Neymar kontuzjowany, nie dokończył meczu. Ile będzie trwała pauza od gry?

Maciej Karcz

Autor:Maciej Karcz

24 listopada 2022, 23:37 • 1 min czytania 9 komentarzy

Reprezentacja Brazylii w pięknym stylu rozgromiła Serbię. Wynik 2-0 nie oddaje w pełni przewagi, jaką Canarinhos mieli na boisku. Pomimo dobrej gry i nadziei na medal na mundialu, kibice Brazylii są zaniepokojeni i mają ku temu powody. Spotkania przeciwko Serbii nie dokończył gwiazdor i lider Kanarków. Neymar z powodu kontuzji opuścił boisko w 79. minucie.

Pierwszy mecz Brazylii na tegorocznych mistrzostwach świata przeciwko Serbii zakończył się wynikiem 2-0 dla ekipy z Ameryki Południowej. Jednak kontuzja Neymara może powodować obawy wśród sympatyków Canarinhos. Na ten moment nie wiadomo, ile potrwa przerwa od gry brazylijskiego gwiazdora, jednak całkiem możliwe, że w następnym meczu przeciwko Szwajcarom Neymar nie wystąpi.

Lekarz reprezentacji Brazylii zabrał głos w sprawie odniesionego uraz przez napastnika:

Neymar skręcił kostkę i pojawił się obrzęk. Pierwsze spostrzeżenia są niepokojące.

Lakoniczna odpowiedź lekarza kadry Brazylii nie napawa optymizmem, jednak musimy poczekać na wyniki szczegółowych badań.