Nunez wylatuje z boiska w debiucie na Anfield [WIDEO]

15 sierpnia 2022, 22:46 • 2 min czytania 11 komentarzy

Można powiedzieć, że Nagroda Darwina należy się Darwinowi Nunezowi. Urugwajczyk zadebiutował dzisiaj na Anfield Road, ale nie będzie tego wspominał zbyt dobrze. Już w 57. minucie wyleciał bowiem z boiska z czerwoną kartką.

Wydawało się już, że Darwin Nunez ma wszystko, żeby zostać nowym idolem kibiców Liverpoolu. Urugwajczyk znakomicie rozpoczął sezon od trafienia w meczu o Tarczę Wspólnoty i w pierwszej kolejce Premier League. Pierwsze spotkanie przed własną publicznością skończyło się jednak dla niego zupełnie inaczej.

To, że nie jest to dobry dzień Nuneza widać było od samego początku spotkania. W pierwszej połowie Urugwajczyk zmarnował dwie świetne okazje do zdobycia bramki, a Liverpool przegrywał 0:1. W drugiej połowie The Reds wciąż nie potrafili trafić do bramki rywali, przez co w ich szeregach pojawiało się coraz więcej irytacji. U Darwina było jej jednak zdecydowanie zbyt wiele.

W 57. minucie napastnik Liverpoolu spiął się z Joachimem Andersenem i uderzył go głową. Sędzia Paul Tierney nie miał wątpliwości i bez wahania pokazał Nunezowi czerwoną kartkę. Zachowanie Urugwajczyka było nieodpowiedzialne i po prostu głupie, ale podziałało motywująco na kolegów z drużyny. Cztery minuty później fantastyczną akcję przeprowadził i wykończył Luis Diaz.