post

Opublikowane 22.09.2021 16:27 przez

Jakub Białek

41-letni Marcin Radzewicz dobije za chwilę do 500 meczów w karierze. Ten z Pogonią był 497. Dlaczego w Kaliszu przyjęto ten sukces na chłodno? Co okazało się kluczowe przy zwycięstwie drugoligowca? No i jak to jest nadal grać w piłkę na szczeblu centralnym w takim wieku? Zapraszamy na krótką rozmowę z Marcinem Radzewiczem po wczorajszym zwycięstwie KKS-u Kalisz nad Pogonią.

500 PLN ZWROTU BEZ OBROTU – ODBIERZ BONUS NA START W FUKSIARZ.PL!

Jak długo Kalisz wczoraj nie zasnął?

Cieszymy się z tego zwycięstwa. Mecz dla Kalisza jako miasta i klubu to wielkie wydarzenie, bo rzadko do tego miasta przyjeżdżają tacy przeciwnicy. Dla nas jako sportowców ten mecz był na pewno czymś ważnym, ale… to tylko mecz. Znamy swoje cele, za cztery dni gramy z Hutnikiem Kraków, wracamy do swojej rzeczywistości.

Zabrzmiało trochę jak typowy dzień w pracy. Pan już jest doświadczonym piłkarzem, wszyscy podeszli do tego, jak pan?

Wiek, doświadczenie życiowe, sytuacje, które przeżyłem w piłce, powodują pewnie to, że mam na to inne patrzenie. Wiem, jakie popełniałem błędy. Według mnie sportowiec powinien się cieszyć z celów, a nie z pojedynczych środków, które do niego doprowadzają. Gdyby Robert Lewandowski cieszył się z pojedynczych zwycięstw, nie doszedłby tam, gdzie jest. Patrzę na to w ten sposób i staram się to mówić młodym zawodnikom, że taki mecz z Pogonią Szczecin – tak, trzeba być zadowolonym, pokonało się bardzo dobrego przeciwnika, ale ten mecz nie może nam zatrzeć całej rzeczywistości. Pojedyncze zwycięstwo nam nic nie daje. Naszym celem jest awans do pierwszej ligi – obojętnie, czy bezpośrednio, czy przez baraże. Ten mecz ma nas utwierdzić w tym, że droga, którą idziemy, jest OK i podnieść nasze morale. Ale ta radość z meczu nie może nam zamazać rzeczywistości.

Wiadomo, młodsi zawodnicy patrzą na to inaczej, bo dla niektórych młodszych zawodników było to – można powiedzieć na ten moment – spotkanie życia, bo nigdy nie grali przeciwko takiemu zespołowi czy indywidualnościom jak Grosicki. Z perspektywy naszej drużyny, dla chłopaków to było wielkie wydarzenie. Ale po swoich doświadczeniach wiem, że nie można się cieszyć pojedynczymi meczami, bo to powoduje, że człowiek osiada na laurach.

Wieczorek: Kiedyś na boiskach się paliło. Teraz to towarzystwo jest za miękkie

Miałem wrażenie, że do momentu gola dla Pogoni trochę zjadał was stres. A gdy już trzeba było gonić wynik, bardzo zaimponowaliście tym, że nie było w was jakiegokolwiek respektu dla Pogoni. Chcieliście grać w piłkę.

Zgodzę się. Na pewno nie chcieliśmy w tym meczu zagrać jak typowa drużyna, która będzie się tylko bronić i walić piłkę do przodu, a może coś się uda. W naszym zamyśle – czy gramy z Pogonią, czy gramy z zespołami drugiej ligi – chcemy grać w piłkę. Twierdzę, że piłka prędzej czy później się obroni. Na pewno możemy znaleźć przypadki, gdzie drużyny kopały do przodu i osiągały swoje cele. My chcemy grać w piłkę. Na początku chcieliśmy wybadać przeciwnika, jak on podejdzie do tego meczu. Zdawaliśmy sobie sprawę, że na pewno ruszą i będą prowadzić grę. To zrozumiałe. Ale to na pewno było badanie przeciwnika. Straciliśmy bramkę i moim zdaniem najważniejszym momentem tego meczu była reakcja po straconej bramce. Strzeliliśmy zaraz jedną bramkę, potem drugą, to ustawiło mecz. Wczoraj dziennikarze zadawali mi pytanie: jaki moment był najważniejszy w meczu? Dla mnie właśnie ta reakcja na straconą bramkę. Potrafiliśmy zaraz odpowiedzieć i poprawić drugą bramką. To wybiło z rytmu Pogoń. Im bliżej końca meczu, tym większa nerwowość się w zespole Pogoni pojawiała, bo chcieli za wszelką cenę odwrócić mecz. Dla nich taki wynik to cios.

Symboliczne też było to, co wydarzyło się po drugiej bramce. Do końca pierwszej połowy to wy parliście na gola, a Pogoń nie bardzo wiedziała, co się dzieje.

W pierwszej połowie na pewno po stracie pierwszej bramki mieliśmy więcej inicjatywy i sytuacji. Bardziej dążyliśmy do strzelenia gola. To było widać. W drugiej połowie to się może trochę odwróciło, bo bardziej broniliśmy wyniku i chcieliśmy strzelić coś z kontrataku. A Pogoń – z racji, że przegrywała – wprowadziła zmiany, bo już w przerwie były dwie, chciała nam pokazać, że chce odwrócić wynik i atakować. No, ale na nasze szczęście udało się to obronić. Wygraliśmy i czekamy, co będzie dalej. Ale jak powiedziałem wcześniej – mamy mecz z Hutnikiem, są jakieś cele, Puchar traktujemy poważnie, ale nie możemy się zadowalać.

Nie chcę wypominać wieku, ale rzadko zdarzają się piłkarze, którzy mają 41 lat i wciąż grają na poziomie centralnym. Panu się jeszcze chce – jakie są pana motywacje? Pana koledzy w tym wieku to już raczej emeryturka albo szukanie siebie w innej roli.

Moją motywacją jest głównie to, że kocham piłkę. Obserwuję moich kolegów, którzy pokończyli granie w piłkę, nieraz rozmawiamy. Jedni mówią, że dobrze, że już skończyli grać. Drudzy musieli przez kontuzje. A trzeci z kolei mówili: – Graj jak najdłużej, bo to daje szczęście.

Piłki nie można traktować jak normalnego zawodu. To pasja. Będę grał do kiedy organizm mi pozwoli. Wiadomo, że jest też cienka granica między ambicją a trzeźwym myśleniem, gdy zawodnik już nie daje rady, a wydaje mu się, że daje radę. Boję się, że w pewnym momencie nie będę tego widział. Ale myślę, że otaczają mnie osoby, które mi to po prostu powiedzą, że „Marcin, czas najwyższy”. Piłka to wciąż pasja, kocham to, co robię i chcę to robić jak najdłużej. Co będzie później? Nie wiem. Chciałbym zostać w piłce i spełniać się w jakiejś innej roli. W tym świecie trudno cokolwiek planować, wszystko się dzieje tak dynamicznie, że człowiek czasem nie ma wpływu na pewne rzeczy.

„Powrót do Pogoni był marzeniem Kamila Grosickiego”

Jak rozumiem – takich sytuacji, kiedy ktoś mówi „Marcin, czas najwyższy”, jeszcze nie ma i miesiące, a może lata przed panem.

Nie ma takich sytuacji. Miesiące? Tak. Lata? Trudno powiedzieć. W moim przypadku pół roku może zdecydować o tym, czy skończę, czy nie. W tym wieku człowiek się czuje dobrze, a z dnia na dzień może przyjść gorsza forma. Tak mi się przynajmniej wydaje, że w końcu musi przyjść ten moment, gdy organizm powie „sorry, ale już nie”. Mam 41 lat. To młody wiek, ale do sportu, nie oszukujmy się – to już w cudzysłowie emeryt. Chcę pokazać chłopakom w szatni, zmotywować ich swoją osobą do tego, że takim zaparciem i charakterem można osiągnąć dużo i grać długo w piłkę.

Są zawodnicy, którzy na moim przykładzie mogą zobaczyć, że da się zbudować swoją pozycję w futbolu na kilkanaście lat, bo skoro ja to potrafię, to inni też to mogą zrobić. Widzę w szatni w Kaliszu, i dziękuję za to chłopakom, że bardzo mnie szanują i liczą się z moim zdaniem, choć staram się za dużo nie mówić. Staram się przemawiać na boisku grą. Jak będę grał dobrze i będą to widzieć, będzie to dla nich motywacja. I wtedy jak coś powiem, posłuchają. Co z tego, że ja wyjdę na boisko i będę odstawał, a będę im zwracał uwagę? Powiedzą, że sorry, ale to ty nie dajesz rady. Trzeba samemu wpierw pokazać, żeby wymagać.

Marcin Radzewicz: Hazard szukał dobrych zawodników [WYWIAD]

Młodzież się zmieniła. Dzisiaj jest mądrzejsza, bardziej kreatywna. Za moich czasów porozmawiać ze starszym zawodnikiem to był problem. Ja się bałem iść do starszego pogadać. A dziś ze mnie można pożartować, pośmiać się, pogadać o wszystkim, jestem otwarty. Ale przede wszystkim muszę pokazać na treningu i na meczu, że daję radę i to fundament, od którego mogę zaczynać dyskusję z zawodnikiem.

Zaczęliśmy o celach, na celach skończmy. W co celuje KKS Kalisz w samym Pucharze Polski?

W lidze – awans, bo tamten sezon pokazał, że potrafimy i byliśmy blisko. Puchar Polski? To inne realia. Wygrywamy z Pogonią Szczecin, ale trafiamy teraz w losowaniu na zespół z drugiej czy pierwszej ligi i możemy się bardziej męczyć niż z tą Pogonią. Każdy mecz chcemy wygrywać. Czy trafimy na, nie wiem, Wisłę Kraków, czy trzecioligowy zespół, będziemy chcieli wygrać. Zwycięstwa w Pucharze mogą nas w jakiś sposób przybliżyć do awansu do pierwszej ligi. Taki mecz jak z Pogonią bardziej uwypukla nasze słabsze strony niż mecze drugoligowe. I to materiał do analizy. I o to chodzi, bo dzięki tej analizie możemy poprawić swoje błędy i osiągać lepsze wyniki w drugiej lidze.

Fot. newspix.pl

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Weszło
17.10.2021

Jest Depay, jest Fati, grają sobie chłopcy. Barcelona ograła Valencię

To nie był jakiś spektakularny mecz Barcelony. Dzisiaj Blaugrana bazowała raczej na indywidualnych błyskach niż na kapitalnej grze zespołowej. Ale Barca wygrała – z Valencią, która miała tyle samo punktów przed tą kolejką, co Katalończycy. Wygrała podnosząc się z 0:1 i kiepskiego wejścia w mecz. No i wygrała na tydzień przed El Clasico. Fatalnie weszli […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Mecz? Przystawka do konferencji Jose Mourinho!

Zacznijmy od tego, że Wojciech Szczęsny chyba już na dobre uporał się ze swoim drobnym kryzysem z początku sezonu. W dzisiejszym meczu Juventusu z Romą był jednym z najważniejszych zawodników Starej Damy. Obronił rzut karny, to jest największe osiągnięcie, ale wcześniej dwukrotnie wyjął też bardzo groźne uderzenia głową, a po przerwie – po prostu bardzo […]
17.10.2021
Inne sporty
17.10.2021

Znów to samo. Polacy przegrali w finale Speedway of Nations

Przez dwa dni rywalizacji w fazie zasadniczej Speedway of Nations – drużynowych mistrzostwach świata na żużlu – Polacy byli najlepsi. O zwycięstwie decyduje jednak jeden bieg, finałowy. Tam nasi reprezentanci zmierzyli się z Brytyjczykami i ich nadzieje na zdobycie pierwszego złota (do tej pory raz byli trzeci i dwukrotnie zdobywali srebro) rozwiały się już na […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Lech przekonał się na własne oczy, że wcale nie musi być tak, jak zawsze

To nie jest przyklepanie tytułu dla Lecha. Ale to prawdopodobnie jest koniec marzeń Legii o mistrzostwie. Legia bowiem nie musi się ścigać tylko z Lechem, ale też z Lechią, z Rakowem, pewnie i z Pogonią. A przede wszystkim musi się ścigać się z własną słabością. Kojarzycie ten legendarny wywiad Arkadiusza Malarza z Sonią Śledź? Legia […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

Liga na szczycie będzie ciekawsza, ale już chyba bez Legii

Tym meczem Legia Warszawa miała udowodnić, że nic jej jeszcze w Ekstraklasie nie uciekło, że w niej również potrafi wykrzesać z siebie coś ekstra. Podejmując Lecha Poznań nie była obciążona zmęczeniem po bojach w Lidze Europy, mogła się w pełni skoncentrować wyłącznie na krajowym podwórku. I co? I nic, mistrz Polski doznał szóstej porażki w […]
17.10.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIVE: Legia – Lech, czyli HITAZO!

Pogoń, która goni ścisłą czołówkę w Płocku. Będąca w niezłej formie Cracovia podejmująca beznadziejną w tym sezonie Wartę Poznań. No i prawdziwy creme de la creme, powód, dla którego wszyscy powinni włączyć Ekstraklasę dziś wieczorem – hitowe stracie Legii z Lechem. Śledźcie naszą relację live! Fot. FotoPyK
17.10.2021
Ekstraklasa
16.10.2021

Twierdza Wrocław? Nieaktualne!

Dużo mówi się o Lechu w kontekście kandydatury na mistrzostwo Polski, ale – musi wybrzmieć to wyraźnie, więc użyjemy wielkich liter – RAKÓW JEST RÓWNIE MOCNYM PRETENDENTEM DO TYTUŁU. Raz, że z tymże Lechem zremisował. Dwa, wygrał przy Łazienkowskiej po dobrym meczu i nawet ligowa sytuacja Legii nie powinna umniejszać temu sukcesowi, bo stołeczni zagrali […]
16.10.2021
Weszło Extra
13.10.2021

Grosicki: – Dałem Sousie piłkę do pustej bramki

Sam mówi, że wystawił Sousie piłkę do pustej bramki, zostając na wiosnę w WBA. Brzmi jak człowiek pogodzony z tym, że nie pasuje do koncepcji selekcjonera, bo nie jest typowym wahadłowym. Z bohaterem hitowego transferu do Ekstraklasy rozmawiamy o brazylijskiej Pogoni Ptaka, zwodzeniu Jacka Magiery, drużynie „Portowców” czekającej na duży sukces, zaletach pozostania w WBA na […]
13.10.2021
Weszło
11.10.2021

Łukasz Wachowski. Kim jest sekretarz generalny PZPN?

Fachowy, merytoryczny, ambitny. Łukasz Wachowski, sekretarz generalny PZPN, to postać, którą w środowisku piłkarskim zna każdy. A jednocześnie „szary kibic” może nie mieć o niej pojęcia. Jak sprawny działacz wszedł na jedno z najważniejszych stanowisk w polskiej piłce? Łukasz Wachowski. Kim jest sekretarz generalny PZPN? Stanowisko sekretarza generalnego było w poprzednich latach mocną kartą przetargową […]
11.10.2021
Weszło
07.10.2021

Szkolnikowski o Szczęsnym: – Takie postawy są niegodne TVP

Zadzwoniliśmy do dyrektora TVP Sport z prośbą o komentarz w sprawie Macieja Szczęsnego. Marek Szkolnikowski szybko zareagował na głupotę swojego pracownika i zawiesił go na kilka tygodni.  – Maciej miał pracować przy najbliższych meczach reprezentacji, natomiast sytuacja jest, jaka jest. Chciałbym, żeby dziennikarze i eksperci Telewizji Polskiej, która jest medium publicznym, byli wzorem do naśladowania. […]
07.10.2021
Weszło
06.10.2021

Jak wyglądałaby kadra na ligowe zgrupowanie? [ANALIZA]

Gdy Paulo Sousa po raz pierwszy w wywiadzie dla Interii rzucił, że chodzi mu po głowie pomysł zgrupowania dla ligowców, stwierdziliśmy, że… tak sobie po prostu pogadał trzy po trzy. Nie wzięliśmy tych słów na poważnie, bo i sama idea wydaje się na pierwszy rzut oka niemożliwa do zrealizowania. Ale wygląda na to, że Sousa […]
06.10.2021
Liczba komentarzy: 6
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
25 dni temu

Ambitny,zawzięty.
„Radza”
Arka pamięta i dziękuję. Byłeś jednym z piłkarzy którzy stawiali zespół „na nogi” po spadku w 2011 r. z ekstraklasy.
I dzięki m.in. Tobie udało się.
Szacunek

mocne słowa
mocne słowa
25 dni temu
Reply to  Janusz
Blanch
Blanch
25 dni temu

I was jobless in a horrible economy. I thank God every day I was blessed with these instructions and now it’s my duty to pay it forward and share it with Everyone,

Here is I started……..>>  W­­­­W­­­­W.C­­­­A­­­­S­­­­H­­­­A­­­­P­­­­P­­­­1.C­­­­O­­­­M

Saffron
Saffron
25 dni temu

Zmiana mentalności i podejścia wobec młodszych zawodników jest mozliwa także dzięki otwartej postawie Pana Marcina. Wielki szacunek.

Topik
Topik
25 dni temu

Pozdro z Jastrzebia!

Alisa
Alisa
24 dni temu

Hey there, I just wanted to tell y’all that I’ve been making such a stable income from this crazy money making system and the best part of it was I really didn’t have to invest anything. I’m making about $6000-$8000 per month and you can too, download this awesome system here… http://www.WorksSilver.com

Weszło
17.10.2021

Jest Depay, jest Fati, grają sobie chłopcy. Barcelona ograła Valencię

To nie był jakiś spektakularny mecz Barcelony. Dzisiaj Blaugrana bazowała raczej na indywidualnych błyskach niż na kapitalnej grze zespołowej. Ale Barca wygrała – z Valencią, która miała tyle samo punktów przed tą kolejką, co Katalończycy. Wygrała podnosząc się z 0:1 i kiepskiego wejścia w mecz. No i wygrała na tydzień przed El Clasico. Fatalnie weszli […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Milik z golem w Ligue 1 (wideo)

Trochę zapomnieliśmy o Arkadiuszu Miliku. Snajper reprezentacji Polski bardzo długo rehabilitował się po urazie łąkotki, stracił cały początek sezonu Ligue 1 i ostatnie zgrupowania reprezentacji Polski, na których brylowali Adam Buksa i Karol Świderski. Teraz jednak Milik chce wrócić na usta piłkarskiej Europy.  Oto jego trafienie w wygranym przez Marsylię 4:1 meczu z Lorient. Milik […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Mecz? Przystawka do konferencji Jose Mourinho!

Zacznijmy od tego, że Wojciech Szczęsny chyba już na dobre uporał się ze swoim drobnym kryzysem z początku sezonu. W dzisiejszym meczu Juventusu z Romą był jednym z najważniejszych zawodników Starej Damy. Obronił rzut karny, to jest największe osiągnięcie, ale wcześniej dwukrotnie wyjął też bardzo groźne uderzenia głową, a po przerwie – po prostu bardzo […]
17.10.2021
Inne sporty
17.10.2021

Znów to samo. Polacy przegrali w finale Speedway of Nations

Przez dwa dni rywalizacji w fazie zasadniczej Speedway of Nations – drużynowych mistrzostwach świata na żużlu – Polacy byli najlepsi. O zwycięstwie decyduje jednak jeden bieg, finałowy. Tam nasi reprezentanci zmierzyli się z Brytyjczykami i ich nadzieje na zdobycie pierwszego złota (do tej pory raz byli trzeci i dwukrotnie zdobywali srebro) rozwiały się już na […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Szczęsny obronił karnego (wideo)

Wojciech Szczęsny sygnalizuje wzrost formy. Obronił karnego w meczu z Romą. Tak to wyglądało. Strzał Jordana Veretouta nie był najlepszy, właściwie to taki z gatunku tych, które często padają łupem bramkarzy, ale Szczęsnego, niezależnie od wszystkiego, należy pochwalić za wyczekanie, za czujność, za skuteczną paradę. WOJCIECH SZCZĘSNY OBRONIŁ RZUT KARNY! 👏 Polak zatrzymał strzał Jordana […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Michniewicz: – Martwię mnie porażki, nie moja przyszłość

Czesław Michniewicz nie zostanie zwolniony z Legii Warszawa po porażce z Lechem Poznań. Dla sternika drużyny mistrza Polski to jedyny pozytywny sportowy aspekt tego wieczoru.  – Nie martwię się o swoją przyszłość, martwię się szóstą porażką. Co będzie, to będzie. Pracuję najlepiej jak potrafię. Początek sezonu mieliśmy trudny, walczyliśmy w pucharach. Cel nadrzędny, jaki postawiono […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Lech przekonał się na własne oczy, że wcale nie musi być tak, jak zawsze

To nie jest przyklepanie tytułu dla Lecha. Ale to prawdopodobnie jest koniec marzeń Legii o mistrzostwie. Legia bowiem nie musi się ścigać tylko z Lechem, ale też z Lechią, z Rakowem, pewnie i z Pogonią. A przede wszystkim musi się ścigać się z własną słabością. Kojarzycie ten legendarny wywiad Arkadiusza Malarza z Sonią Śledź? Legia […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Michniewicz nie zostanie zwolniony

Na Łazienkowskiej wrze. Niedawno pisaliśmy, że Legia Warszawa złapała pucharową zadyszkę w lidze, że Czesławowi Michniewiczowi kończą się wymówki, które tłumaczą słabą grę na krajowym podwórku. Teraz już wiadomo, że to nie zadyszka, a kryzys, że wymówek nie ma już żadnych. Legia przegrała z Lechem w hicie kolejki i znacznie skomplikowała sobie szanse na obronę […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Bednarek: – Mistrzostwa nie zdobywa się w październiku

W hicie kolejki Lech pokonał Legię i wielu uznało, że karty już są rozdane – mistrz Polski odpada z rywalizacji o zwycięstwo w polskiej Ekstraklasie, co równocześnie można interpretować jako wielką szansę dla Kolejorza. Filip Bednarek uważa jednak, że ani pozycja lidera w październiku, ani wygrana nad Legią nie mają większego znaczenia dla ostatecznych ligowych […]
17.10.2021
Uncategorized
17.10.2021

Kamiński: – Zrobiliśmy kolejny krok w walce o mistrzostwo

Jakub Kamiński, ubrany w okolicznościową koszulkę sławiącą jednobramkowe zwycięstwo nad Legią, na antenie Canal Plus Sport opisywał swoje emocje związane z triumfem w hicie Ekstraklasy. Tak wyglądała rozmowa, tak prezentowała się koszulka. Wygrana w Warszawie, powrót na pozycję lidera, kolejny przystanek na drodze do mistrzostwa? 🏆 W ekipie @LechPoznan humory dopisują, co dobrze oddaje też […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Skorża: – Udało nam się być sobą

Szczęśliwy Maciej Skorża podsumował wygraną Lecha z Legią w hicie Ekstraklasy. – Udało nam się być sobą. Nie ukrywam jednak, że liczyłem na ciut lepszą grę. To nie jest marudzenie, bo najważniejszy pozostaje wynik. Dużo nas to zwycięstwo kosztowało. Były fragmenty meczu, w których niepotrzebnie daliśmy Legii za dużo miejsca. Nie byliśmy cierpliwi w szukaniu […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

Liga na szczycie będzie ciekawsza, ale już chyba bez Legii

Tym meczem Legia Warszawa miała udowodnić, że nic jej jeszcze w Ekstraklasie nie uciekło, że w niej również potrafi wykrzesać z siebie coś ekstra. Podejmując Lecha Poznań nie była obciążona zmęczeniem po bojach w Lidze Europy, mogła się w pełni skoncentrować wyłącznie na krajowym podwórku. I co? I nic, mistrz Polski doznał szóstej porażki w […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Krychowiak z golem w lidze rosyjskiej

Grzegorz Krychowiak strzelił gola w meczu 11. kolejki rosyjskiej ekstraklasy z Ufą. Reprezentant Polski, grający z opaską kapitana na ręce, wykorzystał rzut karny w 85. minucie meczu Krasnodaru z Ufą. Było to trafienie wyrównujące na 1:1. Krasnodar zajmuje szóste miejsce w lidze rosyjskiej. W tej chwili ma na koncie dwa gole i dwie asysty w […]
17.10.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIGA MINUS: CZY LEGIA SPADNIE Z LIGI CZ. II

Liga Minus świeżutko po hicie Ekstraklasy? Bardzo proszę. W galowym składzie – Wojciech Kowalczyk, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jakub Białek – zapraszamy o godz. 20. 
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Lech prowadzi z Legią po golu Ishaka (wideo)

Nie można, nie można tak nonszalancko podchodzić do krycia Mikaela Ishaka we własnym polu karnym. Tym bardziej, jeśli do dośrodkowania ze stojącej piłki przymierza się Pedro Rebocho. A jednak, piłkarze Legii popełnili ten błąd i stracili bramkę.  Lech prowadzi w hicie Ekstraklasy. To był świetnie wykonany rzut wolny przez piłkarzy Macieja Skorży. Pedro Rebocho zawiesił, […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Dramatyczna sytuacja podczas meczu Newcastle-Tottenham

To jeden z tych momentów, kiedy piłka nożna schodzi na drugi plan. Mecz Newcastle z Tottenhamem musiał zostać przerwany, ponieważ pomocy medycznej potrzebował jeden z kibiców na jednej z trybun St. James' Park. Odtwarzamy całą sytuację za Guardianem.  41. minuta. Tottenham prowadzi 2:1 z Newcastle. Coś się dzieje. Sergio Reguilon zaczyna wskazywać na zebrany na […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Nieuznany piękny gol Jędrzejczyka

Ależ to byłby początek hitowego meczu tej kolejki Ekstraklasy między Lechem i Legią. Artur Jędrzejczyk załadował bardzo ładnego gola z woleja i już cieszył się z wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie, ale wtedy szybko zagwizdał sędzia Tomasz Musiał, który dopatrzył się zagrania ręką stopera mistrza Polski.  Jak wyglądała ta sytuacja? Josue mocno dośrodkował z rzutu […]
17.10.2021