Barcelona wygrała 2:0. Lewandowski znów bez gola

31 lipca 2022, 08:40 • 2 min czytania 80 komentarzy

To tylko tournée po Stanach Zjednoczonych, ale Robert Lewandowski ponownie zaliczył pusty przelot.

Tym razem FC Barcelona mierzyła się z New York Red Bulls. W pierwszym składzie Dumy Katalonii nie zabrakło między innymi Lewandowskiego, Raphinhi, Dembele, Busquetsa, Gaviego i de Jonga, więc miał kto posyłać piłki do Polaka, który ewidentnie nie miał najlepszego dnia.

Z tego względu za zdobywanie bramek wzięli się jego koledzy z zespołu. W 40. minucie wynik spotkania otworzył Ousmane Dembele. Od niego rozpoczęła się cała akcja i on ją wykończył. To już czwarte trafienie Francuza podczas okresu przygotowawczego. Wcześniej strzelił dwa gole w meczu z Juventusem i jednego w spotkaniu z Interem Miami.

FC Barcelona dominowała i nie pozwalała rywalom na zbyt wiele. Ci jeśli dochodzili do sytuacji, to ich strzały nie leciały nawet w światło bramki. A jak poszło Robertowi Lewandowskiemu? Zdecydowanie brakowało mu skuteczności i może sobie pluć w brodę, bo mecz powinien zakończyć z minimum jedną bramką.

Najlepszą okazję ku temu, by wpisać się na listę strzelców, miał jeszcze w pierwszej połowie, ale dał bramkarzowi możliwość wykonania udanej interwencji. W drugiej połowie miał kolejnych kilka szans, ale za każdym razem czegoś brakowało. W 73. minucie został zmieniony przez Memphisa Depaya. Holender miał w tym meczu więcej szczęścia i kilka minut po wejściu na murawę trafił na 2:0.

W pierwszym składzie zespołu z Nowego Yorku znalazł się Patryk Klimala, ale grał tylko w pierwszej połowie.

New York RB – FC Barcelona 0:2 (0:1)