Niedzielna porażka z Wisłą Płock zrzuciła Legię na sam dół Ekstraklasy. To jednak nie koniec niemiłych wiadomości dla całej społeczności Wojskowych.
W bieżącym sezonie ligowym stołeczny klub zgromadził zaledwie 12 punktów w szesnastu spotkaniach. Średnia mistrzów Polski wynosi zatem 0,75 punktu na mecz. To – zgodnie z wyliczeniami Cezarego Kaweckiego – najgorszy wynik w całej Europie.
Legia Warszawa zajmuje pod tym względem 54. miejsce. Co więcej, przewaga kosowskiej FC Prisztiny jest naprawdę duża – ekipa z Bałkanów zdobywa średnio 1,33 punktu na spotkanie.
Średnia liczba punktów w tym sezonie. W całej Europie nie ma gorszego mistrza, niż #Legia. 😵
1⃣. 🇬🇮 Lincoln Red Imps – 3,0 pkt. na mecz
2⃣. 🇵🇹 Sporting Lizbona – 2,71
…
5⃣3⃣. 🇽🇰 FC Prisztina – 1,33
5⃣4⃣. 🇵🇱 Legia Warszawa – 0,75#WPŁLEG(PPM –> Otwórz w nowej karcie) pic.twitter.com/rMxG4QOL4B
— Cezary Kawecki | Statystyki piłkarskie 📊 (@CezaryKawecki) December 13, 2021
Klasyfikacji mistrzów przewodzi Lincoln Red Imps. Najlepsza drużyna Gibraltaru nie wypuściła choćby jednego punktu w tym sezonie. Na drugim miejscu plasuje się Sporting, który wykręcił średnią 2,71 punktu na mecz. Bardzo dobrze wypada też Olympiakos (2,69) czy CFC Cluj (2,68).
Nieco gorzej – ale wciąż lepiej niż Legia – wygląda Lille, które ma średnią punktową na poziomie 1,38.
Czytaj także:
Fot.FotoPyk