Karol Świderski z kolejnym trafieniem w MLS [WIDEO]

04 sierpnia 2022, 09:44 • 1 min czytania 4 komentarze

Karol Świderski zdobył bramkę dla Charlotte FC w czwartkowym spotkaniu MLS z DC United. Jego drużyna pokonała rywali prowadzonych przez Wayne’a Rooneya aż 3:0.

Charlotte FC wyszło na prowadzenie już w 13. minucie spotkania. Samobójczym trafieniem popisał się wtedy doświadczony obrońca gości Steven Birnbaum. Kolejne bramki padły dopiero w drugiej połowie spotkania.

Najpierw trafił Karol Świderski, który znalazł się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie i wbił do pustej bramki piłkę odbitą przez bramkarza po strzale z dystansu. Dla reprezentanta Polski było to już szóste trafienie w tym sezonie MLS.

Wynik spotkania na 3:0 ustalił trzy minuty później Quinn McNeill. Świderski opuścił boisko w 84. minucie zmieniony przez Daniela Riosa. Kamil Jóźwiak i Jan Sobociński przesiedzieli cały mecz na ławce rezerwowych.

Po 23 kolejkach Charlotte FC zajmuje siódme miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej z 29 punktami na koncie.