Niespodziewana porażka Arki Gdynia [WIDEO]

01 maja 2022, 17:10 • 2 min czytania 10 komentarzy

Arka Gdynia mknęła w ostatnich tygodniach od zwycięstwa do zwycięstwa, no ale trafiła kosa na kamień. Dzisiaj żółto-niebiescy zebrali baty od Resovii Rzeszów i mogą stracić drugie miejsce w tabeli 1. ligi w przypadku zwycięstwa Widzewa z ŁKS-em.

Trzeba powiedzieć, że dzisiejsze spotkanie fatalnie się dla gdynian ułożyło. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza od 11. minuty grali w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartką został ukarany Gordan Bunoza. Mimo to na przerwę Arka schodziła z jednobramkową zaliczką, dzięki trafieniu Mateusza Kuzimskiego.

Jednak w drugiej odsłonie meczu do siatki trafili już tylko gospodarze. Ostatecznie Resovia wygrała aż 4:1, a bramki zanotowali kolejno Bartosz Jaroch, Marek Mróz, Bartłomiej Eizenchart i Dawid Kubowicz. Pierwsza ligowa porażka ekipy Tarasiewicza od listopada stała się więc faktem. Po 31 spotkaniach Arka ma na koncie 57 punktów i plasuje się na razie na drugim miejscu w tabeli 1. ligi. Resovia tymczasem wskoczyła na jedenastą lokatę.

Jak na niepowodzenie gdynian zareaguje Widzew? Derby Łodzi we wtorek o 18:00.