post Damian Smyk

Opublikowane 08.07.2020 16:55 przez

Damian Smyk

Wciąż możemy wrzucać tony kamyczków do ogródków prezesów polskich klubów. Że transfery słabe, że dyrektorzy sportowi z łapanki, że zarządzanie do kitu. Ale cieszy nas pewien powolny, aczkolwiek sukcesywny zwrot ku szkoleniu. Kolejne kluby stawiają na budowę baz i na mądre zarządzanie swoimi akademiami. Jednym z pierwszych klubów w Polsce, który odkrył potencjał drzemiący w prowadzeniu własnej szkółki był Lech Poznań. I tenże właśnie Kolejorz ogłosił, że przy współpracy z Ministerstwem Sportu rozbuduje swoją infrastrukturę szkoleniową we Wronkach. I to rozbuduje konkretnie – bo za 40 milionów złotych. 

Trzeba to Lechowi oddać, że co jak co, ale z młodzieżą pracować potrafi. Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Karol Linetty, Jan Bednarek, Kamil Jóźwiak, Krystian Bielik – szóstka wychowanków Kolejorza na przestrzeni ostatnich lat zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Polski. Kadry młodzieżowe są zatłoczone wychowankami Kolejorza, sam Lech zbija na nich dziesiątki milionów złotych. Dziś o sile poznaniaków stanowią młode wilczki, które przewinęły się przez lechowe szkolenie – Kamil Jóźwiak, Tymoteusz Puchacz, Jakub Moder czy Jakub Kamiński.

Szkolą świetnie, ale potrzebują kroku naprzód

Sęk w tym, że Lech dziesięć lat temu z hakiem był jednym z pionierów szkolenia na taką skalę. Jacek Rutkowski i jego doradcy wymyślili sobie, że po przejęciu przez holding Amica Kolejorza, Wronki nie pójdą w odstawkę. Na obiektach 50 kilometrów od Poznania stworzono akademię z prawdziwego zdarzenia. Bursa, boiska, odnowa biologiczna, zaplecze trenerskie – przez lata to kręciło się wspaniale. Ale inni zaczęli doganiać Kolejorza. Pod względem bazy już go nawet przegonili, bo dzisiaj szkółka Zagłębia Lubin czy nowy obiekt Legii Warszawa wyprzedza lechitów na tej płaszczyźnie.

O tym, co znajdzie się w centrum badawczo-rozwojowym we Wronkach, możesz posłuchać w audycji „Stacja Bułgarska”, której gośćmi Damiana Smyka byli Marcin Wróbel, dyrektor akademii, oraz Michał Kokotek, kierownik ds. organizacji

Pieniądze z Ministerstwa Sportu

Jeśli stoisz w miejscu, to się cofasz – w przypadku szkolenia widać to jak na dłoni. Dlatego władze Lecha musiały szukać możliwości rozwoju. W Popowie niedaleko Wronek powiększono bazę o pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. W Poznaniu stanął balon, pod którym można trenować również zimą. Ale brakowało poznaniakom realnego kroku naprzód.

I takim krokiem będzie inwestycja we Wronkach. Mówiło się o tym od pół roku, że Lech planuje wpompować wielkie pieniądze w akademię, ale władze szukały możliwości wsparcia tego projektu przez państwo lub władze lokalne. Wstępne szacunki dotyczące tej inwestycji wykazywały, że na rozbudowę trzeba będzie wydać około 40 milionów złotych. Mówimy tu o pieniądzach rzędu grubo ponad połowy budżetu Lecha. Właściwie na poziomie 3/4 obecnych wydatków rocznych Kolejorza.

Lech jednak dość sprawnie działa w kontekście dotacji publicznych. Właśnie na wspomniany balon udało mu się pozyskać środki od państwa, w ramach programu pomocowego dla piłki, zainicjowanego w zeszłym roku przez Marcina Mastalerka z ESA, mającego mocne kontakty polityczne. Teraz jednak mówimy o kwocie nieporównywalnie większej od tej sprzed czterech lat. Kolejorz z Ministerstwa Sportu na budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego pozyska aż 20 milionów złotych. Czyli – patrząc tak bardzo realnie – jednego naprawdę dobrze sprzedanego wychowanka. I jakąś 1/3 całorocznego budżetu klubu.

Ale co Lech w ogóle chce budować?

Właściwie całe centrum można podzielić na dwa segmenty:

  • budynek główny – czyli biura dla władz akademii, pomieszczenia dla trenerów, sala do treningów, odnowa biologiczna, szatnie, zaplecze socjalne, 80 miejsc noclegowych dla wychowanków akademii. Wszystko rozlokowane na trzech piętrach.
  • symulator „Skills.lab”

O ile ta pierwsza część inwestycji jest oczywista, o tyle druga brzmi już trochę tajemniczo. Ale na pewno kojarzycie nazwę „Footbonaut”, czyli takiej wypasionej maszyny do treningu indywidualnego. Skills.lab to coś podobnego, tylko – z tego co słyszymy – z jeszcze większymi możliwościami. Na filmie prezentuje się to mniej więcej tak:

Nie ma co ukrywać – futbol idzie do przodu i zwykłe treningi na boisku już nie wystarczą. Dziś pracuje się nad mózgami przyszłym piłkarzy, ćwiczy refleks, wprowadza treningi szerszego widzenia, stymuluje się zajęcia na sto różnych sposób. Lech próbował robić to już wcześniej, ale nie miał sprzętu, który pozwalałby robić to na jeszcze większą skalę. Ciekawie porównywał to na naszych łamach Robert Janicki, wychowanek Lecha, który zderzył się w Niemczech ze szkoleniem w szkółce Hoffenheim:

I właśnie tę decyzyjność trenuje się na Footbonaucie?

Tak. Może niektórzy nie wiedzą, ale to taka maszyna, w której zamykają cię w takim dużym kwadracie, z różnych miejsc w ścianie wypada piłka i masz jak najszybciej zagrać ją w określone miejsce. Opcji masz multum, serio, kosmiczna liczba wariantów. Czy ma być sygnał dźwiękowy, jaki kolor podświetleń, na jakieś wysokości bramki, czy ma być dźwięk kibiców lecący z głośników… Ja tam wchodziłem jak do Disneylandu. Kojarzysz te opcje treningowe w FIFIE?

Tak, arena i gry treningowe.

No to tak to wyglądało. Dostajesz do ręki tablet, ustawiasz sobie te wszystkie opcje i trenujesz, ale nie z padem w ręce, tylko na serio. Nawet po naprawdę wymagającym treningu chodziliśmy tam, by śrubować swoje rekordy. Bo po treningu dostajesz wykaz skuteczności, szybkości i kilku innych czynników.

W Hoffenheim jest dużo takich ćwiczeń pod percepcje, czas reakcji, decyzyjność?

Tak, kładą na to nacisk normalnie w grach i treningach, ale same te umiejętności możesz szlifować na tych maszynach. Było jeszcze takie urządzenie do trenowania spostrzegawczości i podzielności uwagi. Sadzali cię przed takim dużym zaokrąglonym ekranem, na nim pokazują się piłkarze na czerwono i na żółto. Załóżmy, że jest ich dwunastu. Podświetlają ci dwóch z nich, na początku z numerami, no i masz ich zapamiętać i obserwować. Numery znikają, a oni się przemieszczają po całym ekranie, przesuwają się za przeciwnikami, od lewej do prawej, jak w tej grze, gdzie chowasz kulkę pod kubkiem i masz zapamiętać który to. Nagle wszystko się zatrzymuje i masz wskazać tych, których na początku ci podświetlili. 

***

Za Janickiego Lech takiego sprzętu nie miał, ale za jakiś czas we Wronkach młodzi lechici będą mogli trenować jak w Bayernie, który też sposobi się do zakupu tego sprzętu.

– Blisko 20 milionów złotych dofinansowania budowy naszego Centrum Badawczo-Rozwojowego to olbrzymi sukces całego klubu. Pracowaliśmy nad tym projektem od ponad trzech lat. Dziękujemy panu premierowi, pani minister sportu i wielu życzliwym osobom, które przyczyniły się do tego, że budowa nowego domu akademii Lecha we Wronkach przechodzi z fazy planów w fazę realizacji. Chcemy wystartować z pierwszymi pracami jeszcze jesienią tego roku – podkreśla prezes Kolejorza, Karol Klimczak: – Rozwój naszej akademii traktujemy priorytetowo, ponieważ chcemy w Lechu konsekwentnie stawiać na szkolenie młodzieży i wychowywanie kolejnych pokoleń znakomitych piłkarzy. Dlatego mocno kładziemy nacisk na infrastrukturę, bo zależy nam na tym, żeby nasi młodzi gracze mieli jak najlepsze warunki do rozwijania swojego talentu. To dla nich budujemy najnowocześniejsze centrum szkolenia w tej części Europy.

Lecha czeka wydatek rzędu 20 milionów złotych

Oczywiście Lech musi teraz te dwadzieścia baniek znaleźć. Sytuacja finansowa klubu nie jest olśniewająca, przychody w związku z pandemią i z brakiem gry w Europie spadły. Lech miewał przecież lata, gdy jego budżet przekraczał nawet 100 milionów złotych. Natomiast całkiem prawdopodobne, że latem Kolejorzowi uda się sprzedać jednego lub dwóch swoich wychowanków za spore pieniądze. Otrzymaną kasę można zainwestować dalej i czekać na zwrot, który – o to jesteśmy spokojni – przyjdzie za jakiś czas.

A nam pozostaje się tylko cieszyć, że kluby nauczyły się korzystać z pomocy państwa i że pozyskują środki właśnie na takie cele. Zdecydowanie wolimy podzielenie się wydatkami na milowy krok w rozbudowie akademii niż kolejne dojenie budżetu miasta na przeciętnych i przepłaconych grajków spoza Polski. Entuzjazm budzi też fakt, że kluby wchodzą w nowy etap wyścigu zbrojeń. Lech z Legią jeszcze chwilę temu rywalizował o Ojamę czy Bakrotha, a dziś najpotężniejsze polskie kluby stają do rywalizacji pod tytułem „kto ma lepszą bazę akademii?”.

fot. lechpoznan.pl – Przemysław Szyszka

Opublikowane 08.07.2020 16:55 przez

Damian Smyk

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 19
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
GTS Kraków
GTS Kraków

A na półkach w dalszym ciągu medale wycięte z papieru i puchary z drukarek 3D.
🙂

Transilvanian Nosferatoo
Transilvanian Nosferatoo

Jak ja lubie te idiotyczne haslo. Stanowski tez to w kolko powtarza od wielu miesiecy. Brzmi jak jakies zakompleksione zaklinanie rzeczywistosci. Wystarczy policzyc zdobyte garnki z ostatniej dekady, ze sposrod wszystkich druzyn cokolwiek wygrywajacych w e-klapie Lech pod wzgledem ilosci jest drugi

garnki.jpg
Aaa
Aaa

Człowieku, Superpuchar to jest gówno a nie trofeum. Taka trochę nagroda pocieszenia.

Sqrwiel
Sqrwiel

Jak sama nazwa wskazuje, „Superpuchar” jest lepszy niż zwykły „puchar”, bo jeden jest super, a drugi nie. By wystąpić w meczu o niego uprzednio trzeba zdobyć mistrzostwo (ewentualnie wicemistrzostwo) lub zwykły puchar. Co oznacza, że biją się o niego dwie najlepsze drużyny w kraju w danym momencie. Co więcej, bój o Superpuchar Polski weryfikuje, która z tych dwóch drużyn w rzeczywistości jest najlepsza na krajowym podwórku.

Ergo, moja konkluzja jest jasna:

LEGIA TO CHUJE, A LECH MISTRZ POLSKI!

Greg EM
Greg EM

No i nawet bez Superpucharu nadal sa na 2 pozycji

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski

Transilvanian Nosferatoo, zrób osobną kolumnę na Puchar Wielkopolski. Co Ty w ogóle porównujesz? 11 tytułów Legii z 3 Amiki. Wstydu nie masz 🙂 .

Transilvanian Nosferatoo
Transilvanian Nosferatoo

Ja pierdziele. To se wykreslcie kolumne superpuchar. Lech nadal drugi pod wzgledem ilosci trofeow. Nawet jak maja wszystko wyliczone to zaklinaja nadal rzeczywistosc. Ciemnogrod.

Lincoln
Lincoln

eee jak szóstka zadebiutowała? A Kownacki to co? To ze miał fatalny sezon i jest na zakręcie nie zmienia faktu, że wychowanków Lecha zadebiutowało w pierwszej reprezentacji 7 nie 6

Stefan
Stefan

Jeszcze dyrektor, ktory tym pokieruje… moze Przytula

KuraK
KuraK

Na powaznie?

Kastor
Kastor

I to wszystko po to żeby wychowankowie poszli do Jagiellonii, bo teraz młody polski piłkarz nie marzy już o Realu Madryt. Wiem, bo powiedział to Matołusz, a on nigdy nie kłamie.

Sqrwiel
Sqrwiel

Jeśli chodzi o wychowanków Lecha debiutujących w reprezantacji, to zapomnieliście o aż dwóch. O Kownackim i Bereszyńskim. Co do tego drugiego to zwykła pomyłka czy celowe niedopatrzenie? Bo chyba nie zaklinacie rzeczywistości i nie twierdzicie, że prawie 6 lat spędzonych w drużynach juniorskich oraz seniorskich Kolejorza przez tego rodowitego Poznaniaka nie predestynują go do bycia wychowankiem tego klubu?

Sqrwiel
Sqrwiel

Po owocach ich poznacie. Lech ma bez wątpienia najlepszą akademię w kraju i czas najwyższy aby świadczyła o tym również infrastruktura, bo inne kluby już zaczęły go w tej materii doganiać. Chwała Lechowi za to jak szkoli, ilu młodych reprezentantów nam dostarcza i jak wyznacza trendy dla pozostałych klubów.

GTS Kraków
GTS Kraków

Pokaż mi gablotę z pucharami a powiem Ci czy masz sukcesy.

Lpoz
Lpoz

Z którego roku macie ostatni, przygłupie?

Takie pytanko
Takie pytanko

Skurwielu, gdzie ta akademia, co wygrali młodzieżowcy Lecha , dlaczego nikt nie chce ich ostatnio kupować ?

I co z tego
I co z tego

Lech kasy nie ma, dostaną 20 mln z budżetu państwa, ale 20 muszą dołożyć , czyli trzeba sprzedawać, czyli pierwszy zespół znowu na drugim miejscu, znowu walka o wejście do 8, co chodzi o przyszły sezon.

Chemik
Chemik

Powiedzieć że z Kolejorzem mi nie po drodze to nic nie powiedzieć, ale taka inwestycja cieszy i dobrze, że państwo wspiera. Potrzebujemy jako liga i naród takich inwestycji, bez nich już na zawsze utkniemy w trzeciej dziesiątce lig Europy. Oby nowopowstałe LTC i zmiany we wronieckiej akademii wpłynęły dobrze na rodzimy futbol

Harry
Harry

No dobrze, ale pytanie jest zasadnicze. Czy to wystarczy do wyeliminowania słowackiej drużyny w I rundzie eliminacji LE?

Weszło
11.08.2020

Klepali, męczyli, cisnęli, w końcu wpadło. Sevilla w półfinale Ligi Europy

Ever Banega i Lucas Ocampos. To są nasi wieczorni bohaterowie, herosi, którym ślemy życzenia i czekoladki. To oni bowiem skonstruowali jedną, jedyną bramkę dzisiejszego wieczora, dzięki której uniknęliśmy dogrywki w starciu Sevilli z Wolverhampton. 2020 rok jest paskudny i mógłby sobie odpuścić dogrywkę w Lidze Europy po 0:0 w 90 minutach. Okazał litość, co za […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Szymon Jadczak w Hejt Parku w Dobrym Składzie! LIVE od 22.00

Coś czujemy, że kibice Wisły Kraków zajmą dziś naszą linię i rozgrzeją ją do czerwoności! Szymon Jadczak, autor książki „Wisła w ogniu”, związany zawodowo z TVN-em, będzie gościem Tomasza Smokowskiego w „Hejt Parku w Dobrym Składzie”. Program możecie śledzić w „Kanale Sportowym” oraz w Weszło.FM. Macie pytania do naszego gościa? Śmiało, telefon do studia to […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Duży talent, ale też duży egoista. Kim jest Yaw Yeboah z Wisły Kraków?

Wisła Kraków kontynuuje zbrojenia przed nowym sezonem. Sprowadziłą już czwartego obcokrajowca w tym okienku, ale na razie nie będziemy się czepiać. Yaw Yeboah – podobnie jak Fatos Beciraj, Stefan Savić i Adi Mehremić (no, ten najmniej) – na papierze ma bowiem trochę argumentów wskazujących na to, że może być ciekawym transferem. Niewykluczone nawet, że z […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Idioci w służbie sabotażu rozgrywek. Szkoci dostali żółtą kartkę od rządu

Tysiąc razy można mówić „słuchajcie, są takie i śmakie obostrzenia, przestrzegajcie ich”. Można wskazywać, że każde wystawianie na ryzyko integralności ligi to zagrożenie nie tylko zdrowotne, ale też i finansowe dla klubów. Do tego można rzucać przykładami, że lekceważenie koronawirusa źle się kończy. A na to wchodzi Boli Bolingoli z Celtic oraz ośmiu piłkarzy Aberdeen, […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Kamil Glik wraca do Serie A. Benevento z ambicjami na coś więcej niż utrzymanie

Cztery pełne sezony we Francji. 167 występów pod herbem Monaco. Mistrzostwo kraju i trafienie do jedenastki dekady klubu z księstwa. I wreszcie nadszedł czas, by powiedzieć „dziękuję”. Kamil Glik odchodzi z Monaco i wraca do Włoch, gdzie podpisał kontrakt z beniaminkiem Serie A – Benevento. Tym razem ekipa „Czarownic” nie chce jak meteoryt przelecieć przez […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Koronawirus decyduje o tym, z kim Legia zmierzy się w eliminacjach

Potencjalni rywale Legii w I rundzie eliminacji do LM jeszcze nie zagrali swojego meczu, a już dowiedzieliśmy się, z kim  zmierzy się polska drużyna. Podopieczni Vukovicia unikną starcia z zawsze mocną Dritą Gnjilane. W zasadzie formalnością jest, że wynik meczu rozstrzygnie koronawirus. Obie ekipy miały wyjść na boisko jeszcze dzisiaj. Dwie godziny przed meczem UEFA […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Śląsk reaguje na głupotę. I brawo!

Trochę zżymaliśmy się w ostatnich dniach na zachowanie klubów, które lekko zgłupiały w związku z koronawirusem. Były proste błędy ludzkie, był brak zdrowego rozsądku, były braki w kompetencjach. Ale skoro krytykujemy, to warto też pochwalić, bo nie wszyscy temat mają w nosie. Śląsk Wroclaw bardzo poważnie podszedł do naszych wczorajszych doniesień i odsunął od treningów […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Odejście Jóźwiaka – nie „czy”, a „kiedy”. Co z Sykorą, Moderem i Klupsiem?

Dziwne są to tygodnie dla fanów Lecha Poznań. Z jednej strony – do klubu przyszło już czterech piłkarzy, dwóch z nich jest naprawdę obiecujących. Ale z drugiej strony – wątpliwości kibiców budzi fakt, że za żadnego Kolejorz nie musiał płacić. Kasa w kontekście poznaniaków jest dość ważna, bo jest kluczowym czynnikiem wpływającym dla to, że […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Michniewicz: Niektórzy w wieku Kapustki marzą o wyjeździe, on już wraca z bagażem doświadczeń

– U nas graliśmy w ustawieniu bez skrzydłowych, 4-3-1-2, grał jednego ze środkowych pomocników, czasem dziesiątkę, pod napastnikami. Grywał też jako skrzydłowy, ale ja bym go widział w środku. Ma świetny przegląd pola, bardzo dużo widzi, swobodnie operuje piłką, fajnie się z piłką w tłoku obraca. U trenera Nawałki grał na skrzydle, ale chyba trochę […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Zmęczeni średniactwem. Pogoń chce czegoś więcej

Pogoń Szczecin to niechlubny fenomen. Mają siódme miejsce w tabeli wszech czasów Ekstraklasy, przed Widzewem Łódź, Śląskiem Wrocław, Cracovią. Rozegrali w elicie aż czterdzieści osiem sezonów. Od lat sześćdziesiątych może z przerwami, ale w każdej dekadzie zaznaczając swoją obecność w polskiej piłce. Przy tym NIGDY NIC nie wygrali na najwyższym szczeblu. Tyle lat, ani jednego […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Tworek: Nie możemy być jak ćmy, które parzą się lecąc do światła

Warta Poznań awansowała do Ekstraklasy jako zespół… braku wiary. Braku wiary z zewnątrz. Celem Warty przed startem sezonu absolutnie nie był awans, a przed decydującymi barażami eksperci rzadko kiedy stawiali na piłkarzy trenera Piotra Tworka. Mimo że to oni przystępowali do nich jako trzecia siła pierwszej ligi. Wiary za to nie brakowało w zespole. I […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

COVID-19 także w pierwszej lidze. Sandecja Nowy Sącz już w izolacji

Wygląda na to, że koronawirus w polskiej piłce rozsiadł się wygodnie w fotelu i zapina pasy. Po serii zachorowań w Ekstraklasie, która dotknęła już czterech klubów – a nawet pięciu, bo zakażenie, choć dzięki ostrożności klubu w mniejszym stopniu, dotknęło także Górnika Zabrze – przyszedł czas na jej zaplecze. Pierwszoligowcy zgodnie z zaleceniami Komisji Medycznej […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Sytuacja niecodzienna: mistrz porządnie dozbrojony

Artur Boruc z AFC Bournemouth. Bartosz Kapustka z Leicester City. Josip Juranović z Hajduka Split. Dwaj solidni ligowcy, Filip Mladenović z Lechii Gdańsk i Rafael Lopes z Cracovii. A to wszystko przy bardzo nieznacznych, może nawet symbolicznych osłabieniach – bo jeśli chodzi o kluczowych piłkarzy, sprzedany został jedynie Radosław Majecki. Legia Warszawa w tym okienku […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Piłkarz totalny. O pierwszym sezonie Ronaldo w Interze

Inter chce wygrywać Scudetto i Ligę Mistrzów, ale w starym odpowiedniku Ligi Europy, Pucharze UEFA, też ma zacne tradycje. W latach dziewięćdziesiątych wygrywał go trzykrotnie, ostatni raz z Ronaldo w składzie. Ronaldo, który był wówczas zdecydowanie najlepszym piłkarzem na świecie, Ronaldo, który przenosząc się do Nerazzurri drugi raz bił transferowy rekord świata, Ronaldo, nie tylko […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Polski mecz nie był tylko sloganem. Szymański i Augustyniak wchodzą z buta w sezon w Rosji

Takie rozpoczęcia sezonu to my lubimy. Pierwsza kolejka ligi rosyjskiej jeszcze się nie skończyła, a Sebastian Szymański już zdołał wyrównać swój wynik w klasyfikacji kanadyjskiej z poprzedniego sezonu. Jak do tego doszło? Otóż mecz Dynama Moskwa z Uralem Jekaterynburg okazał się „polski” nie tylko ze względu na samą obecność na murawie naszych graczy. Szymański, a […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Czwarty polski klub z koronawirusem. Tym razem Pogoń Szczecin

Start rozgrywek Ekstraklasy coraz bliżej, a tymczasem występują coraz większe komplikacje. Właśnie okazało się, że mamy czwarty przypadek koronawirusa w polskim klubie. Gdzie tym razem? W zachodnio-pomorskim, czyli w szczecińskiej Pogoni. Zakażony jest jeden, ale to wystarczyło, żeby drużyna została skierowana na kwarantannę. O sprawie poinformował sam klub, który opublikował na swojej stronie komunikat. Dowiadujemy […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Król strzelców II ligi zagra szczebel wyżej? Dwa kluby zainteresowane Michałem Bednarskim

Na polskim rynku transferowym nic się nie zmienia – większość klubów szuka napastnika, więc ci, którzy strzelają sporo, mają rozgrzany telefon. Tak też jest w przypadku Michała Bednarskiego, który w poprzednim sezonie został królem strzelców drugiej ligi w barwach Górnika Polkowice. Wiele wskazuje na to, że zawodnik ostatecznie trafi na zaplecze Ekstraklasy. W najwyższej lidze […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

„Legia chciała ukryć zarażenie i twierdziła, że wszyscy są zdrowi”

– Mieliśmy przypadek pozytywnego testu na obecność koronawirusa, ktoś chciał to ukryć i grać, bo twierdzi, że wszyscy są zdrowi. Są procedury, które jasno mówią, jak trzeba funkcjonować, kiedy ktoś jest chory. Nasz Zespół Medyczny wysłał do klubów dokładne wytyczne. Każdy odpowiedzialny i mądry klub zrobił piłkarzom, trenerom i pracownikom badania przed pierwszym treningiem. W […]
11.08.2020