Villarreal z awansem, ale Austria postraszyła ekipę Emery’ego

13 października 2022, 20:47 • 1 min czytania 6 komentarzy

Villarreal jest już pewny awansu do fazy pucharowej z grupy C Ligi Konferencji, w której występuje Lech Poznań. Żółta Łódź Podwodna zapewniła go sobie po zwycięstwie 1:0 nad Austrią Wiedeń.

Aż siedmiu zmian w składzie względem ligowego spotkania z Realem Sociedad (0:1) dokonał Unai Emery na starcie w Lidze Konferencji. Tak wiele rotacji odbiło się na grze Villarreal przeciwko Austrii Wiedeń, która mimo że zajmowała ostatnie miejsce w grupie C, to postraszyła lidera. Do 87 minuty utrzymywał się bezbramkowy remis z przewagą groźnych okazji bramkowych po stronie Fiołków. Decydujący cios wyprowadzili jednak piłkarze Żółtej Łodzi Podwodnej.

Stratę na własnej połowie zaliczył Manuel Polster. Piłka szybko dostała się w pole karne do Jose Luisa Moralesa, który efektownym zagraniem piętą podał do Nicolasa Jacksona. Senegalczyk pewnym strzałem pokonał dobrze dysponowanego tego wieczoru Christiana Fruechtla, przypieczętowując zwycięstwo i wyjście z grupy C Villarreal. Po czterech kolejkach Żółta Łódź Podwodna ma komplet punktów, natomiast Austria tylko jeden.

Austria Wiedeń – Villarreal 0:1 (0:0)

Bramka: Jackson 87′