Mariano Diaz chce odejść z Realu

redakcja

Autor:redakcja

23 sierpnia 2022, 09:28 • 1 min czytania

Reklama
Mariano Diaz chce odejść z Realu

Choć piłkarzowi reprezentującemu Dominikanę kontrakt kończy się w przyszłym roku, on sam już teraz chciałby zmienić klub.

Reklama

Jak informuje dziennik „AS” Mariano chciałby po prostu regularnie grać. W Realu Madryt nie może na to liczyć i choć dobrze czuje się w klubie, postanowił poprosić o zgodę na odejście. 29-latek przegrywa rywalizację z Karimem Benzemą czy Edenem Hazardem.

Od początku tego sezonu piłkarz nie powąchał nawet murawy. Ciągłe siedzenie na ławce ostatecznie zmotywowało go do podjęcia decyzji o odejściu, a Real nie zamierza robić mu problemów. Mariano chciałby jednak pozostać w Hiszpanii, a konkretniej – na poziomie La Liga.

Diaz trafił do Realu jeszcze jako junior. W seniorskiej drużynie zadebiutował w 2016 roku. Rok później Królewscy sprzedali go do Lyonu, dla którego strzelił 21 goli w 48 spotkaniach. Wtedy postanowiono go odkupić i dać kolejną szansę w Madrycie. Mariano Diaz rozegrał dla Realu łącznie 51 meczów, w których strzelił siedem goli i zanotował dwie asysty.

CZYTAJ WIĘCEJ O LALIGA:

Reklama

fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank