Motor Lublin gromi w drugim półfinale baraży!

25 maja 2022, 22:45 • 2 min czytania 22 komentarzy

Znamy już finałową parę, która zmierzy się ze sobą w barażu o awans do pierwszej ligi. Do Ruchu Chorzów dołączył Motor Lublin, który w wyjazdowym spotkaniu pewnie pokonał Wigry Suwałki 0:4

Historia spotkań między Wigrami i Motorem wyraźnie promowała tych pierwszych. Zespół z Lublina ostatni raz pokonał piłkarzy z Suwalszczyzny w 2011 roku! Od tamtej pory tablica wyników dwukrotnie pokazała remis, a siedmiokrotnie lepsi okazywali się piłkarze Wigier. Dodatkowo zespół z Suwałk miał za sobą passę czterech wygranych meczów z rzędu, Motor zaś grał w kratkę. Wydarzenia boiskowe pokazały jednak, że historia i statystyki nie grają.

Już w dziewiątej minucie do bramki gospodarzy trafił Tomasz Swędrowski. Suwalczanie ruszyli do ataku, ale w 25. minucie otrzymali kolejny cios – tym razem ze strony Macieja Firleja. Po zmianie stron podopieczni Marka Saganowskiego nie zwalniali tempa. Hieronima Zocha pokonali jeszcze Damian Sędzikowski i Paweł Moskwik (który minutę przez strzeleniem gola pojawił się na boisku), ostatecznie odbierając piłkarzom Wigier nadzieje na awans.

Dla Motoru była to pierwsza wygrana w sezonie z zespołem z pierwszej szóstki ligowej tabeli. Przed nimi jednak jeszcze jeden, najważniejszy mecz. Finał z Ruchem Chorzów. Ten zostanie rozegrany 29 maja o godzinie 17:00 w Chorzowie.

Wigry Suwałki – Motor Lublin 0:4 (0:2)

Gole: Swędrowski 9′, Firlej 25′, Sędzikowski 57′, Moskwik 72′