post

Opublikowane 06.11.2021 21:49 przez

Damian Smyk

Jeden z brazylijskich bossów narkotykowych chciał widzieć go martwego. Część środowiska MMA otwarcie i publicznie mówi wprost, że jest po prostu złym człowiekiem. Przyklejono mu łatkę rasisty, wyraźnie krytykował ruch „Black Lives Matter”. Jest wielkim zwolennikiem Donalda Trumpa, na konferencjach przed walkami paradował w czerwonej czapce z napisem „Make America Great Again”. Colby Covington, zły chłopiec UFC, dziś może sięgnąć po pas kategorii półśredniej.

Brazylia to dziura, jebać was, brudne zwierzęta! – wykrzyczał Colby Covington w Sao Paolo, tuż po tym, jak pokonał Demiana Maię. Brazylijczycy byli wściekli za te obelgi. Amerykanin rzucił jedną z najsłynniejszych linijek w historii UFC i sprawił, że stał się wrogiem numer jeden – w Brazylii, w świecie MMA, ale i we własnej sali treningowej.

Tamten wieczór był punktem zwrotnym w karierze Amerykanina. I wcale nie był efektem spontanicznego działania, a starannie zaplanowanym widowiskiem.

SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA UFC

Covington od tamtego zwycięstwa nad Maią się zmienił. Wcześniej po prostu robił swoją robotę w oktagonie – miał bilans 7-1 w UFC, ale był kompletnie nieinteresujący z punktu widzenia mediów. – Przed tamtą walką ludzie z UFC powiedzieli jednemu z moich ludzi, że walka z Maią będzie moją ostatnią w organizacji. Stary, wygrywałem każdą walkę, a oni powiedzieli „masz jeszcze kontrakt tylko na jedną walkę, a później cię nie chcemy”. Nie przedłużyliby tej umowy, bo nie podobał im się mój styl walki i nie podobało im się to, że nie zapewniam rozrywki fanom. Byłem numerem sześć w półśredniej, a oni chcieli mnie wyciąć z rankingów – opowiedział Covington dwa lata po zwycięstwie nad Maią.

Dostawałem wtedy 30 tysięcy dolarów za tę walkę. Po zapłaceniu podatków, zapłaceniu trenerom i tak dalej, zostawało mi może z 5-10 tysięcy. Więc rozbiłem Maię, zostawiłem go w kałuży krwi w jego rodzinnym mieście, a później rzuciłem tym tekstem o tym, że Brazylia to śmietnik, a Brazylijczycy to banda brudnych zwierząt – dodawał.

Od tego momentu Colby Covington stał się „tym złym”. I tak naprawdę trudno wyczuć granicę między tym, gdzie zaczyna się gierka pod kliki i sprzedaż pay-per-view, a gdzie kończy się prawdziwa osobowość Covingtona.

Covington kontra świat

W sportach walki rywalizacja, negatywna energia, trash-talk napędzają kariery. Conor McGregor stał się wielką gwiazdą MMA nie tylko dzięki swoim wielkim osiągnieciom, ale też dzięki osobowości i tym, jak zachowywał się poza oktagonem.

Pytanie tylko – gdzie jest granica? I czy napędzanie sprzedaży PPV może odbywać się za wszelką cenę?

Covington w swoim trash-talku wychodzi daleko poza klasyczną formułę „ja jestem lepszy, ty jesteś słabszy”. O ile najczęściej w medialnych wojenkach między zawodnikami chodzi o to, by werbalnie zamanifestować swoją wyższość, o tyle Colby uderza w punkty, które są dalekie od typowych zaczepek dotyczących umiejętności (lub ich braku).

 Mi zwycięstwa pogratulował Donald Trump. A tobie kto pogratuluje? Dostaniesz telefon od przywódcy swojego plemienia? Wyślą ci gratulacje przez znaki dymne? – pytał Nigeryjczyka Kamaru Usmana, obecnego mistrza, swojego największego rywala.

Covington w okresie odbywania się protestów „Black Lives Matter” próbował też w tym klimacie osadzić swoją walkę z Tyronem Woodleyem. Z jednej strony on – biały zwolennik Trumpa. A z drugiej – czarnoskóry Woodley wspierający BLM.

Ruch „Black Lives Matter” to pozory, oni bronią przestępców. To nie są ciężko pracujący Amerykanie. Przestępcy, którzy atakują policję. Woodley to marksista, komunista. Reprezentuje przestępców. Nienawidzi Ameryki. I dlatego dzisiaj przegrał – mówił Covington po zwycięstwie nad byłym mistrzem kategorii półśredniej. A później zadedykował wygraną tym, którzy zapewniali bezpieczeństwo na amerykańskich ulicach. – Oni są bohaterami, a nie te płatki śniegu, ci wielce przebudzeni sportowcy jak LeBron James – dorzucił.

I świat kontra Covington

Świat MMA kocha skandalistów. Traktuje ich jak aktorów, którzy swoimi występami napędzają oglądalność i zainteresowanie kibiców. Oczywiście pod rękę z trash-talkiem muszą iść umiejętności – a te Covington niewątpliwie ma. Był wybitnym zapaśnikiem, osiągał sukcesy w tej dyscyplinie jako nastolatek. Wreszcie trafił na treningi MMA i był bardzo zdeterminowany, by walczyć w klatce.

Przez dziewięć lat walk w MMA wyraźnie się rozwinął. Nie tylko zmienił swój styl zachowania poza oktagonem, ale stał się też bardziej wszechstronny w oktagonie. Początkowo dążył do obaleń i kontroli rywali w parterze. Do dziś poprawił stójkę, nie chce już za wszelką cenę sprowadzać przeciwników na matę.

SPRAWDŹ OFERTĘ FUKSIARZA NA UFC

Ale nie trenuje już w American Top Team – jednym z najlepszych klubów MMA na świecie. Tam zaczynał treningi MMA, wraz z ATT sięgał po tymczasowy pas wagi półśredniej, miał tam swoich przyjaciół. Ale w ATT przez Covingtona zaczęły się tworzyć kwasy. „Chaos” wpadł w konflikt z Jorge Masvidalem, swoim byłym kolegą, który walczy również w kategorii półśredniej w UFC.

Ludzie mówią o naszej przyjaźni. Ale wygląda na to, że tej przyjaźni nigdy nie było. Colby spał u mnie na kanapie, razem jedliśmy, trenowaliśmy. Mieliśmy mnóstwo fajnych wspomnień. Ale jeśli dla paru pay-per-view więcej zaczynasz atakować mnie w mediach, mówisz te wszystkie gówna… W takim razie nigdy się nie przyjaźniliśmy. Niech spierdala, ten koleś to śmieć – mówił Masvidal.

Wkrótce za Masvidalem stanął też Dustin Poirier. Przeciwko Covingtonowi wypowiadała się Joanna Jędrzejczyk. Nawet jeśli Covington nie trenował już

Świat zapasów jest małym, zamkniętym środowiskiem. Doskonale wiemy kto jest chujowy, a kto jest spoko. Colby jest chujowy. Zapytaj kogo chcesz ze środowiska zapasów, to powie ci to samo. Nikt go nie lubi od dawna – dodaje Ben Askren, były mistrz Bellatora.

Colby to kompulsywny kłamca. Serio. Zrobiłem w życiu wiele błędów i pewnie ludzie nie postrzegają mnie jako dobrego faceta, ale Colby… On po prostu jest złym człowiekiem. Tyron Woodley go znał i go nienawidzi. Masvidal tak samo. Ja z nim żyłem z pół roku i bardzo go nie lubię. Środowisko MMA powinno dostrzec, że to jest zły człowiek – mówi Jon Jones, jeden z najważniejszych zawodników w historii UFC.

To idiota, który dużo gada – powiedział o nim Dana White, szef UFC, gdy Covington zapowiedział, że jeśli White będzie chciał zawiesić mu pas mistrzowski na biodrach, to walnie go w łeb.

Colby sprzedał własnych kumpli – dorzuca Dustin Poirier, który z Covingtonem poznał się w ATT.

Ostatecznie Covington musiał pożegnać się z treningami w American Top Team. Krzywo patrzeli na niego zawodnicy i choć do otwartego rozwiązania konfliktu nie doszło, to żadna ze zwaśnionych stron dłużej nie mogła trwać w tym układzie.

– Nie mam problemu z nim jako człowiekiem. I myślę, że on nie ma problemów ze mną. On po prostu… Cóż, jego osobowość i sposób, w jaki promuje siebie, nie pasuje do bycia w dużej siłowni, gdzie trenują setki zawodników. To po prostu nie działa. Za dużo. Zaczął atakować ludzi ze swojego zespołu w ATT, atakował ludzi spoza własnej kategorii wagowej, nawet kobiety. To komplikuje sytuacje w zespole i tyle – mówił Dan Lambert, szef ATT.

Make UFC Great Again

Wśród zawodników UFC jest mnóstwo konserwatystów, którzy popierali Donalda Trumpa. Były prezydent USA pojawiał się nawet na galach organizowanych przez federację. Sam Dana White, szef UFC, jest zwolennikiem Trumpa.

Ale żaden innych zawodnik nie ogłaszał swojego poparcia tak często i tak intensywnie. Covington pojawiał się na konferencjach w czerwonej czapeczce z napisem „Make America Great Again”. Podczas jednej z konferencji ostentacyjnie czytał biografię byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Po zwycięstwie nad Tyronem Woodleyem i zdobyciu pasa tymczasowego kategorii półśredniej Covington odebrał telefon od Trumpa z gratulacjami. – To było niesamowite. Być może to najważniejszy moment w mojej karierze. Podziwiam go, jest dla mnie bohaterem, jest moim idolem, a zadzwonił i sam mówił, że jestem moim fanem. Mówił „hej, musiałem opuścić spotkanie, żeby złożyć gratulacje mojemu ulubionemu zawodnikowi, Colby’emu Chaosowi Covingtonowi”. Surrealistyczne przeżycie – opowiadał zawodnik.

UFC nie zabrania mu głoszenia swoich poglądów politycznych. I o ile można to zrozumieć, to już brak reakcji na szowinistyczne okrzyki względem Brazyliczyków czy rasistowską wycieczkę pod adresem Usmana wzbudził emocje. Niektórzy zarzucali Danie White’owi, że celowo przymyka oko na występki Covingtona, bo ten ma podobne poglądy polityczne co szef UFC.

Nigdy nie powstrzymywaliśmy wyrażania swoich uczuć w pewnych sprawach zarówno w oktagonie, jak i poza nim. Nie robiliśmy tego i nie będziemy tego robić w UFC. Pozwalamy naszym ludziom robić i mówić to, co myślą. Wolność słowa – odpowiadał White na te przytyki.

Ale Covington narobił sobie sporo wrogów. Krzywo patrzyli na niego Brazylijczycy trenujący w ATT. Antonio „Big Foot” Silva wściekł się na słowa wypowiedziane przez Covingtona po walce z Maią. – Pokażę ci co to znaczy szacunek do mojego kraju i moich ludzi. Powinieneś zaraz po walce polecieć do szpitala. Trenujesz z Brazylijczykami, a mówisz takie rzeczy… Zero szacunku – grzmiał były kolega z ATT.

W mediach pojawiały się też pogłoski, że Covington powinien unikać walk w Brazyli, bo… jeden z szefów kartelu narkotykowego obiecał nagrodę dla osoby, która przyniesie mu głowę „Chaosa”.

Pas najważniejszy

Dziś w nocy na jego głowę polował będzie Kamaru Usman. Mistrz wagi półśredniej drugi raz zmierzy się z Covingtonem – 2,5 roku temu po zaciętym starciu wygrał przez TKO w piątej rundzie. Amerykanin miał mnóstwo pretensji do sędziego po tamtej porażce – że za wcześniej przerwał pojedynek, że dał się nabrać na domniemane kopnięcie poniżej pasa Usmana i dał mu czas na odpoczynek. Ale od tamtego starcia Usman dwukrotnie pokonał Jorge Mavsidala (w kwietniu tego roku po fenomenalnym nokaucie), w międzyczasie rozbił Gilberta Burnsa. No i awansował na pierwsze miejsce w ranking UFC bez podziału na kategorie wagowe.

Covington znów kąsał przez cały tydzień poprzedzający walkę. Zarzucał Usmanowi stosowanie dopingu. Atakował ojca rywala.

Hej, twój ojciec będzie tu w sobotę? Wypuszczą go z więzienia? Jak coś, to mogą podzwonić i może uda się go wypuścić na ten jeden dzień. Żal mi tylko twojej matki. Miała w domu syna, który zdradził rodzinę i męża oszusta. Co za gówniany los… – zaczepiał Amerykanin.

Na konferencji przed walką skradł show nie tylko słowami, ale i ubiorem – przyszedł w kolorowym garniturze narzuconym na nagi tors. Usman do czasu był spokojny. Ale przy spotkaniu twarzą w twarz popchnął rywala.

Faworytem bukmacherów zdecydowanie jest Usman. Ale Covington jest przekonany, że to on wyjdzie z tej walki wygrany. Snuje nawet plany o dokończeniu trylogii. – Wygram, a później chętnie zawalczę z nim po raz trzeci. Chociaż… Nie wiem. On będzie tak zniszczony po tej walce, że skończy karierę i nie będzie o czym mówić – twierdzi.

To nie tylko walka o pas. Covington stworzył postać z samego siebie. Chce być jak ktoś, kto jest komiksowym Panem Ameryką. Dla „Chaosa” to coś w rodzaju urzeczywistnienia samego siebie z opowieści o swojej potędze. Jeśli wygra – uwiarygodni się nawet w oczach krytyków. Porażka sprawi, że Pan Ameryka zacznie przypominać karykaturę.

Czytaj też:

fot. NewsPix

Inne sporty
29.11.2021

„Będą grać w tenisa”. Jak Richard Williams doprowadził na szczyt Venus oraz Serenę?

Wychował się w czasach, kiedy potyczki na tle rasowym były na porządku dziennym. Wracał do domu z metalowym kołkiem wbitym w nogę, przeżył śmierć kumpla, który został zamordowany przez Ku Klux Klan. Lata później zostawił swoją rodzinę, żonę i piątkę dzieci. A potem uznał, że jego kolejne córki zostaną tenisistkami. Miał plan, który zrealizował w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak można wpychać Jorginho do dyskusji o Złotej Piłce?

Jakim cudem, jako ludzkość, dopuściliśmy do sytuacji, w której Google na hasło „Jorginho Ballon d’Or” wyrzuca ponad dwa miliony haseł w niewiele ponad pół sekundy? Plebiscyt Złotej Piłki co roku dostarcza mnóstwo kontrowersji, nie ma przecież jednego żelaznego kryterium oceny, każdy może zaproponować swojego kandydata. Wojciech Kowalczyk może typować Kamila Grosickiego i nikt mu tego […]
29.11.2021
Formuła 1
29.11.2021

Zmarł sir Frank Williams. Jak stał się legendą Formuły 1?

Sir Frank Williams w Formule 1 był obecny już od końca lat sześćdziesiątych. Przeżył w tym sporcie wszystko – od wielkich triumfów, po ogromne rozczarowania. Bolidami sygnowanymi jego nazwiskiem jeździli najlepsi kierowcy w historii, tacy jak Alain Prost, Nigel Mansell czy Ayrton Senna. Choć ten ostatni zaledwie przez kilka miesięcy, a z jego śmiercią Williams […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Najlepszy piłkarz za żelazną kurtyną, który wygrał „Złotą Piłkę”

Ołeh Błochin to legenda radzieckiego futbolu oraz ikona Dynama Kijów. Ukraiński magik, który potrafił jednocześnie mijać swoich rywali jak tyczki, biegać z szybkością najlepszych sprinterów na świecie i strzelać masę goli przez wiele sezonów. Mógł zostać najdroższym piłkarzem na świecie, chciał go Real Madryt. Transfer zablokował ZSRR, a postawienie się rządowi zagrażało jego rodzinie. Franz […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak jeden mecz zaważył o losach Złotej Piłki – Michael Owen kontra Raul

Anglia i Złota Piłka to nie są kwestie, które regularnie idą ze sobą w parze. Chociaż sir Stanley Matthews był pierwszym, który otrzymał takie wyróżnienie, wyspiarze nie doczekali się wielu jego następców. To wyjątkowe wyróżnienie padało co prawda łupem Bobby’ego Charltona oraz Kevina Keegana, ale Anglicy ostatnią Złotą Piłkę przywieźli do ojczyzny równe dwadzieścia lat […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Zawada: – Na kwarantannie trener przez okno pokazywał mi ćwiczenia

– Moje kolana były zaskoczone treningami. Jak byłem na kwarantannie, przychodził do mnie trener i przez okno pokazywał, że mam skakać na skakance. Potem bez przygotowania wrzucili mnie w mecze, tu się nie podlewa boisk i one są twarde, więc szok dla organizmu. Tutaj się w ogóle bardzo dużo skacze, są treningi, które polegają tylko […]
29.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
15.11.2021

Pięć stówek ze stówki. Dziś stawiamy na Danię, Włochy i gole w meczu Polski

Przed nami kolejny bardzo fajny dzień z eliminacjami do mistrzostw świata. Daniem głównym jest rzecz jasna mecz reprezentacji Polski z Węgrami, ale prócz niego też znajdzie się kilka smakowitych kąsków. Mówimy o pozycjach i do oglądania, i do obstawiania. Dzisiaj próbujemy ze stówki zrobić pięć, oczywiście u naszych kumpli z Fuksiarza.  A w przypadku nowych […]
15.11.2021
Inne sporty
29.11.2021

„Będą grać w tenisa”. Jak Richard Williams doprowadził na szczyt Venus oraz Serenę?

Wychował się w czasach, kiedy potyczki na tle rasowym były na porządku dziennym. Wracał do domu z metalowym kołkiem wbitym w nogę, przeżył śmierć kumpla, który został zamordowany przez Ku Klux Klan. Lata później zostawił swoją rodzinę, żonę i piątkę dzieci. A potem uznał, że jego kolejne córki zostaną tenisistkami. Miał plan, który zrealizował w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak można wpychać Jorginho do dyskusji o Złotej Piłce?

Jakim cudem, jako ludzkość, dopuściliśmy do sytuacji, w której Google na hasło „Jorginho Ballon d’Or” wyrzuca ponad dwa miliony haseł w niewiele ponad pół sekundy? Plebiscyt Złotej Piłki co roku dostarcza mnóstwo kontrowersji, nie ma przecież jednego żelaznego kryterium oceny, każdy może zaproponować swojego kandydata. Wojciech Kowalczyk może typować Kamila Grosickiego i nikt mu tego […]
29.11.2021
Formuła 1
29.11.2021

Zmarł sir Frank Williams. Jak stał się legendą Formuły 1?

Sir Frank Williams w Formule 1 był obecny już od końca lat sześćdziesiątych. Przeżył w tym sporcie wszystko – od wielkich triumfów, po ogromne rozczarowania. Bolidami sygnowanymi jego nazwiskiem jeździli najlepsi kierowcy w historii, tacy jak Alain Prost, Nigel Mansell czy Ayrton Senna. Choć ten ostatni zaledwie przez kilka miesięcy, a z jego śmiercią Williams […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Najlepszy piłkarz za żelazną kurtyną, który wygrał „Złotą Piłkę”

Ołeh Błochin to legenda radzieckiego futbolu oraz ikona Dynama Kijów. Ukraiński magik, który potrafił jednocześnie mijać swoich rywali jak tyczki, biegać z szybkością najlepszych sprinterów na świecie i strzelać masę goli przez wiele sezonów. Mógł zostać najdroższym piłkarzem na świecie, chciał go Real Madryt. Transfer zablokował ZSRR, a postawienie się rządowi zagrażało jego rodzinie. Franz […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak jeden mecz zaważył o losach Złotej Piłki – Michael Owen kontra Raul

Anglia i Złota Piłka to nie są kwestie, które regularnie idą ze sobą w parze. Chociaż sir Stanley Matthews był pierwszym, który otrzymał takie wyróżnienie, wyspiarze nie doczekali się wielu jego następców. To wyjątkowe wyróżnienie padało co prawda łupem Bobby’ego Charltona oraz Kevina Keegana, ale Anglicy ostatnią Złotą Piłkę przywieźli do ojczyzny równe dwadzieścia lat […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Zawada: – Na kwarantannie trener przez okno pokazywał mi ćwiczenia

– Moje kolana były zaskoczone treningami. Jak byłem na kwarantannie, przychodził do mnie trener i przez okno pokazywał, że mam skakać na skakance. Potem bez przygotowania wrzucili mnie w mecze, tu się nie podlewa boisk i one są twarde, więc szok dla organizmu. Tutaj się w ogóle bardzo dużo skacze, są treningi, które polegają tylko […]
29.11.2021
Inne sporty
29.11.2021

„Będą grać w tenisa”. Jak Richard Williams doprowadził na szczyt Venus oraz Serenę?

Wychował się w czasach, kiedy potyczki na tle rasowym były na porządku dziennym. Wracał do domu z metalowym kołkiem wbitym w nogę, przeżył śmierć kumpla, który został zamordowany przez Ku Klux Klan. Lata później zostawił swoją rodzinę, żonę i piątkę dzieci. A potem uznał, że jego kolejne córki zostaną tenisistkami. Miał plan, który zrealizował w […]
29.11.2021
Formuła 1
29.11.2021

Zmarł sir Frank Williams. Jak stał się legendą Formuły 1?

Sir Frank Williams w Formule 1 był obecny już od końca lat sześćdziesiątych. Przeżył w tym sporcie wszystko – od wielkich triumfów, po ogromne rozczarowania. Bolidami sygnowanymi jego nazwiskiem jeździli najlepsi kierowcy w historii, tacy jak Alain Prost, Nigel Mansell czy Ayrton Senna. Choć ten ostatni zaledwie przez kilka miesięcy, a z jego śmiercią Williams […]
29.11.2021
Inne sporty
28.11.2021

Drugi mecz, druga porażka. Pierwsze koty za płoty kadry Milicica

Zmienił się trener kadry polskich koszykarzy, zmieniły się realia. Jeszcze parę miesięcy temu po dwóch porażkach z rzędu, z Izraelem oraz osłabionymi Niemcami, mielibyśmy wyjątkowo nietęgie miny. Obecnie jednak musimy być bardziej wyrozumiali. I zdawać sobie sprawę, że odmłodzona kadra nie będzie faworytem w większości rozgrywanych spotkań. Choć dzisiaj, w meczu z niemiecką kadrą, do […]
28.11.2021
Inne sporty
28.11.2021

Przedziwna niedziela w Kuusamo. I bardzo nieudana dla Polaków

Zaczęło się od pecha Ryoyu Kobayashiego, wczorajszego triumfatora, który otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa, co wykluczyło go z niedzielnej rywalizacji. Potem mieliśmy wpadkę Halvora Egnera Graneruda, który nie przeszedł kwalifikacji. W końcu obejrzeliśmy loteryjny, rwany konkurs. O ile jeszcze pierwszą serię dało się przeżyć (choć złe warunki nie oszczędziły kilku skoczków, w tym Kamila […]
28.11.2021
Inne sporty
28.11.2021

And the new… George Kambosos mistrzem świata wagi lekkiej!

W wypowiedziach przed walką Teofimo Lopez (16-1, 12 KO) głosił, że nie zamierza zabić George’a Kambososa (20-0, 10 KO), gdyż jego rywal ma rodzinę i dzieci. Posiadacz mistrzowskich pasów federacji IBF, WBA, WBO i WBC Franchise w wadze lekkiej zapowiadał natomiast, że „zaledwie” skręci mu kark. I choć z całych sił próbował zrealizować swój plan, […]
28.11.2021
Inne sporty
27.11.2021

Kobayashi poza zasięgiem. Polacy? Nadal słabo

To był już trzeci konkurs Pucharu Świata w tym sezonie i po raz trzeci zawody wygrał inny skoczek. Nie zmienia się niestety sytuacja Polaków – w drugiej serii po raz kolejny znalazło się ich ledwie dwóch. Tym razem byli to ci, po których się tego spodziewaliśmy, czyli Piotr Żyła i Kamil Stoch. Jednak na ten […]
27.11.2021
Weszło
29.11.2021

QUIZ. Czy znasz wszystkich zdobywców Złotej Piłki?

Cały świat będzie dzisiaj mówił o Złotej Piłce. A skoro takie z was kozaki, to zmierzcie się z naszym quizem. Zadanie jest teoretycznie proste – zaznaczyć 44 piłkarzy, którzy sięgnęli po Złotą Piłkę. Messi, Ronaldo – to banał. Schody zaczynają się, gdy grzebiemy w historii. Który z Węgrów sięgnął po tę nagrodę? Jak to było […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

PRASA. Michniewicz przed zwolnieniem w szatni: Żaden piłkarz mnie nie zwolni!

– Żaden piłkarz mnie nie zwolni! Nie pozwolę, żeby ktoś wbijał mi nóż w plecy – emocjonalnie przemawiał Czesław Michniewicz podczas swojej ostatniej, jak się okazało, odprawy jako trener Legii. Na mecz do Gliwic zabrał 16 legionistów, tych, których uważał, że będą go bronić do końca – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”, w większym tekście o […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

LIGA MINUS – LIVE OD 21:00

28.11.2021
Live
28.11.2021

LIVE: SZOK – Legia wygrała mecz!

Derby Poznania i starcie Legii z Jagiellonią. To główne dania od Ekstraklasy na ten dzień. Ale jest też przystawka w postaci meczu Wisły Płock z Cracovią. Poza tym w Premier League Chelsea zagra z Manchesterem United, gra I liga, może coś postrzelają Polacy w ligach zagranicznych. A my to wszystko wam ładnie zrelacjonujemy. 
28.11.2021
Weszło
28.11.2021

Jak rośnie nowe centrum treningowe Lecha za 40 mln zł?

Ponad rok temu Lech Poznań ogłosił plany budowy centrum badawczo-rozwojowego we Wronkach. W Kolejorzu doszli do wniosku, ze baza ich akademii potrzebuje przebudowy i wzbogacenia jej o kolejne nowinki. Razem z Michałem Kokotkiem, który koordynuje cały ten projekt, sprawdzamy – jak Lechowi idzie budowa, kiedy można spodziewać się nowego rozdziału w rozwoju akademii i czy […]
28.11.2021
Weszło
27.11.2021

Southampton wpadł pod liverpoolski walec. Kiepski występ Bednarka

To był mecz tego typu, że jeśli spodziewaliście się w nim emocji, to po dwóch minutach było już pozamiatane. Ale jeśli chcieliście spędzić sobotnie popołudnie oglądając ofensywną grę, skuteczne ataki i sporo bramek, to trafiliście idealnie. Liverpool wybatożył Southampton 4:0 i choćby na jeden dzień wskoczył na drugie miejsce Premier League. The Reds potrzebowali takich […]
27.11.2021
Liczba komentarzy: 29
Subscribe
Powiadom o
guest
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sentino
Sentino
22 dni temu

Prawdę powiedział, ale dziś nie można mówić prawdy, zwłaszcza w Ameryce. I tak ma szczęście, że Danka White jest w miarę wyluzowany, bo za swoje teksty to inni szefowie mogliby go wyjebać.

Bahahahaha
Bahahahaha
22 dni temu
Reply to  Sentino

Ssij czarne jaja

Olala
Olala (@olala)
22 dni temu
Reply to  Bahahahaha

Marzysz?

Shelly Gá
Shelly Gá
22 dni temu
Reply to  Sentino

Przecież Brazylia to dziura a blm to przeztępcy, co w tym niby kontrowersyjnego xD

lukas
lukas
22 dni temu

Facet z opisu już ma u mnie plusa za inteligencje .

Ernest
Ernest
22 dni temu
Reply to  lukas

Za honor również?

KO81
KO81
22 dni temu
Reply to  lukas

U mnie rowniez. Juz mu kibicuje 🙂

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN (@i-sekretarz-kc-pzpn)
22 dni temu
Reply to  lukas

Dokładnie. Ogarnięty gościu, coraz mniej takich w Ameryce.

KO81
KO81
22 dni temu

Nie ma nic zlego w rasizmie. Kazdy ma prawo kochac i nie libic/nienawidziec kogo uwaza za stosowne. Trzyma kciuki za niego.

AKS Zły & CWKS Wieczna Sztama
AKS Zły & CWKS Wieczna Sztama
22 dni temu
Reply to  KO81

WAL SIE PRAWAKUUUU

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN (@i-sekretarz-kc-pzpn)
22 dni temu

Wal się marksisto tęczowy.

Arek
Arek
22 dni temu

Chuju nawet nie wiesz jaka jest różnica pomiędzy prawicą i lewicą.

Dr Niedziele
Dr Niedziele
22 dni temu

Garbary nochal smyk znowu poluje na kliki? Nowe, nie znałem xD

Dr Niedziele
Dr Niedziele
22 dni temu
Reply to  Dr Niedziele

Garbary *

Dr Niedziele
Dr Niedziele
22 dni temu
Reply to  Dr Niedziele

Garbaty*

Pan Zygmunt
Pan Zygmunt
22 dni temu
Reply to  Dr Niedziele

Chujowy*, do Smyka pasuje w kazdej sytuacji

Rafiqs
Rafiqs
22 dni temu

Nazwanie Colby’ego rasistą świadczy tylko o powierzchownej wiedzy pana „redaktora”. Przypominam, że naród to nie rasa. Inna sprawa, że to wszystko tylko poza która przybiera Covington. Przykładajcie się do kolejnych artyrkułów bo cieżko czytać te bzdury

Stefan
Stefan
22 dni temu
Reply to  Rafiqs

Współczesna koncepcja rasizmu obejmuje także kulturę i narodowość, nie tylko tzw. rasę. Masz powierzchowną wiedzę, taką na poziomie szkoły średniej, może nawet liceum. To nie grzech. Ale nieładnie atakować za to innych, kiedy samemu ma się takie braki.

Arek
Arek
22 dni temu
Reply to  Stefan

Współczesna koncepcja – to właśnie jest problem bo za 5 lat może coś się zmienić i to ty będziesz musiał wrócić do szkoły … wiec niech rasizm pozostanie rasizmem – wyrażeniem jakim jest znany od lat i nie trzeba dorabiać dodatkowych teorii

Zenon z Elei
Zenon z Elei
22 dni temu
Reply to  Stefan

Taka koncepcja rasizmu wskazuje na powierzchowną inteligencję, może nawet uposledzenie umysłowe. To nie grzech. Ale nieładnie wypowiadać się takw gronie poważnych ludzi.

zakolec
zakolec
22 dni temu
Reply to  Stefan

O ksenofobii pan nie słyszał?

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN (@i-sekretarz-kc-pzpn)
22 dni temu

Akurat krytyka BLM jest rzeczą absolutnie pożądaną i rozsądną.

Olala
Olala (@olala)
22 dni temu

Ja mam awatar, bo nie chcę być jebany personalnie, ale ty masz awatar, bo tego pragniesz
.

Rze
Rze
22 dni temu

Damian Smyk w którym momencie on zię okazał rasistą? Czy czarni, którzy gardzą BLM to też rasiści, tytuł godny pudelka…Ogarnij się, bo nazywanie rasistą każdego kto nie przystaje do Twoich poglądów to publicysztyczna piaskownica a bardziej śmierdząca kuweta.

Dr Dingo
Dr Dingo
22 dni temu

Zarobi kiedyś kulę w łeb i przestanie marnować powietrze. Czego mu z całego serca życzę.

Arek
Arek
22 dni temu

Smyk – chuj wie co się dzieje w Ameryce ale pierwszy do opiniowania … Smyk ty lepiej poczytaj kiedy jest karny …

Olala
Olala (@olala)
22 dni temu

To jest taki sport, że trzeba być chujem. Dobry jest obśmiewany.

Korry
Korry
22 dni temu

Jak zwykle się prawaczki uaktywniły XD faktycznie to co powiedział o Brazylijczykach jest spoko

heheszki
heheszki (@heheszki)
21 dni temu
Reply to  Korry

tęczowy szczurku wracaj do piwnicy!

Suche Info
29.11.2021

Neymar, Kane, Bruno Fernandes. Złota Piłka: miejsca 11-30

Coraz bliżej gali wielkiego finału „Złotej Piłki„. W ostatnich godzinach „France Football” przedstawiało nam kolejno zawodników, którzy w tegorocznym plebiscycie uplasowali się na odległych miejscach. Kto nie załapał się nawet do TOP 10? Mistrz Europy z 2020 roku – Leonardo Bonucci, gwiazda PSG – Neymar czy liderzy Manchesteru United (Bruno Fernandes) i Manchesteru City (Ruben […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Golański o zwolnieniu trenera: Wyniki były słabe, to także moja wina

Korona Kielce rozstała się z trenerem Dominikiem Nowakiem. Pierwszoligowiec przez moment był nawet liderem zaplecza Ekstraklasy, ale w ostatnich 10 spotkaniach punktował tak źle, że za ten okres Korona znalazłaby się w strefie spadkowej. Podczas konferencji prasowej powody zmiany wyjaśnił Paweł Golański, dyrektor sportowy klubu. Posada trenera Nowaka chwiała się już od dłuższego czasu. Szalę […]
29.11.2021
Inne sporty
29.11.2021

„Będą grać w tenisa”. Jak Richard Williams doprowadził na szczyt Venus oraz Serenę?

Wychował się w czasach, kiedy potyczki na tle rasowym były na porządku dziennym. Wracał do domu z metalowym kołkiem wbitym w nogę, przeżył śmierć kumpla, który został zamordowany przez Ku Klux Klan. Lata później zostawił swoją rodzinę, żonę i piątkę dzieci. A potem uznał, że jego kolejne córki zostaną tenisistkami. Miał plan, który zrealizował w […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak można wpychać Jorginho do dyskusji o Złotej Piłce?

Jakim cudem, jako ludzkość, dopuściliśmy do sytuacji, w której Google na hasło „Jorginho Ballon d’Or” wyrzuca ponad dwa miliony haseł w niewiele ponad pół sekundy? Plebiscyt Złotej Piłki co roku dostarcza mnóstwo kontrowersji, nie ma przecież jednego żelaznego kryterium oceny, każdy może zaproponować swojego kandydata. Wojciech Kowalczyk może typować Kamila Grosickiego i nikt mu tego […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Nowe nagrody i pierwsze nazwiska – France Football odkrywa karty

Do wielkiej gali France Football i przyznania „Złotej Piłki” zostało jeszcze kilka godzin, ale w Paryżu już sporo się dzieje. Rozpoczęła się prezentacja wyników głosowania, dzięki której poznamy tych zawodników, którzy zamykają tegoroczną klasyfikację. Ogłoszono też powstanie dwóch nowych nagród. Przypomnijmy, że w plebiscycie „France Football” nominowanych jest 30 zawodników z całego świata. Prezentację wyników […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Kontuzjowany Neymar ruszył w balet

Neymar postanowił uczcić andrzejkowy weekend zgodnie z tradycją. Brazylijczyk w meczu z Saint-Etienne doznał kontuzji, która wyklucza go z gry minimum do końca roku. Pod koniec spotkania opuścił murawę na noszach, a potem o kulach wychodził ze stadionu. Niedługo później w sieci pojawiły się jego zdjęcia z imprezy. Piłkarz PSG doznał urazu kostki w 88. […]
29.11.2021
Formuła 1
29.11.2021

Zmarł sir Frank Williams. Jak stał się legendą Formuły 1?

Sir Frank Williams w Formule 1 był obecny już od końca lat sześćdziesiątych. Przeżył w tym sporcie wszystko – od wielkich triumfów, po ogromne rozczarowania. Bolidami sygnowanymi jego nazwiskiem jeździli najlepsi kierowcy w historii, tacy jak Alain Prost, Nigel Mansell czy Ayrton Senna. Choć ten ostatni zaledwie przez kilka miesięcy, a z jego śmiercią Williams […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Przybył poprowadzi mecz Rakowa (obsada sędziowska)

PZPN opublikował obsadę sędziowską na mecze 1/8 Pucharu Polski. Z przydzielonego arbitra raczej nie cieszą się w Częstochowie, bowiem Raków wcześniej miał na pieńku z Jarosławem Przybyłem.  To właśnie ten arbiter posędziuje mecz obrońcy trofeum z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Przypomnijmy, że w marcu Marek Papszun bardzo niepochlebnie wypowiadał się o pracy sędziego z Kluczborka. Po […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Nowe nazwisko na karuzeli – Kurdziel przejął GKS Jastrzębie

Blisko dwa tygodnie temu pracę w GKS-ie Jastrzębie stracił Jacek Trzeciak, a dziś poznaliśmy jego następcę. Chyba możemy mówić o lekkiej niespodziance, bowiem pierwszoligowca poprowadzi Grzegorz Kurdziel.  Oczywiście jest to postać powszechnie znana w środowisku – sęk w tym, że nie z pracy w roli pierwszego trenera. W przeszłości Kurdziel był bramkarzem, na poziomie Ekstraklasy […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Najlepszy piłkarz za żelazną kurtyną, który wygrał „Złotą Piłkę”

Ołeh Błochin to legenda radzieckiego futbolu oraz ikona Dynama Kijów. Ukraiński magik, który potrafił jednocześnie mijać swoich rywali jak tyczki, biegać z szybkością najlepszych sprinterów na świecie i strzelać masę goli przez wiele sezonów. Mógł zostać najdroższym piłkarzem na świecie, chciał go Real Madryt. Transfer zablokował ZSRR, a postawienie się rządowi zagrażało jego rodzinie. Franz […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Jak jeden mecz zaważył o losach Złotej Piłki – Michael Owen kontra Raul

Anglia i Złota Piłka to nie są kwestie, które regularnie idą ze sobą w parze. Chociaż sir Stanley Matthews był pierwszym, który otrzymał takie wyróżnienie, wyspiarze nie doczekali się wielu jego następców. To wyjątkowe wyróżnienie padało co prawda łupem Bobby’ego Charltona oraz Kevina Keegana, ale Anglicy ostatnią Złotą Piłkę przywieźli do ojczyzny równe dwadzieścia lat […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Koronawirus w Piaście Gliwice, mecz z Górnikiem przełożony

Koronawirus ciągle nie odpuszcza również, gdy mówimy o polskiej piłce. Dziś Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że trzeba z jego powodu przełożyć spotkanie Pucharu Polski.  Konkretnie z powodu potwierdzonych przypadków zakażeń w ekipie Piasta Gliwice. Jutro podopieczni Waldemara Fornalika mieli zmierzyć się z Górnikiem Zabrze, ale do meczu nie dojdzie. Nowy termin rozegrania spotkania nie […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Były piłkarz Wisły Kraków najlepszym strzelcem na Litwie

Pamiętacie Hugo Videmonta? Macie prawo odpowiedzieć, że nie, wszak Francuz tylko przemknął przez naszą Ekstraklasę. W sezonie 2017/18 rozegrał osiem meczów w Wiśle Kraków. Niby zanotował trzy asysty, co nie wygląda źle, ale bardziej dał się zapamiętać przez to, że publicznie upomniał się o swoje pieniądze, z których wypłatą miała problem Biała Gwiazda i tym […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Zawada: – Na kwarantannie trener przez okno pokazywał mi ćwiczenia

– Moje kolana były zaskoczone treningami. Jak byłem na kwarantannie, przychodził do mnie trener i przez okno pokazywał, że mam skakać na skakance. Potem bez przygotowania wrzucili mnie w mecze, tu się nie podlewa boisk i one są twarde, więc szok dla organizmu. Tutaj się w ogóle bardzo dużo skacze, są treningi, które polegają tylko […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

OFICJALNIE: Rangnick trenerem United

Manchester United wczoraj dość niespodziewanie zremisował z Chelsea na Stamford Bridge, a dziś ogłosił nazwisko trenera, który przejmie zespół. Zgodnie z zapowiedziami mediów będzie to Ralf Rangnick.  63-letni Niemiec zastąpił na stanowisku Ole Gunnara Solskjaera, który pracę stracił tydzień temu po serii niezadowalających wyników. Gwoździem do trumny Norwega była porażka 1-4 z Watfordem. W meczu Ligi […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Podolski i Grosicki wreszcie na miarę oczekiwań | Kozacy i badziewiacy

Kamil Grosicki i Lukas Podolski – te dwa nazwiska były bodaj najgłośniejszymi, jakie trafiły ostatnio do Ekstraklasy. Obaj jednak, delikatnie mówiąc, wejścia mieli umiarkowane. Co prawda były i przebłyski, ale chyba dopiero w miniony weekend zagrali tak, że nikt nie mógłby w ich dyspozycję wbić szpilki. Podolski stemplował wszystkie akcje Górnika i strzelił fantastyczną bramkę, […]
29.11.2021
Suche Info
29.11.2021

Piątek ma nowego trenera. Już 11. po wyjeździe!

Krzysztofowi Piątkowi nie jest dane zaznać stabilizacji po wyjeździe z Ekstraklasy. Hertha BSC właśnie zwolniła Pala Dardaia i zatrudniła w jego miejsce Tayfuna Korkuta, co oznacza, że napastnik reprezentacji Polski będzie współpracował już z 11. trenerem w trakcie swych zagranicznych wojaży, które trwają 3,5 roku.  Dardai był trenerem berlińskiego zespołu od stycznia. Zwolnienie poprzedziła seria […]
29.11.2021
Weszło
29.11.2021

Boniek: – Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki

– Leo Messi nie powinien być nawet w trójce Złotej Piłki, bo nie zrobił w tym roku nic, żeby tam się znaleźć – mówił na antenie Kanału Sportowego były prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek. Zapraszamy na zapis rozmowy. Teraz Rosja, potem Czechy lub Szwecja i mundial? O futbolu można dużo rozmawiać, ale wyjść na boisko to […]
29.11.2021