post

Opublikowane 02.10.2021 21:59 przez

Szymon Szczepanik

W ten weekend w Toruniu liczyliśmy na wielkie żużlowe emocje. Wszak przez cały sezon Bartosz Zmarzlik i Artiom Łaguta walczyli o ostateczny triumf w klasyfikacji Grand Prix punkt w punkt, pozostając daleko poza zasięgiem konkurencji. Jeszcze w piątek o godzinie 19:00 Rosjanina od Polaka dzieliło zaledwie jedno oczko, a zważywszy na formę obu zawodników wszystko wskazywało na to, że losy tytułu rozstrzygną się dziś wieczorem. Lecz kiedy Rosjanin wygrał turniej, a Polak zakończył go na półfinale, wydawało się, że dzisiejsze zawody są tylko formalnością. I choć ostatecznie na żużlowym tronie zasiadł car Artiom Łaguta, to Zmarzlik ustępuje pola z podniesioną głową. Bo wicemistrzostwo po takim sezonie i przy takim rywalu to powód do dumy. Zwłaszcza, że dziś zrobił, co tylko mógł by zrzucić swojego przeciwnika z pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej. W Toruniu był najlepszy, lecz do obrony tytułu to nie wystarczyło.

LOSY TYTUŁU PRZESĄDZIŁY SIĘ WCZORAJ

To był sezon Bartosza Zmarzlika. W PGE Ekstralidze nie było na niego mocnych. Żużlowiec Moje Bermudy Stali Gorzów Wielkopolski wykręcił chorą średnią biegopunktową 2,650 i zaprowadził swój zespół do trzeciego miejsca w lidze. Swoją klasę udowadniał również w cyklu Grand Prix, gdzie zwyciężył w czterech turniejach i walczył o trzecie z rzędu mistrzostwo świata.

Ale obecny rok należał też do Artioma Łaguty. Rosjanin był trzecim najlepszym jeźdźcem w lidze, pod względem średniej ustępując jedynie Zmarzlikowi oraz klubowemu koledze z Betard Sparty Wrocław – Maciejowi Janowskiemu. Lecz Artiom cieszył się ze zdobycia tytułu Drużynowego Mistrza Polski. Indywidualnie również radził sobie znakomicie, a od sierpnia prezentuje wręcz formę życia. Przed dwoma zawodami w grodzie Kopernika wygrał dwa turnieje z cyklu Grand Prix, a ogólnie miał na koncie cztery zwycięstwa. Zatem przed zawodami w Toruniu klasyfikacja generalna mówiła: Łaguta 158 punktów, Zmarzlik 157. Wszystko wskazywało na to, że tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu wyłoni się w finale sobotnich zawodów. I to najpewniej w bezpośrednim starciu obu rajderów.

Tymczasem Zmarzlik w piątek niesamowicie męczył się na trasie. Jeżeli zdobywał punkty, to po zaciętej walce. To nie był ten sam zawodnik, który w trakcie sezonu potrafił odstawiać rywali o długość prostej. Do niepowodzenia doszły nerwy. Kiedy jechał z Artiomem Łagutą, nawet nie nawiązał z nim walki. Dopiero na ostatniej prostej wyprzedził Emila Sajfutdinowa, nieomal „posyłając” drugiego z Rosjan do szpitala. Zaraz za linią mety spowodował upadek rywala i tylko łaska sędziego uratowała Polaka od wykluczenia.

W międzyczasie Łaguta szalał na torze, rozkręcając się z biegu na bieg. Kiedy już spasował się z nawierzchnią, reszta stawki mogła tylko bezradnie oglądać jego plecy. Walczący sam ze sobą Zmarzlik w półfinale przegrał z Taiem Woffindenem oraz Maćkiem Janowskim – kolegami Łaguty z Wrocławia. Zaś Artiom pewnie zwyciężył swój wyścig i powtórzył ten wyczyn w wielkim finale. Za występ zgarnął dwadzieścia punktów, a łącznie w klasyfikacji generalnej miał 178 oczek – o 9 więcej od Polaka.

RÓŻNE FORMY SPOKOJU

Dziewięć punktów. Wydawać by się mogło, że to nie dużo. Lecz biorąc pod uwagę dyspozycję Łaguty, to była przepaść. Bartosz sam postawił się w sytuacji, w której tytuł nie zależał wyłącznie od jego postawy. Dziś wieczorem wiedział, że nawet jego genialna jazda może nie wystarczyć do odrobienia strat. Musiał liczyć na wpadkę fantastycznego Rosjanina, a takiej przed zawodami nic nie zapowiadało. I obaj w wywiadach wyglądali, jakby zdawali sobie sprawę z zaistniałej sytuacji.

Zawodnik ORLEN Team był bardzo spokojny. Wczoraj mu nie wyszło? Trudno, taki jest speedway – zmiana przełożenia o jedną zębatkę decyduje o zwycięstwie lub porażce. Wyglądał… może trochę jak gość pogodzony z losem. Ktoś skupiony na swojej pracy, ale przy tym wyluzowany, nie czujący presji, co można było interpretować inaczej – niewierzący w to, że cokolwiek w tabeli się zmieni.

ZAŁÓŻ KONTO W FUKSIARZ.PL I SPRAWDŹ OFERTĘ ZAKŁADÓW!

Chwilę później przed kamerami Canal+ stanął Artiom Łaguta. Człowiek emanujący takim samym, a zarazem jakże innym rodzajem spokoju. Opowiadał o tym, że wyspał się tak, jak lubi – prawie do południa. Że zgodnie ze swoim zwyczajem, dziś, w dniu zawodów zjadł tylko śniadanie. Że jego zespół niczego nie zmienił w ustawianiach. Bo po co grzebać w czymś, co się sprawdza? Lepsze jest wrogiem dobrego.

Ale nie tym razem. Nie dziś i nie na toruńskiej Motoarenie – torze, którego charakterystyka jest zupełnie inna nawet przy delikatnej zmianie pogody.

Bo Łaguta w niczym nie przypominał tego żużlowego geniusza, który w trakcie całego sezonu jeździł razem ze Zmarzlikiem w innej lidze. Kiedy w swoim inauguracyjnym biegu przejechał na drugim miejscu za Sajfutdinowem, jeszcze nic nie zapowiadało tego, że w sobotę otrzymamy jakiekolwiek emocje związane z walką o tytuł. Wszak jego rodak to również bardzo dobry żużlowiec – sam walczył o brązowy medal w końcowej klasyfikacji. Ale w następnej serii startów Łaguta przywiózł zaledwie punkcik.

W tym samym czasie Bartosz Zmarzlik czarował na torze. Był wyluzowany, szybki, spasowany z toruńskim owalem. To wszystko wyglądało tak, jakby obaj zamienili się silnikami po wczorajszych zawodach. Kiedy spotkali się w trzeciej serii startów, Polak ukończył wyścig na drugiej pozycji za Leonem Madsenem. Lecz często oglądał się za plecy, szukając tam swojego największego rywala. A ten jechał na ostatniej pozycji. Trzy starty Rosjanina i marne trzy oczka. Coraz gorzej z biegu na bieg. W tamtym momencie, w połowie zawodów zapachniało sensacją. Mogło wydarzyć się coś, czego przed turniejem nie spodziewał się nikt. Bartosz Zmarzlik ponownie miał realne szanse na to, by zostać mistrzem świata.

I WTEDY KAŁASZNIKOW SIĘ ODBEZPIECZYŁ

Nie miejcie nam za złe, że opisujemy te wydarzenia głównie z perspektywy Rosjanina, lecz takie właśnie to były zawody. Zmarzlik był świetny w dzisiejszych zawodach, robił wszystko, by nie oddać Łagucie mistrzowskiego tytułu bez walki. Ale nie wszystko od niego zależało – musiał też spoglądać na poczynania Artioma. A ten znajdował się pod ścianą. Lecz wtedy wykonał ruch, który ostatecznie przesądził o mistrzostwie. Przestał sugerować się ustawieniami z wczorajszego dnia. One się nie sprawdzały, tor zachowywał się zupełnie inaczej, bardziej nadawał się do ścigania. Zatem Rosjanin postanowił dokonywać zmian w motorze na podstawie tego, co sam widzi i czuje.

Od tego momentu zaczął przypominać tego samego gościa, którego kibice w trakcie całego sezonu mogli podziwiać. To był zupełnie inny zawodnik. Rosyjska maszyna, która nie pozostawiła swoim przeciwnikom złudzeń. Wygrał dwa kolejne wyścigi, dzięki czemu wszedł do półfinału turnieju z dziewięcioma punktami.

A tam spotkał się ze Zmarzlikiem, który fazę zasadniczą zakończył na pierwszej pozycji z trzynastoma oczkami na koncie. Stawkę biegu półfinałowego uzupełniali Madsen i Woffinden. Gdyby Łaguta nie wszedł do półfinału, a Polak wygrał turniej, to Zmarzlik zostałby mistrzem świata.

Lecz ten bieg, najważniejszy w sezonie, skończył się tak, jak rozgrywał się cały sezon. Obaj żużlowcy pokazali swoją wielkość. Przy czym to Łaguta był lepszy, a Zmarzlik przyjechał za nim.  Tym samym rosyjski obóz eksplodował z radości, bo oto mamy pierwszego mistrza świata pochodzącego właśnie z Rosji – Artioma Łagutę, prawdziwego cara czarnego sportu.

W finale mieliśmy walkę polsko-rosyjską, gdyż do Zmarzlika i Łaguty dołączyli Janowski i Sajfutdinow. I Bartek te zawody wygrał, przewożąc za sobą Sajfutdinowa, Janowskiego i wyraźnie rozluźnionego Łagutę.

Tym samym Polak wygrał piąty turniej w cyklu Grand Prix w sezonie. W klasyfikacji generalnej uzbierał 189 punktów. Jak dobry to wynik, niech świadczy fakt, że kiedy zdobywał tytuł w 2019 roku, zgromadził 132 punkty w dziesięciu startach. Zatem w obecnym sezonie był znacznie lepszy. Ale to nie wystarczyło na zdobycie mistrzostwa, które trafia do Artioma Łaguty – zdobywcy 192 oczek.

Klasyfikacja generalna najlepiej świadczy o tym, jacy żużlowi giganci mierzyli się ze sobą w tym roku. Po tym co zaprezentowali, obydwu należy się ogromny szacunek.

Fot. Newspix

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Inne sporty
20.10.2021

Gortat: Najlepszy koszykarz w historii? Chyba postawiłbym na Kobego

Marcin Gortat opowiadał historie z najlepszej ligi świata we wtorkowym HejtParku. Wspominał, jak spontanicznie kupił Ferrari, jak odwiedził dom Shaquille’a O’Neala czy odmówił przyjęcia Rolexa od Johna Walla. W rozmowie z Krzysztofem Stanowskim oraz widzami mówił też o swoim zaangażowaniu w esport, a także tym…. jak to było z Lisą Ann. Spisaliśmy dla was najciekawsze […]
20.10.2021
Inne sporty
20.10.2021

Dick Fosbury i jego flop. Jak jeden człowiek zrewolucjonizował skok wzwyż

Na początku kibice się śmiali. Dick Fosbury skakał bowiem zupełnie inaczej od reszty swoich rywali. Dziennikarze pisali, że wyglądał „jak ktoś, kto wypadł przez okno z 30. piętra” albo „wielbłąd z dwoma nogami”. Gdy jednak ten wielbłąd bez problemu pokonywał kolejne wysokości, śmiechy ucichły. Fosbury zaczął intrygować, ciekawić. Wielu czekało na to co zrobi i […]
20.10.2021
Inne sporty
19.10.2021

Trenowanie jednocześnie klubu i reprezentacji – Grbić raczej nie spróbuje, ale to zazwyczaj działa

Choć nic nie zostało jeszcze oficjalnie powiedziane, Nikola Grbić raczej nie będzie trenerem naszych siatkarzy. Wszystko przez prezesa Perugii, Gino Sirciego, który postawił sprawę jasno – uważa, że Serb nie powinien pracować na dwóch frontach. W historii polskiego sportu mieliśmy jednak mnóstwo przypadków, kiedy szkoleniowcy reprezentacji tak działali. Nawet ci najwięksi – jak Bogdan Wenta […]
19.10.2021
Inne sporty
19.10.2021

Jerzy Kulej – mistrz, który nie dał wyliczyć się życiu

Gdyby żył, dziś kończyłby 81 lat. Choć był wybitnym pięściarzem, jego losy są zawiłe niczym lewe sierpowe, którymi często karcił swoich rywali, posyłając ich na deski. Jerzy Kulej jest powszechnie uważany za najlepszego boksera w historii Polski. Na 348 stoczonych walk przegrał zaledwie 25 razy, lecz nigdy nie był liczony – nawet na stojąco. Inaczej […]
19.10.2021
Inne sporty
18.10.2021

Zbliżają się WTA oraz ATP Finals. Jak wygląda sytuacja Polaków?

Hubert Hurkacz dołączył dzisiaj do Igi Świątek, stając się drugim Polakiem w ostatnim czasie, który awansował do pierwszej dziesiątki światowego rankingu. W tym samym czasie polska tenisistka… z niej wypadła. Miejsca w tabelach to jednak jedno, a najbardziej istotna – w przypadku tej dwójki – jest nadchodząca walka o kolejno ATP oraz WTA Finals. Czy […]
18.10.2021
Inne sporty
17.10.2021

Znów to samo. Polacy przegrali w finale Speedway of Nations

Przez dwa dni rywalizacji w fazie zasadniczej Speedway of Nations – drużynowych mistrzostwach świata na żużlu – Polacy byli najlepsi. O zwycięstwie decyduje jednak jeden bieg, finałowy. Tam nasi reprezentanci zmierzyli się z Brytyjczykami i ich nadzieje na zdobycie pierwszego złota (do tej pory raz byli trzeci i dwukrotnie zdobywali srebro) rozwiały się już na […]
17.10.2021
Inne sporty
20.10.2021

Dick Fosbury i jego flop. Jak jeden człowiek zrewolucjonizował skok wzwyż

Na początku kibice się śmiali. Dick Fosbury skakał bowiem zupełnie inaczej od reszty swoich rywali. Dziennikarze pisali, że wyglądał „jak ktoś, kto wypadł przez okno z 30. piętra” albo „wielbłąd z dwoma nogami”. Gdy jednak ten wielbłąd bez problemu pokonywał kolejne wysokości, śmiechy ucichły. Fosbury zaczął intrygować, ciekawić. Wielu czekało na to co zrobi i […]
20.10.2021
Inne sporty
19.10.2021

Trenowanie jednocześnie klubu i reprezentacji – Grbić raczej nie spróbuje, ale to zazwyczaj działa

Choć nic nie zostało jeszcze oficjalnie powiedziane, Nikola Grbić raczej nie będzie trenerem naszych siatkarzy. Wszystko przez prezesa Perugii, Gino Sirciego, który postawił sprawę jasno – uważa, że Serb nie powinien pracować na dwóch frontach. W historii polskiego sportu mieliśmy jednak mnóstwo przypadków, kiedy szkoleniowcy reprezentacji tak działali. Nawet ci najwięksi – jak Bogdan Wenta […]
19.10.2021
Inne sporty
17.10.2021

Znów to samo. Polacy przegrali w finale Speedway of Nations

Przez dwa dni rywalizacji w fazie zasadniczej Speedway of Nations – drużynowych mistrzostwach świata na żużlu – Polacy byli najlepsi. O zwycięstwie decyduje jednak jeden bieg, finałowy. Tam nasi reprezentanci zmierzyli się z Brytyjczykami i ich nadzieje na zdobycie pierwszego złota (do tej pory raz byli trzeci i dwukrotnie zdobywali srebro) rozwiały się już na […]
17.10.2021
Inne sporty
13.10.2021

Czy w pogoni za rekordami maraton dobiegł do ściany?

Mijają okrągłe dwa lata, odkąd w światowych biegach doszło do podwójnego trzęsienia ziemi. Pierwszy wstrząs miał miejsce dwunastego października 2019 roku w Wiedniu. Wtedy podczas wydarzenia o wymownej nazwie Ineos 1:59 Challenge Eliud Kipchoge jako pierwszy człowiek w historii złamał barierę dwóch godzin w biegu maratońskim. Choć ze względu na symbolikę oraz otoczkę medialną wyczyn […]
13.10.2021
Inne sporty
11.10.2021

Olimpijskie złoto na drodze do WWE (i UFC?), czyli zawrotna kariera Gable’a Stevesona

Masz dwadzieścia jeden lat, złoty medal przywieziony z Tokio i perspektywę występu na kolejnych igrzyskach w 2024 roku. Co dalej? Raczej nie decydujesz się zejść z olimpijskiej sceny, prawda? Gable Dan Steveson jednak dokładnie tak zrobił. We wrześniu zapaśnik (kategoria do 125 kilogramów) z USA podpisał kontrakt z WWE. I nie była to spontaniczna decyzja, […]
11.10.2021
Inne sporty
10.10.2021

Fury w trybie króla, Wilder w trybie zombie – co za walka w Las Vegas!

Ta walka była prawdziwą reklamą wagi ciężkiej. Jeżeli na nią wstaliście i zaparzyliście sobie kawę, ta nie była potrzebna. Od samego oglądania i zwrotów akcji biła energia zdolna obudzić człowieka ze śpiączki. Deontay Wilder (42-2-1, 41 KO) w starciu z Tysonem Furym (31-0-1, 22 KO) zostawił na ringu serce, wątrobę i parę innych narządów wewnętrznych. […]
10.10.2021
Inne sporty
19.10.2021

Jerzy Kulej – mistrz, który nie dał wyliczyć się życiu

Gdyby żył, dziś kończyłby 81 lat. Choć był wybitnym pięściarzem, jego losy są zawiłe niczym lewe sierpowe, którymi często karcił swoich rywali, posyłając ich na deski. Jerzy Kulej jest powszechnie uważany za najlepszego boksera w historii Polski. Na 348 stoczonych walk przegrał zaledwie 25 razy, lecz nigdy nie był liczony – nawet na stojąco. Inaczej […]
19.10.2021
Inne sporty
16.10.2021

Amatorzy pobiegną podczas igrzysk w Paryżu. Wystarczy, że pokonają… Eliuda Kipchoge

Jednym z celów organizacyjnych igrzysk olimpijskich w Paryżu jest większa dostępność imprezy dla fanów. Nie chodzi tylko o wybudowanie tymczasowych aren sportowych pośród miejsc będących wizytówką stolicy Francji. Paryż część z tych obiektów chce udostępnić sportowcom-amatorom, którzy w trakcie igrzysk będą mogli skorzystać z wybudowanych boisk czy opracowanych tras. Oczywiście, kiedy akurat nie będą na […]
16.10.2021
Inne sporty
13.10.2021

Czy w pogoni za rekordami maraton dobiegł do ściany?

Mijają okrągłe dwa lata, odkąd w światowych biegach doszło do podwójnego trzęsienia ziemi. Pierwszy wstrząs miał miejsce dwunastego października 2019 roku w Wiedniu. Wtedy podczas wydarzenia o wymownej nazwie Ineos 1:59 Challenge Eliud Kipchoge jako pierwszy człowiek w historii złamał barierę dwóch godzin w biegu maratońskim. Choć ze względu na symbolikę oraz otoczkę medialną wyczyn […]
13.10.2021
Inne sporty
10.10.2021

Koncert Igi Świątek – Polka awansowała do 1/8 turnieju Indian Wells

Dziesiąty października to bez wątpienia najważniejsza data w tenisowej karierze Igi Świątek. Równo rok temu właśnie dziesiątego października objawiła się całemu światu, w fenomenalnym stylu wygrywając turniej French Open. Dziś w ramach okrągłej rocznicy uczciła swój największy sukces w karierze meczem z Wieroniką Kudiermietową podczas turnieju Indian Wells. Polka sama sobie – i nie tylko […]
10.10.2021
Inne sporty
10.10.2021

Fury w trybie króla, Wilder w trybie zombie – co za walka w Las Vegas!

Ta walka była prawdziwą reklamą wagi ciężkiej. Jeżeli na nią wstaliście i zaparzyliście sobie kawę, ta nie była potrzebna. Od samego oglądania i zwrotów akcji biła energia zdolna obudzić człowieka ze śpiączki. Deontay Wilder (42-2-1, 41 KO) w starciu z Tysonem Furym (31-0-1, 22 KO) zostawił na ringu serce, wątrobę i parę innych narządów wewnętrznych. […]
10.10.2021
Inne sporty
10.10.2021

Dziś Adam Kownacki wypisał się z poważnego boksu

Adam Kownacki (20-2, 15 KO) poszedł w ślady polskiej legendy wagi ciężkiej w boksie zawodowym, Andrzeja Gołoty! Ale to brzmi dumnie, prawda? Szkoda tylko, że dokonał tego w najgorszy z możliwych sposobów. Bo nie, nie chodzi o to, że Polak stoczył ringową wojnę, o której będziemy pamiętali przez lata. Wręcz przeciwnie, o tej walce chcielibyśmy […]
10.10.2021
Liczba komentarzy: 7
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tss
tss (@tss)
17 dni temu

Dobre rozstrzygnięcie, już za wczorajszy upadek Sajfudinowa ewidentnie należało się Zmarzlikowi wywalenie.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
17 dni temu
Reply to  tss

Nawet ostrzeżenia Bartula nie wyłapał..

Lecę na piwo
Lecę na piwo
17 dni temu

Serio zawodnik Orlen Team? Was już popierdolilo? Z tego co wiem to Zmarzlik reprezentuje Stal Gorzów Wielkopolski.. Czyli wg was R. Lewendowski to zawodnik Braun Team i Huawei Team? Jebnijcie się w dekiel..

Bartek80
Bartek80
17 dni temu
Reply to  Lecę na piwo

Zmarzlik reprezentuje setke wpływowych i prominentnych poklepywaczy, którzy wepchneli go na szczyt. Z próżnymi i bezczelnymi politykami na czele.

Bolo76
Bolo76
17 dni temu
Reply to  Bartek80

Wepchneli go na szczyt…. Bracie, weź to rozwiń bo nie kumam.

Bolo76
Bolo76
17 dni temu
Reply to  Bartek80

Wepchneli go na szczyt…. Bracie, możesz to rozwinąć bo nie kumam?

Bartek80
Bartek80
16 dni temu
Reply to  Bolo76

Jasne. Źle mu z oczu patrzy, jak senatorowi p. Konarnickiemu (także pełniącego funkcję viceprezesa PZM i będącego jednocześnie honorowym prezesem klubu z Gorzowa), p. Tomaszowi Gollobowi (ostatnio z połykiem na antenie spróbował), i decydentom Orlen team (bardzo apolityczny filantrop)
To, że Żonę i dzieci Łaguty przed ostatnią rundą GP przeganiali z trybuny ochroniarze, to przypadek na pewno. A moze to już ja przesadzam

Weszło
20.10.2021

Żyjemy w czasach, gdy Barcelona drży o wynik z Dynamem Kijów

Kiedy Barcelona musi martwić się o obronę jednobramkowej przewagi z najgorszą ekipą w grupie na papierze, wiedz, że nie jest z nią najlepiej. Słyszeliśmy gwizdy na Camp Nou, widzieliśmy niemrawe występy piłkarzy ofensywnych i generalnie brak polotu. Jeśli jakiś kibic „Dumy Katalonii” nabrał optymizmu po zwycięstwie z Valencią, po dzisiejszym meczu dobre emocje muszą odejść […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Piotr Zieliński nie zagra z Legią

Luciano Spalletti na oficjalnej konferencji prasowej przed meczem z Legią Warszawa potwierdził, że jutro nie skorzysta z usług Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski narzeka na drobne problemy zdrowotne.  – Pojedzie z nami do Rzymu na niedzielny mecz z AS Roma, ale na wszelki wypadek nie będziemy ryzykować, przez co nie wystąpi przeciwko Legii – powiedział szkoleniowiec […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Kolejna wygrana Puszczy Niepołomice

Puszcza Niepołomice już chyba definitywnie ma za sobą kryzys. Po pięciu meczach z rzędu bez zwycięstwa, gdy zespół Tomasza Tułacza odpadł z Pucharu Polski z rezerwami Lecha Poznań i dopisał sobie tylko jeden punkt do ligowego dorobku, przyszły dwa kolejne zwycięstwa.  W weekend zespół z Niepołomic rozbił na własnym stadionie Odrę Opole aż 3-0, odnosząc […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Nowy piłkarz na treningu Jagiellonii

Jagiellonia Białystok poinformowała, że treningi z drużyną Ireneusza Mamrota rozpoczął nowy piłkarz. Na testach w ekipie z Podlasia wylądował Prince Kwabena Adu i od jutra będzie starał się przekonać do siebie sztab szkoleniowy.  Kto zacz? Najprościej będzie powiedzieć, że młody napastnik rodem z Ghany. Na stronie internetowej białostockiego klubu możemy przeczytać, że… 18-letni atakujący urodził […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Michniewicz: – Wystawię optymalny skład

Jaką presję odczuwa przed meczem? Czy wystawi optymalny skład? Jakie wnioski wyciągnął po meczach Napoli, których obejrzał komplet? Czesław Michniewicz mówił o tym na konferencji w Neapolu. – Nie odbieram tego jako prostego meczu. Cieszymy się, że jesteśmy w tym miejscu. Czuć tutaj historie. Odbywało się tu wiele świetnych meczów, grali świetni piłkarze. To jedyny […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Strzelanina w grupie Legii. Leicester górą w Moskwie

Na dziś zaplanowano tylko jeden mecz w Lidze Europy, ale było to bardzo istotne spotkanie z perspektywy Legii Warszawa, bowiem mowa o starciu Spartaka Moskwa z Leicester City. Poza tym, w stolicy Rosji działo się tyle, że wydarzeniami spokojnie można by obdzielić kilka meczów.  W grupie „C” aż roi się od niespodzianek i w Moskwie […]
20.10.2021
Inne sporty
20.10.2021

Gortat: Najlepszy koszykarz w historii? Chyba postawiłbym na Kobego

Marcin Gortat opowiadał historie z najlepszej ligi świata we wtorkowym HejtParku. Wspominał, jak spontanicznie kupił Ferrari, jak odwiedził dom Shaquille’a O’Neala czy odmówił przyjęcia Rolexa od Johna Walla. W rozmowie z Krzysztofem Stanowskim oraz widzami mówił też o swoim zaangażowaniu w esport, a także tym…. jak to było z Lisą Ann. Spisaliśmy dla was najciekawsze […]
20.10.2021
Inne sporty
20.10.2021

Dick Fosbury i jego flop. Jak jeden człowiek zrewolucjonizował skok wzwyż

Na początku kibice się śmiali. Dick Fosbury skakał bowiem zupełnie inaczej od reszty swoich rywali. Dziennikarze pisali, że wyglądał „jak ktoś, kto wypadł przez okno z 30. piętra” albo „wielbłąd z dwoma nogami”. Gdy jednak ten wielbłąd bez problemu pokonywał kolejne wysokości, śmiechy ucichły. Fosbury zaczął intrygować, ciekawić. Wielu czekało na to co zrobi i […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

KTS Weszło w finale Okręgowego Pucharu Polski!

Miło nam poinformować, że piłkarze KTS-u Weszło po raz kolejny odwalili kawał świetnej roboty. Co zmalowali tym razem? Ano awansowali do finału Okręgowego Pucharu Polski, wykonując tym samym – no a co tam! – kolejny krok w kierunku Stadionu Narodowego.  Jeszcze trochę ich co prawda zostało, ale cieszymy się, że drużynie Oskara Śliwowskiego nie wystarczy […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

II liga: Bezbramkowy remis rezerw Lecha

Zaległości nadrobili dziś piłkarze z trzeciego poziomu rozgrywkowego. Konkretnie zawodnicy Pogoni Grodzisk Mazowiecki i rezerw Lecha Poznań, których mecz w pierwotnym terminie został odwołany z powodu powołań młodych lechitów do reprezentacji.  Druga drużyna Kolejorza poczyna sobie w tym sezonie lepiej niż w dwóch ostatnich, kiedy to niemal do samego końca musiała drżeć o pozostanie w […]
20.10.2021
Niezły numer
20.10.2021

Dwie trzecie goli Lecha to tercet Amaral, Ishak i Kamiński

Lech Poznań to rewelacja sezonu 2021/2022. Po zwycięstwie w ligowym klasyku z Legią Warszawa „Kolejorz” jest głównym kandydatem do tytułu mistrza Polski. W ekipie Macieja Skorży zgadza się wszystko – od obrony po atak. Jak każda drużyna Lech ma jednak swoich wyraźnych liderów. Wśród nich znajdziemy przede wszystkim ofensywny tercet: Joao Amaral, Mikael Ishak oraz […]
20.10.2021
Felietony i blogi
20.10.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Jestem ostatnią osobą w Polsce, która nie napisała jeszcze niczego o Macie, więc zanim zostanę wygnany za to niedopatrzenie – dzisiaj też zabiorę fachowy głos w tej dyskusji. Zwłaszcza, że dyskusja jest wielowątkowa, w każdym z tych wątków absurdalna, a w dodatku najczęściej wypowiadają się w niej ludzie tak rozemocjonowani, że właściwie trudno traktować ich […]
20.10.2021
Weszło
20.10.2021

„Poczekałbym ze zmianą trenera, ale sześć porażek po dziewięciu kolejkach to kompromitacja”

– Jak będziemy tak zwalniali trenerów, to nigdy nie dowiemy się, jacy to trenerzy. Zdobył mistrzostwo, robi wynik w pucharach. Teraz jest w kryzysie głębokim – zmieniano w Legii trenera, gdy drużyna była w korzystniejszych rejonach tabeli, natomiast puchary go bronią. Jeszcze bym więc poczekał, niemniej trzeba powiedzieć: sześć porażek po dziewięciu kolejkach to katastrofa. […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Szymonowicz w Warcie Poznań

Dawid Szymonowicz został nowym piłkarzem Warty Poznań.  – Trenował z nami w przerwie na kadrę. Chodziło o to, żeby mógł bliżej poznać, jak klub funkcjonuje od środka. Niewątpliwie był to też cenny czas dla zawodnika, który mógł ćwiczyć z zespołem ligowym w momencie, gdy szuka nowego klubu. To środkowy obrońca, który dobrze czuje się w […]
20.10.2021
Niewydrukowana tabela
20.10.2021

Podolskiemu znów się pomyliło – miał kopać piłkę, nie rywali

Generalnie w kolejkach, w których Lech gra z Legią, to właśnie kontrowersje z tego starcia dominują „Niewydrukowaną”. Ale akurat sędzia Musiał dźwignął ciężar tego starcia – karny dla Lecha słuszny, brak karnego dla Legii również, podobnie z nieuznanym golem Jędrzejczyka. Zatem zwracamy uwagę na inne mecze. I powoli przymierzamy się do tezy, że Lukas Podolski […]
20.10.2021
Weszło
20.10.2021

Większość zawodników źle wyrzuca piłkę. Wiedzę, jak to zmienić, mam tylko ja

Jak wiele kluby tracą na złych wyrzutach z autu? W jaki sposób odmienił grę dla Liverpoolu? Co zauważył u ptaków, co okazało się pomocne w jego pracy? Dlaczego nie zgadza się z Arsenem Wengerem? Jakie są jego związki z Polską? Czy auty to gorszy stały fragment gry? Jak szybko potrafi odmienić auty zespołu, który trenuje? […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

„Lukaku i Haaland w duecie? Czemu nie!”

Przyszłość Erlinga Brauta Haalanda jest jednym z najgorętszych transferowych tematów w środowisku piłkarskim od wielu, wielu miesięcy. Wielkie europejskie marki traktują potencjalne wyciągnięcie Norwega z Dortmundu jako wspaniale przyszłościową inwestycję. Aktualnie do zabiegania o bramkostrzelnego napastnika przyznał się Thomas Tuchel.  – Kilka razy rozmawialiśmy o Erlingu Haalandzie, latem również. Ale wtedy ściągnięcie go wydawało się […]
20.10.2021
Suche Info
20.10.2021

Kostorz w składzie na Napoli?

Szykuje się (nie)małe zaskoczenie w składzie Legii na mecz z Napoli? Redaktorzy portalu Legia.net twierdzą, że to bardzo możliwe.  W meczu Ligi Europy z Napoli – według informacji Legia.net – szansę gry otrzymać ma Kacper Kostorz. Wszystko dlatego, że Tomas Pekhart ma złamany nos, a Mahir Emreli gorzej wypadł w przegranym hitowym meczu Ekstraklasy z […]
20.10.2021