Jak rośnie nowe centrum treningowe Lecha za 40 mln zł?

Opublikowane 28.11.2021 10:56 przez

Damian Smyk

Ponad rok temu Lech Poznań ogłosił plany budowy centrum badawczo-rozwojowego we Wronkach. W Kolejorzu doszli do wniosku, ze baza ich akademii potrzebuje przebudowy i wzbogacenia jej o kolejne nowinki. Razem z Michałem Kokotkiem, który koordynuje cały ten projekt, sprawdzamy – jak Lechowi idzie budowa, kiedy można spodziewać się nowego rozdziału w rozwoju akademii i czy pandemia wpłynęła na koszty tej inwestycji.

SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA EKSTRAKLASĘ!

Jeśli nie znacie tematu – odsyłamy was do naszego tekstu sprzed roku. Ale właściwie całe centrum można podzielić na dwa segmenty:

  • budynek główny – czyli biura dla władz akademii, pomieszczenia dla trenerów, sala do treningów, odnowa biologiczna, szatnie, zaplecze socjalne, 80 miejsc noclegowych dla wychowanków akademii. Wszystko rozlokowane na trzech piętrach.
  • symulator „Skills.lab”

Cała budowa ma kosztować około 40 milionów złotych, z czego połowę pokryje Lech, a 20 milionów klub uzyskał z dofinansowania z Ministerstwa Sportu. Tyle z rzeczy podstawowych, większość informacji macie w podlinkowanym już wyżej tekście. A teraz pytamy Michała Kokotka o to, jak to wszystko Lechowi idzie.

***

Ponad rok temu ogłaszaliście z dużą pompą plany budowy centrum badawczo-rozwojowego we Wronkach. Jak idą prace?

Na szczęście idą zgodnie z planem. Nawet mimo tego, że okoliczności nam nie sprzyjają. Mam tu na myśli pandemie i fakt, że niektóre procedury są utrudnione, a i z dostępnością materiałów budowlanych są problemy. Natomiast na szczęście nas generalny wykonawca i osoby zaangażowane w tej projekt stają na wysokości zadania i idziemy zgodnie z harmonogramem.

O problemach z materiałami wie każdy, kto buduje teraz dom. Czy w związku z tym koszt budowy centrum wzrośnie?

Nie mogą mówić o szczegółach, bo jesteśmy w połowie tego procesu inwestycji. Pewne wzrosty kosztów się pojawią, to nieuniknione. Ale jesteśmy od tego, by wdrażać optymalizację kosztów i mam nadzieję, że zamkniemy się w kwocie, którą początkowo przewidywaliśmy.

Część centrum chcecie otworzyć już w trakcie sezonu stulecia klubu. Które drzwi zostaną otwarte dla akademii w najbliższym czasie?

Zgodnie z tym, co przekazywaliśmy na początku plany są takie, że część infrastruktury otworzymy w najbliższych miesiącach. Jeden z budynków – ten z symulatorem – będzie właściwie używany już w tym tygodniu, bo musimy przeprowadzić wszelakie testy użytkowe. A to oznacza, że na początku roku – czyli w styczniu, może w lutym – oddamy go już do użytku akademii. Najpierw musimy jednak uzyskać wszelakie niezbędne pozwolenia na użytek tego budynku. Natomiast w tym tygodniu zaczęliśmy już testy symulatora. Ten proces musi potrwać. Ale wygląda na to, że na początku 2022 roku będą mogły się tam już odbywać treningi.

Co z drugim budynkiem – tym, który jest bardziej bazą noclegową, są tam biura, stołówka?

Będziemy go otwierać w połowie przyszłego roku. To istotny element obchodów stulecia klubu, dlatego robimy wszystko, by to się udało zgodnie z założonym harmonogramem.

Mówiłeś o tym symulatorze Skills.lab. Na czym polegają te testy?

Chodzi o kalibrację tego urządzenia. To właściwie dwa etapy. Najpierw musimy go skalibrować do naszych potrzeb. A następnie przeszkolić nasz sztab szkoleniowy do korzystania z niego, byśmy mogli wejść optymalnie w trening i wykorzystać jego atuty. Ostatnio miałem okazję wizytować centrum Bayernu, by zobaczyć jak oni z niego korzystają ze Skills.lab od roku. Oni takie szkolenia dla trenerów prowadzili przez dwa miesiące. My będziemy szkolić trenerów i umożliwimy te testy też zawodnikom, by wiedzieli na czym to polega.

Słyszałem, że przeprowadzaliście szerokie konsultacje jeśli chodzi o to, jak to całe centrum ma w ogóle wyglądać. Dlaczego tak?

Gdy siadaliśmy do tego projektu, to doszliśmy do wniosku, że mamy w klubie wysokiej klasy specjalistów i chcemy zasięgnąć ich opinii. Ta opinia nie dotyczy tylko boiska, ale też tego, w jakiej przestrzeni wszyscy się poruszają. Dla mnie – jako koordynatora tego projektu – było ważne, by porozmawiać z trenerami, zawodnikami, ale i panią kucharką czy panią sprzątaczką. Chciałem wiedzieć – jak pomieszczenia dla naszych ludzi mają wyglądać. Chodzi o pewną funkcjonalność tego obiektu. Spisałem sobie te uwagi i implementujemy je już do projektu centrum.

Ponoć na każdym piętrze ma być pralka, by nauczyć młodych zawodników też samodzielności.

No tak. Mamy wiele lat doświadczenia pracy z młodymi chłopakami w akademii. Wiemy z czym to się wiąże. Chcemy edukować ich nie tylko piłkarsko, ale też życiowo. Więc tak, pralki będą.

Wracając do Skills.lab – czujesz po rozmowach z ludźmi z klubu, że ten projekt ekscytuje?

Oj, tak. Ekscytacja jest spora. Zwłaszcza po tym, jak część osób mogła zobaczyć to od środka i zobaczyć, że skok jakościowy treningu może być dostrzegalny. Zaręczam, że to ogromna możliwość do podnoszenia umiejętności. Gdy słyszysz „symulator”, to już jesteś zainteresowany. A gdy wejdziesz to środka, to nie chcesz z niego wychodzić. To bardzo fajne narzędzie do treningu. Musimy pamiętać, że to nie haczyk marketingowy, ale realna pomoc w rozwoju naszych zawodników.

Mówimy o tym, że projekt będzie kosztował 40 milionów złotych. Ale jakie jest podejście w akademii do budowy do tego centrum? To pewien przełom w historii akademii?

Stale patrzymy na przyszłość i na to, jak powinniśmy się rozwijać. To nie tak, że ktoś podjął decyzję „postawmy nowy internat i symulator, będzie fajnie”. Chcemy iść do przodu. Chcemy się porównywać z lepszymi, patrzymy na zachód, dążymy w tę stronę. To nie tak, że robimy to dla samej możliwości pochwalenia się multimedialnym narzędziem. Co rusz rozwijamy naszą bazę we Wronkach i w Popowie. Postawiliśmy balon, zainstalowaliśmy oświetlenie, jest system automatycznego nawadniania. Skala rozbudowy centrum we Wronkach jest duża, ale nie zapominamy o samych boiskach we Wronkach.

Czyli Skills.lab zostanie otwarty na początku roku. A ten budynek, który otworzycie w połowie 2022 roku – co to będzie?

Biura dla trenerów, sala treningowa, szatnie dla zawodników, zaplecze do pracy z fizjoterapeutami, kuchnia i oczywiście sam internat.

rozmawiał DAMIAN SMYK

Czytaj też:

Lech – Warta, typy redakcji Weszło:

Damian Smyk: Wszyscy spodziewają się meczu otwartego, najpewniej wysokiej zwycięstwa Lecha Poznań. Ale coś mi podpowiada, że – choć Lech wygra – to nie zobaczymy gradu bramek. Lechici w trzech ostatnich spotkaniach strzelili dwa gole. Warta z kolei nie pozwoliła po zmianie trenera na dużo w starciu z Wisłą Płock, a gole straciła w kuriozalnych okolicznościach. Stawiałbym na to, że Lech wygra, ale w meczu padnie mniej niż 2,5 gola – w Fuksiarzu po kursie 3,10.

fot. lechpoznan.pl – Przemysław Szyszka

Prasówka
26.01.2022

PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie. „SPORT” Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. […]
26.01.2022
Australian Open
25.01.2022

Kaia Kanepi. Estońska solidność, z którą zmierzy się Iga Świątek

Nigdy nie odnosiła wielkich sukcesów, ale do ćwierćfinałów doszła już w każdym wielkoszlemowym turnieju. Dalej – ani razu. Wygrała też cztery turnieje WTA. W trakcie swojej kariery nie zgromadziła rzeszy fanów, zresztą sama specjalnie o nich nie zabiegała. Stała w cieniu, za najlepszymi zawodniczkami, które jednak zaskakująco często potrafiła ogrywać. Jej potężny serwis i forehand […]
25.01.2022
Ekstraklasa
25.01.2022

Dziewiętnasty zespół Ekstraklasy. Jak wygląda zgrupowanie polskich sędziów w Turcji?

W ostatnim czasie polscy sędziowie coraz bardziej otwierają się na świat, pokazując kulisy swojego zawodu. Pracę arbitrów możemy oglądać m.in. w serialu Canal+, ale też na żywo. Podczas zgrupowania w Turcji odwiedziliśmy sędziów, którzy przygotowują się do rundy wiosennej w Ekstraklasie i europejskich pucharach. – Czujemy się jak dziewiętnasty zespół Ekstraklasy! – mówi nam Paweł […]
25.01.2022
Bundesliga
25.01.2022

Bayern i sztuka odpuszczania, gdy jest za drogo 

Podczas gdy PSG, Manchester City czy Chelsea są zasilane ogromnymi pieniędzmi krezusów i ich wydatki na rynku transferowym z ostatniej dekady idą w miliardy euro, Bayern opiera swój budżet na tym, co sobie wypracuje, a gdy Niklas Süle oczekuje zbyt dużej podwyżki, po prostu z niego rezygnuje. Rynek transferowy zamyka Bawarczyków w potrzasku. Z jednej […]
25.01.2022
Weszło
25.01.2022

POLSKA NA EURO 2022 W PIŁCE RĘCZNEJ. HIT CZY KIT?

25.01.2022
Bundesliga
25.01.2022

Erling Haaland. Dlaczego ciągle łapie kontuzje?

Robert Lewandowski? Postawny, nabity, świetnie dbający o swoje ciało, omijający kontuzje. Erling Haaland? Postawny, nabity, świetnie dbający o swoje ciało, co chwilę wpadający w drobne urazy. Norweg doznał właśnie ósmej kontuzji od maja 2020 roku (!), co nakazuje powoli zastanawiać się – czy zdrowie nie przeszkodzi mu w zrobieniu wielkiej kariery? Erling Haaland – historia […]
25.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Prasówka
26.01.2022

PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie. „SPORT” Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. […]
26.01.2022
Australian Open
25.01.2022

Kaia Kanepi. Estońska solidność, z którą zmierzy się Iga Świątek

Nigdy nie odnosiła wielkich sukcesów, ale do ćwierćfinałów doszła już w każdym wielkoszlemowym turnieju. Dalej – ani razu. Wygrała też cztery turnieje WTA. W trakcie swojej kariery nie zgromadziła rzeszy fanów, zresztą sama specjalnie o nich nie zabiegała. Stała w cieniu, za najlepszymi zawodniczkami, które jednak zaskakująco często potrafiła ogrywać. Jej potężny serwis i forehand […]
25.01.2022
Ekstraklasa
25.01.2022

Dziewiętnasty zespół Ekstraklasy. Jak wygląda zgrupowanie polskich sędziów w Turcji?

W ostatnim czasie polscy sędziowie coraz bardziej otwierają się na świat, pokazując kulisy swojego zawodu. Pracę arbitrów możemy oglądać m.in. w serialu Canal+, ale też na żywo. Podczas zgrupowania w Turcji odwiedziliśmy sędziów, którzy przygotowują się do rundy wiosennej w Ekstraklasie i europejskich pucharach. – Czujemy się jak dziewiętnasty zespół Ekstraklasy! – mówi nam Paweł […]
25.01.2022
Bundesliga
25.01.2022

Bayern i sztuka odpuszczania, gdy jest za drogo 

Podczas gdy PSG, Manchester City czy Chelsea są zasilane ogromnymi pieniędzmi krezusów i ich wydatki na rynku transferowym z ostatniej dekady idą w miliardy euro, Bayern opiera swój budżet na tym, co sobie wypracuje, a gdy Niklas Süle oczekuje zbyt dużej podwyżki, po prostu z niego rezygnuje. Rynek transferowy zamyka Bawarczyków w potrzasku. Z jednej […]
25.01.2022
Weszło
25.01.2022

POLSKA NA EURO 2022 W PIŁCE RĘCZNEJ. HIT CZY KIT?

25.01.2022
Bundesliga
25.01.2022

Erling Haaland. Dlaczego ciągle łapie kontuzje?

Robert Lewandowski? Postawny, nabity, świetnie dbający o swoje ciało, omijający kontuzje. Erling Haaland? Postawny, nabity, świetnie dbający o swoje ciało, co chwilę wpadający w drobne urazy. Norweg doznał właśnie ósmej kontuzji od maja 2020 roku (!), co nakazuje powoli zastanawiać się – czy zdrowie nie przeszkodzi mu w zrobieniu wielkiej kariery? Erling Haaland – historia […]
25.01.2022
Ekstraklasa
25.01.2022

Dziewiętnasty zespół Ekstraklasy. Jak wygląda zgrupowanie polskich sędziów w Turcji?

W ostatnim czasie polscy sędziowie coraz bardziej otwierają się na świat, pokazując kulisy swojego zawodu. Pracę arbitrów możemy oglądać m.in. w serialu Canal+, ale też na żywo. Podczas zgrupowania w Turcji odwiedziliśmy sędziów, którzy przygotowują się do rundy wiosennej w Ekstraklasie i europejskich pucharach. – Czujemy się jak dziewiętnasty zespół Ekstraklasy! – mówi nam Paweł […]
25.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Sappinen: Sędzia nie uznał naszego gola, za chwilę Legia strzeliła. To było niesprawiedliwe

Jednym z ciekawszych ruchów zimowego okienka transferowego w Ekstraklasie było sprowadzenie Rauno Sappinena do Piasta Gliwice. Reprezentant Estonii, najlepszy zawodnik w tym kraju i uczestnik Ligi Konferencji z Florą Tallinn opowiada nam o futbolu w swojej ojczyźnie, lekcjach z nieudanych zagranicznych przygód i historycznym awansie do fazy grupowej europejskich pucharów. Miałeś zaledwie 16 lat, kiedy […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Bogdan Racovitan zostanie piłkarzem Rakowa. Znamy szczegóły transferu

Raków Częstochowa dopiął transfer drugiego rumuńskiego piłkarza. Tym razem obyło się bez komplikacji, które towarzyszyły sprowadzeniu do Ekstraklasy Deiana Sorescu. Lada moment Bogdan Racovitan zostanie zawodnikiem „Medalików”, a nam udało się ustalić szczegóły tego transferu. To nie tak, że sprawa transferu Bogdana Racovitana była zupełnie prosta i „zwyczajna”. Valeriu Iftime, prezydent Botosani, parę razy zmieniał […]
24.01.2022
Ekstraklasa
23.01.2022

„Spotkałem topowych graczy. Żałuję, że nie byłem lepiej przygotowany mentalnie”

Mało który ligowiec miał tak barwną karierę jak Bojan Nastić z Jagiellonii Białystok. Obrońca najpierw kształcił się w topowej serbskiej akademii z największymi talentami tamtejszego futbolu, jak Sergej Milinković-Savić. Potem z kolei trafił do Belgii, gdzie dzielił szatnię z obecnymi gwiazdami Premier League i Serie A. W wywiadzie opowiada nam o swoich sukcesach i zakrętach, […]
23.01.2022
Weszło Extra
23.01.2022

Sędzia-kelner, trzy żółte kartki, bankiet za wygraną. O specyfice „polskich” sparingów

Przerwa zimowa oznacza, że uwaga kibiców skupia się na sprawach transferowych i sparingach, których każda drużyna w tym czasie sobie nie szczędzi. Rozwój technologii sprawia, że ci najbardziej zainteresowani coraz częściej mogą śledzić sprawdzian swojego zespołu w transmisji na żywo. A skoro tak, dyskusji na temat gry, wyniku i postawy poszczególnych piłkarzy jest jeszcze więcej […]
23.01.2022
Ekstraklasa
22.01.2022

Bielsa, Wolves, psychologia i odbudowa Lecha. Barry Douglas o swojej karierze

Barry Douglas jest jednym z niewielu obcokrajowców, którzy po całkiem udanej zagranicznej karierze wracają do Ekstraklasy. W rozmowie z Weszło szkocki defensor opowiedział o Polsce i drugim podejściu do Lecha Poznań, a także o tym, co robił w przerwie między obydwoma epizodami w Wielkopolsce. Sukcesy w Turcji, praca z Marcelo Bielsą i Nuno Espirito Santo, […]
22.01.2022
Prasówka
26.01.2022

PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie. „SPORT” Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. […]
26.01.2022
Weszło
24.01.2022

Warta testuje reprezentanta Mozambiku

David Malembana był tajemniczym „zawodnikiem testowanym” w trakcie sparingu Warty Poznań z Shkendiją Tetowo. To 26-letni Niemiec, z pochodzenia Mozambijczyk, który zaliczył jeden występ w reprezentacji tego kraju. Od lipca nie ma klubu. Warta Poznań rozgląda się za wzmocnieniami na rynku transferowym. Do tej pory z zespołu „Zielonych” odeszli Aleks Ławniczak (Zagłębie Lubin), Szymon Czyż […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

PRASA. Szewczenko coraz bliżej polskiej kadry. Przeciąganie liny z Genoą

Szewczenko coraz bliżej objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski. Wywiady z Jarosławem Mroczkiem i Jakubem Kamińskim. Szykuje się polski duet w Fiorentinie? O tym m.in. w dzisiejszej prasówce.  „SPORT” Wiśle Kraków wyrwano dwa zęby trzonowe, ale „Biała Gwiazda” sporo zarobiła na odejściu Aschrafa i Yeboaha. Czy następcy dadzą radę? To duża zmiana dla Wisły. Kluby z […]
24.01.2022
Weszło
23.01.2022

QUIZ LIVE: CO WY WIECIE O HARRYM POTTERZE?

23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Weszło
22.01.2022

Manchester City cisnął, cisnął, ale wycisnął tylko remis ze Świętymi

Gdyby w tym meczu nie trzeba było liczyć goli, to spotkanie Southampton – Manchester City wyglądałoby jak… typowy mecz Manchesteru City. Ot, banda Guardioli ciśnie przeciwnika, pozostawia mu niewiele przestrzeni, zamyka rywala w jego własnym polu karnym i patrzy, jak zaczyna brakować mu powietrza. Problem „The Citizens” polegał jednak na tym, że futbol to taki […]
22.01.2022
Liczba komentarzy: 29
Subscribe
Powiadom o
guest
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
szemrany
szemrany
1 miesiąc temu

Ja pierdole,Smyk ty to jesteś

widz
widz
1 miesiąc temu
Reply to  szemrany

ciekawe ile przy takiej kwocie inwestycji jest krojone na boku dla poszczególnych „menagerów”

kibol69
kibol69(@kibol69)
1 miesiąc temu
Reply to  widz

Gdyby to była inwestycja finansowana w całości z budżetu państwa, to jej koszt zapewne by dobił do 100 baniek. Nie zapominaj jednak, że łapę na finansach trzymają Rutki, a dokładniej księgowy Klimczak. W takim wypadku nie da się nic skroić na boku, poza może workiem cementu.

Juzef
Juzef
1 miesiąc temu
Reply to  widz

To nie Warszawa!

Alicia Thorpe
Alicia Thorpe
1 miesiąc temu
Reply to  szemrany

I saw the paycheck which was of $9282, I didn’t believe that my mom in-law was like truly enring money part time from their computer.. there neighbor started doing this 4 only 21 months and recently paid for the on their home and got Maserati.
more info here……………….>>>> http://Www.WorkJoin1.com

Ljgh
Ljgh
1 miesiąc temu

Nie żebym coś wybrzydzał czy się przypierdalal, bo to mimo wszystko chyba najlepsza akademia w Polsce, ale mogliby produkować żeby później taki Gumny, Puchacz czy inni nie musieli pierwsze pol roku nadrabiać zaległosci na treningach.

MrJoda
MrJoda
1 miesiąc temu
Reply to  Ljgh

Tylko to jest problem w skali całego kraju. Od kurdupla po seniorów. Niby jest sporo nowych, młodych i zdolnych trenerów, ale to pewnie kolejna dekada minie nim zobaczymy efekty.
Inna sprawa, że w dzisiejszych czasach trudno znaleźć o wytłumaczenie dla leni piłkarzy, co to nie są w stanie przygotowania fizycznego sami ogarnąć.
Rozumiem taktyka czy technika, ale zwykła wytrzymałość?

ako
ako(@ako)
1 miesiąc temu
Reply to  Ljgh

Do tej pory nie rozumiem, jak Gumny w wywiadzie mógł bezwstydnie mówić, ze nie korzysta z treningu mentalnego, bo sobie radzi… Lewej nogi też pewnie nie trenuje, bo prawa sobie radzi… Mam nadzieję, że kolejne pokolenie, które wyjdzie z tej akademii nie będzie miało takich dziur w edukacji.

MrJoda
MrJoda
1 miesiąc temu

A można by po prostu jednym słowem: „powoli”

powolotku
powolotku
1 miesiąc temu
Reply to  MrJoda

śpiesz sie powoli złote myśli Stanowskiego https://youtu.be/gihenqhV0Ug

Adam
Adam
1 miesiąc temu

To to teraz o innych klubach np LTC i inne ośrodki w Polsce ?

Zimny Drań
Zimny Drań
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

A po co? To by była niepotrzebna ich promocja.

Azbestowy Książe
Azbestowy Książe
1 miesiąc temu

A ja podejdę do tematu inaczej! Damian – szanuję za czysty adres URL, bo to jakie tutaj zdarzają się czasami adresy, woła o pomstę do nieba!

Andi
Andi
1 miesiąc temu

Nie życzę sobie by skoorwiała Amica brała 20mln na centrum szkolenia swoich gowniaków. 20mln to oni powinni dostać kary.
I won do czwartej ligi!

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki
1 miesiąc temu
Reply to  Andi

To nie koncert życzeń przygłupie.

Juzef
Juzef
1 miesiąc temu

I muzycznych pozdrowień

Bahahahaha
Bahahahaha
1 miesiąc temu
Reply to  Andi

Ssij czarne jaja

RTS
RTS
1 miesiąc temu

Ale jak to? Lech we Wronkach?

Remis To Sukces
Remis To Sukces
1 miesiąc temu
Reply to  RTS

Legia w Urszulinie, Cracovia w Rącznej. A Widzew gdzie?

ŁKS
ŁKS
1 miesiąc temu

Wisła w Myślenicach…
W Widzewowi podobno mają wybudować w Beer Szewie albo Le Cijjon Zion.

waldemar
waldemar
1 miesiąc temu

Widzew daleko w polu:)

Cocksucker
Cocksucker
1 miesiąc temu
Reply to  RTS

Wiele europejskich klubów mają ośrodki treningowe poza miastem. Nic dziwnego.

nieszczesny
nieszczesny
1 miesiąc temu

hej hej amika poznań

ANDRE
ANDRE
1 miesiąc temu

stawiam na remis

Maciek
Maciek
1 miesiąc temu

Po co wam to centrum.
Nadchodzi nowe…na wzór rumuńskiego Cluj.
Radomiak bez żadnego centrum będzie wygrywał ligę rok po roku.
Tu się tworzy tzw.”Gniazdo Szerszeni”
Pogoń i Lech narazie mają 4 pkt.więcej ale….zobaczycie co sie stanie w grudniu za 3 kolejki.

fanatyk ekstraklapy
fanatyk ekstraklapy
1 miesiąc temu
Reply to  Maciek

hehe koleś krótko chyba żyjesz i mało widziałeś, w polskiej ekstraklapie każda drużyna jest, była, będzie w kryzysie i każda dobra passa się kończy, radomiak właśnie szykuje się do kryzysu, a co do wygrania choć raz, jeden jedyny w historii tego śmiesznego klubiku, to najpierw zobacz wyniki ostatnich meczy – Lech łoi nie raz po 4:0 rywali, ostatnio Raków 4:0, Pogoń 5:1, a Lechia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa – Raków i Pogoń po kryzysie, Lechia właśnie wychodzi, Lech może dość łagodnie go przejść, a przecież Śląsk też już wychodzi z kryzysu i szczerze, to po zimie Radomiak właśnie może wejść w kryzys, a przy tak wyrównanym środku jedno potknięcie może go zrzucić na 10-12 pozycję, więcej obiektywizmu i lodu na głowę. Co centrum szkoleniowo-treningowego młodzieży, to jak nie widzisz takiej potrzeby, to… ja nie mam pytań, ale już wiem, dlaczego potem nawet w reprezentacji kraju grają kaleki amibcjonalne ze słabą techniką użytkową i kibicują im dzbany z wuwuzelą…

Radek
Radek
1 miesiąc temu
<a href="https://jrsoftware.pl/tworzenie-stron-internetowych-poznan/">strony internetowe poznań</a>
Radek
Radek
1 miesiąc temu

Lech pozazdrośił Legii – w sumie to dobrze oby wreszcie wychowano piłkarzy na 40 milionowy naród – bo nasze możliwości są o niebo wyższe niż to co mamy obecnie.

strony internetowe Poznań

Dawid
Dawid
1 miesiąc temu

Otwarcie stołówki i biura to „istotny element obchodów stulecia klubu”, a muzeum zapowiedzianego już ładnych pare lat temu jak nie było tak nie ma..

Suche Info
26.01.2022

Ściślak wypożyczony do Chojniczanki

Daniel Ściślak miał taki moment, kiedy zapowiadało się, że może okrzepnąć w lidze, a może dawać tutaj coś więcej. Prezentował się fajnie jak na młodzieżowca, może brakowało nieco stabilności formy. Niestety, ta kariera właśnie weszła w kolejny zakręt. Ściślak w sezonie 19/20 rozegrał 22 mecze, w sezonie 20/21 rozegrał 20 meczów i miał jednego gola. […]
26.01.2022
Suche Info
26.01.2022

Bąk: – Dla mnie najlepszym kandydatem jest Nawałka

Jacek Bąk udzielił wywiadu portalowi TVP Sport, w którym wypowiedział się na temat tego, kto jego zdaniem powinien być nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Były kapitan kadry jest za rodzimą opcją. Jacek Bąk: – Dla mnie najlepszym wyborem jest Adam Nawałka. Słyszałem też o Janie Urbanie, polskie kandydatury są zdecydowanie lepsze, niż te obcokrajowców. Nawałka zna […]
26.01.2022
Inne sporty
26.01.2022

Maraton dla Igi! Polka awansowała do półfinału Australian Open

To drugi najlepszy wynik Polki w wielkoszlemowym turnieju! Iga Świątek jest już w czwórce najlepszych zawodniczek Australian Open, a drabinka wskazuje na jedno – to wcale nie musi być koniec jej pięknej przygody w Melbourne. Już mecz Polki w czwartej rundzie – z Soraną Cîrsteą – nie był dla osób o słabych nerwach. To, co […]
26.01.2022
Prasówka
26.01.2022

PRASA. W poniedziałek Szewczenko zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji

Dzisiaj naprawdę jest co poczytać w prasie sportowej. Wywiady z Jackiem Zielińskim, Wojciechem Cyganem czy Robertem Dadokiem. Sporo o wyborze nowego selekcjonera – Szewczenko ma zostać trenerem kadry już w poniedziałek. Poza tym trochę o Pogoni, trochę o Piaście, trochę o Urbanie. „SPORT” Stałe fragmenty i skuteczność – to ma być siła Piasta na wiosnę. […]
26.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Barcelona planuje letnie wzmocnienia

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, który jest blisko związany z Barceloną, klub planuje wzmocnić się dwoma nowymi nabytkami. Obu celom transferowym latem kończą się umowy i będą mogli zasilić zespół za darmo. Chodzi o Francka Kessiego i Cesara Azpilicuete.  Według informacji Camposa negocjacje z Kessim są już mocno zaawansowane i jest spora szansa, że Iworyjczyk zasili […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Oficjalnie: Anthony Martial wypożyczony do Sevilli

Dokonała się transakcja, o której spekulowano od kilku dni. Anthony Martial został wypożyczony do końca sezonu z Manchesteru United do Sevilli. Oficjalnie poinformowały o tym oba zainteresowane kluby.  Francuz od jakiegoś czasu oczekiwał przenosin z Old Trafford z uwagi na zbyt małą liczbę minut jakie mógł spędzać na boisku w barwach Czerwonych Diabłów. Manchester United […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Senegal i Maroko meldują się w 1/4

W dzisiejszych zmaganiach w Pucharze Narodów Afryki obyło się bez niespodzianek. Będący jednym z głównych faworytów turnieju Senegal pokonał Republikę Zielonego Przylądka, a Maroko wygrało z Malawi. Zwycięzcy meldują się tym samym w ćwierćfinale turnieju.  W pierwszym dzisiejszym spotkaniu Senegalczycy mieli ułatwione zadanie ze względu na aż dwie czerwone kartki w szeregach rywali. Już w […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Christian Eriksen trenował z Ajaksem

Duński pomocnik pozostaje bez klubu, po tym jak rozwiązał kontrakt z Interem Mediolan, przez zakaz gry we Włoszech z wszczepionym defibrylatorem. Głośno mówi się o jego powrocie do Premier League, jednak najpierw Eriksen wrócił do treningów w Holandii. W ostatnich dniach zrobiło się głośno o powrocie Duńczyka do Premier League, po tym jak ofertę za […]
25.01.2022
Australian Open
25.01.2022

Kaia Kanepi. Estońska solidność, z którą zmierzy się Iga Świątek

Nigdy nie odnosiła wielkich sukcesów, ale do ćwierćfinałów doszła już w każdym wielkoszlemowym turnieju. Dalej – ani razu. Wygrała też cztery turnieje WTA. W trakcie swojej kariery nie zgromadziła rzeszy fanów, zresztą sama specjalnie o nich nie zabiegała. Stała w cieniu, za najlepszymi zawodniczkami, które jednak zaskakująco często potrafiła ogrywać. Jej potężny serwis i forehand […]
25.01.2022
Ekstraklasa
25.01.2022

Dziewiętnasty zespół Ekstraklasy. Jak wygląda zgrupowanie polskich sędziów w Turcji?

W ostatnim czasie polscy sędziowie coraz bardziej otwierają się na świat, pokazując kulisy swojego zawodu. Pracę arbitrów możemy oglądać m.in. w serialu Canal+, ale też na żywo. Podczas zgrupowania w Turcji odwiedziliśmy sędziów, którzy przygotowują się do rundy wiosennej w Ekstraklasie i europejskich pucharach. – Czujemy się jak dziewiętnasty zespół Ekstraklasy! – mówi nam Paweł […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Oficjalnie: Roy Hodgson menedżerem Watfordu

Dopiero wczoraj z klubem z Vicarage Road pożegnał się Claudio Ranieri, a już dzisiaj na jego miejscu został zaprezentowany Roy Hodgson. 74-latka czeka misja wydostania klubu ze strefy spadkowej i utrzymania go w Premier League.  Hodgson w ostatnich latach prowadził Crystal Palace, z którym rozstał się po zakończeniu poprzedniego sezonu. Wcześniej prowadził m.in. Liverpool, West […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Diego Costa wyląduje w Serie A?

Brazylijski napastnik na początku stycznia rozwiązał kontrakt z Atletico Mineiro i pozostaje bez klubu. Jego sytuacji bacznie przyglądają się europejskie kluby. 33-latek nie jest już tym samym napastnikiem co kilka lat temu, ale wciąż jest to zawodnik z ogromnym doświadczeniem.  Dzisiaj dziennikarze Il Mattino poinformowali, że były gwiazdor Chelsea i Atletico Madryt dogaduje się z […]
25.01.2022
Inne sporty
25.01.2022

Zrujnowana kariera, niekończąca się sława. Tonya Harding i pozostałości po największym skandalu w łyżwiarstwie

Tonya Harding miała potencjał, żeby być wybitną łyżwiarką. Ale nią nie została, albo przynajmniej nie osiągnęła tyle, ile mogła. Niewielu podziwia ją za same wyniki sportowe, niewielu też wierzy w jej moralność. Mimo tego Amerykanka, bohaterka skandalu z 1994 roku, poniekąd stała się ikoną i w oczach niektórych jest nią do dziś. Tonya była bohaterką […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Oficjalnie: Jastrzembski piłkarzem Śląska Wrocław

Dennis Jastrzembski został oficjalnie ogłoszony jako nowy zawodnik Śląska Wrocław. 21-latek przenosi się do Ekstraklasy z Herthy Berlin. Z wrocławskim klubu związał się umową do 2025 roku.  Jastrzembski swoje umiejętności od początku kariery rozwijał na niemieckich boiskach. W zespole z Berlina występował od 2015 roku, przechodząc przez kolejne szczeble poziomów juniorskich. Ma na swoim koncie […]
25.01.2022
Bundesliga
25.01.2022

Bayern i sztuka odpuszczania, gdy jest za drogo 

Podczas gdy PSG, Manchester City czy Chelsea są zasilane ogromnymi pieniędzmi krezusów i ich wydatki na rynku transferowym z ostatniej dekady idą w miliardy euro, Bayern opiera swój budżet na tym, co sobie wypracuje, a gdy Niklas Süle oczekuje zbyt dużej podwyżki, po prostu z niego rezygnuje. Rynek transferowy zamyka Bawarczyków w potrzasku. Z jednej […]
25.01.2022
Weszło
25.01.2022

POLSKA NA EURO 2022 W PIŁCE RĘCZNEJ. HIT CZY KIT?

25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Ekstraklasa przygotowuje się na problemy covidowe

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl, Ekstraklasa przygotowuje się przed startem rundy wiosennej na ewentualne przeszkody wynikające z trwającej pandemii koronawirusa. Wszystko ma związek z chęcią przekładania spotkań przez kluby dotknięte chorobą. W najbliższych dniach mają zostać przyjęte zasady dotyczące radzenia sobie z sytuacją.  Z informacji wynika, że mecz będzie musiał się odbyć, jeżeli klub […]
25.01.2022
Suche Info
25.01.2022

Bild podaje ewentualnych następców Niklasa Sule

Bayern Monachium poinformował, że Sule nie jest zainteresowany podpisaniem nowej umowy z bawarskim klubem. Tym samym niemieckie media zaczęły spekulować, kto mógłby zająć jego miejsce w formacji obronnej mistrza Niemiec.  Bild podaje nazwiska czterech kandydatów, którzy najbardziej zwracają na siebie uwagę niemieckiego klubu. Wszystkich łączy fakt, że już za niecałe pół roku wygasają im kontrakty […]
25.01.2022