Górnik Zabrze pozyskał napastnika. Pół roku temu kosztował 200 tys. euro

redakcja

Autor:redakcja

29 sierpnia 2022, 20:48 • 2 min czytania

Reklama
Górnik Zabrze pozyskał napastnika. Pół roku temu kosztował 200 tys. euro

Górnik Zabrze sprzedał w ostatnich dniach dwóch piłkarzy (Nowak, Kubica), na etapie finalizacji jest jeszcze transfer Dariusza Stalmacha, możliwe jest także odejście Alasany Manneha. Śląski klub w końcówce okna transferowego przechodzi więc do ofensywy transferowej, by załatać luki powstałe po ubytkach. Dziś poinformowano o transferze słoweńskiego napastnika.

Reklama

Nowym snajperem zabrzańskiego klubu został Amadej Marosa. 28-letni Słoweniec spędził ostatnie pół roku w AEL-u Limassol, do którego trafił w styczniu 2022 za 200 tysięcy euro. Na Cyprze rozegrał osiemnaście meczów. Strzelił w nich sześć bramek.

Wcześniej Marosa grał przez kilka lat w NS Mura, gdzie się wychował. To klub, z którego wywodzi się między innymi Damjan Bohar. W swoim najlepszym sezonie w lidze słoweńskiej (19/20) zdobył trzynaście bramek. W tym stosunkowo małym klubie osiągnął historyczne sukcesy – mistrzostwo i krajowy puchar.

Nie są znane na razie kulisy tego transferu. Jak poinformował Górnik, napastnik podpisał kontrakt do 2024 roku z opcją przedłużenia. O miejsce w ataku będzie rywalizował z Piotrem Krawczykiem i Szymonem Włodarczykiem. W najbliższych dniach można spodziewać się jeszcze innych ruchów śląskiego klubu. 

WIĘCEJ O GÓRNIKU ZABRZE: 

Reklama

Fot. FotoPyK

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank