Piątek po debiucie, do gola zabrakło mu centymetrów

05 września 2022, 21:01 • 1 min czytania 6 komentarzy

Krzysztof Piątek zadebiutował w Salernitanie. Napastnik reprezentacji Polski w 55. minucie rywalizacji z Empoli zmienił Federico Bonazzoliego i spisał się przyzwoicie.

Piątek w 35 minut raz strzelał, zanotował jedno kluczowe dogranie (zmarnowane przez Boulaye Dia), wykonał 13 podań, wygrał dwa pojedynki powietrzne i zanotował 18 kontaktów z piłką. Polak bramki nie zdobył, przy czym to jedyne uderzenie sprawiło dużo problemów Guglielmo Vicario, mimo że zostało oddane z ostrego kąta.

Ostatecznie ekipa z Salerno zremisowała z drużyną z regionu Toskania 2:2. W tej drugiej ekipie pierwszy raz w kadrze meczowej znalazł się Sebastian Walukiewicz, ale całe zawody przesiedział w rezerwie.