Oficjalnie: Golla odchodzi do węgierskiego klubu

redakcja

Autor:redakcja

21 czerwca 2022, 18:13 • 1 min czytania

Reklama
Oficjalnie: Golla odchodzi do węgierskiego klubu

Tak jak informowaliśmy cztery dni temu obrońca Śląska Wrocław Wojciech Golla odszedł z klubu. Na zasadach definitywnego transferu gotówkowego przeniósł się do węgierskiego Puskas Akademia FC. 30-latek podpisał dwuletni kontrakt.

Reklama

Akademia Puskas po raz pierwszy zwróciła się do mnie dwa lata temu, ale wtedy umowa nie została zawarta. Teraz tydzień temu dowiedziałem się o zainteresowaniu klubu, więc wszystko potoczyło się bardzo szybko. Widziałem już stadion na zdjęciach, ale na żywo jest oszałamiający. Nie mogę się doczekać, kiedy tu zagram – powiedział Golla cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Obrońca trafił do Śląska Wrocław cztery lata temu z NEC Nijmegen. W minionym sezonie rozegrał 38 spotkań, w których zdobył jedną bramkę i miał sześć asyst. Według doniesień medialnych WKS zarobi na sprzedaży środkowego defensora ok. 400 tys. euro.

Puskas Akademia to klub powstały w 2005 roku. Jego największym sukcesem jest zajęcie trzeciego miejsca w sezonie 2019/20 w lidze węgierskiej. Drużyna ze wsi Felcsut w przyszłym sezonie wystąpi w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. W drugiej rundzie zmierzy się z Vitorią Guimaraes.

WIĘCEJ O ŚLĄSKU WROCŁAW:

Reklama

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama
Ekstraklasa

Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala

Mikołaj Duda
0
Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala
Ekstraklasa

Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Jan Broda
3
Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Ekstraklasa

Reklama
Ekstraklasa

Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala

Mikołaj Duda
0
Królewski potwierdzał, że chce go w Wiśle. Zagra dla ligowego rywala
Ekstraklasa

Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie

Jan Broda
3
Media: Szwarga ma nowy klub! Będzie asystentem w Ekstraklasie