post

Opublikowane 06.11.2021 21:49 przez

Damian Smyk

Jeden z brazylijskich bossów narkotykowych chciał widzieć go martwego. Część środowiska MMA otwarcie i publicznie mówi wprost, że jest po prostu złym człowiekiem. Przyklejono mu łatkę rasisty, wyraźnie krytykował ruch „Black Lives Matter”. Jest wielkim zwolennikiem Donalda Trumpa, na konferencjach przed walkami paradował w czerwonej czapce z napisem „Make America Great Again”. Colby Covington, zły chłopiec UFC, dziś może sięgnąć po pas kategorii półśredniej.

Brazylia to dziura, jebać was, brudne zwierzęta! – wykrzyczał Colby Covington w Sao Paolo, tuż po tym, jak pokonał Demiana Maię. Brazylijczycy byli wściekli za te obelgi. Amerykanin rzucił jedną z najsłynniejszych linijek w historii UFC i sprawił, że stał się wrogiem numer jeden – w Brazylii, w świecie MMA, ale i we własnej sali treningowej.

Tamten wieczór był punktem zwrotnym w karierze Amerykanina. I wcale nie był efektem spontanicznego działania, a starannie zaplanowanym widowiskiem.

SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA UFC

Covington od tamtego zwycięstwa nad Maią się zmienił. Wcześniej po prostu robił swoją robotę w oktagonie – miał bilans 7-1 w UFC, ale był kompletnie nieinteresujący z punktu widzenia mediów. – Przed tamtą walką ludzie z UFC powiedzieli jednemu z moich ludzi, że walka z Maią będzie moją ostatnią w organizacji. Stary, wygrywałem każdą walkę, a oni powiedzieli „masz jeszcze kontrakt tylko na jedną walkę, a później cię nie chcemy”. Nie przedłużyliby tej umowy, bo nie podobał im się mój styl walki i nie podobało im się to, że nie zapewniam rozrywki fanom. Byłem numerem sześć w półśredniej, a oni chcieli mnie wyciąć z rankingów – opowiedział Covington dwa lata po zwycięstwie nad Maią.

Dostawałem wtedy 30 tysięcy dolarów za tę walkę. Po zapłaceniu podatków, zapłaceniu trenerom i tak dalej, zostawało mi może z 5-10 tysięcy. Więc rozbiłem Maię, zostawiłem go w kałuży krwi w jego rodzinnym mieście, a później rzuciłem tym tekstem o tym, że Brazylia to śmietnik, a Brazylijczycy to banda brudnych zwierząt – dodawał.

Od tego momentu Colby Covington stał się „tym złym”. I tak naprawdę trudno wyczuć granicę między tym, gdzie zaczyna się gierka pod kliki i sprzedaż pay-per-view, a gdzie kończy się prawdziwa osobowość Covingtona.

Covington kontra świat

W sportach walki rywalizacja, negatywna energia, trash-talk napędzają kariery. Conor McGregor stał się wielką gwiazdą MMA nie tylko dzięki swoim wielkim osiągnieciom, ale też dzięki osobowości i tym, jak zachowywał się poza oktagonem.

Pytanie tylko – gdzie jest granica? I czy napędzanie sprzedaży PPV może odbywać się za wszelką cenę?

Covington w swoim trash-talku wychodzi daleko poza klasyczną formułę „ja jestem lepszy, ty jesteś słabszy”. O ile najczęściej w medialnych wojenkach między zawodnikami chodzi o to, by werbalnie zamanifestować swoją wyższość, o tyle Colby uderza w punkty, które są dalekie od typowych zaczepek dotyczących umiejętności (lub ich braku).

 Mi zwycięstwa pogratulował Donald Trump. A tobie kto pogratuluje? Dostaniesz telefon od przywódcy swojego plemienia? Wyślą ci gratulacje przez znaki dymne? – pytał Nigeryjczyka Kamaru Usmana, obecnego mistrza, swojego największego rywala.

Covington w okresie odbywania się protestów „Black Lives Matter” próbował też w tym klimacie osadzić swoją walkę z Tyronem Woodleyem. Z jednej strony on – biały zwolennik Trumpa. A z drugiej – czarnoskóry Woodley wspierający BLM.

Ruch „Black Lives Matter” to pozory, oni bronią przestępców. To nie są ciężko pracujący Amerykanie. Przestępcy, którzy atakują policję. Woodley to marksista, komunista. Reprezentuje przestępców. Nienawidzi Ameryki. I dlatego dzisiaj przegrał – mówił Covington po zwycięstwie nad byłym mistrzem kategorii półśredniej. A później zadedykował wygraną tym, którzy zapewniali bezpieczeństwo na amerykańskich ulicach. – Oni są bohaterami, a nie te płatki śniegu, ci wielce przebudzeni sportowcy jak LeBron James – dorzucił.

I świat kontra Covington

Świat MMA kocha skandalistów. Traktuje ich jak aktorów, którzy swoimi występami napędzają oglądalność i zainteresowanie kibiców. Oczywiście pod rękę z trash-talkiem muszą iść umiejętności – a te Covington niewątpliwie ma. Był wybitnym zapaśnikiem, osiągał sukcesy w tej dyscyplinie jako nastolatek. Wreszcie trafił na treningi MMA i był bardzo zdeterminowany, by walczyć w klatce.

Przez dziewięć lat walk w MMA wyraźnie się rozwinął. Nie tylko zmienił swój styl zachowania poza oktagonem, ale stał się też bardziej wszechstronny w oktagonie. Początkowo dążył do obaleń i kontroli rywali w parterze. Do dziś poprawił stójkę, nie chce już za wszelką cenę sprowadzać przeciwników na matę.

SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA UFC

Ale nie trenuje już w American Top Team – jednym z najlepszych klubów MMA na świecie. Tam zaczynał treningi MMA, wraz z ATT sięgał po tymczasowy pas wagi półśredniej, miał tam swoich przyjaciół. Ale w ATT przez Covingtona zaczęły się tworzyć kwasy. „Chaos” wpadł w konflikt z Jorge Masvidalem, swoim byłym kolegą, który walczy również w kategorii półśredniej w UFC.

Ludzie mówią o naszej przyjaźni. Ale wygląda na to, że tej przyjaźni nigdy nie było. Colby spał u mnie na kanapie, razem jedliśmy, trenowaliśmy. Mieliśmy mnóstwo fajnych wspomnień. Ale jeśli dla paru pay-per-view więcej zaczynasz atakować mnie w mediach, mówisz te wszystkie gówna… W takim razie nigdy się nie przyjaźniliśmy. Niech spierdala, ten koleś to śmieć – mówił Masvidal.

Wkrótce za Masvidalem stanął też Dustin Poirier. Przeciwko Covingtonowi wypowiadała się Joanna Jędrzejczyk. Nawet jeśli Covington nie trenował już

Świat zapasów jest małym, zamkniętym środowiskiem. Doskonale wiemy kto jest chujowy, a kto jest spoko. Colby jest chujowy. Zapytaj kogo chcesz ze środowiska zapasów, to powie ci to samo. Nikt go nie lubi od dawna – dodaje Ben Askren, były mistrz Bellatora.

Colby to kompulsywny kłamca. Serio. Zrobiłem w życiu wiele błędów i pewnie ludzie nie postrzegają mnie jako dobrego faceta, ale Colby… On po prostu jest złym człowiekiem. Tyron Woodley go znał i go nienawidzi. Masvidal tak samo. Ja z nim żyłem z pół roku i bardzo go nie lubię. Środowisko MMA powinno dostrzec, że to jest zły człowiek – mówi Jon Jones, jeden z najważniejszych zawodników w historii UFC.

To idiota, który dużo gada – powiedział o nim Dana White, szef UFC, gdy Covington zapowiedział, że jeśli White będzie chciał zawiesić mu pas mistrzowski na biodrach, to walnie go w łeb.

Colby sprzedał własnych kumpli – dorzuca Dustin Poirier, który z Covingtonem poznał się w ATT.

Ostatecznie Covington musiał pożegnać się z treningami w American Top Team. Krzywo patrzeli na niego zawodnicy i choć do otwartego rozwiązania konfliktu nie doszło, to żadna ze zwaśnionych stron dłużej nie mogła trwać w tym układzie.

– Nie mam problemu z nim jako człowiekiem. I myślę, że on nie ma problemów ze mną. On po prostu… Cóż, jego osobowość i sposób, w jaki promuje siebie, nie pasuje do bycia w dużej siłowni, gdzie trenują setki zawodników. To po prostu nie działa. Za dużo. Zaczął atakować ludzi ze swojego zespołu w ATT, atakował ludzi spoza własnej kategorii wagowej, nawet kobiety. To komplikuje sytuacje w zespole i tyle – mówił Dan Lambert, szef ATT.

Make UFC Great Again

Wśród zawodników UFC jest mnóstwo konserwatystów, którzy popierali Donalda Trumpa. Były prezydent USA pojawiał się nawet na galach organizowanych przez federację. Sam Dana White, szef UFC, jest zwolennikiem Trumpa.

Ale żaden innych zawodnik nie ogłaszał swojego poparcia tak często i tak intensywnie. Covington pojawiał się na konferencjach w czerwonej czapeczce z napisem „Make America Great Again”. Podczas jednej z konferencji ostentacyjnie czytał biografię byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Po zwycięstwie nad Tyronem Woodleyem i zdobyciu pasa tymczasowego kategorii półśredniej Covington odebrał telefon od Trumpa z gratulacjami. – To było niesamowite. Być może to najważniejszy moment w mojej karierze. Podziwiam go, jest dla mnie bohaterem, jest moim idolem, a zadzwonił i sam mówił, że jestem moim fanem. Mówił „hej, musiałem opuścić spotkanie, żeby złożyć gratulacje mojemu ulubionemu zawodnikowi, Colby’emu Chaosowi Covingtonowi”. Surrealistyczne przeżycie – opowiadał zawodnik.

UFC nie zabrania mu głoszenia swoich poglądów politycznych. I o ile można to zrozumieć, to już brak reakcji na szowinistyczne okrzyki względem Brazyliczyków czy rasistowską wycieczkę pod adresem Usmana wzbudził emocje. Niektórzy zarzucali Danie White’owi, że celowo przymyka oko na występki Covingtona, bo ten ma podobne poglądy polityczne co szef UFC.

Nigdy nie powstrzymywaliśmy wyrażania swoich uczuć w pewnych sprawach zarówno w oktagonie, jak i poza nim. Nie robiliśmy tego i nie będziemy tego robić w UFC. Pozwalamy naszym ludziom robić i mówić to, co myślą. Wolność słowa – odpowiadał White na te przytyki.

Ale Covington narobił sobie sporo wrogów. Krzywo patrzyli na niego Brazylijczycy trenujący w ATT. Antonio „Big Foot” Silva wściekł się na słowa wypowiedziane przez Covingtona po walce z Maią. – Pokażę ci co to znaczy szacunek do mojego kraju i moich ludzi. Powinieneś zaraz po walce polecieć do szpitala. Trenujesz z Brazylijczykami, a mówisz takie rzeczy… Zero szacunku – grzmiał były kolega z ATT.

W mediach pojawiały się też pogłoski, że Covington powinien unikać walk w Brazyli, bo… jeden z szefów kartelu narkotykowego obiecał nagrodę dla osoby, która przyniesie mu głowę „Chaosa”.

Pas najważniejszy

Dziś w nocy na jego głowę polował będzie Kamaru Usman. Mistrz wagi półśredniej drugi raz zmierzy się z Covingtonem – 2,5 roku temu po zaciętym starciu wygrał przez TKO w piątej rundzie. Amerykanin miał mnóstwo pretensji do sędziego po tamtej porażce – że za wcześniej przerwał pojedynek, że dał się nabrać na domniemane kopnięcie poniżej pasa Usmana i dał mu czas na odpoczynek. Ale od tamtego starcia Usman dwukrotnie pokonał Jorge Mavsidala (w kwietniu tego roku po fenomenalnym nokaucie), w międzyczasie rozbił Gilberta Burnsa. No i awansował na pierwsze miejsce w ranking UFC bez podziału na kategorie wagowe.

Covington znów kąsał przez cały tydzień poprzedzający walkę. Zarzucał Usmanowi stosowanie dopingu. Atakował ojca rywala.

Hej, twój ojciec będzie tu w sobotę? Wypuszczą go z więzienia? Jak coś, to mogą podzwonić i może uda się go wypuścić na ten jeden dzień. Żal mi tylko twojej matki. Miała w domu syna, który zdradził rodzinę i męża oszusta. Co za gówniany los… – zaczepiał Amerykanin.

Na konferencji przed walką skradł show nie tylko słowami, ale i ubiorem – przyszedł w kolorowym garniturze narzuconym na nagi tors. Usman do czasu był spokojny. Ale przy spotkaniu twarzą w twarz popchnął rywala.

Faworytem bukmacherów zdecydowanie jest Usman. Ale Covington jest przekonany, że to on wyjdzie z tej walki wygrany. Snuje nawet plany o dokończeniu trylogii. – Wygram, a później chętnie zawalczę z nim po raz trzeci. Chociaż… Nie wiem. On będzie tak zniszczony po tej walce, że skończy karierę i nie będzie o czym mówić – twierdzi.

To nie tylko walka o pas. Covington stworzył postać z samego siebie. Chce być jak ktoś, kto jest komiksowym Panem Ameryką. Dla „Chaosa” to coś w rodzaju urzeczywistnienia samego siebie z opowieści o swojej potędze. Jeśli wygra – uwiarygodni się nawet w oczach krytyków. Porażka sprawi, że Pan Ameryka zacznie przypominać karykaturę.

Czytaj też:

fot. NewsPix

Weszło
05.12.2021

Jak zmiażdżyć rywala i drżeć do końca o wynik? Opowiada Lech Poznań

Lech Poznań z pierwszej połowy? Kapitalnie naoliwiona maszyna bez słabych ogniw, która jedzie Zagłębie dwoma golami, a powinna strzelić ich znacznie więcej. Lech w drugiej? Drużyna, która wciąż gra dobrze, wciąż atakuje, wciąż powinna sieknąć więcej goli niż to zrobiła, ale też drużyna, która dwa razy pozwala dojść Zagłębiu na kontakt, przez co musi drżeć […]
05.12.2021
Inne sporty
05.12.2021

Polska skocznia nie pomogła. Nasi skoczkowie zawodzą

Dawno nie oglądaliśmy równie mało porywającego konkursu Pucharu Świata. Chcielibyśmy też powiedzieć, że dawno nie widzieliśmy tak słabego występu polskich skoczków. Ale niestety – zaczynamy się już przyzwyczaić do mizernej formy ekipy Michala Doleżala. Dzisiaj w Wiśle z – powiedzmy – przyzwoitej strony pokazał się tylko Kamil Stoch, który zajął 11. miejsce. Do drugiej serii […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Rangnick tłumów nie porwał, ale już napisał historię Premier League

Próbował Felix Magath, Jurgen Klopp czy Thomas Tuchel. Żaden z nich, żaden z niemieckich trenerów, nie był w stanie wygrać swojego debiutu w Premier League. Aż przyszedł Ralf Rangnick i napisał historię angielskiej ekstraklasy. Manchester United wygrał z Crystal Palace 1:0 i chociaż tłumów tym spotkaniem nie porwał, to trudno na ostateczny wynik złorzeczyć. Widać […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Nudy w Głogowie. Chrobry remisuje z Widzewem

Czasem bywa tak, że pierwsza liga potrafi ni z gruchy, ni z pietruchy zaskoczyć nas ciekawym meczem w niedzielne popołudnie, nawet jeśli się tego nie spodziewamy. A jednak chłopaki sobie wyjdą, pokopią w niezłym stylu, jest przyjemność z oglądania i brak poczucia straconego czasu. Czy to był jeden z tych dni w przypadku spotkania Chrobrego […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Robert Sibiga. Jak Polak został sędzią roku w MLS?

Robert Sibiga wyjechał do Stanów Zjednoczonych na początku lat 90., gdy jego rodzina wylosowała Zieloną Kartę. Od tamtej pory imał się różnych zajęć, koniec końców sięgając za gwizdek. Swój pierwszy mecz sędziował w wieku 36 lat, a już pięć lat później trafił do MLS. Teraz, po sześciu latach od tamtego wydarzenia, został wybrany najlepszym arbitrem […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Ilkay Durmus, czyli wygląda na to, że Lechia znalazła kozaka

Wczoraj skrytykowaliśmy Lechię, że budując swoją kadrę zapomniała o pozycji prawego obrońcy, natomiast dzisiaj chcemy ją pochwalić, bo innym ruchem na rynku mocno zapunktowali. Chodzi o Ilkaya Durmusa, który wyrósł już na lidera biało-zielonych, ale też daje coraz więcej argumentów, by rozważać go choćby w kontekście najlepszych „lewych nóg” naszej ligi. ILKAY DURMUS. SMYKAŁKA DO […]
05.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
05.12.2021

Jak zmiażdżyć rywala i drżeć do końca o wynik? Opowiada Lech Poznań

Lech Poznań z pierwszej połowy? Kapitalnie naoliwiona maszyna bez słabych ogniw, która jedzie Zagłębie dwoma golami, a powinna strzelić ich znacznie więcej. Lech w drugiej? Drużyna, która wciąż gra dobrze, wciąż atakuje, wciąż powinna sieknąć więcej goli niż to zrobiła, ale też drużyna, która dwa razy pozwala dojść Zagłębiu na kontakt, przez co musi drżeć […]
05.12.2021
Inne sporty
05.12.2021

Polska skocznia nie pomogła. Nasi skoczkowie zawodzą

Dawno nie oglądaliśmy równie mało porywającego konkursu Pucharu Świata. Chcielibyśmy też powiedzieć, że dawno nie widzieliśmy tak słabego występu polskich skoczków. Ale niestety – zaczynamy się już przyzwyczaić do mizernej formy ekipy Michala Doleżala. Dzisiaj w Wiśle z – powiedzmy – przyzwoitej strony pokazał się tylko Kamil Stoch, który zajął 11. miejsce. Do drugiej serii […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Rangnick tłumów nie porwał, ale już napisał historię Premier League

Próbował Felix Magath, Jurgen Klopp czy Thomas Tuchel. Żaden z nich, żaden z niemieckich trenerów, nie był w stanie wygrać swojego debiutu w Premier League. Aż przyszedł Ralf Rangnick i napisał historię angielskiej ekstraklasy. Manchester United wygrał z Crystal Palace 1:0 i chociaż tłumów tym spotkaniem nie porwał, to trudno na ostateczny wynik złorzeczyć. Widać […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Nudy w Głogowie. Chrobry remisuje z Widzewem

Czasem bywa tak, że pierwsza liga potrafi ni z gruchy, ni z pietruchy zaskoczyć nas ciekawym meczem w niedzielne popołudnie, nawet jeśli się tego nie spodziewamy. A jednak chłopaki sobie wyjdą, pokopią w niezłym stylu, jest przyjemność z oglądania i brak poczucia straconego czasu. Czy to był jeden z tych dni w przypadku spotkania Chrobrego […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Robert Sibiga. Jak Polak został sędzią roku w MLS?

Robert Sibiga wyjechał do Stanów Zjednoczonych na początku lat 90., gdy jego rodzina wylosowała Zieloną Kartę. Od tamtej pory imał się różnych zajęć, koniec końców sięgając za gwizdek. Swój pierwszy mecz sędziował w wieku 36 lat, a już pięć lat później trafił do MLS. Teraz, po sześciu latach od tamtego wydarzenia, został wybrany najlepszym arbitrem […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Ilkay Durmus, czyli wygląda na to, że Lechia znalazła kozaka

Wczoraj skrytykowaliśmy Lechię, że budując swoją kadrę zapomniała o pozycji prawego obrońcy, natomiast dzisiaj chcemy ją pochwalić, bo innym ruchem na rynku mocno zapunktowali. Chodzi o Ilkaya Durmusa, który wyrósł już na lidera biało-zielonych, ale też daje coraz więcej argumentów, by rozważać go choćby w kontekście najlepszych „lewych nóg” naszej ligi. ILKAY DURMUS. SMYKAŁKA DO […]
05.12.2021
Inne sporty
05.12.2021

Polska skocznia nie pomogła. Nasi skoczkowie zawodzą

Dawno nie oglądaliśmy równie mało porywającego konkursu Pucharu Świata. Chcielibyśmy też powiedzieć, że dawno nie widzieliśmy tak słabego występu polskich skoczków. Ale niestety – zaczynamy się już przyzwyczaić do mizernej formy ekipy Michala Doleżala. Dzisiaj w Wiśle z – powiedzmy – przyzwoitej strony pokazał się tylko Kamil Stoch, który zajął 11. miejsce. Do drugiej serii […]
05.12.2021
Skoki
04.12.2021

Po pierwszej serii było świetnie. Po drugiej? Szkoda gadać. Loteria w Wiśle

Po raz pierwszy w historii zawodów drużynowych Pucharu Świata w Wiśle na podium nie stanęli reprezentanci Polski. I to mimo tego, że po pięciu z ośmiu skoków prowadzili w konkursie. Potem przyszedł jednak gorszy skok Andrzeja Stękały, beznadziejna próba Dawida Kubackiego, a Kamil Stoch skoczył co najwyżej poprawnie, choć i tak zdołał nas wyprowadzić na […]
04.12.2021
Skoki
04.12.2021

Toni Nieminen. Genialny dzieciak, który nie udźwignął własnego sukcesu

Toni Nieminen był największą sensacją sezonu 1991/92. Ledwie szesnastoletni skoczek wygrał wszystko, co tylko było do wygrania. Najlepszy okazał się w Turnieju Czterech Skoczni, Pucharze Świata i na igrzyskach olimpijskich. A potem spadł ze szczytu równie szybko, jak na niego wszedł. Pojawiły się problemy z formą, alkoholem i własnymi myślami. Choć wciąż miał przebłyski, nie […]
04.12.2021
Inne sporty
04.12.2021

Iga Świątek zakończyła współpracę z trenerem Sierzputowskim

Iga Świątek ogłosiła za pośrednictwem mediów społecznościowych, że zdecydowała się zakończyć współpracę z trenerem Piotrem Sierzputowskim. Z byłym już szkoleniowcem pracowała od ponad pięciu lat, to pod jego opieką wygrała juniorski Wimbledon, seniorski Roland Garros i wspięła się na czwarte miejsce w rankingu WTA. – Ta zmiana nie jest łatwa i decyzja też nie była – […]
04.12.2021
Piłka ręczna
03.12.2021

Polki pokonane przez Serbię i… własne błędy

Momentami wydawało się, że Polki odrobią straty. Momentami nasza gra w defensywie wyglądała znakomicie, a i z przodu radziliśmy sobie całkiem dobrze, świetnie kontrując rywalki. Momentami. A momenty to za mało, gdy chce się wygrać z taką reprezentacją jak Serbia. Na rozpoczęcie mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet nasze zawodniczki przegrały 21:25, choć trudno oprzeć […]
03.12.2021
Inne sporty
03.12.2021

Niedźwiedź: Kadra Polski jest mocniejsza od tej Rasmussena

Już dziś swoje występy w mistrzostwach świata w piłce ręcznej rozpocznie reprezentacja Polski kobiet. W pierwszym meczu Polki zmierzą się z Serbkami (20.30), w grupie mają też Rosję i Kamerun. Na co stać nasze zawodniczki? Jak mocną mamy kadrę? Czemu nie ma w niej Karoliny Kudłacz-Gloc? Jakim trenerem jest Arne Senstad? Rozmawialiśmy z Iwoną Niedźwiedź, […]
03.12.2021
Weszło
03.12.2021

PRASA. Legia nawet nie kontaktowała się z Rakowem. A Raków może przebić Legię

– Od wywiadu prezesa Mioduskiego minął już tydzień. Przez ten czas nikt ze stołecznego klubu nie zwrócił się do kogokolwiek z Rakowa z oficjalną ofertą albo przynajmniej zapytaniem o możliwość zatrudnienia szkoleniowca już w stycznia. – Nikt nie zadzwonił, nie napisał e-maila ani nie wysłał SMS-a. A przecież Dariusz Mioduski czy dyrektor sportowy Legii Radosław […]
03.12.2021
Weszło
01.12.2021

Weryfikujemy rezultat meczu Piast – Termalica. A co z golem Legii?

Weź tu bądź mądry przy tych spalonych. Naprawdę trudno nam zrozumieć to, dlaczego w 2021 roku, gdy na stadionie jest pierdyliard kamer, tak trudno jest ustawić jeszcze jedną kamerę sprawdzającą sytuację tego typu. Kwestia spalonego w meczu Legii z Jagiellonią jest bowiem niemal niemożliwa do rozstrzygnięcia. SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA EKSTRAKLASĘ! Bez linii wyrysowanych przez […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

SKANDAL, KRADZIEŻ, LE CABARET? NIEKONIECZNIE… | SMYKAŁKA #27

Dlaczego nie ma co się oburzać na PLEBISCYTY? Czy Lewandowski faktycznie był lepszy? I czy to naprawdę „ostatnia szansa Lewego na Złotą Piłkę”?
01.12.2021
Weszło
30.11.2021

Warciarz, lechita, dobry człowiek. Wojtek Onsorge walczy o szansę na życie

27 lat. Zdrowy chłop, piłkarz drugoligowych rezerw Lecha Poznań. Ale nowotwór nie wybiera. Wojciech Onsorge, lechita i warciarz, walczy z nowotworem złośliwym płata ciemieniowego. I prosi o to, by dać mu szansę na życie.   Z Wartą Poznań był… właściwie od zawsze. Wychowywał się w niej, przeszedł przez wszystkie szczeble szkolenia, wreszcie zadebiutował w pierwszym […]
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

QUIZ. Czy znasz wszystkich zdobywców Złotej Piłki?

Cały świat będzie dzisiaj mówił o Złotej Piłce. A skoro takie z was kozaki, to zmierzcie się z naszym quizem. Zadanie jest teoretycznie proste – zaznaczyć 44 piłkarzy, którzy sięgnęli po Złotą Piłkę. Messi, Ronaldo – to banał. Schody zaczynają się, gdy grzebiemy w historii. Który z Węgrów sięgnął po tę nagrodę? Jak to było […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

PRASA. Michniewicz przed zwolnieniem w szatni: Żaden piłkarz mnie nie zwolni!

– Żaden piłkarz mnie nie zwolni! Nie pozwolę, żeby ktoś wbijał mi nóż w plecy – emocjonalnie przemawiał Czesław Michniewicz podczas swojej ostatniej, jak się okazało, odprawy jako trener Legii. Na mecz do Gliwic zabrał 16 legionistów, tych, których uważał, że będą go bronić do końca – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”, w większym tekście o […]
29.11.2021
Liczba komentarzy: 29
Subscribe
Powiadom o
guest
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sentino
Sentino
28 dni temu

Prawdę powiedział, ale dziś nie można mówić prawdy, zwłaszcza w Ameryce. I tak ma szczęście, że Danka White jest w miarę wyluzowany, bo za swoje teksty to inni szefowie mogliby go wyjebać.

Bahahahaha
Bahahahaha
28 dni temu
Reply to  Sentino

Ssij czarne jaja

Olala
Olala(@olala)
28 dni temu
Reply to  Bahahahaha

Marzysz?

Shelly Gá
Shelly Gá
28 dni temu
Reply to  Sentino

Przecież Brazylia to dziura a blm to przeztępcy, co w tym niby kontrowersyjnego xD

lukas
lukas
28 dni temu

Facet z opisu już ma u mnie plusa za inteligencje .

Ernest
Ernest
28 dni temu
Reply to  lukas

Za honor również?

KO81
KO81
28 dni temu
Reply to  lukas

U mnie rowniez. Juz mu kibicuje 🙂

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
28 dni temu
Reply to  lukas

Dokładnie. Ogarnięty gościu, coraz mniej takich w Ameryce.

KO81
KO81
28 dni temu

Nie ma nic zlego w rasizmie. Kazdy ma prawo kochac i nie libic/nienawidziec kogo uwaza za stosowne. Trzyma kciuki za niego.

AKS Zły & CWKS Wieczna Sztama
AKS Zły & CWKS Wieczna Sztama
28 dni temu
Reply to  KO81

WAL SIE PRAWAKUUUU

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
28 dni temu

Wal się marksisto tęczowy.

Arek
Arek
28 dni temu

Chuju nawet nie wiesz jaka jest różnica pomiędzy prawicą i lewicą.

Dr Niedziele
Dr Niedziele
28 dni temu

Garbary nochal smyk znowu poluje na kliki? Nowe, nie znałem xD

Dr Niedziele
Dr Niedziele
28 dni temu
Reply to  Dr Niedziele

Garbary *

Dr Niedziele
Dr Niedziele
28 dni temu
Reply to  Dr Niedziele

Garbaty*

Pan Zygmunt
Pan Zygmunt
28 dni temu
Reply to  Dr Niedziele

Chujowy*, do Smyka pasuje w kazdej sytuacji

Rafiqs
Rafiqs
28 dni temu

Nazwanie Colby’ego rasistą świadczy tylko o powierzchownej wiedzy pana „redaktora”. Przypominam, że naród to nie rasa. Inna sprawa, że to wszystko tylko poza która przybiera Covington. Przykładajcie się do kolejnych artyrkułów bo cieżko czytać te bzdury

Stefan
Stefan
28 dni temu
Reply to  Rafiqs

Współczesna koncepcja rasizmu obejmuje także kulturę i narodowość, nie tylko tzw. rasę. Masz powierzchowną wiedzę, taką na poziomie szkoły średniej, może nawet liceum. To nie grzech. Ale nieładnie atakować za to innych, kiedy samemu ma się takie braki.

Arek
Arek
28 dni temu
Reply to  Stefan

Współczesna koncepcja – to właśnie jest problem bo za 5 lat może coś się zmienić i to ty będziesz musiał wrócić do szkoły … wiec niech rasizm pozostanie rasizmem – wyrażeniem jakim jest znany od lat i nie trzeba dorabiać dodatkowych teorii

Zenon z Elei
Zenon z Elei
28 dni temu
Reply to  Stefan

Taka koncepcja rasizmu wskazuje na powierzchowną inteligencję, może nawet uposledzenie umysłowe. To nie grzech. Ale nieładnie wypowiadać się takw gronie poważnych ludzi.

zakolec
zakolec
28 dni temu
Reply to  Stefan

O ksenofobii pan nie słyszał?

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN(@i-sekretarz-kc-pzpn)
28 dni temu

Akurat krytyka BLM jest rzeczą absolutnie pożądaną i rozsądną.

Olala
Olala(@olala)
28 dni temu

Ja mam awatar, bo nie chcę być jebany personalnie, ale ty masz awatar, bo tego pragniesz
.

Rze
Rze
28 dni temu

Damian Smyk w którym momencie on zię okazał rasistą? Czy czarni, którzy gardzą BLM to też rasiści, tytuł godny pudelka…Ogarnij się, bo nazywanie rasistą każdego kto nie przystaje do Twoich poglądów to publicysztyczna piaskownica a bardziej śmierdząca kuweta.

Dr Dingo
Dr Dingo
28 dni temu

Zarobi kiedyś kulę w łeb i przestanie marnować powietrze. Czego mu z całego serca życzę.

Arek
Arek
28 dni temu

Smyk – chuj wie co się dzieje w Ameryce ale pierwszy do opiniowania … Smyk ty lepiej poczytaj kiedy jest karny …

Olala
Olala(@olala)
28 dni temu

To jest taki sport, że trzeba być chujem. Dobry jest obśmiewany.

Korry
Korry
28 dni temu

Jak zwykle się prawaczki uaktywniły XD faktycznie to co powiedział o Brazylijczykach jest spoko

heheszki
heheszki(@heheszki)
27 dni temu
Reply to  Korry

tęczowy szczurku wracaj do piwnicy!

Suche Info
05.12.2021

Niecodzienny wynik w Bundeslidze [WIDEO]

SC Freiburg pokonał Borussie Moenchengladbach na jej boisku aż 6:0. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie, a końcowy rezultat widniał na tablicy wyników już w 37. minucie.  Jeszcze nieco ponad miesiąc temu Borussia potrafiła pokonać Bayern Monachium 5:0 w Pucharze Niemiec, a dzisiaj sama zanotowała upokarzającą porażkę. Gospodarze musieli odrabiać dwubramkową stratę już od 5. […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Jak zmiażdżyć rywala i drżeć do końca o wynik? Opowiada Lech Poznań

Lech Poznań z pierwszej połowy? Kapitalnie naoliwiona maszyna bez słabych ogniw, która jedzie Zagłębie dwoma golami, a powinna strzelić ich znacznie więcej. Lech w drugiej? Drużyna, która wciąż gra dobrze, wciąż atakuje, wciąż powinna sieknąć więcej goli niż to zrobiła, ale też drużyna, która dwa razy pozwala dojść Zagłębiu na kontakt, przez co musi drżeć […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Krychowiak z kolejną czerwoną kartką [WIDEO]

Krasnodar pokonał na wyjeździe Soczi 2:1, dzięki czemu awansował na trzecie miejsce w tabeli ligi rosyjskiej i wyprzedził tym samym dzisiejszych rywali. Meczu do udanych nie zaliczy Grzegorz Krychowiak, który w 87. minucie został ukarany czerwoną kartką.  Obie bramki dla gości zdobył Viktor Claesson. Polski pomocnik otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę za atak na nogi Joaozinho. […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Stawski: Jako trenerowi jest mi bardzo wstyd

W ostatniej tegorocznej kolejce 1. ligi Arka Gdynia pokonała Stomil Olsztyn aż 6:0. Gospodarze prowadzili do przerwy tylko jedną bramką, a trener gości wypowiedział się w mocnych słowach o dyspozycji swojego zespołu w drugiej połowie.  – Gratulacje dla Arki za świetny mecz, my natomiast nie możemy tego o sobie powiedzieć. Jest mi, jako trenerowi, bardzo, […]
05.12.2021
Inne sporty
05.12.2021

Polska skocznia nie pomogła. Nasi skoczkowie zawodzą

Dawno nie oglądaliśmy równie mało porywającego konkursu Pucharu Świata. Chcielibyśmy też powiedzieć, że dawno nie widzieliśmy tak słabego występu polskich skoczków. Ale niestety – zaczynamy się już przyzwyczaić do mizernej formy ekipy Michala Doleżala. Dzisiaj w Wiśle z – powiedzmy – przyzwoitej strony pokazał się tylko Kamil Stoch, który zajął 11. miejsce. Do drugiej serii […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Suarez: Messi cierpi, gdy gra na zimnie

Leo Messi z Luisem Suarezem przyjaźni się od wielu lat. Urugwajczyk wręczał mu nawet Złotą Piłkę podczas ostatniej gali. Panowie znają się przede wszystkim z kilkuletniej gry dla FC Barcelony. Mimo że żaden z nich nie gra już w Katalonii, wciąż utrzymują ze sobą kontakt, a Suarez wyznał ostatnio co przeszkadza Messiemu w odnalezieniu formy […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Rangnick tłumów nie porwał, ale już napisał historię Premier League

Próbował Felix Magath, Jurgen Klopp czy Thomas Tuchel. Żaden z nich, żaden z niemieckich trenerów, nie był w stanie wygrać swojego debiutu w Premier League. Aż przyszedł Ralf Rangnick i napisał historię angielskiej ekstraklasy. Manchester United wygrał z Crystal Palace 1:0 i chociaż tłumów tym spotkaniem nie porwał, to trudno na ostateczny wynik złorzeczyć. Widać […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Niesamowita remontada w Serie A. Verona wygrywa z Dawidowiczem w składzie

W meczach Serie A w tym sezonie śmiało można próbować grać zakłady na bramki strzelone przez obie drużyny. Co kolejkę obserwujemy wysokie wyniki na włoskich boiskach, a  tym razem w jedno z takich spotkań zamieszany był Paweł Dawidowicz.  Jego Verona grała na wyjeździe z Venezią. Sensacyjnie to gospodarze już po 28. minutach mieli przewagę trzech bramek, […]
05.12.2021
Live
05.12.2021

LIVE: Derby Dariusza Żurawia! Czy Zagłębie postawi się Lechowi?

Dziś tylko dwa spotkania w ramach rozgrywek Ekstraklasy, ale oba zapowiadają się interesująco. Dariusz Żuraw spróbuje urwać punkty swojemu byłemu pracodawcy. Jego zespół nie wygrał w lidze od wrześniowego meczu z Wartą Poznań, więc faworytem dzisiejszego starcia będą piłkarze Macieja Skorży. W drugim spotkaniu Cracovia podejmie na własnym boisku Legię, która postara się przedłużyć serię […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Nudy w Głogowie. Chrobry remisuje z Widzewem

Czasem bywa tak, że pierwsza liga potrafi ni z gruchy, ni z pietruchy zaskoczyć nas ciekawym meczem w niedzielne popołudnie, nawet jeśli się tego nie spodziewamy. A jednak chłopaki sobie wyjdą, pokopią w niezłym stylu, jest przyjemność z oglądania i brak poczucia straconego czasu. Czy to był jeden z tych dni w przypadku spotkania Chrobrego […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Fiorentina oczekuje za Vlahovicia 70 milionów euro

Fabrizio Romano ujawnił, że aby pozyskać Dusana Vlahovicia, trzeba będzie wyłożyć na stół co najmniej 70 milionów euro. Serbski napastnik jest obok Erlinga Haalanda uważany za jednego z najlepszych napastników młodego pokolenia na świecie.  Dzisiaj Vlahovic po raz kolejny wpisał się na listę strzelców we włoskiej Serie A, skutecznie wykonując rzut karny i zapewniając kolejne […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Felix Brych najlepszym sędzią w 2021 roku

Za nami gala Złotej Piłki, ale grudzień to czas nagradzania za udany rok pracy nie tylko piłkarzy, ale też sędziów. Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu od 1987 roku wybiera najlepszych arbitrów w roku kalendarzowym. Za okres ostatnich dwunastu miesięcy statuetka trafiła w ręce Felixa Brycha.  Niemiecki sędzia wygrał głosowanie także w 2017 roku. W […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Przepiękne trafienie piłkarza Tottenhamu [WIDEO]

Lucas Moura w sezonie 2021/22 nie błyszczał skutecznością – dość powiedzieć, że jak dotąd nie zdobył w Premier League ani jednego gola. Ale jak już się przełamał, to w doprawdy niesamowitym stylu. Spójrzcie na trafienie Brazylijczyka w dzisiejszym starciu z Norwich: GOAL: 10′ Tottenham 1-0 Norwich City (Lucas Moura)#TOTNOR #PL #THFC #FPL Follow for more […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Robert Sibiga. Jak Polak został sędzią roku w MLS?

Robert Sibiga wyjechał do Stanów Zjednoczonych na początku lat 90., gdy jego rodzina wylosowała Zieloną Kartę. Od tamtej pory imał się różnych zajęć, koniec końców sięgając za gwizdek. Swój pierwszy mecz sędziował w wieku 36 lat, a już pięć lat później trafił do MLS. Teraz, po sześciu latach od tamtego wydarzenia, został wybrany najlepszym arbitrem […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Brutalny faul na Sebastianie Szymańskim [WIDEO]

Zaledwie pięć minut spędził na boisku Sebastian Szymański w starciu Dynama Moskwa z FK Ufa. Polak został brutalnie sfaulowany przez Wiaczesława Krotowa i opuścił boisko z powodu urazu. Wygląda to niestety poważnie: Ai meu tornozelo! Entrada terrível faz o polonês Sebastian Szymanski sair de campon chorando. Krotov, do Ufa, é expulso aos 5 minutos. pic.twitter.com/JZOhGRbXgU […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Bellingham zostanie ukarany za krytykowanie arbitra?

Jude Bellingham po porażce Borussii Dortmund z Bayernem Monachium (2:3) zaatakował sędziego Feliksa Zwayera. Teraz 18-letni zawodnik może zostać ukarany przez władze Bundesligi za swoje wypowiedzi. – Dajesz taki mecz sędziemu, który wcześniej był karany za ustawianie meczów. To czego oczekujesz? – zagrzmiał piłkarz BVB, nawiązując do afery, w jaką Zwayer był uwikłany kilkanaście lat […]
05.12.2021
Suche Info
05.12.2021

Stokowiec: „Nie ma jednego stylu zarządzania drużyną”

Piotr Stokowiec był gościem programu „Cafe Futbol” na antenie Polsatu. Były szkoleniowiec Lechii Gdańsk wspominał swoją kadencję na stanowisku szkoleniowca biało-zielonych. – Było głośno o Marco Paixao, który naruszył reguły szatni. Chciał być ponad drużyną. Musiałem chronić tych reguł. Gdzie by była Lechia, gdybym nie wprowadził wtedy takich twardych zasad? Na tej podstawie zrobiliśmy wynik. […]
05.12.2021
Weszło
05.12.2021

Ilkay Durmus, czyli wygląda na to, że Lechia znalazła kozaka

Wczoraj skrytykowaliśmy Lechię, że budując swoją kadrę zapomniała o pozycji prawego obrońcy, natomiast dzisiaj chcemy ją pochwalić, bo innym ruchem na rynku mocno zapunktowali. Chodzi o Ilkaya Durmusa, który wyrósł już na lidera biało-zielonych, ale też daje coraz więcej argumentów, by rozważać go choćby w kontekście najlepszych „lewych nóg” naszej ligi. ILKAY DURMUS. SMYKAŁKA DO […]
05.12.2021