:Maciej Karcz

11 lutego 2023, 18:21 • 2 min czytania 47 komentarzy

Jan Bednarek zaliczył kuriozalnego samobója w meczu ligowym. Polski defensor po prostu wbiegł z piłką do bramki.

W 23 kolejce Premier League ostatnie w tabeli Southampton podejmowało na własnym boisku Wolverhampton Wanderers. Gospodarze przegrali to spotkanie 1-2 a jednym z głównych winowajców porażki Świętych był Jan Bednarek. Reprezentant Polski w 73. minucie zdobył kuriozalną bramkę samobójczą, która doprowadziła do remisu.

Bednarek we własnym polu karnym zablokował strzał rywali, a następnie zupełnie nieatakowany wbiegł z piłką do własnej bramki.

Zespół Jana Bednarka przegrał spotkanie z Wolves mimo tego, że od 27. minuty goście grali w osłabieniu. Mario Lemina został usunięty z placu gry po obejrzeniu drugiej żółtej kartki.

Niechlubny wyczyn polskiego stopera obija się szerokim echem w mediach społecznościowych:

Bednarek zdobył bramkę samobójczą. Musiał naprawdę się postarać, by w takim ustawieniu ciała trafić do własnej siatki. Imponujące – napisał jeden z brytyjskich profili piłkarskich na Twitterze.

Z kolei dziennikarz CBS Sport Ben Jacobs tak skomentował zachowanie obrońcy Southampton:

Bednarek niezdarnie wpadł do własnej siatki, zanim zaatakował go Joao Gomes.