post

Opublikowane 08.11.2021 14:46 przez

Jan Mazurek

– Na miejscu prezesa Mioduskiego zostawiłbym trenera Michniewicza. Skoro razem weszliśmy w kryzys, to spróbujmy razem z niego wyjść, budując atmosferę wokół zadowolenia, jakie powstało w Legii po kilku dobrych meczach w Lidze Europy. To byłby zdrowy układ. Każdy się zna. Trener zna szatnię od podszewki, szatnia doskonale zna trenera. Obie strony wiedzą, gdzie są problemy, gdzie leżą rezerwy. Ale trener Michniewicz nie dostał czasu, wszedł na jego miejsce trener Gołębiewski i musi uczyć się wszystkiego od początku – nowej szatni, nowych zawodników, nowego klimatu. On dopiero poznaje problemy tej szatni, a tu nie ma przestrzeni na poznawanie problemów, tu trzeba wygrywać. Uważam, że powinien przyjść trener z doświadczeniem, który już wcześniej radził sobie z takimi sytuacjami, ma posłuch, budzi respekt i szacunek w szatni – mówi w rozmowie z nami były piłkarz Legii i były reprezentant Polski, Marcin Komorowski. Zapraszamy. 

Kiedy ostatni raz widziałeś Legię w takim kryzysie?

Nie pamiętam…

Zadziwia cię beznadzieja mistrza Polski?

Jestem w dużym szoku. Myślałem, że Legia wygra ze Stal Mielec i że będzie to dla niej przełomowy moment w tym sezonie, ale ten mecz już na dobre potwierdził, że mistrz Polski znajduje się w głębokim kryzysie, w bardzo trudnym dla siebie momencie historii.

Artur Jędrzejczyk na antenie Canal Plus nie mógł złożyć jednego składnego zdania. Bartosz Slisz wyglądał na kompletnie załamanego. Marek Gołębiewski atmosferę w szatni nazwał „grobową”. 

Nie ma co dziwić się, że chłopaki są załamani i nie za bardzo wiedzą, co powiedzieć i jak się tłumaczyć, bo oczekiwania wobec nich rokrocznie są zupełnie inne. Pierwsza trójka to minimum, ale od góry, a nie od dołu. Tu jest pomieszanie z poplątaniem, to zaskoczenie dla każdego kibica w Polsce. Myślę, że dużo ludzi życzy teraz Legii spadku z ligi…

To jest jakiś temat, jakaś możliwość czy raczej nierealna wizja?

Nie, nie, nie wydaje mi się to możliwe. Legia tkwi w kryzysowym momencie, ale ten moment nie będzie trwał osiem miesięcy. W tym klubie grają zbyt dobrzy, zbyt doświadczeni piłkarze, żeby pozwolić sobie na uwikłanie się w walkę o utrzymanie.

NIE WYSTARCZY MÓWIĆ „LEGIA TO WIELKI” KLUB – ARKADIUSZ MALARZ

Legia padła ofiarą demona europejskich pucharów czy ikoniczne już łączenie gry na trzech frontach nie powinno stanowić żadnego usprawiedliwienia?

Nie jest to żadne usprawiedliwienie. My też graliśmy w Lidze Europy, w Ekstraklasie, w Pucharze Polski, my też rywalizowaliśmy na trzech frontach i cały czas trwała walka o trofeum, a nie o utrzymanie się. Liczyliśmy się w walce o mistrzostwo Polski, w walce o Puchar Polski, w walce o wyjście z grupy w Lidze Europy. Da się to łączyć, nikt nie powie, że nie. Inna sprawa, że nie jesteśmy w środku tej szatni. Nie wiemy, gdzie kryje się przyczyna obecnej sytuacji. Wydaje mi się, że cały szereg małych problemów złożył się na jeden duży problem.

Jednym z małych problemów są ciągłe przemeblowania w składzie Legii? Kilku ważnych graczy odchodzi, kilku nowych ważnych graczy przychodzi, i tak okienko w okienko, tego lata – również. 

Pamiętam okienko sprzed dziesięciu lat, kiedy do Legii przyszło paru nowych zawodników – Manu, Vrdoljak, Bruno, Cabral, Knezević, Hubnik, Gol. Legia też wtedy nie grała na miarę oczekiwań, bo potrzebowała czasu na rozpędzenie. Dopiero drugi sezon pokazał, że część z tych piłkarzy wkomponowała się w system, poznała klub, oczekiwania wokół niego i zatrybiło. Tegoroczny letni zaciąg Legii potrzebuje czasu na odnalezienie się przy Łazienkowskiej, żeby to zaczęło wyglądać tak, jak powinno wyglądać.

Ale nietrudno o szok poznawczy, kiedy ogląda się Mahira Emreliego w europejskich pucharach, a potem obserwuje się go w Ekstraklasie. Dwóch innych piłkarzy.

Ale też czy on jeden zawodzi w Ekstraklasie? Każdy ma swój układ nerwowy, w ogóle nie rozmawiałbym w kontekście Legii o konkretnych personaliach, bo cały zespół jest w gigantycznym dołku. Presja przed meczem ze Stalą Mielec była ogromna. Każdy zdawał sobie sprawę z tego, że trzeba wreszcie przełamać złą passę i wygrać mecz. Jeden zawodnik radzi sobie z tym lepiej, drugi gorzej. Specyfika jest prosta: Legia nie musi wygrywać w Lidze Europy, a musi wygrywać w Ekstraklasie. Nikt nie będzie rozliczał Legii za 1:4 z Napoli, ale już 1:3 ze Stalą Mielec będzie ciągnęło się za klubem przez wiele tygodni. Wszystko zależy od wyników. Jak idzie, to jest spokój, to jest luz, to jest gładko. Jak nie idzie, zaczyna się nerwowość.

Pastwienie się nad jednostkami nie ma sensu. Szczególnie w przypadku nowych zawodników zbyt często wpadamy w pułapki schematycznego myślenia – ktoś dużo zarabia, przyszedł za jakieś pieniądze, ma dobre CV, a przez pierwsze kilka miesięcy nie może się wgrać? Od razu wieszamy na nim psy. A tu trzeba spokojnie – czasami rozkwit wymaga czasu, wkomponowania się. Koniec końców w Legii na boisko wybiega jedenastu zawodników. Kluczem do wejścia z kryzysu będzie stworzenie kolektywu, odpowiednie podejście mentalne i podążanie w jednym kierunku. W tym układzie dużą rolę do odegrania ma trener.

Współodpowiedzialny za kryzys w Legii jest Czesław Michniewicz, który jednak miał silny mandat w klubie, dzięki świetnym wynikom w Lidze Europy. Uważasz, że powinien dostać więcej czasu na wyprowadzenie drużyny z kryzysu czy został zwolniony w odpowiednim momencie?

Na miejscu prezesa Mioduskiego zostawiłbym trenera Michniewicza. Skoro razem weszliśmy w kryzys, to spróbujmy razem z niego wyjść, budując atmosferę wokół zadowolenia, jakie powstało w Legii po kilku dobrych meczach w Lidze Europy. To byłby zdrowy układ. Każdy się zna. Trener zna szatnię od podszewki, szatnia doskonale zna trenera. Obie strony wiedzą, gdzie są problemy, gdzie leżą rezerwy. Ale trener Michniewicz nie dostał czasu, wszedł na jego miejsce trener Gołębiewski i musi uczyć się wszystkiego od początku – nowej szatni, nowych zawodników, nowego klimatu. On dopiero poznaje problemy tej szatni, a tu nie ma przestrzeni na poznawanie problemów, tu trzeba wygrywać.

Legii przydałby się bardziej doświadczony trener?

Tak, uważam, że powinien przyjść trener z doświadczeniem, który już wcześniej radził sobie z takimi sytuacjami, ma posłuch, budzi respekt i szacunek w szatni.

Ważna będzie też rola liderów szatni? Artura Boruca, Artura Jędrzejczyka…

To będzie kluczowa rola, oni będą musieli zbudować ten zespół mentalnie. Są liderami, bardzo doświadczonymi piłkarzami. Zespół powinien iść za nimi tak, jak za trenerem. Silne charakterologicznie jednostki będą napędzały jednostki charakterologicznie słabsze. Taka jest naturalna kolej rzeczy.

KRYZYS W LEGII WARSZAWA – SZUKAMY PRZYCZYN

Gdzie doszukiwać się nadziei na wyjście Legii z kryzysu?

Tylko w jakiejś wygranej. Nieważne, w jakim stylu, z kim, po jakim meczu – trzeba zwyciężyć, wejść na odpowiednie tory, odzyskać balans i wiatr w żaglach. Wszystko małymi kroczkami. Wszyscy będą patrzyli na Legię i życzyli jej kolejnych porażek. Kiedy mistrz przegrywa, reszta się cieszy, to normalne.

Legia może włączyć się jeszcze do walki o podium w tym sezonie czy już wszystko stracone?

Spokojnie, na razie skupiłbym się na wyjściu z kryzysu. Później, kiedy już sytuacja się ułoży, zacząłbym myśleć o kolejnych krokach. Tu trzeba przełamać serię porażek, wygrać kilka razy i dopiero kalkulować, bo teraz to mija się z jakimkolwiek celem.

ROZMAWIAŁ JAN MAZUREK

Fot. Fotopyk

Czytaj więcej:

Weszło
05.12.2021

Jak zmiażdżyć rywala i drżeć do końca o wynik? Opowiada Lech Poznań

Lech Poznań z pierwszej połowy? Kapitalnie naoliwiona maszyna bez słabych ogniw, która jedzie Zagłębie dwoma golami, a powinna strzelić ich znacznie więcej. Lech w drugiej? Drużyna, która wciąż gra dobrze, wciąż atakuje, wciąż powinna sieknąć więcej goli niż to zrobiła, ale też drużyna, która dwa razy pozwala dojść Zagłębiu na kontakt, przez co musi drżeć […]
05.12.2021
Inne sporty
05.12.2021

Polska skocznia nie pomogła. Nasi skoczkowie zawodzą

Dawno nie oglądaliśmy równie mało porywającego konkursu Pucharu Świata. Chcielibyśmy też powiedzieć, że dawno nie widzieliśmy tak słabego występu polskich skoczków. Ale niestety – zaczynamy się już przyzwyczaić do mizernej formy ekipy Michala Doleżala. Dzisiaj w Wiśle z – powiedzmy – przyzwoitej strony pokazał się tylko Kamil Stoch, który zajął 11. miejsce. Do drugiej serii […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Rangnick tłumów nie porwał, ale już napisał historię Premier League

Próbował Felix Magath, Jurgen Klopp czy Thomas Tuchel. Żaden z nich, żaden z niemieckich trenerów, nie był w stanie wygrać swojego debiutu w Premier League. Aż przyszedł Ralf Rangnick i napisał historię angielskiej ekstraklasy. Manchester United wygrał z Crystal Palace 1:0 i chociaż tłumów tym spotkaniem nie porwał, to trudno na ostateczny wynik złorzeczyć. Widać […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Nudy w Głogowie. Chrobry remisuje z Widzewem

Czasem bywa tak, że pierwsza liga potrafi ni z gruchy, ni z pietruchy zaskoczyć nas ciekawym meczem w niedzielne popołudnie, nawet jeśli się tego nie spodziewamy. A jednak chłopaki sobie wyjdą, pokopią w niezłym stylu, jest przyjemność z oglądania i brak poczucia straconego czasu. Czy to był jeden z tych dni w przypadku spotkania Chrobrego […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Robert Sibiga. Jak Polak został sędzią roku w MLS?

Robert Sibiga wyjechał do Stanów Zjednoczonych na początku lat 90., gdy jego rodzina wylosowała Zieloną Kartę. Od tamtej pory imał się różnych zajęć, koniec końców sięgając za gwizdek. Swój pierwszy mecz sędziował w wieku 36 lat, a już pięć lat później trafił do MLS. Teraz, po sześciu latach od tamtego wydarzenia, został wybrany najlepszym arbitrem […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Ilkay Durmus, czyli wygląda na to, że Lechia znalazła kozaka

Wczoraj skrytykowaliśmy Lechię, że budując swoją kadrę zapomniała o pozycji prawego obrońcy, natomiast dzisiaj chcemy ją pochwalić, bo innym ruchem na rynku mocno zapunktowali. Chodzi o Ilkaya Durmusa, który wyrósł już na lidera biało-zielonych, ale też daje coraz więcej argumentów, by rozważać go choćby w kontekście najlepszych „lewych nóg” naszej ligi. ILKAY DURMUS. SMYKAŁKA DO […]
05.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
05.12.2021

Jak zmiażdżyć rywala i drżeć do końca o wynik? Opowiada Lech Poznań

Lech Poznań z pierwszej połowy? Kapitalnie naoliwiona maszyna bez słabych ogniw, która jedzie Zagłębie dwoma golami, a powinna strzelić ich znacznie więcej. Lech w drugiej? Drużyna, która wciąż gra dobrze, wciąż atakuje, wciąż powinna sieknąć więcej goli niż to zrobiła, ale też drużyna, która dwa razy pozwala dojść Zagłębiu na kontakt, przez co musi drżeć […]
05.12.2021
Live
05.12.2021

LIVE: Derby Dariusza Żurawia! Czy Zagłębie postawi się Lechowi?

Dziś tylko dwa spotkania w ramach rozgrywek Ekstraklasy, ale oba zapowiadają się interesująco. Dariusz Żuraw spróbuje urwać punkty swojemu byłemu pracodawcy. Jego zespół nie wygrał w lidze od wrześniowego meczu z Wartą Poznań, więc faworytem dzisiejszego starcia będą piłkarze Macieja Skorży. W drugim spotkaniu Cracovia podejmie na własnym boisku Legię, która postara się przedłużyć serię […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Ilkay Durmus, czyli wygląda na to, że Lechia znalazła kozaka

Wczoraj skrytykowaliśmy Lechię, że budując swoją kadrę zapomniała o pozycji prawego obrońcy, natomiast dzisiaj chcemy ją pochwalić, bo innym ruchem na rynku mocno zapunktowali. Chodzi o Ilkaya Durmusa, który wyrósł już na lidera biało-zielonych, ale też daje coraz więcej argumentów, by rozważać go choćby w kontekście najlepszych „lewych nóg” naszej ligi. ILKAY DURMUS. SMYKAŁKA DO […]
05.12.2021
Ekstraklasa
05.12.2021

Który stoper Zagłębia Lubin jest najgorszy? Wybieramy „Miedzianego Kasztana”!

Zagłębie Lubin i poszukiwanie stopera to już historia, która powoli aspiruje do kolejnego sezonu „All or nothing”. Szkoda tylko, że póki co stanęło na „nothing”. Oczywiście jest to dość zabawne, że dramat „Miedziowych” rozpoczął się od tego, że Lubomir Guldan poszedł w dyrektory i musiał znaleźć zastępcę dla samego siebie. Choć z drugiej strony śmieją […]
05.12.2021
Weszło
04.12.2021

Lechia znów odwróciła losy meczu, w którym nie istniała

Lechia Gdańsk drugi raz z rzędu przed własną publicznością odwróciła losy meczu, w którym długo nie miała praktycznie nic do powiedzenia. Do przerwy mogło się wydawać, że Raków zmierza po dość pewne zwycięstwo i raczej nic nieprzewidzianego się nie wydarzy. A tu proszę – kibice gospodarzy przeżyli pozytywny szok. Lechia Gdańsk – Raków Częstochowa 3:1: […]
04.12.2021
Weszło
04.12.2021

Grosicki zaczyna się w Ekstraklasie bawić

Pogoń Szczecin przez cały poprzedni sezon tylko w dwóch meczach ligowych strzeliła przynajmniej trzy gole. Jasne, punkty ekipie Kosty Runjaicia i tak się długo wtedy zgadzały, ale chyba nie ma co się kłócić z tym, że ten minimalizm w poczynaniach ofensywnych bywał kulą u nogi zarówno w walce o mistrzostwo Polski, jak i później, gdy […]
04.12.2021
Weszło
05.12.2021

Jak zmiażdżyć rywala i drżeć do końca o wynik? Opowiada Lech Poznań

Lech Poznań z pierwszej połowy? Kapitalnie naoliwiona maszyna bez słabych ogniw, która jedzie Zagłębie dwoma golami, a powinna strzelić ich znacznie więcej. Lech w drugiej? Drużyna, która wciąż gra dobrze, wciąż atakuje, wciąż powinna sieknąć więcej goli niż to zrobiła, ale też drużyna, która dwa razy pozwala dojść Zagłębiu na kontakt, przez co musi drżeć […]
05.12.2021
Inne sporty
05.12.2021

Polska skocznia nie pomogła. Nasi skoczkowie zawodzą

Dawno nie oglądaliśmy równie mało porywającego konkursu Pucharu Świata. Chcielibyśmy też powiedzieć, że dawno nie widzieliśmy tak słabego występu polskich skoczków. Ale niestety – zaczynamy się już przyzwyczaić do mizernej formy ekipy Michala Doleżala. Dzisiaj w Wiśle z – powiedzmy – przyzwoitej strony pokazał się tylko Kamil Stoch, który zajął 11. miejsce. Do drugiej serii […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Rangnick tłumów nie porwał, ale już napisał historię Premier League

Próbował Felix Magath, Jurgen Klopp czy Thomas Tuchel. Żaden z nich, żaden z niemieckich trenerów, nie był w stanie wygrać swojego debiutu w Premier League. Aż przyszedł Ralf Rangnick i napisał historię angielskiej ekstraklasy. Manchester United wygrał z Crystal Palace 1:0 i chociaż tłumów tym spotkaniem nie porwał, to trudno na ostateczny wynik złorzeczyć. Widać […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Nudy w Głogowie. Chrobry remisuje z Widzewem

Czasem bywa tak, że pierwsza liga potrafi ni z gruchy, ni z pietruchy zaskoczyć nas ciekawym meczem w niedzielne popołudnie, nawet jeśli się tego nie spodziewamy. A jednak chłopaki sobie wyjdą, pokopią w niezłym stylu, jest przyjemność z oglądania i brak poczucia straconego czasu. Czy to był jeden z tych dni w przypadku spotkania Chrobrego […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Robert Sibiga. Jak Polak został sędzią roku w MLS?

Robert Sibiga wyjechał do Stanów Zjednoczonych na początku lat 90., gdy jego rodzina wylosowała Zieloną Kartę. Od tamtej pory imał się różnych zajęć, koniec końców sięgając za gwizdek. Swój pierwszy mecz sędziował w wieku 36 lat, a już pięć lat później trafił do MLS. Teraz, po sześciu latach od tamtego wydarzenia, został wybrany najlepszym arbitrem […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Ilkay Durmus, czyli wygląda na to, że Lechia znalazła kozaka

Wczoraj skrytykowaliśmy Lechię, że budując swoją kadrę zapomniała o pozycji prawego obrońcy, natomiast dzisiaj chcemy ją pochwalić, bo innym ruchem na rynku mocno zapunktowali. Chodzi o Ilkaya Durmusa, który wyrósł już na lidera biało-zielonych, ale też daje coraz więcej argumentów, by rozważać go choćby w kontekście najlepszych „lewych nóg” naszej ligi. ILKAY DURMUS. SMYKAŁKA DO […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Legia? Nie mam broni

Tomas Pekhart? 187 minut bez gola w lidze. Mahir Emreli? 524 minut bez gola w lidze. Jeśli latem ktoś przewidziałby, że jesienią Legia będzie miała problem ze skutecznością swoich napastników, nie zastanawialibyśmy się zbyt długo i z miejsca przyznalibyśmy temu delikwentowi nagrodę dla piłkarskiego profety roku. Przecież miało być tak pięknie. Pekhart był świeżo upieczonym […]
05.12.2021
Weszło
02.12.2021

Klub, który błądzi

Zagłębie Lubin zalicza katastrofalną jesień. Dysponuje jedną z trzech najsłabszych defensyw i jedną z trzech najsłabszych ofensyw w lidze. Od przeszło dwóch miesięcy jest najgorzej punktującym klubem w Ekstraklasie. W kiepskim stylu pożegnało się z Pucharem Polski. Zawodzą liderzy, śmieszą transfery, nie zachwyca młodzież. Dariusz Żuraw mówi, że „nigdy się nie podda” i zrzuca odpowiedzialność […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Weszło
26.11.2021

Żadnych plusów, parę dramatów. Noty dla piłkarzy Legii po Leicester

Pozorujący grę Mahir Emreli. Fatalni Cezary Miszta, Mattias Johansson i Artur Jędrzejczyk. Przyzwoity Filip Mladenović. Niemrawa, bezbarwna, snująca się reszta. Legia przegrała 1:3 z Leicester. Oto nasze noty dla piłkarzy stołecznego klubu.  Oceny dla piłkarzy Legii po meczu z Leicester (skala 1-10) Cezary Miszta – 2 Zawalił trzecią bramkę. Wilfred Ndidi nie miał prawa przeskoczyć […]
26.11.2021
Weszło
25.11.2021

Najlepszy doradca świata

Ralf Rangnick nie musi przekonywać świata do swojej wizji futbolu. Kluby i reprezentacje modyfikujące jego pomysły taktyczne na własną modłę wygrywają najważniejsze trofea. Jego piłkarscy wychowankowie zaludniają topowe drużyny w najsilniejszych ligach. Jego trenerscy uczniowie nie dość, że są rozchwytywani pod każdą szerokością geograficzną, to jeszcze modernizują piłkę nożną. Rangnick jest mózgiem mocarstwowego sukcesu własnej […]
25.11.2021
Weszło
25.11.2021

Europa jeszcze nie jest stracona…

Kiedy Marek Gołębiewski obejmował pierwszą drużynę Legii i jeszcze nie wiedział o nadchodzącym mrocznym okresie serii niepowodzeń, starał się prowadzić narrację, według której największy problem mistrza Polski  leżał w mentalności zawodników. Teraz już wiemy, że nie była to najtrafniejsza diagnoza choroby toczącej stołeczny klub. Albo inaczej: była to diagnoza niepełna. Legia leży i kwiczy na […]
25.11.2021
Liczba komentarzy: 185
Subscribe
Powiadom o
guest
185 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gaz Polinski.
Gaz Polinski.
27 dni temu

Kto zyczy Legii spadku niech zostawi po sobie odpowiedź w komentarzu. Niech widzą jak wielu nas jest.

XardasKSP
XardasKSP(@xardasksp)
27 dni temu
Reply to  Gaz Polinski.

Dla CWKS spadek to za malo minimum musi byc bankructwo i aby spadli nizej od Polonii dopiero wtedy karma powroci za caly okres PRLu.

PS. Legia to zbankrutowala w 1938mym to co dzis gra w Ekstraklasie to dzielo Bordzilowskiego aka CWKS.

Kolejorz prawdziwy z Poznania
Kolejorz prawdziwy z Poznania
27 dni temu
Reply to  XardasKSP

Cała ta tak zwana stolica to jeden wielki wstyd. Komuchy, żeby szybko odbudować miasto jako ośrodek swojej władzy kradły w całej Polsce materiały budowlane. Tylko z Wrocławia wywieziono ponad 200 wagonów gotyckiej cegły.

http://naukahistorii.edu.pl/skad-wzieto-material-na-odbudowe-warszawy/

Miasto odbudowane dzięki złodziejstwie nie ma prawa być stolicą Polski! Zresztą Warszawa 2.0 (made by PRL) z przedwojennym miastem (dość syfiastym zresztą) ma niewiele wspólnego.

DEKALOG_VII-NIE-KRADNIJ_hqdefault.jpg
I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
27 dni temu

To czym w takim razie jest Poznań? Kompletną dziurą przy Warszawie…

Adam
Adam
27 dni temu

Zbanujcie tego komucha

Piotr R
Piotr R
27 dni temu
Reply to  Adam

Jesteś debilem czy tylko się zgrywasz?

kris
kris
26 dni temu

warszawka – tylko na tyle cię stać, słowiku

Ziemson hujev
Ziemson hujev
26 dni temu

elo ja jestem z bielska-białej więc mogę być obiektywny w starciu miast: mazowiecka zubożała szlachta z kijami zamiast szabel i pocerowanymi kontuszami szła pieszo zazdrośnie spoglądając na bogactwo szlachty wielkopolskiej na ich zdobne stroje, wspaniałe wierzchowce liczna służbę i niebezpiecznie piękne szable, minęło 350 lat i teraz warszawiacy myślą że ich miasto to jest coś niespotykanego, ich historia jest wyjątkowa i mają nawet troche racji wystarczy spojrzeć na efekt powstania warszawskiego ( 95% zniszczonego miasta, rosjanie woleli poczekać aż powstanie zostanie stłumione, przez co sami nie zdążyli przed aliantami zachodnimi zająć zachodnie niemcy) i spojrzeć na efekt powstania wielkopolskiego… Warszawiacy zamiast patrzeć na wszystkich z góry tylko i wyłącznie z racji tego że oni są ze stolycy a inni nie powinni się jebnąć po potylicy i zamknąć swoje ograniczone intelektualnie ryjce. bo takie teksty są kurwa żałosne Poznań to równie ważne miasto jak Warszawa Wrocław Kraków czy Szczecin. czemu warszawiacy to takie ścierwo, macie takich wspaniałych bohaterów którzy poświęcali życie dla Warszawy i Polski, czemu warszawiacy niczego się od nich nie nauczyli tylko są taką bandą jebanych buców ?

Marek
Marek
27 dni temu

Człowieku co ty bredzisz. Wrocław był po wojnie niewiele mniej zniszczony niż Warszawa. Weic jego też zakompleksiony baranie odbudowano. A cegły na odbudowę Wrocławia szły z Legnicy. Więc moczytaj zanim się ośmieszysz tłuku.

Volksdeutch
Volksdeutch(@volksdeutch)
27 dni temu
Reply to  Marek

Wszyscy płacili co miesiąc na odbudowę Warszawy

Adek
Adek
27 dni temu
Reply to  Marek

To skąd szedł budulec na odbudowę Szczecina i Koszalina???

Żalgiris
Żalgiris
26 dni temu
Reply to  Adek

Nigdy nie odbudowano Szczecina, na chociażby 50% tego co było przed 1939r.

rawka
rawka
27 dni temu

zgroza! 200 wagonów cegieł! na odbudowę zrównanego z ziemią miasta, podczas gdy w Posen okupanta witały radośnie tłumy mieszkańców.
ale zdzierane z Warszawy od ponad 20 lat rokrocznie miliardowe haracze zwane janosikowe na ubogie gminy to już mało istotne, to już nie złodziejstwo zafajdany szkopski pomiocie.

Stefan
Stefan
27 dni temu
Reply to  rawka

Nie panikuj. Stolica w zamian korzysta na ulokowaniu w Warszawie siedzib wielu osób prawnych, której tutaj mają tylko biuro zarządu, ale praktycznie całą działalność prowadzą poza stolicą. Zresztą wypominanie janosikowego w kontekście Wrocławia to akurat kulą w płot – Wrocław też płaci.

rawka
rawka
27 dni temu
Reply to  Stefan

podatek od osób prawnych trafia do budżetu państwa a tylko 6,71% do gminy.
trudno to nazwać korzyścią.
Warszawa nie korzysta nawet z podatków od osób fizycznych tu pracujących a przybyłych z różnych stron Polski, bo większość z nich odprowadza podatki w swoich miastach.
o janosikowym napisałem w kontekście przypisywania przez zafajdanca złodziejstwa Warszawie. nic Wrocławiowi nie wypominam.
Miasto odbudowane dzięki złodziejstwie nie ma prawa być stolicą Polski!”

Pejsbuk
Pejsbuk
26 dni temu
Reply to  rawka

Dobrze parietam zbiórki w szkole i nie tylko na odbudowę warsiawy
Panie nauczycielki były wożone jeszcze wcześniej do odgruzowywania jednocześnie pokoleniami lumpy warsiawskie stały na wszystko.
Polska spoza warsiawy odbudowała wam miasto.
I tu nam należy się szacunek, wy nieroby

Volksdeutch
Volksdeutch(@volksdeutch)
27 dni temu
Reply to  rawka

Jesteś głupim chujem obesrany słoiku

Adek
Adek
27 dni temu

Koszalin i Szczecin też zostały ogołocone z budulca, który szedł na odbudowę Warszawy. Jeszcze w latach sześćdziesiątych wywożono pociągami cegły z tych dwóch miast do stolicy.

Kruk
Kruk
26 dni temu

Co to ma cwelu do sytuacji Legii w tym sezonie?

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
27 dni temu
Reply to  XardasKSP

No i co, muranowska pluskwo? Pyra obraża twoje miasto (nawet sprzed wojny), a ty nawet słowem nie piśniesz? Tacy to z was „Warszawiacy z krwi i kości”? Jaaasne….

Adam
Adam
27 dni temu

Zbanujcie tego komucha

Pejsbuk
Pejsbuk
26 dni temu
Reply to  Adam

Adam Michnik?

XardasKSP
XardasKSP
27 dni temu

A co bede sie wyzywal z wronieckim kuchenkarzem, prawdziwi kibice Lecha szanuja Polonie i maja zgode z Cracovia.

Kazdy w Polsce wie ze komusze ….. sa dwie CWKS i GTS, jednych juz karma troche dopadla z bankructwem. Ale CWKS dokonal duzo wiecej za PRLu od milicjantow cale kluby niszczyli wiec i karma bedzie mocniejsza gdy w koncu sie doczekamy.

Krakus
Krakus
25 dni temu
Reply to  XardasKSP

Nie ma prawdziwych kibicow Lecha bo dawno nie ma Lecha sprzedawczyku, tak samo jak nie ma kibicow cracovii z wykształceniem, zębami i bez stwierdzonej marskości wątroby . Kazdy w Krakowie to wie.

Volksdeutch
Volksdeutch(@volksdeutch)
27 dni temu

słoiki

waldemar
waldemar
27 dni temu
Reply to  XardasKSP

Jestem za. Ciekawe, czy Mioduski wliczy do budżety dochody z 1 ligii:)

Volksdeutch
Volksdeutch(@volksdeutch)
27 dni temu
Reply to  waldemar

Mioduski zamierza zwolnić Mioduskiego

SEBOL
SEBOL
27 dni temu
Reply to  XardasKSP

Polonii nie ma,Lecha też. Jest za to Groclin (wy) i amica (Leszek Wroniecki). Taka prawda.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
27 dni temu
Reply to  SEBOL

Pierdolą jacy to Warszawiacy rodowici, ale jak Poznaniak gada na Warszawę to jak pizda kuli uszy. Już chuj z tym, że Polonista i ma w dupie jazdę na Legie – jego sprawa. Ale własne miasto też traktuje z pogardą?

XardasKSP
XardasKSP
27 dni temu

Bo to nie Poznaniak i kibic Kolejorza tylko kuchenkorz z wronek napewno, bo prawdziwi kibice Lecha nie jada na Polonie bo maja zgode z Cracovia. Wiec nie bede obrazal pozadnych kibicow Lecha przez jakiegos wronieckiego kuchenkarza.

I podobnie jak my wiedza ze komusze kluby w Polsce sa dwa GTS i CWKS. Milicyjni i wojskowi ukradli miejsce prawdziwych Polskich klubow z Warszawy i Krakowa za pomoca PRL i komuszkow.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
26 dni temu
Reply to  XardasKSP

Ale przecież was Cracovia w dupę kopnęła…

SEBOL
SEBOL
26 dni temu

Muranów to nie miasto. To getto.

XardasKSP
XardasKSP
27 dni temu
Reply to  SEBOL

Jak cos to Polonia gra na wlasnej licencji a nie tej Dyskobolii odkad bylo bankructwo.

Ale wiem ze CWKSiarzy bardzo boli samo wspomnienie tamtego klubu bo ich bili tak czesto jedna z nielicznych co lepszy bilans z CWKSem ma.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe(@icek-mordehaj)
27 dni temu
Reply to  XardasKSP

Ale wiem ze CWKSiarzy bardzo boli samo wspomnienie tamtego klubu bo ich bili tak czesto jedna z nielicznych co lepszy bilans z CWKSem ma.”

Generalnie mam gdzieś wasze pohukiwania na siebie, ale to akurat nieprawda. 😛

XardasKSP
XardasKSP(@xardasksp)
26 dni temu

http://www.hppn.pl/liga/kluby/25,Legia-Warszawa/rywale/33,Dyskobolia-Grodzisk-W-vs-Legia-Warszawa?c=1

Niezawiera to pucharu Ekstraklasy i PP ale tam o ile pamietam CWKSiarze kiedys strasznie plakali bo mieli wygrac caly puchar a nie dosc ze 2 razy w lidze dostali to jeszcze polfinale tez odpadli po karnych. Pamietam jak ich bolalo ze ciagle od tego klubu dostawali, szkoda mi bylo ze akurat JW wpadl na pomysl ich kupic no ale trudno.

SEBOL
SEBOL
26 dni temu
Reply to  XardasKSP

Sprzedaliście barwy i dupę za parę złotych i kilka fotelików. I nie pierdol o jakiejś własnej licencji. Zostaliście groclinem spadając, grając w pierwszej lidze,drugiej,bo mając swoją,jako nowy twór,zaczynalibyście od B klasy. No chyba,że,jak to macie w zwyczaju, wylizaliście komuś rowa w PZPN,i dali wam na starą nazwę, z łaski ,jak śmieciowi i ku.wie rzucając w pysk,i machając wam ku.asem przed nosem.
PS : dupa wyżej!!

XardasKSP
XardasKSP(@xardasksp)
26 dni temu
Reply to  SEBOL

Polonia gra na swojej i zaczela od IV ligi jako znany klub, CWKSowi tez dadza tak zaczac po bankructwie niemartw sie. Moze odrazu sie wtedy jako przedwojenna Legia reaktywujecie a nie jako CWKS Bordzilowskiego.

Volksdeutch
Volksdeutch(@volksdeutch)
27 dni temu
Reply to  SEBOL

oraz Legia-I liga

Adek
Adek
27 dni temu
Reply to  XardasKSP

Generał Popławski miał też spory wkład w rozwój CWKS. Dla przypomnienia młodszym czytelnikom, to ten pan generał który wydał rozkaz strzelania do bezbronnych robotników Cegielskiego w Poznaniu w czerwcu 1956 r.

kibol69
kibol69(@kibol69)
26 dni temu
Reply to  Adek

Z tego, co mi wiadomo, to rozkaz wydawał Bordziłowski, który wtedy był prezesem CWKS-u, a wykonawcą rozkazu był Popławski. Takie korzenie historyczne ma legiunia…

EliseChapman
EliseChapman
26 dni temu
Reply to  XardasKSP

Teraz zarabiam dodatkowe 19 000 $ lub więcej każdego miesiąca poza domem, wykonując bardzo prostą i łatwą pracę online z domu. Otrzymałem dokładnie 20845 dolarów w zeszłym miesiącu z tej pracy domowej. Dołącz teraz do tej pracy i zacznij zarabiać dodatkową gotówkę online, postępując zgodnie z instrukcjami na podanej stronie…. http://www.webcash1.com

Kibic Kolejorza
Kibic Kolejorza
27 dni temu
Reply to  Gaz Polinski.

Jestem za spadkiem kurwiszona

SEBOL
SEBOL
27 dni temu

No przecież Lech został przesunięty na ostatnie miejsce 15 lat temu. Mało ci? I nie ma was,jesteście amicą.

Volksdeutch
Volksdeutch(@volksdeutch)
27 dni temu

Ja też

Maaa
Maaa
27 dni temu
Reply to  Gaz Polinski.

Ekstraklasa bez szczochów z Warszawy, Krakowa, Łodzi jest marzeniem Polaków i kibiców polskiej piłki.

Adam
Adam
27 dni temu
Reply to  Maaa

Swiat bez takiego balasa jak ty jest marzeniem wszystkich normalnych ludzi. A tak twoja mamusia wydymała drugą i plujesz tutaj syfie.

Volksdeutch
Volksdeutch(@volksdeutch)
27 dni temu
Reply to  Maaa

Bravo!

Piotr R
Piotr R
27 dni temu
Reply to  Volksdeutch

Twoja stara dobrze ciągnie

Piotr R
Piotr R
27 dni temu
Reply to  Maaa

Zlałem się twojej matce na pysk i powiem ci że to lubi,a dałem jej 10pln

Ale Górnika to ty szanuj!
Ale Górnika to ty szanuj!
27 dni temu
Reply to  Gaz Polinski.

Cała Łęczna za spadkiem legii (oby kosztem Górnika)!

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
27 dni temu

Na koniec sezonu będziemy się z was śmiać, pajace.

Mariusz
Mariusz
27 dni temu
Reply to  Gaz Polinski.

Zdecydowanie życzymy

Piotr R
Piotr R
27 dni temu
Reply to  Mariusz

A czy twoja szmata matka też życzy

Adrian
Adrian
27 dni temu
Reply to  Gaz Polinski.

Legła, legła, legła dno !!! Legła dno !!! Legła dno !!!

Damian Szeliga
Damian Szeliga
27 dni temu
Reply to  Gaz Polinski.

Za te czterdzieści lat!
Za trzeciej ligi smak!
Na Mistrza Polski przyszedł czas!
To Polonia Warszawa!!!

I przyjdzie taki dzień,
ten ukochany dzień,
że mistrza Polski będzie mieć
Konwiktorska nr 6!

Bernardeschi - człowiek, który pozostanie platfusem
Bernardeschi - człowiek, który pozostanie platfusem(@bernardeschi)
27 dni temu
Reply to  Damian Szeliga

Niby wiadomo, że nie jesteś prawdziwym Damianem, ale jestem sobie w stanie wyobrazić, że po tak beznadziejnej serii przerzuca się na Czarne Koszule 🙂

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
27 dni temu
Reply to  Damian Szeliga

Mistrza chyba 2 ligi…

Walter White
Walter White
27 dni temu
Reply to  Gaz Polinski.

Mistrzostwo i puchar dla Lecha na 100 lecie – Rewelacja ! A jak do tego legła by poleciała to powiedzieć rewelacja , to jakby nic nie powiedzieć !

Adam
Adam
27 dni temu
Reply to  Gaz Polinski.

Coś was malo xd
Tacy to tylko w Internecie życzą eh ta polska kibicować. A jeszcze niedawno Czeslaw był Top jak pisali

mietek
mietek
27 dni temu
Reply to  Gaz Polinski.

poLegla legła i niech szmata nie wstaje.

SEBOL
SEBOL
26 dni temu
Reply to  mietek

Szanuj rodzicielkę swoją…!

Shelly Gá
Shelly Gá
27 dni temu
Reply to  Gaz Polinski.

Tostuję w epickim

bieszczady
bieszczady
27 dni temu
Reply to  Gaz Polinski.

LTSK

agent 711
agent 711
27 dni temu
Reply to  Gaz Polinski.

Podpisuję się

AKS Zły & CWKS Wieczna Sztama
AKS Zły & CWKS Wieczna Sztama
27 dni temu
Reply to  Gaz Polinski.

Niech Legia zleci do a-klasy, będą fajne derby <3

Hutnik Bielany antylegia
Hutnik Bielany antylegia
27 dni temu
Reply to  Gaz Polinski.

Jebać tirówkę

Adek
Adek
27 dni temu
Reply to  Gaz Polinski.

Ja życzę Legii żeby spadła i wcale się tego nie wstydzę.

Lutek
Lutek
26 dni temu
Reply to  Gaz Polinski.

Krótko… Huj ci w dupę!!!

Żalgiris
Żalgiris
26 dni temu
Reply to  Gaz Polinski.

Pogoń Szczecin

qdlaty
qdlaty
25 dni temu
Reply to  Gaz Polinski.

Ja

Rer3
Rer3
27 dni temu

Mazurek chuj Ci do dupy

Maciej
Maciej
27 dni temu

Mysle, ze sie nie myli.

Bubu
Bubu
27 dni temu

„Myślę, że dużo ludzi życzy teraz Legii spadku z ligi”- dobrze myślisz.

Arex2009
Arex2009
27 dni temu
Reply to  Bubu

Pomijając sympatię i antypatię kibicowskie i spojrzenie na sytuację chłodnym okiem to uważam że przydałoby się żeby Legia spadła do pierwszej ligi. Taki ruch oczyściłby atmosferę i szatnie, a także niektóre osoby zarządzające klubem zrozumiały by że Polska piłka nie kręci tylko i wyłącznie wokół Legii. Jak pewnie zauważyliście Jakiś czas temu Legia krytykowała otwarcie pracę sędziów, mało tego pisali do PZPN pisma żeby dany sędzia nie sędziował ich męczy. Zauważyliście też pewnie że sami sędziowie też przestali przymykać oko na poczynania legionistów i gra się posypała. Pewnie też zauważyliście jak zawodnicy Legii wywierają presję na sędziach jak tylko stracą piłkę od razu rozkładają ręce i biegną do sędziego z awantura ze byli faulowani. Widać też gołym okiem jak zawodnicy Legii traktują z jakąś niższością zawodników z innych klubów, ” bo my jesteśmy z wielkiej Legii nam się 3 pkt. należą a wy wieśniaki oddawać punkty”. Niestety teraz karma wraca. O imprezach nie będę pisał bo nie widziałem ich sprawa. Pewnie się posypie na mnie fala hejtu ale niestety jak tak to widzę i uważam że dla oczyszczenia atmosfery taki spadek Legii by się przydał, a ekstraklasa nie straci nic.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
27 dni temu
Reply to  Arex2009

Nie udawaj takiego troskliwego. Chcesz oczyścić atmosferę to idź się umyj.

Precz z kapitalizmem
Precz z kapitalizmem
27 dni temu

Brawo Panu generału

Bahahahaha
Bahahahaha
27 dni temu

Ssij czarne jaja

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
27 dni temu
Reply to  Bahahahaha

Ja nie wiem co trzeba mieć we łbie i kim prywatnie trzeba być by w każdym komentarzu pisać „ssij czarne jaja” albo „ssij jaja” 😀 . Nie szkoda ci czasu na to?

Marek
Marek
27 dni temu
Reply to  Arex2009

Jak Lech płakał ciągle o złym sędziowaniu to im też w nagrodę życzyłeś spadku?

Kruk
Kruk
26 dni temu
Reply to  Arex2009

Co ty bredzisz że liga by nie straciła baranie weź pomyśl trochę na Termalice by nie straciła ale na takich firmach jak Legia Lech czy Wisła to już są duże straty marketingowe chociażby , ale jak by spadła to może Mioduski by sprzedał Legię komuś innemu i to by było dla tego klubu najlepsze , bo ten dzban nie nadaje się na prezesa klubu piłkarskiego korpo szmata jedna

Volksdeutch
Volksdeutch(@volksdeutch)
27 dni temu
Reply to  Bubu

Pełne poparcie

Adek
Adek
27 dni temu
Reply to  Bubu

Nie tylko teraz. Jeśli chodzi o mnie to odkąd pamiętam.

arkowiec46
arkowiec46
27 dni temu

Do zobaczenia…w pierwszej lidze

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
27 dni temu
Reply to  arkowiec46

Szparka niech się lepiej martwi o siebie bo prędko do eklapy nie zawita :).

Volksdeutch
Volksdeutch(@volksdeutch)
27 dni temu

ssij czerwone jaja

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
26 dni temu
Reply to  Volksdeutch

No to już wiadomo kto zapomniał się wylogować 😀

Maaa
Maaa
27 dni temu

Ekstraklasa bez szczochów z Warszawy, Krakowa, Łodzi jest marzeniem Polaków i kibiców polskiej piłki.

Zołza
Zołza
27 dni temu
Reply to  Maaa

I co to da polskiemu futbolowi? Upadną wielkie marki ze sporym zapleczem a awans do LM wywalczy nagle zadłużona Stal Mielec? I mówię to jako bezstronny obserwator.

Viva la Libertad
Viva la Libertad
27 dni temu
Reply to  Zołza

Pewnie, niech gra o mistrza Łęczna z Termaliką i nikt już nie będzie tej ligi oglądał

z bagien
z bagien
27 dni temu
Reply to  Zołza

A Legia to niby nie jest zadłużona?

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
27 dni temu
Reply to  Maaa

Ja przeciwnie. Moim marzeniem są po 2 kluby z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Poznania. Z Warszawy nawet 3.
Co nie zmienia opinii, że Legii spadek by się przydał na rok. 🙂

Adam
Adam
26 dni temu

Taa który to jest ten trzeci kts weszło ? To już prędzej w Krakowie trzeci byłby hutnik albo garbarnia

Olala
Olala(@olala)
27 dni temu
Reply to  Maaa

Myj zęby bo jebie jak otwierasz japę.

owca w wilczej skórze
owca w wilczej skórze
27 dni temu
Reply to  Maaa

Takiej „ekstra”klasy nikt by nie oglądał – wyobraź sobie hit pogoń-lech, czy raków-lech – przecież to gwałt na dobrym smaku i parodia piłki nożnej.

Greg EM
Greg EM
27 dni temu

Gdzie jest szeliga,?

Tomek K.
Tomek K.
27 dni temu
Reply to  Greg EM

Uaktywnia się pod artykułami o Lechu pod różnymi nickami

Volksdeutch
Volksdeutch(@volksdeutch)
27 dni temu
Reply to  Greg EM

Szeliga=3 liga

ambermozart
ambermozart
27 dni temu

czy życzę Legii spadku? nie. czy życzę przemądrzałym, patrzącym na wszystkich z wyższością kibicom Legii spadku ich zespołu? Tak. Klub jak klub, ale kibicom można utrzeć nosa

Viva la Libertad
Viva la Libertad
27 dni temu

Bez sensu życzyć spadku zasłużonym klubom z kibicami. Mecze z takimi rywalami są stokroć bardziej interesujące. Dlatego trzymam kciuki za awans Widzewa i Arki a spadek Termaliki i Łęcznej. A Legia i tak będzie w pierwszej piątce.

Stary kibic
Stary kibic
27 dni temu

Oby była w pierwszej piętnastce.

Volksdeutch
Volksdeutch(@volksdeutch)
27 dni temu
Reply to  Stary kibic

W dupie u murzyna, oby była

Walter White
Walter White
27 dni temu

Piątce ? Jak piszesz głupoty to dlaczego nie napisałeś że będzie mistrzem. Leją was po kolei jeden za drugim . Od Piasta cwelunia miała wystartować w górę , nie wyszło . Co miało być z pogonią ? 3 pkt a ile było to wie cały kraj . Ale stal u siebie w burdelu to 3 pkt jak nic . A tu znowu lipa . Otwórz oczy i delektuj się chwilą bo dla was cały sezon będzie taki sam . Jakość piłkarzy absolutnie nie pomoże wygrywać jak nie ma drużyny

Volksdeutch
Volksdeutch(@volksdeutch)
27 dni temu

A gówno

Rodiego
Rodiego
27 dni temu

Legia jest zbędna w Ekstraklasie, więc liga bez niej by tylko zyskała.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
27 dni temu
Reply to  Rodiego

Ty jesteś zbędny na tym świecie.

Adam
Adam
27 dni temu

Zbanujcie tego komucha

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
27 dni temu
Reply to  Adam

Tylko nie komucha, parchu!

Volksdeutch
Volksdeutch(@volksdeutch)
27 dni temu

ssij własne czerwone jaja

SEBOL
SEBOL
27 dni temu
Reply to  Rodiego

Opowiedz coś o swoim klubie, poczytamy, zapoznamy się z jego sukcesami…

Volksdeutch
Volksdeutch(@volksdeutch)
27 dni temu
Reply to  SEBOL

Na razie przedostatnia, ale z dużymi szansami na ostatnie miejsce

Kruk
Kruk
26 dni temu
Reply to  Rodiego

Jestem w szoku że można być takim durniem nawet nie ma co ci tłumaczyć że się grubo mylisz bo masz trociny i papę zamiast mózgu

bart
bart
27 dni temu

Mimo wszystko nie zycze im spadku, bo jednak atrakcyjnosc ligi by mocno ucierpiala. Ale faktem jest ze to najbardziej zadufani kibole w Polsce i taki spadek moglby ich po raz pierwszy w zyciu nauczyc co znaczy slowo pokora. Dla mnie szczytem hipokryzji jest jak przyjezdza do nich Wisla, a ci z pogarda spiewaja Wiselka GTS, po czym z wielka duma wygardlowuja CWKS Legia. No ludzie. Teraz zreszta tez sie pokazali z tym transparentem o biednym i smierdzacym Zabrzu. Czuje ze w ten sposob podpisali na swoja nedzna druzyne wyrok smierci przy Roosvelta, moze nawet Podolski sie przelamie.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
27 dni temu
Reply to  bart

Tak, przełamie się – chyba w pół. Zesra się volksdeutsch prędzej. Nie twierdzę, że Legia na bank wygra (bo w tej zapaści w jakiej jest chyba niczego nie można być pewnym), ale Podolski będzie kompletnym niewypałem.

bart
bart
27 dni temu

Pozyjemy, zobaczymy.

Adek
Adek
27 dni temu

Komuszku zakończ już swój występ. Prosimy…

Kruk
Kruk
26 dni temu
Reply to  bart

Jaka pokora? Jesteśmy najlepszym klubem w Polsce stąd takie zadufanie ale tego nie skumasz bo nie masz pojęcia jak to jest kibicować klubowi skazanemu na sukces od 30 lat tylko nam się zmieniają rywale o walkę o mistrza a Legia niezmiennie o niego walczy nie biorąc tego sezonu pod uwagę i to już jest dla nas dramat bo nikt nie przypuszczał że do tego może dojść ale nawet to nas nie zmieni zawsze będziemy wymagać majsta a nie cieszyć się z utrzymania jak np. kibice „wielkiego „Górnika Zabrze

Mayox
Mayox
27 dni temu

Prawda jest taka ze żadna zmiana trenera ani pomysł prezesa nie były nigdy tak skuteczne jak wizyta powitalna ekipy sportowej na parkingu pod stadionem.

Levis
Levis
27 dni temu

To chyba normalne

Kto mu wyliże dupę teraz? Hmmm?
Kto mu wyliże dupę teraz? Hmmm?
27 dni temu

Zgadzam się. Skoro Czechu sprowadził Uległą na kolana to powinien doczekać końca, by spaść z ligi razem z nią, ale zwolnienie to dla niego zajebiste alibi!!!!

George
George
27 dni temu

Kolejny promujący Czesława tekst.

Szynkers88
Szynkers88(@szynkers88)
27 dni temu

Na ten moment, aby spokojnie się utrzymać, chwycić towarzystwo za twarz i oddzielić chłopców od mężczyzn jest jedno BARDZO DOBRE ROZWIĄZANIE – LESZEK OJRZYŃSKI!

Kruk
Kruk
26 dni temu
Reply to  Szynkers88

Szczerze w tej sytuacji też tak myślę , ma charakter jego zespoły zawsze gryzły trawę , a że niby defensywny trener? Michniewicz też jest defensywny ale dopóki mu działacze nie spierdolili składu wyglądało to dobrze

George
George
27 dni temu

Za chwilę rozpocznie się lobbying za objęciem kadry przez „Polskiego Mourinho”.

rawka
rawka
27 dni temu

spęd tałatajstwa i małomiasteczkowej kołtunerii z ich mokrym snem o Legii w 1 lidze.
możecie się pomodlić 😀
https://youtu.be/CzpgK-XMCS4

Volksdeutch
Volksdeutch(@volksdeutch)
27 dni temu
Reply to  rawka

salam alejkum

bieszczady
bieszczady
27 dni temu

Manu, Vrdoljak, Bruno, Cabral, Knezević, Hubnik, Gol
aż szrotomierz wyjebało

Marcin
Marcin
27 dni temu

Komuchy to Wy jestescie… komuna byla w Polsce I nikt Tego nie zmieni….LEGIA to Wasz najwiekszy problem bo jest najlepsza…byla I bedzie ….A jak Gornik za panstwowe pieniadze mecze kupowal nie przeszkadzalo Wam … HIPOKRYZJA…. Warszawa to najpiekniejsze miejsce na zeiemi … Warszawiakiem sie rodzisz a nie zostajesz… STOLICA Wolna od wiesniakow

Volksdeutch
Volksdeutch(@volksdeutch)
27 dni temu
Reply to  Marcin

słoiki twist und weki

Adek
Adek
27 dni temu
Reply to  Marcin

Ląduj synek.

ajatollah
ajatollah
27 dni temu

Do piachu stara kurwo!

Matt Cabosca (Bukkakespor Kulübü)
Matt Cabosca (Bukkakespor Kulübü)
27 dni temu

CWKS Legia, historia, której nie dorównamy.

Przed 1939:
W I lidze od 1927 roku. Trzecie miejsce w 1928, 1930 i 1931 roku.
W 1936 roku spadek z I ligi. W 1938 roku rozwiązanie drużyny.

Po II Wojnie Światowej:
1945 – reaktywacja Legii.
1947 – awans do I ligi
Prezes Legii Generał Dywizji Jerzy Bordziłowski (od 1919 roku w Armii Czerwonej, 1920 – walczy po stronie radzieckiej w wojnie polsko-bolszewickiej. 1944 – w Wojsku Polskim, 1947 – Prezes Legii Warszawa, 1951 – przewodniczący Sekcji Piłki Nożnej GKKF (odpowiednik PZPN, 1954 – szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, czerwiec 1956 – wydał rozkaz krwawego stłumienia protestów w czasie wydarzeń Poznańskiego Czerwca (58 ofiar śmiertelnych), 1983 – zmarł w Moskwie.

Prezesi CWKS Legia – Generał Armii Stanisław Popławski.
Od 1920 w Armii Czerwonej, walczy po stronie radzieckiej w wojnie polsko-bolszewickiej. W 1944 w Wojsku Polskim. 1947 – po sfałszowanych wyborach zostaje posłem. 1949 – Minister Obrony Narodowej, prawa ręka Rokossowskiego. 1950 – Prezes CWKS, członek KC PZPR. 1956 – dowodzi oddziałami tłumiącymi wystąpienia robotnicze w Poznaniu – był bezpośrednio odpowiedzialny za śmierć dziesiątek osób. Promotor wojskowej kariery Wojciecha Jaruzelskiego. W 1973 zmarł w Moskwie.

1949 – reforma ligi na wzór radziecki.
Legii przyznano nowy etat (…) Znacznie też wzrosły dotacje finansowe na działalność klubu. (…) Został uczyniony zasadniczy krok w kierunku późniejszych osiągnięć klubu nienotowanych dotąd w jego historii…” 
W 1947 roku w kadrze Legii było 15 zawodników. Od 1949 CWKS miał możliwość „powoływania” zawodników. W 1952 roku w CWKS grało ponad 100 zawodników (w 7 drużynach).
1953 rok: OWKS Kraków zostaje wicemistrzem Polski, CWKS dopiero piąty. Jeszcze tego samego roku OWKS-y zostają zlikwidowane, a ich piłkarze trafiają do CWKS-u. Ale wciąż CWKS był zbyt słaby…

CDN…

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
27 dni temu

No tak, a ta biedna Polonia, która zaraz po wojnie zdobyła mistrzostwo? 🙂 żydowski klub i tyle.

XardasKSP
XardasKSP(@xardasksp)
27 dni temu

Zydowski klub to bylo Macabi ktore zniknelo calkiem. Legia zbankrutowala w 1938mym a po wojnie komuszki stworzyli sobie swoj klub CWKS.

Na sile wepchneli CWKS i stworzyli mu czerwona historie i proletariackich kibicow aby odebrac rodowitemu klubowi stolicy jego naturalne miejsce jako najwiekszego klubu stolicy jaki Polonia miala przed wojna. W Krakowie podobnie Cracovie dusili zeby promowac GTS. I cala Polska o tym wie ze komusze kluby dwa CWKS i GTS

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
26 dni temu
Reply to  XardasKSP

Twoja? Żeby jej komin przetkać?

Adek
Adek
27 dni temu

Jeszcze tu jesteś synek?

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
26 dni temu
Reply to  Adek

Twoja? Żeby jej komin przetkać? 😀

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
27 dni temu

Myślę, że żaden kibic Legii nie jest dumny z tego, że po wojnie władze komunistyczne położyły na klubie swoje czerwone łapska. Dla mnie najważniejszy jest rodowód klubu, a ten jest bez zarzutu. Legia to klub legionowy i to nie wina kibiców Legii, że w PRL to wszystko tak się potoczyło. Mówisz o Bordziłowskim, ale nie wspomnisz prawie nic o historii Legii przed wojną. Gadasz ciągle o CWKS, ale nie weźmiesz pod uwagę, że w PRL zmiany nazw klubów były na porządku dziennym, szczególnie w piwrwszym dwudziesto-dwudziestopięcioleciu Polski Ludowej. Czy do Wisły ktoś ma ciągle pretensje, że bodaj dwukrotnie sięgała po mistrzostwo kraju jako Gwardia Kraków?

XardasKSP
XardasKSP(@xardasksp)
27 dni temu

Nikt niezapomnial o GTSie tylko ze tam oni kontynuowali tradycje Wisly Krakow i tam milicje przywitano z radoscia mieli wybor tak jak Polonia ktora odmowila i wolala koleje niz milicje. Wisla tez mogla odmowic ale nie odmowila i jest GTS po wszechczasy.

A CWKS powstal jako nowy klub i jego rodowod to General Bordizlowski jako ojciec zalozyciel. Legia ta od legionow to zbankrutowala w 1938mym i przed wojna to byl porzadny klub. Po wojnie powstal nowy czerwony komuszy ktory zapisal sie w historii tym ile innych klubow wykonczyli ich wielka historia jest zbudowana na komuszkach a ich rzesze kibicow na proletariacie zwozonym masowo na mecze przez komuszkow.

Ale moze w koncu karma wroci jak do GTSu juz wrocila.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
27 dni temu
Reply to  XardasKSP

Przestań bredzić o jakimś ojcu założycielu. Legia to kontynuatorka tradycji drużyny Legionów Polskich założonej w 1916 na Wołyniu. Zapytaj każdego legionistę do jakich tradycji mu bliżej. Jesteście tak zaślepieni nienawiścią, że nie potraficie nic innego jak patrzeć w przeszłość. Szkoda tylko, że jak Warszawa jest tu opluwana to nie reagujesz.

Adek
Adek
26 dni temu

To Warszawa jest na Wołyniu?
Nie powinieneś zatem kibicować Legii Włodzimierz Wołyński na przykład?
Dlaczego kibicujesz zawszonemu i znienawidzonemu przez całą Polskę klubowi który nawet nie ma swoich korzeni w Warszawie? Co? Komuszku…

XardasKSP
XardasKSP(@xardasksp)
26 dni temu

To sa fakty historia Polski. Mozecie sie identyfikowac nawet z Realem Madryt ale fakty sa takie ze CWKS stworzyl Bordzilowski. A Legia to zbankrutowala przed wojna w 1938mym roku.

Pozatym wasza historia, wasza ilosc kibicow (proletariat zwozony przez komuszkow na jedyny sluszny klub) i wasze sukcesy to wszystko w erze CWKSu.

Ale nic sie nie martw po bankructwie napewno wam dadza reaktywowac Legie i jako juz ta prawdziwa Legia wystartowac od IV ligi podobnie jak dali Polonii.

rawka
rawka
26 dni temu
Reply to  XardasKSP

wolała koleje, haha PKP – polonijna kryjówka antykomuszków.
w PRL podległa Ministerstwu Komunikacji z Janem Rabanowskim na czele (członek Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej, Komunistycznego Związku Młodzieży Polskiej, Polskiej Partii Robotniczej, trzy lata szkolony w ZSRR) 😀
a ty smyku niedorobiony będziesz paluchem wytykał Legię.
ciekawa i tajemnicza sprawa, biedna piłkarska Polonia tułała się po okręgowych klepiskach, bo ją władza ludowa gnębiła a koszykarzy, lekkoatletów już nie gnębiła tylko pozwalała być czołowymi sportowcami PRL i odnosić sukcesy. 😀
oby was karma nie opuściła geszefciarze z konwiktorskiej
http://pilkarskamafia.blogspot.com/2011/08/polonia-warszawa.html

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
26 dni temu
Reply to  rawka

Wytykają Legii komunizm, a jeszcze nie tak dawno tolerowali antifę na swoich trybunach 😀 chyba za bardzo się w przeszłość zapatrzyli, że aż im teraźniejszość umknęła.

Adek
Adek
26 dni temu

Komuszku do domku. Mama woła.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
26 dni temu
Reply to  Adek

Twoja? Żeby jej komin przetkać? 😀

Volksdeutch
Volksdeutch(@volksdeutch)
27 dni temu

armia czerwona

Kruk
Kruk
26 dni temu

Odwiedź mi mądralo który klub za komuny był niezależny od władzy?

Kruk
Kruk
26 dni temu

I jeszcze jedno zazdrosny człowieku co to ma do sportu i tego co się teraz dzieje ?? To całe pieprzenie o historii ma zaleczyć twoje kompleksy?? Od 89 się trochę pozmieniało tylko nie to że Legia gra o mistrza prawie w każdym sezonie i to was boli zawsze słaby ma pretensje do mocnego że jest słabiakiem przecież to nie Legii wina że reszta nie umie utrzymać wysokiego poziomu

mietek
mietek
26 dni temu
Reply to  Kruk

„Reszta nie umie utrzymać wysokiego poziomu”, a może właśnie dotychczas reszcie nie pomagał PZPN ? Spójrz, jaki poziom ma poLegła, kiedy władza się zmieniła w PZPN i już sędziowie nie gwiżdżą tak łaskawie dla poLegłej, zaczeli traktować ją na równi z innymi klubami. Oto ukazał się „wysoki poziom” czerwonego klubiku i mają teraz prawdziwy obraz towarzysze kibice, jaki to super z zagranicy zaciąg zrobili do drużyny. No i może to właśnie wina tych szpionów zachodnich, sabotażystów, którzy działają na szkodę robotniczego klubu proletariatu stołecznego i przyjezdnego z prowincji hehehehe Boli ? Ma boleć, a każda drużyna w Polsce ma lać poLegłą i każdy kibic Polak ma z trybun lżyć czerwone, złodziejskie ścierwo poLegłe.

rawka
rawka
26 dni temu
Reply to  mietek

mieciu, zluzuj majty, bo żyłka pierdząca ci pęknie.
ty tak na serio? 🙂
długo odkrywałeś związek przyczynowo skutkowy pomiędzy sytuacją Legii a nową władzą w PZPN?
gdzie takie ameby umysłowe się rodzą?
tego by nawet w TVPiS nie wymyślili 😀
teraz poplujecie sobie jak gówniarze, bo tylko tyle potraficie a za parę miesięcy znowu dojdziecie do wniosku, że sędziowie, PZPN, globalne ocieplenie, kanały na Marsie i co tylko do łba wam wpadnie, pomagają Legii 😛

Kruk
Kruk
25 dni temu
Reply to  mietek

Tak nam zawsze pomagali że w 93 odebrali mistrza, weź się puknij w ten zaściankowy wiejski łeb, i myślisz że od dziesięcioleci władze PZPN pomagały Legii każda jedna?? Ten kryzys to nie zasługa Kuleszy tylko wina Mioduskiego, którzy się z resztą koleżkują

Wentyl
Wentyl
27 dni temu

Nie poddawaj się ukochana ma……….. Poszla bladź na dno… Buuuu

Ancymon
Ancymon
27 dni temu

Pewnie wielu z nas chętnie widziala by Legię w 1 lidze ale to się nie wydarzy. Zbyt duża jakość w zespole, przerwa zimowa na poprawę motoryki i mentalu i Legia kończy sezon w czołówce. Beka będzie z Lecha jeżeli nie zdobędzie mistrza.

Volksdeutch
Volksdeutch(@volksdeutch)
27 dni temu
Reply to  Ancymon

Zesrała się bida i płacze

Adam
Adam
27 dni temu

Tak zle zyczycie Legii.
Przypomnę że było za Lesnego 3
współpracowników i wtedy Mioduski też z nimi.Nie tylko Lesny

Duży Ogór
Duży Ogór
27 dni temu

Repertuar kibica Legii na sezon 2021/2022. Kolejka:
1. „Legia to jest potęgą, Legia najlepsza jest…”
10. „Nic się nie stało! Hej Legia! Nic się nie stało”.
15. „Co wy robicie?!?! Wy naszą Legię hańbicie!”
30. „Nigdy nie spadnie! Legiunia nigdy nie spadnie!”
34. „Nawet w 1 lidze, Legii się nie wstydzę!”

Shelly Gá
Shelly Gá
27 dni temu
Reply to  Duży Ogór

Sezon 2023/24
Kolejka 1:
„Druga liga fajna sprawa, ale trzecia też ciekawa”

Volksdeutch
Volksdeutch(@volksdeutch)
27 dni temu
Reply to  Shelly Gá

Itd, itp, itd…

Volksdeutch
Volksdeutch(@volksdeutch)
27 dni temu
Reply to  Duży Ogór

A liga okręgowa to potęga wojskowa

owca w wilczej skórze
owca w wilczej skórze
27 dni temu

A kogo to obchodzi kto życzy Legii spadku? zdania eunuchów się nie liczą.

owca w wilczej skórze
owca w wilczej skórze
27 dni temu

Legia w 1 lidze zrobiłaby większą oglądalność niż reszta gównoklubów tej ligi.

Volksdeutch
Volksdeutch(@volksdeutch)
27 dni temu

Oglądalność słoików und weków wieśniaczych

Kruk
Kruk
26 dni temu
Reply to  Volksdeutch

Wieśniakiem był twój ojciec i syn też jest ty jesteś zwykłym śmieciem powiedz fajo niemyta skąd ta nienawiść do stolicy? Byłeś tu kiedyś chociaż czy z chaty na PKS za daleko?

napalony na kurwiszona z lazienkowskiej
napalony na kurwiszona z lazienkowskiej
27 dni temu

Spadek Legii o klase nizej zrobilby dla 99% Polakow wiecej anizeli ministerstwo zdrowia

Ciołek Szimeone
Ciołek Szimeone
27 dni temu

Piękne to jest, że Legia gra dno, ale dalej jest tematem numer 1 dla kolejorzowych obsrańców

Damianek Szeliga
Damianek Szeliga
25 dni temu

czemu tak brzydko o redakcji weszlo?

F91-DudeLange
F91-DudeLange(@f91-dudelange)
27 dni temu

Kurwa, prawdziwy geniusz: razem weszliśmy w kryzys, razem wyjdźmy. Polski Jóp Henkez i jego Bajern Warszał + klakierzy z Pabianic.
Swoją drogą to musiało w końcu pierdolnąć, bo ile można żyć w kłamstwie? Pytaniem pozostaje czy klub w końcu ogarnie się, przestanie żyć mitami na własny temat i będzie wyglądał jako tako normalnie? Bo liczy się profesjonizm. Albo fuks.

Damianek Szeliga
Damianek Szeliga
25 dni temu
Reply to  F91-DudeLange

legła ruchana i duszona w sześciu jak cytryna

Robert
Robert
27 dni temu

Do amikowciw:proponuje kazdemu z Poznania co jedzie za praca (waszych samochodów jest jak psów) do tej wstretnej stolicy ,żebyście spuscili wpierdol.W Warszawie bedzie zdrowsze powietrze.Zostanie nam tylko bydlo z biedastoku,lubelskiego i scyzoryki.Krew mnie zalewa jaj wchodzi taki wsiok co nie placi tu podatkow do sklepu i drze ryja ze drogo drugi wiesniak idac na mazowiecka twierdzi ze syf i bija tylko nie wie ze tam tylko obce elementy chodza (wiesniak bije wiesniaka i robi syf bo to nie jego miasto).

Wentyl
Wentyl
26 dni temu
Reply to  Robert

Poznań sra na was, a te samochody to buraku bierzecie w leasing w bankach Wielkopolski

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
26 dni temu
Reply to  Wentyl

Z banku to ciebie matka wytrzasnęła chyba. Spermy..

Wentyl
Wentyl
26 dni temu

Ty to taki wiejski głupek??? Od urodzenia? Czy po szkołach???

Adek
Adek
26 dni temu
Reply to  Robert

Kolega to z Grójca czy z Iłży?

Adek
Adek
26 dni temu
Reply to  Adek

Pytam bo tak fachowo się kolega wypowiada na te tematy że aż kolega mi zaimponował.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
26 dni temu
Reply to  Adek

A co? Chcesz się umówić i mu zrobić pod stołem?

Robert
Robert
26 dni temu
Reply to  Robert

Wentyl – czekalem tylko , czy ja napisalem ze to tablice PO?Jestes patolem wiec nie znasz takich bo tu korpokrole i byznesmeni pracuja.

Robert
Robert
26 dni temu
Reply to  Robert

Adek -boli co?Takie cienkie gowno ktore nieudolnie próbuje byc szyderca nie jest w stanie mnie sprowokowac 🙂

jaga1970
jaga1970
27 dni temu

Jakie dużo? Wszyscy!!!

Damianek Szeliga
Damianek Szeliga
25 dni temu
Reply to  jaga1970

kto nie wyrucha legły na stojaka ten frajer

Robert
Robert
27 dni temu

Ten Kolejarz ma zryty leb bo to ruski pomiot w Posen zadnej nie odpuscili jak weszli 🙂

Damianek Szeliga
Damianek Szeliga
25 dni temu
Reply to  Robert

uległa rozkracza się przed każdym jak leci

daro miodek
daro miodek
26 dni temu

Wywiad z nim powinien się zakończyć na etapie gdy powiedział, ze Czesio dostał za mało czasu

Damianek Szeliga
Damianek Szeliga
25 dni temu
Reply to  daro miodek

idealny wynik ze stalą mielec, legła wyruchana na stojaka po olimpijsku

thomas66
thomas66
26 dni temu

I­­ a­­m m­­a­­k­­i­­n­­g $­­200­­ t­­o ­­$­­300­­p­­e­­r ­­h­­o­­u­­r­­ f­­o­­r­­ d­­o­­i­­n­­g­­ ­­o­­n­­l­­i­­n­­e­­ w­­o­­r­­k ­­f­­r­­o­­m ­­h­­o­­m­­e­­. I ­­k­­e­­p­­t h­­e­­a­­r­­i­­n­­g o­­t­­h­­e­­r p­­e­­o­­p­­l­­e t­­e­­l­­l m­­e h­­o­­w m­­u­­c­­h m­­o­­n­­e­­y t­­h­­­­e­­y c­­a­­n m­­a­­k­­e o­­n­­l­­i­­n­­e s­­o I d­­e­­c­­i­­d­­e­­d t­­o l­­o­­o­­k i­­n­­t­­o i­­t. W­­e­­l­­l, it w­­a­­s a­­l­­l t­­r­­u­­e a­­n­­d h­­a­­s t­­o­­t­­a­­l­­l­­y c­­h­­a­­n­­g­­e­­d m­­y l­­i­­f­­e.if you interested…Go to this link, fill out a basic online form and hit submit at,Home Profit System And Follow The instructions as Home Profit System And Set Up your AcCount..GOOD LUCK★★

↓↓↓↓COPY THIS WEBSITE↓↓↓↓

HERE☛ http://www.webwork8.com

qdlaty
qdlaty
25 dni temu

Ległeh zawsze sie zyczy spadku

Suche Info
05.12.2021

Niecodzienny wynik w Bundeslidze [WIDEO]

SC Freiburg pokonał Borussie Moenchengladbach na jej boisku aż 6:0. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie, a końcowy rezultat widniał na tablicy wyników już w 37. minucie.  Jeszcze nieco ponad miesiąc temu Borussia potrafiła pokonać Bayern Monachium 5:0 w Pucharze Niemiec, a dzisiaj sama zanotowała upokarzającą porażkę. Gospodarze musieli odrabiać dwubramkową stratę już od 5. […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Jak zmiażdżyć rywala i drżeć do końca o wynik? Opowiada Lech Poznań

Lech Poznań z pierwszej połowy? Kapitalnie naoliwiona maszyna bez słabych ogniw, która jedzie Zagłębie dwoma golami, a powinna strzelić ich znacznie więcej. Lech w drugiej? Drużyna, która wciąż gra dobrze, wciąż atakuje, wciąż powinna sieknąć więcej goli niż to zrobiła, ale też drużyna, która dwa razy pozwala dojść Zagłębiu na kontakt, przez co musi drżeć […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Krychowiak z kolejną czerwoną kartką [WIDEO]

Krasnodar pokonał na wyjeździe Soczi 2:1, dzięki czemu awansował na trzecie miejsce w tabeli ligi rosyjskiej i wyprzedził tym samym dzisiejszych rywali. Meczu do udanych nie zaliczy Grzegorz Krychowiak, który w 87. minucie został ukarany czerwoną kartką.  Obie bramki dla gości zdobył Viktor Claesson. Polski pomocnik otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę za atak na nogi Joaozinho. […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Stawski: Jako trenerowi jest mi bardzo wstyd

W ostatniej tegorocznej kolejce 1. ligi Arka Gdynia pokonała Stomil Olsztyn aż 6:0. Gospodarze prowadzili do przerwy tylko jedną bramką, a trener gości wypowiedział się w mocnych słowach o dyspozycji swojego zespołu w drugiej połowie.  – Gratulacje dla Arki za świetny mecz, my natomiast nie możemy tego o sobie powiedzieć. Jest mi, jako trenerowi, bardzo, […]
05.12.2021
Inne sporty
05.12.2021

Polska skocznia nie pomogła. Nasi skoczkowie zawodzą

Dawno nie oglądaliśmy równie mało porywającego konkursu Pucharu Świata. Chcielibyśmy też powiedzieć, że dawno nie widzieliśmy tak słabego występu polskich skoczków. Ale niestety – zaczynamy się już przyzwyczaić do mizernej formy ekipy Michala Doleżala. Dzisiaj w Wiśle z – powiedzmy – przyzwoitej strony pokazał się tylko Kamil Stoch, który zajął 11. miejsce. Do drugiej serii […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Suarez: Messi cierpi, gdy gra na zimnie

Leo Messi z Luisem Suarezem przyjaźni się od wielu lat. Urugwajczyk wręczał mu nawet Złotą Piłkę podczas ostatniej gali. Panowie znają się przede wszystkim z kilkuletniej gry dla FC Barcelony. Mimo że żaden z nich nie gra już w Katalonii, wciąż utrzymują ze sobą kontakt, a Suarez wyznał ostatnio co przeszkadza Messiemu w odnalezieniu formy […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Rangnick tłumów nie porwał, ale już napisał historię Premier League

Próbował Felix Magath, Jurgen Klopp czy Thomas Tuchel. Żaden z nich, żaden z niemieckich trenerów, nie był w stanie wygrać swojego debiutu w Premier League. Aż przyszedł Ralf Rangnick i napisał historię angielskiej ekstraklasy. Manchester United wygrał z Crystal Palace 1:0 i chociaż tłumów tym spotkaniem nie porwał, to trudno na ostateczny wynik złorzeczyć. Widać […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Niesamowita remontada w Serie A. Verona wygrywa z Dawidowiczem w składzie

W meczach Serie A w tym sezonie śmiało można próbować grać zakłady na bramki strzelone przez obie drużyny. Co kolejkę obserwujemy wysokie wyniki na włoskich boiskach, a  tym razem w jedno z takich spotkań zamieszany był Paweł Dawidowicz.  Jego Verona grała na wyjeździe z Venezią. Sensacyjnie to gospodarze już po 28. minutach mieli przewagę trzech bramek, […]
05.12.2021
Live
05.12.2021

LIVE: Derby Dariusza Żurawia! Czy Zagłębie postawi się Lechowi?

Dziś tylko dwa spotkania w ramach rozgrywek Ekstraklasy, ale oba zapowiadają się interesująco. Dariusz Żuraw spróbuje urwać punkty swojemu byłemu pracodawcy. Jego zespół nie wygrał w lidze od wrześniowego meczu z Wartą Poznań, więc faworytem dzisiejszego starcia będą piłkarze Macieja Skorży. W drugim spotkaniu Cracovia podejmie na własnym boisku Legię, która postara się przedłużyć serię […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Nudy w Głogowie. Chrobry remisuje z Widzewem

Czasem bywa tak, że pierwsza liga potrafi ni z gruchy, ni z pietruchy zaskoczyć nas ciekawym meczem w niedzielne popołudnie, nawet jeśli się tego nie spodziewamy. A jednak chłopaki sobie wyjdą, pokopią w niezłym stylu, jest przyjemność z oglądania i brak poczucia straconego czasu. Czy to był jeden z tych dni w przypadku spotkania Chrobrego […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Fiorentina oczekuje za Vlahovicia 70 milionów euro

Fabrizio Romano ujawnił, że aby pozyskać Dusana Vlahovicia, trzeba będzie wyłożyć na stół co najmniej 70 milionów euro. Serbski napastnik jest obok Erlinga Haalanda uważany za jednego z najlepszych napastników młodego pokolenia na świecie.  Dzisiaj Vlahovic po raz kolejny wpisał się na listę strzelców we włoskiej Serie A, skutecznie wykonując rzut karny i zapewniając kolejne […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Felix Brych najlepszym sędzią w 2021 roku

Za nami gala Złotej Piłki, ale grudzień to czas nagradzania za udany rok pracy nie tylko piłkarzy, ale też sędziów. Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu od 1987 roku wybiera najlepszych arbitrów w roku kalendarzowym. Za okres ostatnich dwunastu miesięcy statuetka trafiła w ręce Felixa Brycha.  Niemiecki sędzia wygrał głosowanie także w 2017 roku. W […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Przepiękne trafienie piłkarza Tottenhamu [WIDEO]

Lucas Moura w sezonie 2021/22 nie błyszczał skutecznością – dość powiedzieć, że jak dotąd nie zdobył w Premier League ani jednego gola. Ale jak już się przełamał, to w doprawdy niesamowitym stylu. Spójrzcie na trafienie Brazylijczyka w dzisiejszym starciu z Norwich: GOAL: 10′ Tottenham 1-0 Norwich City (Lucas Moura)#TOTNOR #PL #THFC #FPL Follow for more […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Robert Sibiga. Jak Polak został sędzią roku w MLS?

Robert Sibiga wyjechał do Stanów Zjednoczonych na początku lat 90., gdy jego rodzina wylosowała Zieloną Kartę. Od tamtej pory imał się różnych zajęć, koniec końców sięgając za gwizdek. Swój pierwszy mecz sędziował w wieku 36 lat, a już pięć lat później trafił do MLS. Teraz, po sześciu latach od tamtego wydarzenia, został wybrany najlepszym arbitrem […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Brutalny faul na Sebastianie Szymańskim [WIDEO]

Zaledwie pięć minut spędził na boisku Sebastian Szymański w starciu Dynama Moskwa z FK Ufa. Polak został brutalnie sfaulowany przez Wiaczesława Krotowa i opuścił boisko z powodu urazu. Wygląda to niestety poważnie: Ai meu tornozelo! Entrada terrível faz o polonês Sebastian Szymanski sair de campon chorando. Krotov, do Ufa, é expulso aos 5 minutos. pic.twitter.com/JZOhGRbXgU […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Bellingham zostanie ukarany za krytykowanie arbitra?

Jude Bellingham po porażce Borussii Dortmund z Bayernem Monachium (2:3) zaatakował sędziego Feliksa Zwayera. Teraz 18-letni zawodnik może zostać ukarany przez władze Bundesligi za swoje wypowiedzi. – Dajesz taki mecz sędziemu, który wcześniej był karany za ustawianie meczów. To czego oczekujesz? – zagrzmiał piłkarz BVB, nawiązując do afery, w jaką Zwayer był uwikłany kilkanaście lat […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Stokowiec: „Nie ma jednego stylu zarządzania drużyną”

Piotr Stokowiec był gościem programu „Cafe Futbol” na antenie Polsatu. Były szkoleniowiec Lechii Gdańsk wspominał swoją kadencję na stanowisku szkoleniowca biało-zielonych. – Było głośno o Marco Paixao, który naruszył reguły szatni. Chciał być ponad drużyną. Musiałem chronić tych reguł. Gdzie by była Lechia, gdybym nie wprowadził wtedy takich twardych zasad? Na tej podstawie zrobiliśmy wynik. […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Ilkay Durmus, czyli wygląda na to, że Lechia znalazła kozaka

Wczoraj skrytykowaliśmy Lechię, że budując swoją kadrę zapomniała o pozycji prawego obrońcy, natomiast dzisiaj chcemy ją pochwalić, bo innym ruchem na rynku mocno zapunktowali. Chodzi o Ilkaya Durmusa, który wyrósł już na lidera biało-zielonych, ale też daje coraz więcej argumentów, by rozważać go choćby w kontekście najlepszych „lewych nóg” naszej ligi. ILKAY DURMUS. SMYKAŁKA DO […]
05.12.2021