post

Opublikowane 14.10.2021 13:28 przez

redakcja

Wczoraj od godziny 18:15 mogliśmy na żywo obserwować, jak szybko kolejne osoby kupują akcje KTS Weszło. Emisja zakończyła się całkowitym sukcesem już po półtorej godziny. Jak duże było to osiągnięcie? Czy wczoraj padł rekord Polski? Co czeka KTS w najbliższej przyszłości? Wczorajsze wydarzenia skomentował dla nas Dawid Paczka, szef Emiteo, platformy crowdfundingu inwestycyjnego, która zrealizowała sprzedaż akcji KTS Weszło.

Na jak dużą skalę było to wydarzenie? Krzysztof Stanowski napisał wczoraj, że 4,5 mln złotych zebrane w półtorej godziny to rekord Polski. 

Odezwało się wczoraj do nas kilka osób, które napisało, że to wcale nie jest rekord, że to nie prawda. Ale to jest prawda. Nikt nigdy nie zebrał w Polsce takiej kwoty. Druga największa taka zbiórka to była zbiórka CanPoland, która opiewała na kwotę około 60 tys. złotych mniej. Jest to zasługa kursu euro. Obecnie wynosi on 4,6 zł, dzięki temu KTS Weszło mogło starać ubiegać się o pozyskanie 4,5 miliona złotych, nie narażając się na ryzyko, że zostanie zebrane więcej niż milion euro. Jest to wydarzenie bezprecedensowe, to największa zbiórka w historii oraz jedna z najszybszych zbiórek w historii. Bezprecedensowe jest też to, że klub z ligi okręgowej zbiera w dziewięćdziesiąt minut, czyli w tyle, ile trwa mecz, kwotę 4,5 miliona złotych od czterech tysięcy ludzi z całej Polski. To pokazuje jaką siłą jest marka osobista Krzysztofa Stanowskiego, jaką on ma charyzmę i jak bardzo ludzie chcą podążać za jego ideami.

Krzysztof wielokrotnie podkreślał, że chciałby, aby to był ogólnopolski klub. Do tej pory nie ma takiego klubu. Mało kto kibicuje Wiśle Kraków z Gdańska albo Legii Warszawa z Poznania. Tymczasem dzięki tej akcji w perspektywie kilku lat KTS Weszło może stać się pierwszym w historii polskiego sportu klubem krajowym. Gdyby udało się w ciągu 7-8 lat awansować do Ekstraklasy, to KTS mógłby zostać takim “Adamem Małyszem” wśród klubów piłkarskich.

Dla mnie jest  to niesamowite i my jako Emiteo jesteśmy niezmierni dumni, że mogliśmy dołożyć do tego swoją cegiełkę i pomóc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tej akcji. Wracając do pierwotnego pytania – jest to wydarzenie bezprecedensowe, o czym świadczy fakt, że od rana pojawiło się około trzydziestu publikacji na ten temat, cała biznesowa Polska o tym pisze. Będzie to najgłośniejsze wydarzenie w prasie ekonomiczo-biznesowej dzisiejszego dnia, a jakby tak się nad tym poważniej zastanowić, to mówimy o klubie z okręgówki. Większość ludzi nie potrafi wymienić ani jednego zespołu z okręgówki, tymczasem dzisiaj o TYM klubie z okręgówki mówi cała Polska.

Powiedziałeś, że wszystkie akcje zostały wyprzedzane w tyle czasu, co trwa mecz piłkarski. Spodziewałeś się, że uda się to zakończyć w trakcie specjalnego HejtParku, który trwał na antenie Kanału Sportowego?

Tak, spodziewałem się tego. Obawiałem się jedynie, że poziom zainteresowania może być tak duży, że najzwyczajniej w świecie nasz system może w którymś momencie się zawiesić. Tak się stało, bo w jednym momencie platforma nie wytrzymała tak dużego natężenia ruchu. Drugą wątpliwością była kwota do uzbierania. Mówimy o 4,5 miliona złotych. Nie byłem w stanie oszacować jaka będzie średnia kwota wpłat. Jeżeli byśmy założyli, że taką średnią kwotą będzie 360 złotych, czyli dwie akcje, to do zakończenia zbiórki potrzebowalibyśmy wpłat od 12,5 tysiąca osób. W takim przypadku cała akcja mogłaby potrwać trochę dłużej. Ostatecznie niecałe 4 tysiące osób zapełniło całą zbiórkę. Średnia kwota wyniosła więc ponad tysiąc złotych, co jest dość imponujące.

Była jakaś zbiórka w Polsce z innej dziedziny niż sport, do której mógłbyś ją porównać?

Najlepszym porównaniem z innej branży są Kombinat Konopny i CanPoland. Wszystkie te trzy zbiórki są wielkimi sukcesami. Czas zbiórki nie decyduje o rekordzie, kwota również jest kwestią umowną. Liczy się fakt, że wszystkie te zbiórki udało się zebrać w ciągu 24 godzin. Każde uzbieranie kwoty zbliżonej do maksymalnego obecnego limitu zbiórki (1 milion euro) w takim czasie jest bardzo dużą sprawą. Nie chciałbym porównywać, która z trzech wspomnianych zbiórek była najważniejsza.

Jednak uważam, że dzięki temu co zrobił wczoraj Krzysztof i cały KTS, setki tysięcy osób w całym kraju usłyszały zarówno o metodzie crowdfundingu, jak i o klubie KTS Weszło. To z pewnością będzie miało pozytywne przełożenie zarówno na naszą branżę, jak i na rozgrywki klubowe w niższych ligach. Być może inne kluby również się tym zainspirują.

Dla ciebie wczorajszy dzień był jednym z najbardziej ekscytujących w twoim życiu zawodowym?

Miałem to szczęście, że moje życie zawodowe opiewało w wiele ciekawych wydarzeń, na które bardzo długo czekałem, ale na pewno ten wczorajszy dzień był dla mnie jednym z najbardziej interesujących. W związku z panującą sytuacją na świecie cały proces związany z emisją akcji KTS weszło wydłużył się do ponad dwóch lat. Bardzo na to czekałem i wierzyłem, że się uda.

Było to niesamowicie ciekawe doświadczenie. Także być w samej redakcji Weszło, patrzeć jak wy się tym cieszycie, patrzeć na Was z boku. Bardzo miło mi się oglądało, jak wielkie znaczenie miało to dla całego Waszego zespołu. Z perspektywy wieloletniego menedżera zaimponowało mi także to, jaką ekipę tworzycie pod kątem zawodowym. Bardzo lubię takie średniej wielkości przedsiębiorstwa, w których kilkadziesiąt osób jest zgranych niczym familia. Cieszę się, że mogłem być tam z Wami, gdy ten licznik bił i obserwować jak każdy ze zniecierpliwieniem odświeżał stronę. Pewnie w dużym stopniu to Wy sami obciążyliście nam serwery ciągłym odświeżaniem.

Czy wczoraj w momencie zakończenia zbiórki zaczął się jakiś nowy etap? Oznaczało to zakończenie pewnych obowiązków i rozpoczęcie zupełnie nowych? Może był czas na krótkie świętowanie?

My jako Emiteo mamy siedzibę w Koszalinie, więc gdy Krzysztof rozpoczynał kolejny HejtPark, to ja już wsiadałem w samochód i wracałem do domu. Czasu na świętowanie więc nie było. Tym bardziej, że na mailach kontaktowych czekało na nas czterysta zapytań, na które nasz zespół dzielnie odpowiadał przez pół nocy.

Oczywiście spółce doszły nowe obowiązki, ponieważ do Krzysztofa, jako jedynego akcjonariusza, dołączyło prawie 4 tysiące nowych akcjonariuszy. Z punktu formalnego dla klubu jest to całkowicie nowy etap. Dzisiaj na grupie pojawiła się już lista kolejnych kroków formalnych które musi podjąć spółka. Krzysztof to wszystko transparentnie komunikuje. Dlatego to story, o tym, że jako akcjonariusz KTS-u będziesz mógł wspólnie przeżywać współtworzenie klubu piłkarskiego, zdaje się, że już od pierwszych minut po zakończeniu emisji faktycznie się realizuje.

Jaka przyszłość czeka twoim zdaniem KTS Weszło? 

Ja na to patrzę z perspektywy osoby z miasta, w którym największym klubem piłkarskim jest Gwardia Koszalin, która najwyżej w historii była bodajże w drugiej lidze. Moim zdaniem na ich mecze przychodzi teraz maksymalnie ponad sto osób. Porównajmy to do faktu, że KTS nabyło prawie cztery tysiące akcjonariuszy, czyli jest to prawie cztery tysiące potencjalnych kibiców. Załóżmy, że na mecz przyjdzie co czwarty, ale zabierze ze sobą rodzinę. W takiej sytuacji KTS potrzebuje stadionu, na którym zasiądzie cztery tysiące osób. Z biznesowego punktu widzenia jest to też taki swego rodzaju dowód społeczny dla wszelkich potencjalnych sponsorów i firm, które chciałyby współpracować z KTS-em. To nie jest klasyczny polski klub z niskich lig, który utrzymuje się z budżetów samorządowych, czy jakiegoś lokalnego bardzo bogatego przedsiębiorcy, tylko klub, za którym stoi tysiące ludzi, a to otwiera zupełnie nowe możliwości kooperacyjne.

Rozmawiał HUBERT NOWICKI

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Weszło
18.10.2021

WESZŁOPOLSCY LIVE od 22:30!

Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski, Szymon Janczyk i Samuel Szczygielski omawiają najważniejsze wydarzenia ostatnich dni na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi. Zapraszamy na kolejny odcinek, który startuje o 22:30!
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Zagłębie ośmieszone i Stal Mielec w górnej ósemce

To już nie są żarty: Stal Mielec w trzech ostatnich spotkaniach zdobyła siedem punktów, a i tak ma prawo czuć niedosyt. Stal Mielec w ostatnich dwóch meczach strzeliła siedem bramek, a spokojnie mogła więcej. Stal Mielec licząc od 13 sierpnia – czyli pomijając trzy pierwsze kolejki – jest piątą drużyną ligi. Stal Mielec ma tyle […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Ile waży lider na tym etapie sezonu?

Po wczorajszym meczu panuje uzasadniona euforia w Poznaniu. Lech nie tylko wygrał ważny dla siebie mecz, nie tylko z arcyrywalem ze stolicy. Lech, by tak rzec, wygrał dla siebie mecz przeklęty. Jeśli Kolejorz ma odpruwać łatkę klubu, który lokował się gdzieś na styku minimalizmu i zwykłego pecha, to właśnie takimi meczami. Oczywiście powiedzenie dziś, że […]
18.10.2021
Na zapleczu
18.10.2021

Jakim trenerem jest Dariusz Dudek?

Kiedy pandemia przerwała rozgrywki w Polsce, Dariusz Dudek stracił pracę w Zagłębiu Sosnowiec. Nie były to wymarzone okoliczności: przez następne tygodnie w mediach jedna strona twierdziła, że powodem tego był brak zrozumienia wobec konieczności obniżenia wynagrodzenia, a druga broniła się, że pieniądze nie były żadnym problemem. Niemniej – było to rozstanie nieprzyjemne, a biorąc pod […]
18.10.2021
Kanał Sportowy
18.10.2021

„Gdy zadzwoni Sousa, stawię się w bardzo dobrej formie”

Jacek Góralski nie będzie wspominał najlepiej lutego 2021. Zerwał wtedy więzadła, co wykluczyło go z udziału na mistrzostwach Europy. W sobotę reprezentant Polski wrócił na boisko. W jakiej formie? Z jakimi ambicjami? O tym porozmawiali z nim Mateusz Borek i Adam Sławiński w programie „Polacy pod lupą” na Kanale Sportowym. Łapcie zapis tej rozmowy. Wróciłeś […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Kastrati trochę jak cała Legia – świetny w Europie, słaby w Ekstraklasie

Jak wszyscy doskonale widzimy, Legia Warszawa ma dwie twarze. Jedną, ładniejszą, w europejskich pucharach, kiedy wygrywa z renomowanymi rywalami, drugą, skrajnie brzydką, kiedy w lidze potrafi zbić ją większość ekip, a jeśli Legia wygrywa, to z dołem tabeli. No i odbiciem tego przypadku może być pewnie wielu zawodników Wojskowych, ktoś się w końcu na te […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

WESZŁOPOLSCY LIVE od 22:30!

Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski, Szymon Janczyk i Samuel Szczygielski omawiają najważniejsze wydarzenia ostatnich dni na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi. Zapraszamy na kolejny odcinek, który startuje o 22:30!
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Zagłębie ośmieszone i Stal Mielec w górnej ósemce

To już nie są żarty: Stal Mielec w trzech ostatnich spotkaniach zdobyła siedem punktów, a i tak ma prawo czuć niedosyt. Stal Mielec w ostatnich dwóch meczach strzeliła siedem bramek, a spokojnie mogła więcej. Stal Mielec licząc od 13 sierpnia – czyli pomijając trzy pierwsze kolejki – jest piątą drużyną ligi. Stal Mielec ma tyle […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Ile waży lider na tym etapie sezonu?

Po wczorajszym meczu panuje uzasadniona euforia w Poznaniu. Lech nie tylko wygrał ważny dla siebie mecz, nie tylko z arcyrywalem ze stolicy. Lech, by tak rzec, wygrał dla siebie mecz przeklęty. Jeśli Kolejorz ma odpruwać łatkę klubu, który lokował się gdzieś na styku minimalizmu i zwykłego pecha, to właśnie takimi meczami. Oczywiście powiedzenie dziś, że […]
18.10.2021
Kanał Sportowy
18.10.2021

„Gdy zadzwoni Sousa, stawię się w bardzo dobrej formie”

Jacek Góralski nie będzie wspominał najlepiej lutego 2021. Zerwał wtedy więzadła, co wykluczyło go z udziału na mistrzostwach Europy. W sobotę reprezentant Polski wrócił na boisko. W jakiej formie? Z jakimi ambicjami? O tym porozmawiali z nim Mateusz Borek i Adam Sławiński w programie „Polacy pod lupą” na Kanale Sportowym. Łapcie zapis tej rozmowy. Wróciłeś […]
18.10.2021
Brama dnia
18.10.2021

Albertini kontra Rivaldo | BRAMA DNIA

Dwadzieścia jeden lat temu AC Milan zremisował u siebie 3:3 z FC Barceloną, a spotkanie przeszło do historii jak pojedynek strzelecki między Demetrio Albertinim (dwa gola) a Rivaldo (hat-trick). Wracamy do tego spotkania w ramach „Bramy dnia”. DEMETRIO ALBERTINI VS BARCELONA (18.10.2000) W całym meczu padły aż cztery gole z dystansu (dwa autorstwa Włocha, dwa […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Czy bramkarz może zrobić więcej?

Edouard Mendy zapewnił w sobotę zwycięstwo Chelsea w starciu z Brentford. Jeżeli używamy takiego sformułowania w kontekście bramkarza, to musimy mówić o naprawdę wybitnym występie. Senegalczyk sam zagrał koncert na wszystkich możliwych instrumentach. Trochę na przedpolu, trochę sam na sam, trochę też latając pod poprzeczką. Po spotkaniu jak bumerang powrócił temat braku nominacji dla bramkarza […]
18.10.2021
Liczba komentarzy: 59
Subscribe
Powiadom o
guest
59 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ajtuj Gruszkin
Ajtuj Gruszkin
4 dni temu

A Rydzyk?

Mateusz
Mateusz
4 dni temu
Reply to  Ajtuj Gruszkin

Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że to 4,5 mln złotych w zamian za zerową władzę w tym przedsięwzięciu. To Pan Krzysztof posiada 80% głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy i tak na prawdę podejmuje decyzje jednoosobowo. Można się z nim zgodzić, albo zostać pominiętym. Podobnie z zarządem. Ten również wybierze de facto sam. Ludzie kupili za 4,5 iluzję jakiejkolwiek kluczowej dla klubu decyzyjności.

Hulk Hogan ze Szwecji
Hulk Hogan ze Szwecji (@hulk-hogan-ze-szwecji)
4 dni temu
Reply to  Mateusz

I dlatego zrezygnowałem z udziału w tym cyrku – bo gdyby to było 40 procent w rękach Stano i 60% do kupienia, to przy jednogłosności akcjonariuszy możnaby podejmować alternatywne decyzje, mimo, tego, żę realna władza wciąż należałaby do weszlaków.

Wiem, że nikogo nie boli moja rezygnacja bo cel został osiągnięty, ale tak tylko mówię.

maaciekw
maaciekw
3 dni temu

w sumie racja, sprzedałby 60%, za miesiąc zostałby odwołany, a za 2 miesiące Spółka by zbankrutowała i KTS przestaje istnieć

na całe szczęście skończyło się inaczej

ktoś musi kierować lokomotywą, a Ty albo wsiadasz do wagonu, albo obserwujesz z peronu

Mateusz
Mateusz
4 dni temu
Reply to  Ajtuj Gruszkin

Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że to 4,5 mln złotych w zamian za zerową władzę w tym przedsięwzięciu. To Pan Krzysztof posiada 80% głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy i tak na prawdę podejmuje decyzje jednoosobowo. Można się z nim zgodzić, albo zostać pominiętym. Podobnie z zarządem. Ten również wybierze de facto sam. Ludzie kupili za 4,5 iluzję jakiejkolwiek kluczowej dla klubu decyzyjności.

Jarosław Rakoczy
Jarosław Rakoczy
4 dni temu
Reply to  Mateusz

Tu nie chodzi o decyzyjność, ale o fenomen że ludzie dobrowolnie chcą sponsorować i budować czyjś biznes. Dają Stanowskiemu 4,5 mln zł, którymi on będzie dysponował i budował sobie KTS. Jak sam powiedział za rok chce zebrać 30 mln zł od naiwniaków :D… Domyślam się że nie są to ludzie zbyt majętni, więc to dodatkowo jest szokujące że biedni budują większy majątek osoby zamożnej :). Nawet palenie tymi pieniędzmi byłoby rozsądniejsze.

Sentino
Sentino
4 dni temu

Ale przecież tak działa świat od zawsze- biedni budują majątek bogatszego.

Jarosław Rakoczy
Jarosław Rakoczy
3 dni temu
Reply to  Sentino

O czym Ty mówisz? W życiu nie dałem pieniędzy komuś za nic(chyba że pomaganie ubogim)… Jeżeli Ty takie coś robisz to pora się nad sobą zastanowić.

Gniotek
Gniotek
4 dni temu

Czego tu nie rozumieć? Wszystko jest dość proste. Polecam poczytać o potrzebach człowieka, ich klasyfikacji i sposobach realizacji. Lepsze to, niż walenie gruchy pod Gran Derbi.

Zet
Zet
3 dni temu
Reply to  Gniotek

Piwrwsza część odpowiedzi sensowna , ale druga kompletnie z dupy. Ps. Przecież Stano wali pod Gran Derbi.

Jasiu
Jasiu
3 dni temu

Jarosław ale Ty rozumiesz, że są ludzie którzy srają kasą i zamiast w 1 wieczór przegrać sobie w pokera 10 000 to dla zabawy sobie kupili akcję ? Naiwniakami bym ich nie nazywał. Znajomy znajomego za tygodniowe wakacje daje 90 000 i też powiesz, że naiwniak bo przecież mógł polecieć do Egiptu za 3000 zł ??? Po prostu niektórzy nie mają co z kasą robić i się bawią.

Zet
Zet
3 dni temu
Reply to  Jasiu

To tylko pokazuje, że można być głupim i zarazem bogatym. I jest to w sumie dobra informacja.

Jarosław Rakoczy
Jarosław Rakoczy
3 dni temu
Reply to  Jasiu

Wystarczy spojrzeć na wpłaty i nie są to ludzie którzy srają kasą(bo wchodzą góra po kilka tysięcy złotych…). Poza tym każdy kto zarabia konkretne pieniądze(np. ja) ten wie że najważniejszy jest obrót pieniądza. Nie rozumiem jaka jest zabawa w kupowaniu nic nie wartej akcji?? Lepiej dać komuś biednemu i będzie większy pożytek.

Janek
Janek
3 dni temu

rok temu stanowskiego ubrali na szczycie w balona na gpw- konkretnie CDR po 380zł hahahaha zobaczył, że na giełdzie jest leszczem wiec wykorzystał swoje zasiegi, żeby znaleźć większych leszczy od siebie 🙂 i to mu się chwali
akcje weszło po 180zł? kapitalizacja jaka? 4,5mln? za co? za 20 chłopaków, którzy grają za darmo na wynajmowanych obiektach:) błagam niech te geniusze wejdą ze swoją kasą na giełdę, spółki SP mocno napompowane przez ostatni rok dawcy kapitału potrzebni od zaraz

Olo
Olo
4 dni temu

To skoro macie tyle siana to może zatrudnicie w końcu jakiegoś WordPress Developera który naprawi błąd „Nie wolno głosować na ten komentarz” na tej waszej stronce.

PatologiaDoWięznienia
PatologiaDoWięznienia (@padowie)
4 dni temu
Reply to  Olo

Mają zatrudnić WordPress Developera żeby ci pokazał jak się zalogować na weszlo ?

poznanski raper peja
poznanski raper peja
4 dni temu

a moze tak zmieniliby komunikat na „musisz byc zalogowany, by zaglosowac na ten komentarz”?

sda
sda
4 dni temu
Reply to  Olo

Chciałeś się popisać, jaki to mądry jesteś, bo znasz słowa WordPress i developer, a i tak wyszedłeś na mega kretyna. Gratulacje, niezły wyczyn.

Olo
Olo
4 dni temu
Reply to  sda

To po jaki ch..j niezalogowane osoby widzą plus i minus przy komentarzach? Nie można tego wyłączyć? Np na stronie Wykop.pl tylko zalogowane osoby widzą +/- A sam komunikat czyli wyskakujący alert na czerwonym tle też wygląda jak by to był typowy błąd z winy strony. To są również problemy typu UX/UI.
Poza tym zdarzają się sytuacje że piszę jakiś komentarz pod artykułem i wyskakuje kolejny alert że „za szybko dodaję komentarze” czy coś w tym stylu mimo że nie dodałem jeszcze żadnego. Już nie wspomnę że trzeba czekać nieraz kilka-kilkanaście godzin na pojawienie się komentarza. Śmieszna strona 😀 a pieski Stanowskiego jeszcze się obrażają gdy ktoś wytknie te błędy.

Gniotek
Gniotek
4 dni temu
Reply to  Olo

Olo, dalbym Ci plusa ale nie mogę głosować na ten komentarz.

Mateusz
Mateusz
4 dni temu

Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że to 4,5 mln złotych w zamian za zerową władzę w tym przedsięwzięciu. To Pan Krzysztof posiada 80% głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy i tak na prawdę podejmuje decyzje jednoosobowo. Można się z nim zgodzić, albo zostać pominiętym. Podobnie z zarządem. Ten również wybierze de facto sam. Ludzie kupili za 4,5 iluzję jakiejkolwiek kluczowej dla klubu decyzyjności.

ambermozart
ambermozart
4 dni temu
Reply to  Mateusz

już to ktoś poprzednio pisał i nie było żadnych odpowiedzi. co to znaczy „możliwość kandydowania do zarządu”? zero gwarancji na powodzenie. wydajesz kupę kasy by zobaczyć, jak wybierają kogoś kto nie dał grosza, ale zna się ze Stanowskim. znaczy jasne – gwarancja nie byłaby dobra, w końcu powinno się wymagać jakichś kompetencji. ale w takim razie po co taka ściema dla naiwnych? (inna sprawa czy serio potrzeba kompetencji w klubie amatorskim z 7 poziomu rozgrywkowego)

kol. Zenon
kol. Zenon
4 dni temu
Reply to  ambermozart

ale kto bogatemu zabroni? ludzie wydają swoje pieniądze, chcą je wyrzucać – niech wyrzucają … można ubolewać, że są naiwniakami albo nie mają pojęcia na co wydają kasę, ale to cały czas jest ICH problem. w zamian za poczucie się „tym ważnym akcjonariuszem” dają K.S. możliwośc realizacji marzeń. można też ganić Stan. za nabijanie ludzi w butle, ale to jednak chyba trudniej udowodnić… można też z zazdrości wściekać się na siebie, że samemu nie miało się takiego pomysłu… ale na zawiść nie ma lekarstwa 🙂

Gniotek
Gniotek
4 dni temu
Reply to  ambermozart

Z szóstego. I to z uzasadnionymi ambicjami na piąty.

(L)gbt Warszawa
(L)gbt Warszawa
4 dni temu

Masakra ilu naiwniaków.
Głupcom nie mówi sie ze są glupi tylko robi na nich hajs. Brawo Stano.

Niczym to sie nie różni od donacji dla dziewczyn na kamerkach.

Chwdp
Chwdp
4 dni temu

No tobie też nikt nie powiedział…

Marcin
Marcin
4 dni temu

Takie to więcej jak podwyżka przy okazji waloryzacji. Niby więcej, a de facto tyle samo.

Jarek
Jarek
4 dni temu

pierwszy ogolnopolski klub na ktory beda zjezdzac ludzie z calej Polski … jasne

Placzul
Placzul (@placzul)
4 dni temu

to nara

comment_1617920455T3KgZkcQjK6wm0vS8uk42D.jpg
PatologiaDoWięznienia
PatologiaDoWięznienia (@padowie)
4 dni temu

już niedługo kluby wspierane przez kibolskie mafie takie jak Legia, Lech, Ruch, Wisła, Widzew, Lechia, Śląsk, ŁKS odejdą do lamusa

Prezmo
Prezmo (@prezmo)
4 dni temu

jasne 😉

Placzul
Placzul (@placzul)
4 dni temu

Ciekawe jak to sie skończy? Jedno jest pewne Stanowski na tym nie straci

Prezmo
Prezmo (@prezmo)
4 dni temu
Reply to  Placzul

jak się nie podzieli z Jarkiem i Rydzykiem, to może być kiepsko 😉

piniu
piniu
4 dni temu

Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu …

Kibic
Kibic
4 dni temu

Niech ktoś wyprowadzi mnie z błędu, ale czy gdziekolwiek przed emisją było powiedziane, że to emisja zaledwie 20% akcji klubu?

Bo teraz jest tak – Stanowski ma 80% akcji, reszta ma 20%, a więc de facto żadnej siły sprawczej w głosowaniach. Nic nie znaczą.

Janusz Futbolu
Janusz Futbolu
4 dni temu
Reply to  Kibic

Wycenili spółkę na 22,5 mln, maksymalna emisja to 4,5 mln, więc stąd 20%.

Big Tam
Big Tam
4 dni temu
Reply to  Kibic

też mnie to ciekawi. Starałem się śledzić tą akcję i nigdzie przed emisją nie słyszałem że to tylko 20%. Co nie znaczy że w regulaminie nie było napisane. A jeżeli nie, to ciekawe jak czują się dziś wydymani?

JezdziecBezGlowy
JezdziecBezGlowy
4 dni temu
Reply to  Kibic

Tu nie było żadnej emisji, bo to nie są akcje XD

Stanowski wycenił klub KTS Weszło na 22,5 mln złotych, a w ramach crowdfundingu 20% „udziałów” sprzedał naiwniakom.

Już pomijając to, że roczne budżety mniejszych klubów ekstraklasy to mniej niż 20 mln zł, Krzysztof może kiedyś wpaść, przykładowo, na pomysł połączenia KTS z pozostałymi swoimi przedsięwzięciami pod nazwą, dajmy na to, WESZŁO TOP S.A. i faktycznie wprowadzić podmiot ten na NewConnect. Chyba nie muszę dodawać, że będzie się to wiązać z wyemitowaniem (już wtedy faktycznym) dodatkowych akcji, które sprawią że obecne „udziały” w klubie KTS Weszło staną się bezwartościowe (nie, żeby teraz miały one jakąś większą wartość)

Stano, winszuję

trochę_się_znam
trochę_się_znam
3 dni temu

Na stronie emiteo w prawym rogu przed kupnem była informacja że to 20% akcji. Ja widząc to kupiłem – wprawdzie tylko jedną akcję i to trochę dla fanu, ale kto wie, może sprawozdania finansowe będę czytać 😀 W każdym razie ciekaw jestem jak się to rozwinie. Miałem świadomość że cena akcji w trakcie zakupu warta jest 1/5 ze 180 zł;>

urban
urban
4 dni temu
Reply to  Kibic

Spokojnie, nastepne 29% bedzie wypuszczone ze sume znacznie wyzsza

Sentino
Sentino
4 dni temu
Reply to  Kibic

To pierwsza emisja, będą kolejne.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
4 dni temu
Reply to  Kibic

A teraz najwqzniejsze. Skoro 20 jest warte 4,5mln pln, to ile jest warte pozostale 80%…? 😉

SEBOL
SEBOL
4 dni temu
Reply to  Kibic

Innymi słowy Stanowski ma 80% akcji wartych 13,5 mln…

SEBOL
SEBOL
4 dni temu
Reply to  Kibic

To żart oczywiście…

SEBOL
SEBOL
4 dni temu
Reply to  Kibic

18 mln znaczy się…

Zbyszek Ziobro Superstar
Zbyszek Ziobro Superstar
4 dni temu
Reply to  Kibic

https://emisja.weszlo.com jest podane „oferowany procent akcji 20%”. natomiast w samych reklamach na Weszło chyba nie wspominali, a przynajmniej sobie nie przypominam

Grzechu
Grzechu
4 dni temu
Reply to  Kibic

A skąd masz takie informacje ze to była emisja tylko 20% akcji a pozostałe 80% ma stanowski ?

jednowymiarowy nudziarz z Saskiej Kępy
jednowymiarowy nudziarz z Saskiej Kępy
4 dni temu

Całe szczęście. że nie było Pola, bo nie zebralibyście nawet połowy.

Tadeusz Turkawka
Tadeusz Turkawka
4 dni temu

„Mało kto kibicuje Wiśle Kraków z Gdańska albo Legii Warszawa z Poznania”. Zawsze myślałem, że Wisła Kraków jest z Krakowa, a Legia Warszawa z Warszawy.

Gniotek
Gniotek
4 dni temu

Stylistyka nigdy nie była mocną stroną redachtorów weszlo.com

RTS
RTS
3 dni temu

Ale np. Lech poznań jest z Wronek…

Volksdeutch
Volksdeutch (@volksdeutch)
4 dni temu

To teraz KTS Weszło może zakupić z Barcelony Pedriego

Lysy
Lysy (@lysy)
4 dni temu

Każdy orze jak może.

Juzew
Juzew
4 dni temu

Oj dupka piecze tych wszystkich komentujących. Tez sobie zróbcie klub nieudacznicy z wynajmowanych zatęchłych kawalerek.

PS. Nikt nie każe wam sponsorować tego, naprawdę możecie to olać ciepłym moczem.

Big Tam
Big Tam
4 dni temu
Reply to  Juzew

Stano, przeloguj.

Kałespe
Kałespe
4 dni temu
Reply to  Juzew

Racja kurwy tylko plują. A sami wypłata 2 tysiące i zapierdol na magazynie

Gniotek
Gniotek
4 dni temu
Reply to  Kałespe

Część pewnie, jak mówisz, innym pewnie mógłbyś biegać na posylki, jak to w życiu. Nie pluj, bo nie jesteś wtedy o nic lepszy od tamtych.

Prezmo
Prezmo (@prezmo)
4 dni temu

Szacun, Panowie szacun. Pokazaliście moc. Nie jest to może Ambergold, ale wynik robi wrażenie. Są szanse na czwartą, może nawet trzecią ligę, a później co? No, bo chyba idiota wierzy na zwrot inwestycji? Klub by dojść dalej potrzebuje ciągłego dopływu gotówki, a 4,5 bańki przy obecnych stopach procentowych na koncie oszczędnościowym zarobić może jedynie na buty i koszulki. Wy tak na serio? Że będzie kolejna Legia, co wyczynia cuda w pucharach? To ja gratuluję inwestorom 🙂

Kangur
Kangur
3 dni temu

No jak Stanowski jest autorytetem w Polandii to klękajcie narody ! Facet ma ewidentny kompleks i traumę z dzieciństwa , promuje hejt i na nim zarabia , no ale Polacy kochają nienawiść

Inne sporty
18.10.2021

Zbliżają się WTA oraz ATP Finals. Jak wygląda sytuacja Polaków?

Hubert Hurkacz dołączył dzisiaj do Igi Świątek, stając się drugim Polakiem w ostatnim czasie, który awansował do pierwszej dziesiątki światowego rankingu. W tym samym czasie polska tenisistka… z niej wypadła. Miejsca w tabelach to jednak jedno, a najbardziej istotna – w przypadku tej dwójki – jest nadchodząca walka o kolejno ATP oraz WTA Finals. Czy […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Iniesta: W Barcelonie nie można zrzucać na plecy osiemnastolatków za dużej presji

– Barcelona nie może zrzucać na plecy osiemnastolatków całej odpowiedzialności za grę drużyny. Mogą być w zespole, pomagać mu, ale nie powinni być tymi, którzy ten wózek ciągną – mówi Andres Iniesta na temat Barcelony w rozmowie z ESPN. Iniesta został zapytany o jego refleksje na temat gry Blaugrany. Szeroko omówił wątek zastępowania doświadczonych liderów […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

WESZŁOPOLSCY LIVE od 22:30!

Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski, Szymon Janczyk i Samuel Szczygielski omawiają najważniejsze wydarzenia ostatnich dni na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi. Zapraszamy na kolejny odcinek, który startuje o 22:30!
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Zagłębie ośmieszone i Stal Mielec w górnej ósemce

To już nie są żarty: Stal Mielec w trzech ostatnich spotkaniach zdobyła siedem punktów, a i tak ma prawo czuć niedosyt. Stal Mielec w ostatnich dwóch meczach strzeliła siedem bramek, a spokojnie mogła więcej. Stal Mielec licząc od 13 sierpnia – czyli pomijając trzy pierwsze kolejki – jest piątą drużyną ligi. Stal Mielec ma tyle […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Piąty gol Mariusza Stępińskiego w tym sezonie [WIDEO]

Mariusz Stępiński strzelił piątego gola w tym sezonie cypryjskiej ekstraklasy. Polak zdobył bramkę w starciu z Doxą na 1:1 i brał udział przy zwycięskim trafieniu Arisu Limassol. Gola na 2:1 strzelił nasz stary znajomy z Ekstraklasy – Daniel Sikorski. Stępiński jest ostatnio w dobrej formie. W trzech pierwszych kolejkach gola nie strzelił, ale w ostatnich […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

U młodzieżowego reprezentanta Walii zdiagnozowano raka jąder

Daniel Barden to młodzieżowy reprezentant Walii, wychowanek akademii Arsenalu. U 20-letniego bramkarza lekarze zdiagnozowali raka jąder. – To był szok. Ale na szczęście wykryto tę chorobę bardzo wcześnie – komentuje sam Barden. Barden wychowywał się w akademii Arsenalu, ale trzy lata temu trafił do Norwich. Właśnie z tej drużyny został wypożyczony latem do szkockiego Livingston, […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Kara dla Anglii za burdy podczas finału Euro 2020

Anglia została ukarana przez UEFA za dantejskie sceny, które odbywały się przed i na samym Wembley podczas finału Mistrzostw Europy 2020. Przed i już w trakcie meczu miejscowi kibice urządzili sobie wokół obiektu regularne walki z policją i służbą ochroniarską. UEFA zakończyła dochodzenie w sprawie organizacji tego meczu. I ukarała angielską federację. FA musi zapłacić […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Skandal w Belgii. Piłkarz może stracić słuch po wybuchu petardy

Do dużego skandalu doszło podczas sobotniego meczu Standardu Liege z OH Leuven. Kibice gospodarzy wrzucili na boisko petardy, a jedna z nich wybuchła tuż obok Rafaela Romo, golkipera OHL. Wenezuelczyk stracił słuch i w niedzielę jego stan zdrowia nie uległ poprawie. Do zdarzenia doszło tuż przed przerwą. Jedna z petard wrzucona na boisko wybuchła tuż […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

328 milionów przychodu Ekstraklasy. Teraz misja „prawa telewizyjne”

Ekstraklasa SA podsumowała finansowo sezon 2020/21 i wybrała nową radę nadzorcza na bieżący sezon. Według raportu – w poprzednim sezonie skonsolidowane przychody spółki wyniosły 328 milionów złotych. Teraz przed nową radą nadzorczą kluczowe zadanie – przygotowanie i sprzedaż praw telewizyjnych. Na tak wysokie przychody Ekstraklasy złożyły się w dużej mierze przychody z praw telewizyjnych. To […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

De Bruyne: Lewandowski był najlepszy przez ostatnie dwa lata

– Jeśli miałbym wybierać, to w dwóch ostatnich latach najlepszy na świecie był Robert Lewandowski  – stwierdził Kevin de Bruyne. Belgijski pomocnik docenił dorobek Polaka w dwóch ostatnich sezonach, gdy zapytano go o jego typ na zdobywcę Złotej Piłki. Lewandowski w typowaniach bukmacherów zajmuje drugie miejsce wśród faworytów do zdobycia nagrody dla najlepszego piłkarza świata. […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Są zarzuty za śmierć Emiliano Sali

W tym tygodniu rozpoczął się proces w sprawie Davida Hendersona. To on miał zorganizować lot, w którym tragicznie zginął Emiliano Sala oraz pilot kierujący awionetką.  Sala 19 stycznia 2019 roku został kupiony przez Cardiff z FC Nantes za 17 mln euro, co oznaczało nowy rekord transferowy walijskiej ekipy, walczącej o utrzymanie w Premier League. Dwa […]
18.10.2021
Weszło
18.10.2021

Ile waży lider na tym etapie sezonu?

Po wczorajszym meczu panuje uzasadniona euforia w Poznaniu. Lech nie tylko wygrał ważny dla siebie mecz, nie tylko z arcyrywalem ze stolicy. Lech, by tak rzec, wygrał dla siebie mecz przeklęty. Jeśli Kolejorz ma odpruwać łatkę klubu, który lokował się gdzieś na styku minimalizmu i zwykłego pecha, to właśnie takimi meczami. Oczywiście powiedzenie dziś, że […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

O co poszło między Lopesem a Ishakiem?

Po zwycięstwie Lecha Poznań nad Legią Warszawa doszło do sporej przepychanki na boisku. Piłkarze i sztab szkoleniowy obu drużyn musieli rozdzielać awanturujących się Mikaela Ishaka i Rafaela Lopesa. O co poszło między napastnikami Lecha i Legii? Mecz Lecha z Legią bez masowej konfrontacji nie byłby meczem Lecha z Legią. Tym razem obyło się jednak bez […]
18.10.2021
Na zapleczu
18.10.2021

Jakim trenerem jest Dariusz Dudek?

Kiedy pandemia przerwała rozgrywki w Polsce, Dariusz Dudek stracił pracę w Zagłębiu Sosnowiec. Nie były to wymarzone okoliczności: przez następne tygodnie w mediach jedna strona twierdziła, że powodem tego był brak zrozumienia wobec konieczności obniżenia wynagrodzenia, a druga broniła się, że pieniądze nie były żadnym problemem. Niemniej – było to rozstanie nieprzyjemne, a biorąc pod […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Policja w Manchesterze boi się kolejnego protestu

Daily Star informuje o możliwym proteście. Policja w Manchesterze obawia się, że kibice Czerwonych Diabłów mogą ponowić swoje działania sprzed kilku miesięcy, gdy ich klub mierzył się z Liverpoolem.  Teraz historia mogłaby zatoczyć koło, bo w niedzielę to właśnie The Reds będą przeciwnikami Manchesteru United, a starcie ponownie zostanie rozegrane na Old Trafford. Zmienia się […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Barcelona ma problem z Ansu Fatim

Ansu Fati dopiero wróciło do gry dla Barcelony, a na horyzoncie już pojawiają się problemy. Klub nie może porozumieć się z agentem piłkarza w sprawie przedłużenia kontraktu.  Umowa młodego Hiszpana wygasa wraz z końcem tego sezonu i Dumie Katalonii bardzo zależy na odnowieniu podpisu. Problemem jest jednak pośrednik Fatiego, Jorge Mendes, który nie zgadza się […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Otoczenie Marcusa Rashforda krytykuje Solskjaera

Ole Gunnar Solskjaer wypowiedział się niedawno na temat Marcusa Rashforda. Norweg polecił podopiecznemu, by ten przede wszystkim skoncentrował się na piłce. To nie spodobało się otoczeniu Anglika.  – Marcus wchodzi w najlepszy wiek dla piłkarza. Przed nim wyzwania – tutaj, w Manchesterze, ale również w reprezentacji Anglii. On zrobił kilka niezwykłych rzeczy, ale musi teraz […]
18.10.2021
Suche Info
18.10.2021

Robbie Brady w Championship. Pomoże w walce o awans?

Bournemouth poinformowało o kolejnym transferze. Do ekipy The Cherries dołączył Robbie Brady, reprezentant Irlandii.  29-latek jest wychowankiem Manchesteru United, ale nigdy nie zaistniał w szeregach Czerwonych Diabłów. Mimo tego zdołał zapisać się na kartach historii Premier League – grając kolejno dla Hull City, Norwich City oraz Burnley zdołał uzbierać 160 występów. Zdobył w nich 10 […]
18.10.2021