Zaledwie tydzień minął od publikacji naszego reportażu o absurdach dziejących się w Kotwicy Kołobrzeg. Beniaminek II ligi nie zamierza jednak zwalniać tempa. W ciągu kolejnych siedmiu dni zdążył wyśmiać PZPN, nas uznać za „nie-dziennikarzy”, a także wkładać kłamstwa w usta prezesa Stomilu Olsztyn. Wszystko w klimacie „psy szczekają a karawana jedzie dalej”. Nic dziwnego, że zaczęli się mianować dzikusami. 

Gdy wszyscy na ciebie plują, a ty myślisz, że to deszcz

Zaczęło się jeszcze przed publikacją naszego reportażu. Oficjalny profil Kotwicy Kołobrzeg był bardzo aktywny w mediach społecznościowych, szczególnie na Twitterze, gdzie negował rzetelność naszych historii, pomimo tego że jeszcze się nie ukazały. Gdy doszło do publikacji, szybko nabrał wody w usta, co dla niego byłoby największym komplementem. Każdy może posypać głowę popiołem i odpokutować swoje winy. W Kołobrzegu wyszli jednak z innego założenia. Do ogniska, które już nieco się wypalało, dolali benzyny, na nowo rozżarzając ogień. Można skwitować je tym, że wszyscy plują na Kotwicę, a ona traktuje to jako deszcz. Winszujemy!

W ostatnim czasie o Kotwicy Kołobrzeg zrobiło się głośno w całej Polsce. Ale wiecie co? Nieważne dla nas co piszą i mówią dziennikarze i „nie-dziennikarze”. Ważne jest aby zawsze do naszego członu KOTWICA pisali i mówili Kołobrzeg. I nigdy tego nie przekręcali. To co było, to już historia. To prawda, jesteśmy dzikusy i z naszym Adamem, czyli pierwszym dzikiem mamy swoje cele i marzenia które będziemy realizować. Nie oglądamy się za siebie – patrzymy w przód. Za parę dni mało kto będzie pamiętał o czym i kto pisał. Artykuł żyje jednym dniem, bo jutro już jest kolejny, itd. Powiemy Wam więcej. My tu w Kołobrzegu jesteśmy 1 drużyną. […] Należy również podziękować dziennikarzom i tym aspirującym do tej roli, bo m.in. dzięki temu zainteresowanie naszym inauguracyjnym meczem jest olbrzymie – napisano, co w pełnej wersji przedstawiamy poniżej.

Jeśli spróbujecie poszukać niepochlebnych komentarzy pod tym postem, to ich nie znajdziecie. Wszystkie zostały usunięte. W końcu nie liczy się dobry wizerunek, a pieniądze. A kto nie należy do „dzikusów” – jest zbędny. Widać, że część kibiców Kotwicy próbuje się odciąć od tych patologicznych reakcji. Wciąż jest jednak silna gwardia, która dalej optuje za prezesem i teorią silnej ręki. To właśnie ci drudzy próbowali zastraszyć współautora wspomnianego artykułu, Norberta Skórzewskiego, który po publikacji reportażu wybrał się na inauguracyjny mecz kołobrzeskiego klubu w II lidze ze Stomilem. Według tychże fanów nie można pisać o Kotwicy i przychodzić na jej mecze, bo „coś się stanie”. Dla nich liczy się tylko to, że prezes Adam Dzik daje pieniądze, dzięki temu klub jest już w II lidze! Podejrzewamy, że gdyby prezes został przyłapany na gorącym uczynku, to i tak znaleźliby się tacy, którzy mówiliby, że to nie on albo nie jego ręka.

Klękajcie narody. Kibice w Kołobrzegu na nowo zdefiniowali dziennikarstwo. Wszyscy dziennikarze, którzy chodzą na mecze jakiegoś klubu, powinni przestać o nim pisać. Informacje powinni natomiast czerpać z propagandowej papki udostępnianej na stronie internetowej i w mediach społecznościowych klubu. A gdy uda się zwieść kilka portali w taki sposób, z dumą trzeba to ogłosić światu, zupełnie pomijając kontekst i kulisy. Wychodzimy jednak z założenia, że prawda się obroni i tak było również w przypadku wysłanego kurierem pucharu za zwycięstwo w III lidze. Kotwica postawiła się w pozycji skrzywdzonego, który za swoje dokonania (to czy były w pełni fair play, wyjaśni proces w PZPN) nie został godziwie nagrodzony przez związek.

Maciej Mateńko nie mógł wręczyć trofeum ze względu na konieczność otwarcia kursu trenerskiego. Jego następcą w ZZPN pozostaje Jarosław Burzak i to on miał uhonorować Kotwicę, co nie spodobało się prezesowi, bowiem Burzak pozostaje sternikiem zwaśnionej Gwardii Koszalin. Finalnie puchar miała wręczyć prezydent Kołobrzegu, Anna Mieczkowska. Pozwoliło to jednak dać klubowi okazję do wszczęcia burzy w mediach społecznościowych pytaniem, co zrobić z otrzymanym kurierem trofeum. Szybko pojawiły się komentarze szkalujące PZPN. My natomiast polecamy nalać do niego zimnej wody z lodem i wylać to sobie na głowę, bo ewidentnie po awansie ktoś odleciał.

Jak było naprawdę, wyjaśnił prezes ZZPN Maciej Mateńko. W swoim oświadczeniu uwypuklił obłudę i małostkowość Kotwicy:

W związku z niepełnymi informacjami podanymi w mediach społecznościowych MKP KOTWICA Kołobrzeg, przekazuję informację na temat faktów w sprawie wręczenia przez PZPN pucharu za awans do II ligi.

Polski Związek Piłki Nożnej funduje pamiątkowe puchary za awans do wyższej ligi w rozgrywkach prowadzonych pod jego egidą. Puchary wysyłane są do wszystkich klubów kurierem, a prezes wojewódzkiego związku proszony jest o wręczenie pucharu przed meczem pierwszej kolejki w imieniu PZPN. […]

Podczas zebrania Zarządu ZZPN w dniu 11.07. ustalono, że puchar w imieniu związku wręczy wiceprezes ds. okręgu Koszalin ZZPN Jarosław Burzak wraz z wiceprezesem Piotrem Dykiertem o czym niezwłocznie poinformowałem prezesa Adama Dzika.

W środę 13.07. prezes Adam Dzik zadzwonił do mnie z informacją, że miejscowi kibice nie chcą aby puchar wręczał Jarosław Burzak ponieważ jest on równocześnie prezesem klubu GWARDIA Koszalin,
a kibice obu zespołów nie darzą się sympatią. Zapowiedziałem więc, że puchar wręczy wiceprezes ZZPN Piotr Dykiert, który przyjedzie ze Szczecina. Jednak prezes Adam Dzik poprosił mnie aby nie przyjeżdżał,
a puchar wręczy prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska, która wspiera klub, a spiker poinformuje, że robi to w imieniu wiceprezesa PZPN Macieja Mateńko.

Nie wiem czym kierował się klub przedstawiając całą sprawę w innym świetle. Mam swoje podejrzenia, ale nie będę się nimi dzielić publicznie.

W całej tej sprawie czuję się po prostu oszukany. W związku z powyższym informuję, że wszelkie kwestie związane z klubem MKP KOTWICA Kołobrzeg od dziś będę załatwiał wyłącznie poprzez oficjalne pisma.

Jednocześnie życzę klubowi MKP KOTWICA, aby o rozgłos dbał pozytywnymi wynikami na boisku, a nie w ten sposób.

Swoją postprawdę i fake newsy Kotwica generuje od dłuższego czasu. Nie dziwi nas zatem, że zaczęli wkładać kłamstwa w usta innych osób. Tak stało się choćby z prezesem Stomilu Olsztyn Michałem Żukowskim, który miał rzekomo powiedzieć: – Jestem trochę w szoku, bo różnie się słyszy, ale widzę że Kotwica Kołobrzeg jest najlepiej zorganizowanym klubem ze wszystkich drugoligowych ekip. Żukowski szybko zweryfikował kolejnego fake newsa Kotwicy na Twitterze: – Jestem bardzo zadowolony z gościny, wszyscy byli bardzo życzliwi i sympatyczni. Ale… zapoznałem się z postem i nie powiedziałem tak, nawet nieoficjalnie. Chwaliłem w rozmowach stadion i jego przygotowanie, ale nie mogłem tak powiedzieć, bo poznałem dopiero pierwszy stadion w tym sezonie – napisał.

Najgorsze jest w tym to, że tak wiele osób się jeszcze na to łapie i w to wierzy. Można jednak trochę wytłumaczyć Kotwicę, w końcu kto z kim przystaje, takim się staje. A przecież ostatni ligowy mecz prezes Dzik oglądał w obecności Jana Bednarka. Kto to jest, a w zasadzie jak działa cały klan, opisaliśmy w tym tekście. Zapraszamy do zapoznania się z nim, choć zdradzimy nieco jego treść, mówiąc, że swego czasu nazwisko Bednarek pisało się jako B. Kotwicy natomiast polecamy zabieg, który z przesadą stosuje metody Lecha Poznań, czyli ciszę medialną. Chyba że lubi się kompromitować. Wtedy zachęcamy do kręcenia karuzelą absurdów jeszcze szybciej. W końcu prezes ma już cyrkowe doświadczenia, o czym świadczy zdjęcie główne, które przed laty stworzył jeden z kibiców Kotwicy.

WIĘCEJ O KOTWICY KOŁOBRZEG:

Najnowsze

La Liga

Yamal strzelił gola Ramosem. Barcelona wygrywa z Sevillą

redakcja
Piłka nożna

Wreszcie wszystko się zgadza w Piaście

Przemysław Michalak
2
Suche Info

Oficjalnie: Papu Gomez wrócił do Serie A

redakcja
Suche Info

Pechowy samobój Ramosa w starciu z Barceloną [WIDEO]

redakcja
Suche Info

Gwiazda Nicei na celowniku Bayernu Monachium

redakcja
Weszło

Przełamanie Korony, zaćmienie Gerstensteina i nieskuteczna Stal

Maciej Wąsowski

Weszło

La Liga

Yamal strzelił gola Ramosem. Barcelona wygrywa z Sevillą

redakcja
Piłka nożna

Wreszcie wszystko się zgadza w Piaście

Przemysław Michalak
2
Weszło

Przełamanie Korony, zaćmienie Gerstensteina i nieskuteczna Stal

Maciej Wąsowski
Fuksiarz

Masa emocji i starcia na dwóch krańcach tabeli – zapowiadamy i typujemy 8. kolejkę La Liga z Fuksiarz.pl

redakcja
Felietony i blogi

Radomiak nie musi szukać piłkarzy w Brazylii i Portugalii, żeby przegrywać z Garbarnią

Paweł Paczul
19
Ekstraklasa

Szalenie ważne pytania przed 10. kolejką Ekstraklasy [ZAPOWIEDŹ]

redakcja
19