Show Pogoni do przerwy. Trzy gole wypracowane przez Kowalczyka [WIDEO]

Damian Smyk

Autor:Damian Smyk

07 lipca 2022, 19:14 • 2 min czytania 15 komentarzy

Pogoń Szczecin pokazała w pierwszej połowie jak grać z niżej notowanymi rywalami. „Portowcy” w starciu z islandzkim KR strzelili trzy gole, a przy każdym z nich swój udział miał Sebastian Kowalczyk.

Już w szóstej minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą strzału Kamila Drygasa, który z bliska wykończył przytomne podanie Kowalczyka:

Niespełna dziesięć minut później było 2:0. Szczecinianie wyszli z kontrą, strzał Kowalczyka obronił jeszcze bramkarz gości, ale Luka Zahović wykonał skuteczną dobitkę.

Wreszcie przed przerwą znów Kowalczyk popisał się zgrabną wcinką za plecy obrońców z Islandii, a akcję ładnym uderzeniem głową wykończył Jakub Bartkowski.

Wygląda na to, że losy dwumeczu są rozstrzygnięte już po pierwszych 45 minutach tego boju. Ale tak czy siak – czekamy na kolejne trafienia „Portowców”.

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupunktowiec.