Wszystko ma się wydarzyć w najbliższych tygodniach. Powołanie „PZPN Invest” zostało zatwierdzone na posiedzeniu zarządu związku i spółka czeka na rejestrację w KRS. Wiemy czym dokładnie będzie zajmować się nowa spółka i kto będzie nią kierować.

PZPN powołuje do życia spółkę. Ma zajmować się pozyskiwaniem funduszy na innowacje

Jej głównym zadaniem będzie pozyskiwanie środków finansowych na prowadzenie inwestycji w technologię i innowację.

Chcemy połączyć świat futbolu, biznesu i nauki – mówi wiceprezes spółki mecenas Michał Żukowski. Jest on m.in. wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Stomilu Olsztyn. To również radca prawny i ekspert w dziedzinie prawnych aspektów innowacji i mechanizmów ich finansowania.

Planujemy wesprzeć tworzenie technologii dla naszych klubów. W Polsce są świetni naukowcy, którzy mogą tworzyć narzędzia, za które nasze kluby płacą setki tysięcy złotych. Później po wytworzeniu będziemy mogli sprzedawać nasze technologie dalej. Nie będziemy jednak wydawać środków PZPN. Chcemy je pozyskiwać z sektora prywatnego i publicznego, ale nie ze środków związku – dodaje Żukowski.

Przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii prezesem nowej spółki

Prezesem PZPN Invest został Wojciech Strzałkowski. Od 19 lat jest on przewodniczącym rady nadzorczej Jagiellonii Białystok, a od lat działa w biznesie. Pełni jednocześnie funkcję przewodniczącego Komisji Finansowej PZPN. Jest też doradcą zarządu związku.

Technologia jest obecna w futbolu niemal już na każdym kroku. Specjalne urządzenia śledzą wysiłek piłkarzy. Pochodzą one jednak od zagranicznych firm. Chcemy, żeby polski biznes połączył się nauką i stworzył nasze autorskie rozwiązania – tłumaczy Strzałkowski.

wojciech-strzalkowski

Wojciech Strzałkowski – przewodniczący rady nadzorczej Jagiellonii został prezesem nowej spółki.

Ma powstać centrum treningowo-badawcze PZPN

PZPN Invest chciałby stworzyć także specjalny system grantów dla klubów ze wszystkich poziomów rozgrywek, jak i przedsiębiorstw realizujących innowacyjnej projekty sportowe. Miałyby być też środki stypendialne na szkolenia w zakresie wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych. Nowa spółka chce stworzyć w przyszłości m.in. centrum treningowo-badawczego, z którego będzie korzystać reprezentacja Polski. Ma się na nim znaleźć centrum medyczne, centrum monitoringu zawodników oraz inne wysokorozwinięte technologie.

Prezes Kulesza w radzie nadzorczej PZPN Invest

Spółka jest w fazie rejestracji w KRS, o czym zostali poinformowani członkowie zarządu PZPN. Związek będzie posiadał sto procent udziałów w PZPN Invest. W radzie nadzorczej spółki znajdzie się również prezes PZPN Cezary Kulesza i wiceprezesi związku.

PZPN Invest planuje nawiązać współpracę z podmiotami i spółkami z następujących dziedzin:

  • IT
  • biotechnologii
  • hardware
  • inżynierii materiałowej i mechanicznej
  • technologii żywienia

Polskie odpowiedniki drogich technologii

Jeszcze nikt ze świata piłki nie wyszedł tak otwarcie do świata innowacji. W Polsce nie brakuje osób, które chcą w taki sposób inwestować. Możemy stworzyć ścieżkę dla takich ludzi i im pomóc, dla dobra polskiej piłki. Najważniejsze jest jednak, że będziemy korzystać i pozyskiwać do tego zewnętrzne finansowanie – kończy Strzałkowski.

Na razie brzmi to wszystko delikatnie mówiąc tajemniczo. Trochę jak tworzenie polskiego programu lotów w kosmos. Zapowiedzi są nadal nieco zaskakujące. Jeżeli jednak dobrze rozumiemy, to PZPN chce stworzyć swoje odpowiedniki: InStat, WyScout, Footbonaut czy systemu Catapult. Założenia są ambitne. Będziemy jednak czekać na pierwsze efekty. Oczywiście, jak coś nie wyjdzie, to również damy o tym znać.

MACIEJ WĄSOWSKI

WIĘCEJ O PZPN:

Fot. 400mm.pl

Suche Info
30.06.2022

Maldini zaakceptował nową umowę i zostaje w Milanie

Paolo Maldini zaakceptował warunki nowej umowy i pozostanie dyrektorem technicznym AC Milan. Zgodnie z informacjami Fabrizio Romano, włoskiego specjalisty od transferów, legendarny obrońca dzisiaj doszedł do porozumienia z szefostwem Rossonerich. Negocjacje trwały długo, umowa Maldiniego traciła ważność dzisiaj, ostatnie poprawki do nowej wersji były nanoszone jeszcze wczoraj wieczorem, ale osiągnięto kompromis. Paolo Maldini has accepted AC Milan proposal, he will stay as club director after winning […]
30.06.2022
Inne sporty
30.06.2022

Polscy koszykarze wyrwali zwycięstwo z Izraelem. Wciąż są w grze o MŚ

Przewaga własnego parkietu, brak największej gwiazdy w zespole rywali, a także powrót do gry Mateusza Ponitki. Reprezentacja Polski w koszykówce miała przed dzisiejszym meczem z Izraelem parę powodów do optymizmu. Łatwo na parkiecie jednak nie było – bo Biało-Czerwoni uporali się z rywalami dopiero w dogrywce (90:85). Najważniejsze jest jednak to, że zachowali szansę na awans do przyszłorocznych mistrzostw świata. Tak jak bramki Lewego w Bayernie nie były nigdy jednoznaczne z tym, że w polskim futbolu […]
30.06.2022
Suche Info
30.06.2022

Media: Płacheta jednak zostanie w Anglii

Zgodnie z informacjami Tomasza Włodarczyka z portalu Meczyki Przemysław Płacheta jednak zostanie w Anglii i zostanie wypożyczony z Norwich City do Birmingham City. Jednak, ponieważ jeszcze w ubiegłym tygodniu bardzo prawdopodobne wydawało się, że reprezentant Polski przeniesie się do Grecji do AEK Ateny, ale ta opcja już jest nieaktualna. W tym momencie najbardziej realny jest transfer czasowy do 20. ekipy zeszłego sezonu Championship. Płacheta od dwóch sezonów występował w Norwich. Tyle […]
30.06.2022
Suche Info
30.06.2022

Polonia Warszawa zbroi się przed walką o I ligę

Polonia Warszawa niecałe dwa tygodnie po awansie do II ligi przeprowadziła już cztery transfery. W czwartek nowym piłkarzem ekipy ze stolicy został Mateusz Michalski, ostatnio Widzew Łódź. Michalski występował w Polonii w latach 2010-13, w tym sześciokrotnie zagrał w Ekstraklasie w trakcie ostatniego roku Czarnych Koszul na tym poziomie. Później bronił barw Bytovii, Pogoni Grodzisk Mazowiecki, Radomiaka i Widzewa. Po dziewięciu latach pomocnik wraca na Konwiktorską i podpisał umowę, która będzie […]
30.06.2022
Suche Info
30.06.2022

Oficjalnie: Zarandia zostaje w Koronie

Luka Zarandia znów wystąpi w Ekstraklasie. Władze Korony Kielce przedłużyły kontrakt z gruzińskim pomocnikiem do czerwca 2023. Zarandia w Ekstraklasie grał w latach 2017-19 w barwach Arki Gdynia, w 50 ligowych meczach strzelił sześć goli i zanotował dziewięć asyst. Ponadto z ekipą z Trójmiasta zdobył Puchar Polski oraz Superpuchar, po czym wyjechał do Belgii – do Zulte Waregem. W sumie w drużynie z Flandrii wystąpił 20-krotnie, w międzyczasie zaliczył wypożyczenie do Tobołu Kustanaj (dwa […]
30.06.2022
Tenis
30.06.2022

Wczoraj trzy porażki, dziś dwa zwycięstwa. Świątek i Fręch w III rundzie Wimbledonu

We wczorajszych meczach na Wimbledonie odpadły wszystkie trzy reprezentujące nas tego dnia zawodniczki – Maja Chwalińska, Katarzyna Kawa i Magda Linette. Każda z nich miała jednak dobrą rywalkę, a przegrane wstydu im nie przyniosły. Dziś za to liczyliśmy, że dalej awansują i Iga Świątek, i Magda Fręch. Wyszło, że dokładnie tak się stało. A to oznacza, że w III rundzie Wimbledonu będziemy mieli dwójkę przedstawicielek. Debiutantka daje radę Normalnie w takim przypadku w pierwszej kolejności […]
30.06.2022
Inne sporty
30.06.2022

Polscy koszykarze wyrwali zwycięstwo z Izraelem. Wciąż są w grze o MŚ

Przewaga własnego parkietu, brak największej gwiazdy w zespole rywali, a także powrót do gry Mateusza Ponitki. Reprezentacja Polski w koszykówce miała przed dzisiejszym meczem z Izraelem parę powodów do optymizmu. Łatwo na parkiecie jednak nie było – bo Biało-Czerwoni uporali się z rywalami dopiero w dogrywce (90:85). Najważniejsze jest jednak to, że zachowali szansę na awans do przyszłorocznych mistrzostw świata. Tak jak bramki Lewego w Bayernie nie były nigdy jednoznaczne z tym, że w polskim futbolu […]
30.06.2022
Tenis
30.06.2022

Wczoraj trzy porażki, dziś dwa zwycięstwa. Świątek i Fręch w III rundzie Wimbledonu

We wczorajszych meczach na Wimbledonie odpadły wszystkie trzy reprezentujące nas tego dnia zawodniczki – Maja Chwalińska, Katarzyna Kawa i Magda Linette. Każda z nich miała jednak dobrą rywalkę, a przegrane wstydu im nie przyniosły. Dziś za to liczyliśmy, że dalej awansują i Iga Świątek, i Magda Fręch. Wyszło, że dokładnie tak się stało. A to oznacza, że w III rundzie Wimbledonu będziemy mieli dwójkę przedstawicielek. Debiutantka daje radę Normalnie w takim przypadku w pierwszej kolejności […]
30.06.2022
Weszło
30.06.2022

Gagnidze odchodzi, a Dziekoński blisko. Raków analizował sytuację Musiałowskiego

W nowym sezonie w Rakowie nie będzie występował Luka Gagnidze. Gruzin wraca do Dynama Moskwa, z którego był czasowo wypożyczony. Częstochowski klub negocjuje z Jagiellonią kwotę wykupu Xaviera Dziekońskiego. Wicemistrzowie Polski orientowali się również, jak wygląda sytuacja Mateusza Musiałowskiego w Liverpoolu. Przedstawiciele Rakowa w ostatnich dniach rozmawiali z Gagnidze na temat przedłużenia jego pobytu pod Jasną Górą. 19-latek zostałby w Rakowie w sytuacji, w której jego macierzysty klub zgodziłby się na wpisanie […]
30.06.2022
Weszło
30.06.2022

Here we go! Fabrizio Romano pokazuje, jak opanować rynek transferowy

Dziennikarze sportowi często ściągają się, który z nich poda informację o danym transferze jako pierwszy. Gdy już im się to uda, takie osiągnięcie stanowi powód do dumy, coś, czym mogą się szczycić w branży. Fabrizio Romano od dawna nie bierze udziału w tego typu wyścigach. O wielu transferach informuje jako pierwszy, a nawet gdy jednak jest drugi lub trzeci, to właśnie jego doniesienia stanowią dla kibiców ostateczne potwierdzenie krążących plotek. […]
30.06.2022
Weszło
30.06.2022

Ciekawy transfer z ligi ukraińskiej? Napastnik ma trafić do Turcji

Ligę ukraińską z powodu wojny opuszcza wielu zagranicznych piłkarzy. Jak udało nam się ustalić, wkrótce może dojść do ciekawego ruchu z udziałem kolumbijskiego napastnika. Zawodnik ma trafić do tureckiej ekstraklasy. 27-letni Brayan Riascos to piłkarz Metalista Charków. Drugoligowiec z Ukrainy ściągnął napastnika, żeby powalczyć o awans do najwyższej ligi i odbudować klub po upadku. Kolumbijczyk miał za sobą grę w brazylijskiej Serie B oraz ponad setkę występów na dwóch najwyższych poziomach rozgrywkowych […]
30.06.2022
Weszło
30.06.2022

Xavi Simons – głodne gry złote dziecko La Masii wraca do ojczyzny

Xavi Simons to nazwisko, które od lat grzeje kibiców śledzących losy młodych piłkarzy na całym świecie. Złote dziecko barcelońskiej La Masii, które nieoczekiwanie zamieniło stolicę Katalonii na Paryż jeszcze przed debiutem w seniorskiej piłce. Teraz piłkarz kolejny raz zaskakuje, odrzucając ofertę przedłużenia kontraktu z PSG i wracając do ojczyzny. Dlaczego Holender zdecydował się na Eindhoven? O Simonsie głośno zrobiło się już kilka lat temu. W 2017 roku, na punkcie […]
30.06.2022
Liczba komentarzy: 14
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Miltiadis
Miltiadis
4 miesięcy temu

„Jest on m.in. wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Stomilu Olsztyn” – czy potrzeba dalszych rekomendacji?

TheBill
TheBill
4 miesięcy temu
Reply to  Miltiadis

Tego Stomilu, który regularnie co roku jest na krawędzi bankructwa? – Ekspert nad ekspertami!

rafal
rafal
4 miesięcy temu
Reply to  Miltiadis

dajmy podzialac…jakby byl to ktos z rady nadzorczej legii ruchu czy wisly lepiej by to nie brzmialo…

BOLO
BOLO
4 miesięcy temu
Reply to  rafal

Głupiś jak nie widzisz o co chodzi. Tylko gonienie króliczka daje zysk. Widzisz co piszą? Wdrażanie innowacji …. to jak Prom Mateusza, przekop Jarosława, elektryczne auto z Polski. Jak mówisz „dajmy podziałać” to już spinaj pośladki bo zaraz zaczną cię zapinać jak kapelmajster chorzystów w Poznaniu.

deh
deh
4 miesięcy temu
Reply to  Miltiadis

Tak widzę ten cały projekt:

Powiedz mi, po co jest ten miś?
Właśnie, po co?
Otóż to, nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skale naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji – który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu, i co się wtedy zrobi?
Protokół zniszczenia

Gmoch
Gmoch
4 miesięcy temu

A może skupcie się na wypracowaniu jakiegoś modelu szkolenia, który uwzględniałby pewną powtarzalność? Wprowadźcie to do klubów ekstraklasy i niższych lig (które są w waszym zakresie).

Tak tylko przypomnę, że od dekad istnieje ktoś taki jak skrzydłowy. Jest nie tylko szybki, potrafi dogrywać, ale także drybluje i schodzi z boków w pole karne. Polska myśl szkoleniowa zapomniała o nich na korzyść bocznych pomocników.

Jest jeszcze ofensywny pomocnik, który łączy pomoc z atakiem i przydaje się m.in. do „trójkątów”. Jednego macie (Zieliński), ale klepiecie go po różnych pozycjach. Wiem, polscy trenerzy nie wiedzą co zrobić z tą pozycją. Jest jeszcze nowoczesny defensywny pomocnik – inteligentny, ustawiający się, z dobrym dograniem. Nie musi jeździć na dupie, wystarczy, że dobrze czyta grę i odbiera piłkę bez wślizgów. Wierzcie mi, to zajmuje mniej czasu, mniejsze ryzyko, że rywal będzie hen daleko.

No i można coś zrobić w sprawie defensywnych napastników, którzy nie strzelają bramek. A tych mamy od groma. Można byłoby ich nauczyć chociaż zastawiania się z piłką i odgrywania, bo i z tym jest problem. Taki defensywny napastnik byłby już całkiem całkiem, o ile korzysta się z jeszcze jednego, mniej surowego technicznie napadziora.

Wyszkolcie obrońców, którzy bronią. No, wyprowadzać piłkę też mogą, ale niech to faktycznie będzie rozprowadzanie a nie chwalenie za udane 3-metrowe podanie.

Jasio
Jasio
4 miesięcy temu

Wąsu, podane przez ciebie przyklady oznaczaja ze nie zrozumialeś. Do polskiego InStata czy WyScout-a potrzeba inzynierow, a nie naukowcow.

BOLO
BOLO
4 miesięcy temu

Jak w Pisie. Rodzina na swoim! Tego się spodziewałem. Trzeba robić nowe, bo stare po Rudym nie generuje dochodu dla hunweibinów, a za głosy trzeba płacić. Pewnie to nie koniec. Będzie nowy kontrakt na stroje, piłki, transport dla kadry, catering i inna obsługę? Nowego sponsora tytularnego tr,eBay szukać! Tylko ruch w interesie generuje dochód. Discopolowiec to wie no robił w biznesie. Obserwuje dalej uważnie.

qdlaty
qdlaty
4 miesięcy temu

Czarek ku uciesze baronów znalazł dodatkowy sposób na wyprowadzanie kasy ze zwiazku…
Panie Koźmiński ucz się…;)

Hram
Hram
4 miesięcy temu

Lody! Lody! Komu lody !?

StefanCoSieZna
StefanCoSieZna
4 miesięcy temu

Innowacje w stylu Czeslaw dostanie smartfona by nie tylko mógł dzwonić ale i wysyłać swoje zdjęcia?

Jasio
Jasio
4 miesięcy temu

Tu chodzi o prace badawcze i rozwojowe a nie o polskiego InStat-a.

Lukasz
Lukasz
4 miesięcy temu

Katar, ZEA czy Saudowie?

qdlaty
qdlaty
4 miesięcy temu

Chcesz cos zalatwic w pzpn? Idziesz do invest, dajesz darowizne i temat sie załatwia, tyle ze z investu kase wyprowadzic latwiej niz z pzpn