post

Opublikowane 25.11.2021 12:29 przez

redakcja

Dziś Legia Warszawa zagra na wyjeździe Leicester City. W związku z tym przeprowadziliśmy rozmowę z byłym bramkarzem „Wojskowych” Wojciechem Kowalewskim. Co jest głównym problemem Legii? Czego brakuje drużynie z Łazienkowskiej? Jak Kowalewski ocenia Cezarego Misztę? Co jego zdaniem jest receptą na wyjście z kryzysu. Zapraszamy.

Panie Wojtku, gdyby ktoś przed sezonem powiedział, że Legia znajdzie się w takim kryzysie, uwierzyłby pan, że coś takiego może się zdarzyć?

Szczerze powiem, że do tej pory trudno mi uwierzyć w to, co się dzieje z warszawskim klubem. Takie są jednak fakty i trudno się z nimi spierać. Legia jest w głębokim kryzysie i każde kolejne spotkanie to szansa na wyjście z tego kryzysu.

Patrząc na drużyny, z którymi Legia nie była w stanie wygrać — takie jak Stal Mielec i Górnik Zabrze — zastanawiam się, co musi dziać się w głowach tych chłopaków, kiedy jadą do drużyny z Premier League. Taki wyjazd w obecnej sytuacji musi stanowić pewne obciążenie psychiczne i generować obawy przed ewentualnym blamażem.

Być może, ale z drugiej strony ciekawe jest też to, co czuli ci sami ludzie przed innymi spotkaniami w Lidze Europy, jak na przykład tym w Moskwie lub przed pierwszym spotkaniem przeciwko angielskiej drużynie zakończonym zwycięstwem w Warszawie. Myślę, że musiało dziać się w ich głowach bardzo dobrze, skoro potrafili zagrać w sposób bardzo konsekwentny i zdyscyplinowany. Raptem mija kilka tygodni i ta sama grupa ludzi zastanawia się, jak ograć Stal Mielec na Łazienkowskiej. To, co teraz powiedziałem jeszcze 3-4 miesiące temu brzmiałoby, jak kiepski żart albo opowieść science fiction. W tej chwili jest to faktem.

Powyżej 7,5 celnych strzałów Leicester w meczu z Legią? Kurs 2.35 w Fuksiarz.pl

Sam się zastanawiam, w czym tkwi problem Legii Warszawa. Dyskutuję z wieloma osobami na ten temat. Oczywiście nie dysponuję takimi informacjami, jak te, które posiada sztab szkoleniowy, ale widząc taką chwiejność. Te przeskoki z jednego świata w drugi i brak powtarzalności w jakości gry, raczej doszukiwałbym się problemów grupowych w obszarze mentalnym. Dołóżmy do tego kwestie dyscypliny w zespole. Nie wiem, czy wskutek tego — myślę, że władze klubu wiedzą na ten temat więcej — dochodzi do kolejnej zmiany trenera. To naprawdę nie pomaga w trudnej sytuacji.

Nie dziwię się, że kibice Legii są rozczarowani. Jest ku temu wiele powodów, ale Legia jest teraz w tak głębokim kryzysie, że rozliczanie kogokolwiek nie ma większego sensu. W tej chwili wszyscy są jednakowo winni tej sytuacji. Legia jako klub i społeczności musi zdobyć się na kolejny kredyt wzajemnego zaufania i wspólnie przełamać ten kryzys.

Jak wiele zależy teraz w Legii od liderów, którzy w tym momencie powinni dawać przykład i sygnał do walki. Na papierze w Legii jest kilku takich zawodników na przykład Artur Boruc i Artur Jędrzejczyk.

Z liderami na papierze jest podobnie, jak z kwotami wynagrodzeń piłkarzy i ich wartością na papierze. Ostatecznie bardzo trudno jest te dwa argumenty przenieść na realia boiskowe i tam je potwierdzić. Nie doszukiwałbym się liderowania poprzez statystyki lub doświadczenie, lecz poprzez reakcje. Jeśli obserwujemy siedem porażek z rzędu w Ekstraklasie i nie dostrzegamy jednostek, które pokazują odpowiednie reakcje — choć osobiście przebłyski dostrzegam i pojawiają się zawodnicy, którzy próbują brać większą odpowiedzialność na siebie — to robi się problem. I jeśli dołożymy do tego okoliczności takie, że Artur Boruc jest kontuzjowany i dopiero od kilku dni trenuje z zespołem, to Legia naprawdę ma olbrzymie problemy.

Ja nadal wierzę, nie tylko jako były zawodnik tego klubu, ale też kibic, dla którego Legia nie jest obojętna, że w tej szatni znajdują się nadal ludzie, którzy większą część odpowiedzialności będą chcieli wziąć na siebie. Albo inaczej – zdjąć część odpowiedzialności ze swoich partnerów. Tę część, która być może wielu paraliżuje i to jest wręcz niezbędne.

Paradoksalnie czwartkowe spotkanie jest dobrą okazją na to, by przełamać brak wiary w zespół. Można uwierzyć w siebie poprzez dobrą i skuteczną grę. Zadanie będzie arcytrudne. Wszyscy mają świadomość, z jakim przeciwnikiem przyjdzie się Legii mierzyć. Raczej Brendan Rodgers nie zdobędzie się na podobne eksperymenty, o które pokusił się podczas meczu na Łazienkowskiej. Wszyscy mają świadomość wagi tego spotkania, bo Leicester również nie może sobie pozwolić na stratę punktów. Po nieoczekiwanym zwycięstwie Spartaka z Napoli każda zdobycz punktowa jest na wagę złota, więc każdy zespół jest maksymalnie skoncentrowany i nie pozwoli sobie na eksperymenty.

Zapytam Pana jako byłego bramkarza, jak pan ocenia występy Cezarego Miszty? Czy spodziewa się go Pan w bramce Legii? Głosów krytycznych pod adresem tego bramkarza w ostatnim czasie nie brakowało.

Czarka Misztę znam osobiście. Miałem okazję z nim pracować. Wówczas Czarek dołączał do nas jako zawodnik zespołu juniorskiego oraz zespołu rezerw. Już wtedy pokazywał potencjał. On również — trzeba to podkreślić — w ostatnim czasie poczynił duże postępy, ale przede wszystkim miał okazję pokazać swoje umiejętności szerszej publiczności. Oczywiście bramkarz w tym wieku ma prawo do popełniania błędów. Nie pociesza to w żaden sposób kibiców Legii, ale taka jest ścieżka rozwoju każdego bramkarza. Tyle tylko, że błędy popełniane przez bramkarza w tym klubie są obarczone dużymi kosztami. Uwaga, która jest skupiona na każdym zawodniku — tym bardziej grającemu na pozycji bramkarza — jest olbrzymia.

Teraz wszystko zależy od tego, jak Czarek poradzi sobie z emocjami, które wokół niego krążą. Również od tego jak szybko zrozumie istotę błędów. To jest kluczowe i bardzo ważne dla jego rozwoju. Dużym błędem byłoby skreślanie go w tym momencie i wskazanie go jako jednego z winnych słabszej dyspozycji zespołu. Wiemy, że przyczyn obecnego stanu Legii jest zdecydowanie więcej i problemy występują również w zupełnie innych obszarach boiska. Czarek jest jednym z członków z zespołu, jednym z mniej doświadczonych i ta sytuacja jest dla niego trudna. Jest jeszcze Kacper Tobiasz, który pokazał, że jest zawodnikiem z dużym potencjałem. Okazji do występów nie miał aż tylu. Oczywiście brakuje Artura Boruca, który nie tyle swoimi umiejętnościami i skutecznością — co oczywiście też jest bardzo ważne — ale doświadczeniem i postawą na boisku, wniósłby do zespołu dużo więcej pewności.

Legii przyjdzie rozegrać arcytrudne spotkanie i wszyscy zawodnicy, którzy znajdują się w kadrze meczowej, powinni być gotowi. To, co teraz mówię jest banalne, ale nie ma innej drogi. Jest to droga powtarzalna i prowadzi na piłkarskie szczyty. Tylko na tej drodze trzeba szybko wyciągać wnioski i nie tracić tempa. Przede wszystkim nie zmieniać kierunku, bo się można zwyczajnie pogubić. Uważam, że jest klucz, zarówno dla piłkarzy, sztabu, jak i całego klubu. Sytuacja jest trudna i nikt w żaden sposób nie jest w stanie zmienić tego zaklinaniem rzeczywistości. Można to zmienić tylko postawą i walką na boisku. Kibice Legii pokazali już wielokrotnie, że są z zespołem na dobre i na złe. Teraz są trudne czasy i z pewnością nikt nie ma powodów do radości, ale jeśli Legia będzie w tych chwilach razem, to wyjdzie z tego kryzysu i zadowoli jeszcze niejednym spotkaniem swoich kibiców.

ROZMAWIAŁ MARCIN RYSZKA

fot. Newspix

Pekin 2022
01.12.2021

Szczęśliwa siódemka, czyli jakie nowe konkurencje zobaczymy w Pekinie?

Siedem – o tyle nowych konkurencji zwiększy się program zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie, w porównaniu do poprzedniej edycji tej imprezy. W kwestii innowacji MKOL położył spory nacisk na konkurencje mieszane. Jaki jest powód akurat takiego kierunku rozszerzenia programu olimpijskiego? Czy w ten sposób komitet chce pomóc gospodarzom w osiągnięciu sukcesu? Wreszcie, jakie szanse w […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Weryfikujemy rezultat meczu Piast – Termalica. A co z golem Legii?

Weź tu bądź mądry przy tych spalonych. Naprawdę trudno nam zrozumieć to, dlaczego w 2021 roku, gdy na stadionie jest pierdyliard kamer, tak trudno jest ustawić jeszcze jedną kamerę sprawdzającą sytuację tego typu. Kwestia spalonego w meczu Legii z Jagiellonią jest bowiem niemal niemożliwa do rozstrzygnięcia. SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA EKSTRAKLASĘ! Bez linii wyrysowanych przez […]
01.12.2021
Ekstraklasa
01.12.2021

Niewulis: – Nie jestem zaskoczony, że Legia mocno walczy o Papszuna

– Nie jestem zaskoczony, że Legia aż tak mocno walczy o naszego trenera. Spodziewałem się nawet, że takie naciski pojawią się dużo szybciej. Pewnie jakieś były, ale nie aż takie, jak teraz. Cóż, jak do tego podchodzimy? Spokojnie, skupiamy się na meczach. Wiemy, że do końca rundy nic się nie wydarzy. Mamy nadzieję, że do […]
01.12.2021
Piłka nożna
01.12.2021

Błyszczy w Dynamie, nie istnieje w kadrze. Przypadek Sebastiana Szymańskiego

Bramki, w tym te kluczowe, zdobywane w końcówkach spotkań. Ładne asysty, nie tylko ze stałych fragmentów gry. Świetne wskaźniki, jeżeli chodzi o pracę w defensywie. Sebastian Szymański w sezonie 2021/22 wyrósł na znaczącą postać Dynama Moskwa, a nawet na wyróżniającego się zawodnika całej rosyjskiej ekstraklasy. Już wcześniej zbierał sporo pochwał za swoją postawę, ale teraz […]
01.12.2021
Prasówka
01.12.2021

PRASA. Żewłakow: Gdybym był dyrektorem Legii, nie zwolniłbym trenera

Środowa prasa to miks wszystkiego, co dzieje się w naszym futbolu. Od gali „Złotej Piłki” czy komentarzy po niej, przez kryzys Legii Warszawa i kolejną część prześwietlenia oraz wywiad, po ligową młóckę. W „Przeglądzie Sportowym” znajdziemy także dużą rozmowę z Michałem Żewłakowem. On również zabiera głos w sprawie problemów mistrzów Polski. – W sytuacji, w […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Pekin 2022
01.12.2021

Szczęśliwa siódemka, czyli jakie nowe konkurencje zobaczymy w Pekinie?

Siedem – o tyle nowych konkurencji zwiększy się program zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie, w porównaniu do poprzedniej edycji tej imprezy. W kwestii innowacji MKOL położył spory nacisk na konkurencje mieszane. Jaki jest powód akurat takiego kierunku rozszerzenia programu olimpijskiego? Czy w ten sposób komitet chce pomóc gospodarzom w osiągnięciu sukcesu? Wreszcie, jakie szanse w […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Weryfikujemy rezultat meczu Piast – Termalica. A co z golem Legii?

Weź tu bądź mądry przy tych spalonych. Naprawdę trudno nam zrozumieć to, dlaczego w 2021 roku, gdy na stadionie jest pierdyliard kamer, tak trudno jest ustawić jeszcze jedną kamerę sprawdzającą sytuację tego typu. Kwestia spalonego w meczu Legii z Jagiellonią jest bowiem niemal niemożliwa do rozstrzygnięcia. SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA EKSTRAKLASĘ! Bez linii wyrysowanych przez […]
01.12.2021
Ekstraklasa
01.12.2021

Niewulis: – Nie jestem zaskoczony, że Legia mocno walczy o Papszuna

– Nie jestem zaskoczony, że Legia aż tak mocno walczy o naszego trenera. Spodziewałem się nawet, że takie naciski pojawią się dużo szybciej. Pewnie jakieś były, ale nie aż takie, jak teraz. Cóż, jak do tego podchodzimy? Spokojnie, skupiamy się na meczach. Wiemy, że do końca rundy nic się nie wydarzy. Mamy nadzieję, że do […]
01.12.2021
Piłka nożna
01.12.2021

Błyszczy w Dynamie, nie istnieje w kadrze. Przypadek Sebastiana Szymańskiego

Bramki, w tym te kluczowe, zdobywane w końcówkach spotkań. Ładne asysty, nie tylko ze stałych fragmentów gry. Świetne wskaźniki, jeżeli chodzi o pracę w defensywie. Sebastian Szymański w sezonie 2021/22 wyrósł na znaczącą postać Dynama Moskwa, a nawet na wyróżniającego się zawodnika całej rosyjskiej ekstraklasy. Już wcześniej zbierał sporo pochwał za swoją postawę, ale teraz […]
01.12.2021
Prasówka
01.12.2021

PRASA. Żewłakow: Gdybym był dyrektorem Legii, nie zwolniłbym trenera

Środowa prasa to miks wszystkiego, co dzieje się w naszym futbolu. Od gali „Złotej Piłki” czy komentarzy po niej, przez kryzys Legii Warszawa i kolejną część prześwietlenia oraz wywiad, po ligową młóckę. W „Przeglądzie Sportowym” znajdziemy także dużą rozmowę z Michałem Żewłakowem. On również zabiera głos w sprawie problemów mistrzów Polski. – W sytuacji, w […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Ekstraklasa
01.12.2021

Niewulis: – Nie jestem zaskoczony, że Legia mocno walczy o Papszuna

– Nie jestem zaskoczony, że Legia aż tak mocno walczy o naszego trenera. Spodziewałem się nawet, że takie naciski pojawią się dużo szybciej. Pewnie jakieś były, ale nie aż takie, jak teraz. Cóż, jak do tego podchodzimy? Spokojnie, skupiamy się na meczach. Wiemy, że do końca rundy nic się nie wydarzy. Mamy nadzieję, że do […]
01.12.2021
Prasówka
01.12.2021

PRASA. Żewłakow: Gdybym był dyrektorem Legii, nie zwolniłbym trenera

Środowa prasa to miks wszystkiego, co dzieje się w naszym futbolu. Od gali „Złotej Piłki” czy komentarzy po niej, przez kryzys Legii Warszawa i kolejną część prześwietlenia oraz wywiad, po ligową młóckę. W „Przeglądzie Sportowym” znajdziemy także dużą rozmowę z Michałem Żewłakowem. On również zabiera głos w sprawie problemów mistrzów Polski. – W sytuacji, w […]
01.12.2021
Weszło
30.11.2021

Peszko na tropie spisku. Francuzi mają kompleks Polaków

Warto mieć kolegów, którzy wezmą cię w obronę. A tacy, którzy zrobią to nawet kosztem obnażenia własnej niewiedzy? Prawdziwy skarb. Robert Lewandowski powinien cenić przyjaźń ze Sławomirem Peszko, który stanął za swoim kumplem, mimo że do końca nie ogarnia zasad plebiscytu Złotej Piłki. O kumpelstwie obu panów powszechnie wiadomo, sam Peszko z dumą przypomina w swoim […]
30.11.2021
Weszło
30.11.2021

Złota Piłka dla Messiego kluczowa w dyskusji o wyższości nad Ronaldo?

Powoli, niestety, kończy nam się dyskusja o Messim i Ronaldo. Obaj mają bliżej niż dalej do końca swoich przepięknych karier, też nie odjeżdżają już tak innym zawodnikom pod względem umiejętności. Jakby to ująć: byli w kosmosie, ale wracają. No, ale Messi wczoraj odebrał swoją siódmą Złotą Piłkę i ostatecznie odskoczył Portugalczykowi o dwa trofea. Czy […]
30.11.2021
Brama dnia
30.11.2021

Thierry Henry kontra Andrij Szewczenko | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was konfrontację wielkich legend światowego futbolu – z jednej strony wspaniałe uderzenie autorstwa Thierry’ego Henry’ego, z drugiej genialna asysta Andrei Pirlo i klasowy strzał Andrija Szewczenki. Zapraszamy do oglądania i głosowania wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. THIERRY HENRY VS A. VILLA (30.11.2002) Thierry Henry […]
30.11.2021
Liczba komentarzy: 14
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
DZBAN
DZBAN
6 dni temu

„podejmie na wyjeździe”
weźcie to redakcjo na tapet

uległa stara kurwa :)
uległa stara kurwa :)
6 dni temu

A co się dzieje? Przecież jest tam, gdzie powinna być czyli w strefie spadkowej 🙂

Adam
Adam
6 dni temu

I w lidze Europy. Co ci zrobiła takiego legia?

Rafa(L)
Rafa(L)
5 dni temu
Reply to  Adam

gosc jest po prostu smutnym biednym czlowiekiem, bez perspektyw na lepsze

Jerzy Brzeczek
Jerzy Brzeczek
5 dni temu

Ciekawe jak zaszczekasz za rok jak kolejorz odpierdoli dokładnie to samo

radudzik
radudzik
6 dni temu

Nam w Olsztynie też trudno się do tej pory pozbierać.

Nick
Nick
6 dni temu

Ale wałkujecie temat zespołu ze strefy spadkowej. Nie ma innych tematów?

Legia Mistrz
Legia Mistrz
5 dni temu
Reply to  Nick

Ten „artykuł” ma więcej komentarzy, niż ten o meczu Realu w LM. Wystarczy napisać LEGIA i natychmiast szczury takie jak ty wychylają ryj z piwnicy. O to właśnie chodzi, ale ty jesteś za głupi żeby to ogarnąć.

ajatollah
ajatollah
6 dni temu

jebać tą starą kurwę. Gra chujwo to gra po co drązyć temat

Maszynista
Maszynista
5 dni temu

Czesław do kadry!

deh
deh
5 dni temu

„brak powtarzalności w jakości gry”

Raczej chyba powtarzalnośc jest na wyjątkowo wysokim poziomie, bym powiedział.

Dos Santos
Dos Santos
5 dni temu
Reply to  deh

Ile już bramek tirówka straciła po dośrodkowaniu na długi słupek 🙂

Dos Santos
Dos Santos
5 dni temu
Reply to  Dos Santos

Ty kurwo.

Insaciavel
Insaciavel (@insaciavel)
5 dni temu

A może by tak wywalić dyrektora sportowego? Te wieczne zaciagi różnych chujoviciów, albanów, sranów, najwyraźniej nie pomagają. Przydałoby się też rozgonic zaprzyjaźnionych agentów, którzy ten cały szrot do klubu podsyłają. Postawić na młodzież z akademii, kupić wyróżniających sie piłkarzy z Ekstraklasy i 1 ligi + maks 2 zagranicznych piłkarzy,ale takich za min.2 bańki ojro, a nie taki szrot jak teraz i może by zagrało.

Uncategorized
01.12.2021

Borussia – Bayern bez kibiców? BVB anuluje bilety

Koronawirus powoli zaczyna być coraz bardziej odczuwalny również w piłkarskich realiach. Daleko obecnej sytuacji do tego, co działo się wiosną zeszłego roku, ale swoje piętno odciska. W jaki sposób? Choćby na najbliższym hicie Bundesligi. Borussia Dortmund w sobotę podejmuje Bayern Monachium w niemieckim klasyku. Bilety, oczywiście, zostały dawno temu wyprzedane. Ale w związku z sytuacją […]
01.12.2021
Pekin 2022
01.12.2021

Szczęśliwa siódemka, czyli jakie nowe konkurencje zobaczymy w Pekinie?

Siedem – o tyle nowych konkurencji zwiększy się program zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie, w porównaniu do poprzedniej edycji tej imprezy. W kwestii innowacji MKOL położył spory nacisk na konkurencje mieszane. Jaki jest powód akurat takiego kierunku rozszerzenia programu olimpijskiego? Czy w ten sposób komitet chce pomóc gospodarzom w osiągnięciu sukcesu? Wreszcie, jakie szanse w […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Saganowski: – Ciśnienie w Legii jest ogromne

Legia Warszawa, delikatnie mówiąc, może mieć problemy, by wywalczyć sobie europejskie puchary poprzez ligę. Tym większe znaczenie ma ścieżka Pucharu Polski, w której dziś spotykają się z Motorem Lublin. Trenerem Motoru jest Marek Saganowski, piłkarz, który w Legii zapisał piękną kartę. Saganowski, oprócz standardowego „sentymenty są, ale gdy rozpocznie się mecz, trzeba odłożyć je na […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Weryfikujemy rezultat meczu Piast – Termalica. A co z golem Legii?

Weź tu bądź mądry przy tych spalonych. Naprawdę trudno nam zrozumieć to, dlaczego w 2021 roku, gdy na stadionie jest pierdyliard kamer, tak trudno jest ustawić jeszcze jedną kamerę sprawdzającą sytuację tego typu. Kwestia spalonego w meczu Legii z Jagiellonią jest bowiem niemal niemożliwa do rozstrzygnięcia. SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA EKSTRAKLASĘ! Bez linii wyrysowanych przez […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Tarasiewicz: – Nie będę ukrywał. Priorytetem jest liga

Dzisiejszy mecz Arki z Zagłębiem zapowiada się na całkiem wyrównany. Arce nie idzie w pierwszej lidze, Zagłębiu w Ekstraklasie. Mecz jednak w Gdyni, więc powiedzmy, że akcenty się rozkładają. A przynajmniej rozkładałyby się, gdyby nie zapowiadany rezerwowy skład Arki. Ryszard Tarasiewicz na konferencji przedmeczowej powiedział: – Nie będę ukrywał, że priorytetem jest dla nas liga, […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Pique: – Piłka nożna może zaliczyć tendencję spadkową

Wywiady – podkreślamy: wywiady, nie rozmówki – z Pique zawsze są interesujące. I tym razem się o tym przekonaliśmy dzięki udziałowi Pique w programie „El Hormiguero”. Pique poruszył szereg tematów, od współpracy z Xavim, przez odejście Messiego, po swoje plany. Nas najbardziej zaciekawiła jego diagnoza dotycząca piłki nożnej jako takiej (transkrypcja za FCBarca.com): – To […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Kroos dałby Złotą Piłkę Benzemie

Opinie na temat Złotej Piłki koncentrują się przede wszystkim wokół tego, czy powinien wygrać Messi, czy Lewandowski. Toni Kroos sugeruje jeszcze inne rozwiązanie – dałby Złotą Piłkę Karimowi Benzemie. Benzema zajął 4. miejsce w głosowaniu Ballon d’Or, poza Lewandowskim i Messim tę dwójkę wyprzedził jeszcze Jorginho. Kroos powiedział: – Gram z nim i widzę, jak […]
01.12.2021
Ekstraklasa
01.12.2021

Niewulis: – Nie jestem zaskoczony, że Legia mocno walczy o Papszuna

– Nie jestem zaskoczony, że Legia aż tak mocno walczy o naszego trenera. Spodziewałem się nawet, że takie naciski pojawią się dużo szybciej. Pewnie jakieś były, ale nie aż takie, jak teraz. Cóż, jak do tego podchodzimy? Spokojnie, skupiamy się na meczach. Wiemy, że do końca rundy nic się nie wydarzy. Mamy nadzieję, że do […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Lewandowski wygrał ranking ESPN

Robert Lewandowski nie postawi Złotej Piłki za 2021 rok na kominku. Został natomiast doceniony przez ESPN. Nie ta sama ranga nagrody, chociaż, w zasadzie, ESPN zasięgi ma znacznie większe niż obecnie France Football. „ESPN 100” to ranking, który wyróżnia zawodników na każdej z pozycji. ESPN wybrało bramkarzem roku Jana Oblaka, prawym obrońcą roku Achrafa Hakimiego, […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Evra: – Robert, zostałeś okradziony

Nie milkną echa gali Złotej Piłki, na której Robert Lewandowski zajął drugie miejsce, a Ballon d’Or przypadła Messiemu. Nie brak też opinii bardzo zdecydowanych, czemu wyraz dał choćby Patrice Evra. Były reprezentant Francji nie przebiera w słowach: – Robert Lewandowski dostał nagrodę, którą stworzyli specjalnie dla niego. Dlaczego? Bo oni czuli się winni. Tam jest […]
01.12.2021
Piłka nożna
01.12.2021

Błyszczy w Dynamie, nie istnieje w kadrze. Przypadek Sebastiana Szymańskiego

Bramki, w tym te kluczowe, zdobywane w końcówkach spotkań. Ładne asysty, nie tylko ze stałych fragmentów gry. Świetne wskaźniki, jeżeli chodzi o pracę w defensywie. Sebastian Szymański w sezonie 2021/22 wyrósł na znaczącą postać Dynama Moskwa, a nawet na wyróżniającego się zawodnika całej rosyjskiej ekstraklasy. Już wcześniej zbierał sporo pochwał za swoją postawę, ale teraz […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Mecz Radomiak – Piast jeszcze w tym roku

Na początku tygodnia koronawirus zdziesiątkował Piasta Gliwice. Zespół Waldemara Fornalika był zmuszony przełożyć mecz Pucharu Polski z Górnikiem Zabrze oraz ligowe spotkanie z Radomiakiem Radom. Z tego co słyszymy, zaległości w Ekstraklasie zostaną odrobione jeszcze w tym roku. Radomianie i gliwiczanie zaliczą solidny, świąteczny maraton. W teorii jesienią mecze najwyższej ligi w Polsce nie miały […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Ivi Lopez najlepszym ekstraklasowym strzelcem w historii Rakowa

Ivi Lopez miał trudne wejście do ligi, ale w Rakowie bardzo w niego wierzono. Szybko zaczął potwierdzać swoją klasę i spłacać zaufanie, jakim obdarzył go Michał Świerczewski. Dziś Hiszpan to nie tylko lider zespołu, ale także zawodnik, który już zapisał się na kartach  historii Rakowa. Ivi Lopez w bieżącym sezonie w rozgrywkach ligowych strzelił już […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Dudek: – Faworyzowanie Messiego zaczyna ludzi irytować

Jerzy Dudek o Złotej Piłce porozmawiał z Interią. Zaatakował ostro cały plebiscyt, nazywając go nagrodą dla największej gwiazdy, a nie nagrodą dla najlepszego piłkarza roku. Dudek: – Patrząc na wyniki Złotej Piłki, przestaje ona być nagrodą dla piłkarza roku, zmienia się plebiscyt na największą gwiazdę. Największą gwiazdą jest Leo Messi. Jego klasa jest poza dyskusją, […]
01.12.2021
Prasówka
01.12.2021

PRASA. Żewłakow: Gdybym był dyrektorem Legii, nie zwolniłbym trenera

Środowa prasa to miks wszystkiego, co dzieje się w naszym futbolu. Od gali „Złotej Piłki” czy komentarzy po niej, przez kryzys Legii Warszawa i kolejną część prześwietlenia oraz wywiad, po ligową młóckę. W „Przeglądzie Sportowym” znajdziemy także dużą rozmowę z Michałem Żewłakowem. On również zabiera głos w sprawie problemów mistrzów Polski. – W sytuacji, w […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

SKANDAL, KRADZIEŻ, LE CABARET? NIEKONIECZNIE… | SMYKAŁKA #27

Dlaczego nie ma co się oburzać na PLEBISCYTY? Czy Lewandowski faktycznie był lepszy? I czy to naprawdę „ostatnia szansa Lewego na Złotą Piłkę”?
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Buksa strzela gola i marnuje karnego [WIDEO]

Niestety, klub Adama Buksy nie przeszedł półfinału play-offów MLS. New England Revolution było faworytem, jak przystało na zwycięzcę sezonu zasadniczego, ale lepsze okazało się New York City FC. Polak dobrze wszedł w mecz, w dziewiątej minucie strzelił gola. Bramka klasyczna dla Buksy – były gracz Pogoni to mistrz walki powietrznej. Niestety, mecz zakończył się wynikiem […]
01.12.2021