Werder i St. Pauli polecą razem na obóz, żeby ograniczyć emisję CO2

redakcja

Autor:redakcja

10 listopada 2021, 12:58 • 1 min czytania

Reklama
Werder i St. Pauli polecą razem na obóz, żeby ograniczyć emisję CO2

Niecodzienna współpraca klubów z 2. Bundesligi. St. Pauli i Werder Brema polecą jednym samolotem czarterowym na obóz. Wszystko po to, by ograniczyć emisję CO2.

Reklama

Akurat złożyło się tak, że oba kluby zaplanowały swoje zgrupowania w Hiszpanii w podobnym samym terminie, a Brema nie leży daleko od Hamburga. Logistycznie nie będzie żadnego problemu, by to połączyć. Zespoły wylecą drugiego stycznia do Alicante, wrócą dziewiątego.

St. Pauli zakończy swój obóz w Benidormie, czyli niedaleko naszej siedziby. Naturalnym więc jest, by oba kluby dzieliły się samolotem, aby ograniczyć emisję CO2 – mówi na stronie internetowej Werderu dr Hubertus Hess-Grunewald, wiceprezes klubu.

Werder będzie z kolei ulokowany w Murcji. Więcej pracy będzie miał zapewne spadkowicz z Bundesligi, który zajmuje dopiero ósme miejsce. St. Pauli znajduje się na szczycie tabeli i jest na dobrej drodze do awansu. Dbanie o ekologię jest jednym z fundamentów ideologii kibiców hamburskiego klubu, a na stadionie St. Pauli można znaleźć np. ule.

CZYTAJ TAKŻE:

Fot. newspix.pl

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank