Bomba Żyry ostatecznie pogrążyła Zagłębie [WIDEO]

04 listopada 2022, 21:09 • 2 min czytania 5 komentarzy

Stal pokonała w Mielcu Zagłębie Lubin 3:0, a ostatniego gola strzelił Paweł Żyra, w przeszłości przez wiele lat zawodnik Miedziowych.

Żyra trafił do Zagłębia jako 13-latek z Górnika Wałbrzych w połowie 2011 roku i z krótką przerwą na wypożyczenie do Chojniczanki (wiosna 2019) występował w zespole z Lubina do czerwca 2020. W sumie na poziomie Ekstraklasy zagrał dla Miedziowych 15 razy, po czym przeniósł się do Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, w barwach którego dołożył kolejne pięć meczów.

Przed tym sezonem Żyra przeniósł się do Stali i wreszcie zaczął występować względnie regularnie. Może nie zawsze w podstawowym składzie, ale za to w dużej większości spotkań. Dzisiaj pojawił się na murawie jako rezerwowy i wyrównał rachunki z Miedziowymi, w których w sumie nigdy nie został obdarzony zaufaniem.

Żyra kapitalnym uderzeniem wykończył akcję całego zespołu i tym samym zdobył pierwszą bramkę na tym poziomie.