Gikiewicz i Gumny wrócili do domu po piątej

22 stycznia 2022, 17:41 • 1 min czytania 9 komentarzy

Augsburg przegrał z Bayerem Leverkusen 1:5. W meczu udział brała dwójka Polaków – Robert Gumny i Rafał Gikiewicz.

Prawy obrońca i bramkarz nie zapamiętają tego spotkania jako udane. Bayer Leverkusen wrzucił ich na karuzelę już w 9. minucie i nie pozwolił zejść aż do końca meczu.

Wynik otworzył Karim Bellarabi, a kwadrans później podwyższył Moussa Diaby, łączony ostatnio z Liverpoolem.

Nadzieje dla Augsburga starał się utrzymać Maier, który trafił w 62. minucie. Niestety dla niego, było to jedynie trafienie na otarcie łez. Bayer postanowił bowiem nie zdejmować nogi z gazu. Na gola Maiera dwukrotnie odpowiedział Diaby a stan rywalizacji ustalił Lucas Alario.

Zwycięstwo pozwoliło Bayerowi utrzymać się w ścisłej czołówce Bundesligi. Augsburg zaś pozostaje w strefie spadkowej.