post

Opublikowane 22.09.2021 17:23 przez

Jakub Olkiewicz

Zawsze ceniłem Piotra Stokowca. Muszę się do tego przyznać od razu, bo mniej więcej w połowie jego kadencji w Zagłębiu Lubin szczerze uwierzyłem, że to ścisły top wśród rodzimych szkoleniowców. Napiszę więcej – wydawało mi się, że przez większość czasu podczas swoich rządów w Lechii Gdańsk, to on ciągnął przyzwoity zespół do góry, w stronę czołówki ligi, a nie przyzwoity zespół niósł go w tamtym kierunku na swoich barkach. 

500 PLN ZWROTU BEZ OBROTU – ODBIERZ BONUS NA START W FUKSIARZ.PL!

Sporo mówi zresztą przyszłość Zagłębia Lubin już po rozstaniu ze Stokowcem. Sporo mówią wyniki Lechii Gdańsk, nałożone na sposób budowania kadry trójmiejskiego klubu.

Post-stokowcowe Zagłębie Lubin coraz dalej odchodziło od swojego wymarzonego modelu, którego najbliżej było właśnie w pamiętnym „brązowym sezonie”, gdy chwilę później udało się lubinianom przejść przez Partizan w eliminacjach Ligi Europy. Pamiętam atmosferę tamtego klubu, te wszystkie anegdotki o Stokowcu, który z nudów dołączał do dziadka u jakichś juniorskich grupek, cały czas obserwując nie tylko obie seniorskie drużyny Miedziowych, ale też całą plejadę dzieciaków. Jasne, na ten sukces, jaki wówczas Zagłębie osiągnęło, pracowała cała gromada ludzi, część z nich zresztą odeszła albo niedługo po Stokowcu, albo chwilę przed nim. Natomiast to trener był tą centralną postacią, która w pewnym sensie gwarantowała ciągłość projektu.

Ciągłość, którą kończący już swoją kadencję prezes Artur Jankowski próbował wymóc na Dariuszu Żurawiu zapisami kontraktowymi. Za Stokowca nikt nie musiał go nakłaniać do jakiegoś szczególnego traktowania młodych – to wszystko przychodziło naturalnie, bo rudowłosy szkoleniowiec po prostu był lubińskimi możliwościami mocno podekscytowany. Nie każdy klub w Polsce ma pod sobą taką akademię, z takim skautingiem młodzieżowym i takimi możliwościami wprowadzania nowych zawodników.

Wydawało mi się: właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Ale kurczę, w Lechii było przecież zupełnie inaczej, a mimo to – podobnie. Inaczej, bo właścicielami Lechii nie byli ludzie z KGHM-u, gwarantujący, że finansowo wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Akademia Lechii Gdańsk to też mimo wszystko nieco inna para kaloszy niż oczko w głowie miedzianego koncernu, którym jest właśnie całe młode Zagłębie. Inne były możliwości, inne były cele, inne były narzędzia. A czemu było podobnie? Bo Stokowiec nadal grał w czubie ligi, długo liderował, do końca walczył o mistrzostwo. A i potem, gdy Lechia ulegała coraz mocniejszemu demontażowi, potrafił ten zespół jakoś zlepić, czasem na agrafkę i gumę do żucia, ale jednak.

Patrzę sobie na składy Lechii Gdańsk z pierwszych miesięcy kadencji Stokowca i z jego pożegnalnego meczu.

Początek sezonu 2018/19: Kuciak – Stolarski, Augustyn, Nalepa, Mladenović – Kubicki, Łukasik – Mak, Lipski, Haraslin – Paixao. Do tego Nunes, Peszko, Borysiuk, Fila, Michalak.

Pożegnalny mecz Stokowca: Kuciak – Żukowski, Nalepa, Maloca, Pietrzak – Kubicki, Makowski – Ceesay, Gajos, Durmus – Zwoliński.

Z ławki oczywiście Paixao, bo i kto inny.

Może nie jest to demolka, ale mimo wszystko prawdziwe są słowa Pawła Paczula z piosenki otwierającej Ligę Minus: w tym składzie gruz. A jednak, Stokowiec jakoś to bujał do przodu. Wydawało mi się, że to jego sukces. Wiem, że słowo „wydawało mi się” pada już po raz trzeci, no ale nic nie poradzę, muszę to podkreślić – bo pewny już nie jestem. Mój serdeczny kolega Leszek Milewski porozmawiał z Rafałem Wolskim i o ile wcześniejsze grono „narzekaczy na Stokowca” nie potrafiło zmienić mojego odbioru tej postaci, tak teraz po prostu nabrałem wątpliwości.

Jeśli prześledzimy historię wypowiedzi wokół Stokowca, otrzymamy dość jasną wyliczankę: zaczynali ludzie z niewielką wiarygodnością, by powoli przesuwać ciężar w stronę tych, których słowa wypadałoby traktować poważnie. Sławomir Peszko, który wypalił, że wolałby lecieć na Bali niż ciężko pracować stanowił zbyt łatwy cel. Zresztą, tutaj najbardziej miarodajna była nasza ankieta „Weszło z butami” – być może ligowcy nie byli z nami do końca szczerzy, ale postawieni przed wyborem „okres przygotowaczy na Bali z Peszką, czy jednak w Cetniewie ze Stokowcem”, wybierali Cetniewo. „Peszkin” zresztą ogólnie wystrzelił taką serią, że naprawdę: czekaliśmy jedynie, kiedy przypisze Stokowcowi winę za globalne ocieplenie.

Trudno było też traktować poważnie słowa Marco Paixao o rzekomym rasizmie Stokowca, gdy właśnie pod wodzą Stokowca Flavio Paixao stał się legendą Lechii Gdańsk. Błażej Augustyn? Jego słowa można zawsze wygodnie podważyć wytrychem w postaci oceny Diego Simeone. Przypominam, swego czasu Augustyn zapytany przez Tomka Kwaśniaka z Weszło, jakim trenerem jest Cholo, odpowiedział dość jasno: chujowym. Natomiast ta plama na sposobie oceny trenerów i ludzi, nie może przecież być Augustynowi wypominana w nieskończoność. Zwłaszcza, gdy Augustyn jest już czwartym piłkarzem, który wylewa swoje żale na Stokowca. Trzeci bowiem zaatakował Artur Sobiech, który też stanowi postać z nieco innej bajki niż duet Marco Paixao – Sławomir Peszko.

Teraz do tej coraz liczniejszej gromady dołączył Rafał Wolski. Słyszałem to i owo, wydaje się, że Rafał Wolski zabiera głos, gdy już naprawdę nie ma innej możliwości. A on w rozmowie z Leszkiem nie tylko zabrał głos, on po prostu Stokowca rozjechał.

Było tak nieraz. Kuriozalny przypadek. Graliśmy w dziadka. Trener pyta, dlaczego ja nie biegam. A chłopaki mu odpowiadają:

– Trenerze, nie biega, bo ani razu nie wszedł do środka.

Nie wiedziałem jak się odnieść do takiego zarzutu. Mogłem się tylko zaśmiać w środku, odwrócić i iść dalej. Później rozmawiałem z kolegami z szatni – wszyscy się śmiali z tego.

Czyli w tej ogólnopolskiej dyskusji nie dołączysz do fanklubu Piotra Stokowca.

Na pewno nie. Byłem w klubie 3,5 roku. Weźmy nawet samo rozstanie. Można podejść do zawodnika, w cztery oczy powiedzieć „słuchaj, nie widzę cię w drużynie, nie jesteś mi potrzebny, szukaj sobie klubu”. I OK. Jesteśmy dorośli, takie rzeczy przyjmuje się na klatę. Problemu ze znalezieniem klubu nigdy nie miałem, przynajmniej do tej pory na szczęście. Można wyjść z rozstania z klasą, ale załatwiać sprawy przez osoby trzecie, zrzucać winę… Prezes mówił, że to decyzja trenera, trener, że decyzja prezesa. Takie sytuacje pokazują, jakim człowiekiem jest trener Stokowiec. Nie mówię, że to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym.

Grudzień, przed ostatnim meczem. Nie grałem, bo złapałem kartkę, miałem też drobny uraz. Pytał jak zdrowie, jak noga, bo na USG wyszło, że był jakiś odłamek kostny po uderzeniu. Powiedziałem, że nic poważnego, będę mógł normalnie wykonać rozpiskę świąteczną, będę mógł przeprowadzić okres przygotowawczy. „Dobrze, dobrze, w takim układzie cieszę się”. I tyle, a po przerwie zimowej przyjeżdżam do klubu i dostaję informację, że muszę stawić się u prezesa. Dostaję jeszcze tydzień wolnego, a potem mogę szukać sobie klubu.

To zresztą jest zarzut, który się powtarza. Stokowiec miał trudną rolę, nie przeczę. Z jednej strony pełnił funkcję zderzaka, to on jako pierwszy rozmawiał z piłkarzami, którzy nie otrzymywali pieniędzy, to on uspokajał na konferencjach dziennikarzy, dopytujących się o transfery. A jednocześnie przecież nie odpowiadał za finanse spółki, ani za jej możliwości na rynku transferowym. Natomiast tutaj w pewnym momencie już trudno odgrywać rolę przyjaciela wszystkich. Zwłaszcza, gdy rzeczywistość różni się od obietnic, także tych składanych przez trenera.

Te wady Stokowca, które wyliczają kolejni piłkarze, w teorii nie powinny mieć decydującego wpływu na jego pracę. Nikt mu nie odbierze ani Pucharu Polski, ani brązu z Zagłębiem, żadne historie z tego okresu nie przekreślą jego dorobku. Ale jednocześnie zaczynam się zastanawiać, czy rzucone mimochodem przez Wolskiego: „to trzecie miejsce, to bardziej przegrane mistrzostwo niż sukces”, nie jest prawdą.

Ile byłby w stanie osiągnąć Stokowiec z szatnią, która stoi murem za nim? Jak zmieniłaby się gra jego zespołów, czy uległaby poprawie, czy w decydujących momentach brakowałoby tej jednej bramki, która czasami dzieliła lechistów od wręcz historycznych osiągnięć? Tak, tak, ja też jestem zmęczony tym gdybaniem, ale niestety – w sumie w dużej mierze na gdybaniu opiera się cała dyskusja wokół futbolu. Jeszcze po Paixao i Sobiechu byłem pewny, że Stokowiec jest dobrym trenerem, może co najwyżej trudnym człowiekiem. Ale dzisiaj, zwłaszcza w świetle wypowiedzi Wolskiego, który wprost mówi o przegranym mistrzostwie… Może jednak nie jest aż tak dobry? I wcale nie z uwagi na braki warsztatowe, ale właśnie te w dziedzinie relacji z podwładnymi?

Czekam, kto go zatrudni i co się wówczas stanie. A wybiegając dalej w przyszłość – jak będą go wspominać współpracownicy z kolejnego klubu. Badanie roli relacji w sukcesach sportowych to fascynujący temat i wydaje mi się, że jeśli podejść do niego naukowo – wymarzonym obiektem do obserwacji są właśnie zespoły Stokowca.

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Brama dnia
17.10.2021

Adriano z wolnego czy van Nistelrooy podcinką? | BRAMA DNIA

We wczorajszej „Bramie dnia” zatriumfował Stefano Fiore. A kogo dzisiaj wybierzecie? Zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu, który współtworzymy wraz z partnerami z Gatigo. RUUD VAN NISTELROOY VS DEPORTIVO (17.10.2001) Ruud van Nistelrooy tylko dostawiał szufle do pustaka albo strzelał z główki? Nic z tych rzeczy. Holender był klasycznym przykładem lisa pola karnego, to fakt, […]
17.10.2021
Brama dnia
16.10.2021

Hasselbaink się bawi, Fiore nie ma litości | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejny odcinek „Bramy dnia”! JIMMY FLOYD HASSELBAINK VS BLACKBURN (16.10.2004) Jimmy Floyd Hasselbaink to napastnik trochę zapomniany, a na przełomie wieków należał on do zdecydowanie najlepszych łowców goli w całej Europie. Dzisiaj wspominamy jego popis z 2004 roku. Holender zdobył wówczas hat-tricka w starciu z Blackburn, a gol numer jeden udał mu się […]
16.10.2021
Prasówka
16.10.2021

PRASA. Bosacki: Mecz z Legią jest ważny, ale to nie mecz o mistrzostwo świata

W sobotniej prasie już pełna koncentracja na piłce ligowej. Dużo materiałów przed Legia – Lech, z innych klubów rozmowy m.in. z Damianem Rasakiem i Grzegorzem Sandomierskim. Jest ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Czasem grały o mistrzostwo, czasem „tylko” o punkty, ale od dawna starcia tych drużyn to więcej niż zwykłe ligowe spotkanie. Top 10 meczów Legia – […]
16.10.2021
Weszło
15.10.2021

Czy Kulesza pamięta, że ma młodzieżówki? I czy wie, że one dostają w ryj?

Nie wiem, kto prowadzi konto twitterowe Cezarego Kuleszy, może to być on, może to nie być on, tylko jakiś spec, no stażysta, nie spec, w każdym razie wiem, że jest to propaganda sukcesu w 280 znakach. Jak kadra wygra – brawo, jedziemy, super! Jak Legia wygra w pucharach – kapitalnie, gratulacje, ekstra! Jak Lewandowski strzeli […]
15.10.2021
Prasówka
15.10.2021

PRASA. „Michniewicz musi wznieść się na wyżyny jako trener mentalny”

W piątkowej prasie kończymy już rozmowy o reprezentacji i zaczynamy przygotowania do ligi. W najbliższej kolejce czeka ns rzecz jasna hit – Legia Warszawa kontra Lech Poznań. To spotkanie zapowiada rozmówka z Kacprem Skibickim czy też większy tekst w „Przeglądzie Sportowym”. – Przed niedzielnym starciem Michniewicz będzie musiał wznieść się na wyżyny swoich umiejętności trenera […]
15.10.2021
Brama dnia
15.10.2021

Šesták po raz pierwszy, Šesták po raz drugi | BRAMA DNIA

Dariusz Szpakowski namiętnie przekręcający nazwiska przeciwników, Artur Boruc uporczywie mylący futbol z grą „piłka parzy”, obrońcy reprezentacji Polski niestrudzenie gubiący krycie w najprostszych sytuacjach… Trzynaście lat temu biało-czerwoni przegrali na wyjeździe ze Słowacją 1:2 w ramach eliminacji do mistrzostw świata w RPA. Właśnie ten mecz przypominamy w ramach „Bramy dnia”. STANISLAV SESTAK (1.) VS POLSKA […]
15.10.2021
Weszło
17.10.2021

Jest Depay, jest Fati, grają sobie chłopcy. Barcelona ograła Valencię

To nie był jakiś spektakularny mecz Barcelony. Dzisiaj Blaugrana bazowała raczej na indywidualnych błyskach niż na kapitalnej grze zespołowej. Ale Barca wygrała – z Valencią, która miała tyle samo punktów przed tą kolejką, co Katalończycy. Wygrała podnosząc się z 0:1 i kiepskiego wejścia w mecz. No i wygrała na tydzień przed El Clasico. Fatalnie weszli […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Mecz? Przystawka do konferencji Jose Mourinho!

Zacznijmy od tego, że Wojciech Szczęsny chyba już na dobre uporał się ze swoim drobnym kryzysem z początku sezonu. W dzisiejszym meczu Juventusu z Romą był jednym z najważniejszych zawodników Starej Damy. Obronił rzut karny, to jest największe osiągnięcie, ale wcześniej dwukrotnie wyjął też bardzo groźne uderzenia głową, a po przerwie – po prostu bardzo […]
17.10.2021
Inne sporty
17.10.2021

Znów to samo. Polacy przegrali w finale Speedway of Nations

Przez dwa dni rywalizacji w fazie zasadniczej Speedway of Nations – drużynowych mistrzostwach świata na żużlu – Polacy byli najlepsi. O zwycięstwie decyduje jednak jeden bieg, finałowy. Tam nasi reprezentanci zmierzyli się z Brytyjczykami i ich nadzieje na zdobycie pierwszego złota (do tej pory raz byli trzeci i dwukrotnie zdobywali srebro) rozwiały się już na […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Lech przekonał się na własne oczy, że wcale nie musi być tak, jak zawsze

To nie jest przyklepanie tytułu dla Lecha. Ale to prawdopodobnie jest koniec marzeń Legii o mistrzostwie. Legia bowiem nie musi się ścigać tylko z Lechem, ale też z Lechią, z Rakowem, pewnie i z Pogonią. A przede wszystkim musi się ścigać się z własną słabością. Kojarzycie ten legendarny wywiad Arkadiusza Malarza z Sonią Śledź? Legia […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

Liga na szczycie będzie ciekawsza, ale już chyba bez Legii

Tym meczem Legia Warszawa miała udowodnić, że nic jej jeszcze w Ekstraklasie nie uciekło, że w niej również potrafi wykrzesać z siebie coś ekstra. Podejmując Lecha Poznań nie była obciążona zmęczeniem po bojach w Lidze Europy, mogła się w pełni skoncentrować wyłącznie na krajowym podwórku. I co? I nic, mistrz Polski doznał szóstej porażki w […]
17.10.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Jedenaście miesięcy zaległości, jeden puchar. Michniewicz i Lech Poznań.

– Chórzysto, nigdy nie będziesz legionistą – głosił kibicowski transparent legionistów wywieszony w październiku 2020 roku, gdy stało się jasne, że to właśnie Czesław Michniewicz zostanie nowym trenerem stołecznego klubu. Dziś zapewne nastroje wokół samego Michniewicza wśród kibiców Legii są nieco inne, natomiast przed meczem z Lechem Poznań trudno nie uciec od sentymentów. Bo przydomek […]
17.10.2021
Felietony i blogi
13.10.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

To był mecz ze scenariuszem po prostu rozpisanym pod spektakularne wyłożenie się na plecy. Jeśli istnieje jakaś oficjalna lista czynników, które negatywnie wpływają na reprezentację Polski, dzisiaj mieliśmy prawdziwą kumulację. Bo to i trudny, gorący teren. Jak ujął to Paweł Dawidowicz – dziwna trawa, jak sztuczna. Rywal niewygodny, wybiegany, waleczny. Kibice żywiołowi, w dodatku o […]
13.10.2021
Weszło
12.10.2021

Mecz z Piłkarskiego Pokera i niezniszczalny Boniek. Jak Polska grała z Albanią o mundial

Mecz o wszystko. Mecz o więcej, niż o wszystko. Starcie o prawo gry w barażach, starcie o przepustkę do dalszej walki mundialowej. Gdzieś w perspektywie wielka nagroda – wyjazd na mistrzostwa świata w Katarze, ale i gdzieś za plecami wielki balast – realna groźba rozczarowania 40 milionów kibiców, którzy nie tyle oczekują, co wręcz żądają […]
12.10.2021
Weszło
09.10.2021

Mila, Błoński, Kowal i Roki w „Stanie Futbolu”

Dziś mecz z San Marino, ale cały tydzień obfitował przecież w tematy, które proszą się o szersze omówienie. Spotkanie Sousy z Kuleszą, Kozłowski, Zalewski, działo się, wiec i mamy o czym pogadać w „Stanie Futbolu”. Gośćmi Krzysztofa Stanowskiego będą Robert Błoński, Sebastian Mila, Mateusz Rokuszewski i Wojciech Kowalczyk. Start o 10.15 na TVP Sport oraz […]
09.10.2021
Weszło
08.10.2021

Mohammed bin Salman – najbogatszy właściciel. Ale czy najbardziej właściwy?

To historia bez precedensu w dziejach futbolu. Choć opowieść o kopaniu kulistego przedmiotu przez kilkunastu biegających po trawie ludzi to już grubo ponad 150 lat, do tej pory czegoś takiego zwyczajnie nie mieliśmy. Angielskie „Sroki” przeszły w ręce Mohammeda bin Salmana, który zarządza funduszem inwestycyjnym Arabii Saudyjskiej. Wymiar transakcji, którą właśnie przeprowadziło Newcastle United, zrozumiemy […]
08.10.2021
Felietony i blogi
06.10.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Przez media w ostatnich dniach przetoczyła się spora dyskusja dotycząca Kacpra Kozłowskiego. Głos zabierali ci, którzy mają okazję śledzić jego mental od lat, i ci, których uwagę przykuł niedawno. Głos zabrał klub, lokalni i ogólnopolscy dziennikarze, Super Express, któremu zarzucono manipulację słowami piłkarza, opublikował nawet wersję audio wypowiedzi Kozłowskiego.  Szum jest oczywiście zrozumiały, to pierwszy […]
06.10.2021
Liczba komentarzy: 25
Subscribe
Powiadom o
guest
25 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kolejorz prawdziwy
Kolejorz prawdziwy
25 dni temu

Jestem frajerem i sprzedajną kurwą bez honoru!!!

Kolejorz prawdziwy
Kolejorz prawdziwy
25 dni temu

Szeliga, wracaj do zlewu, bo te naczynia się same nie umyją. Zamiast podszywek pod innych napisz pamiętnik z „Z Mchawy w świat” o losach p0laczka-emigranta.

Guwnowgebie
Guwnowgebie
25 dni temu

Stoko to prawdziwy gosc z 2 jajami w torbie aby wiecej takich bylo w polskiej extrasrapie ha ha ha.

Krzysiu
Krzysiu
25 dni temu
Reply to  Guwnowgebie

Ale ty (celowo z malej, bo na dużą to sobie półgłówku nie zasłużyłeś) jesteś bezmyślnym kretynem.
PS. I nie odpowiadaj, bo i tak wiem co napisze taka Małpa jak ty np. ssij jaja.
Mam rację?

lol
lol
25 dni temu

Jak zwolnią Kostę i wezmą tego antypatycznego rudzielca, to się wkurzę :/

piniu
piniu
25 dni temu
ambermozart
ambermozart
25 dni temu

Było tak nieraz. Kuriozalny przypadek. Graliśmy w dziadka. Trener pyta, dlaczego ja nie biegam. A chłopaki mu odpowiadają:

– Trenerze, nie biega, bo ani razu nie wszedł do środka.

Nie wiedziałem jak się odnieść do takiego zarzutu. Mogłem się tylko zaśmiać w środku, odwrócić i iść dalej. Później rozmawiałem z kolegami z szatni – wszyscy się śmiali z tego.

” – ale gdzie tu jakikolwiek zarzut wobec Stokowca? Że zapytal kiedy nie wiedział? Piłkarzyka tak obraziła myśl trenera, że ten mogłby nie być aż tak zajebisty i jednak czasami wejsc do środka?

Krzysiu
Krzysiu
25 dni temu

Ej kutafony z Weszlo- dajcie mojej skromnej osobie zagłosować na jakiś komentarz!

Blanch
Blanch
25 dni temu

super

Blanch
Blanch
25 dni temu
Reply to  Blanch

I am making a good salary from home $6580-$7065/week , which is amazing under a year ago I was jobless in a horrible economy. I thank God every day I was blessed with these instructions and now it’s my duty to pay it forward and share it with Everyone,

Here is I started……..>>  W­­­­W­­­­W.C­­­­A­­­­S­­­­H­­­­A­­­­P­­­­P­­­­1.C­­­­O­­­­M

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale...
25 dni temu

1) Po pierwsze: jak porównuję składy, to jestem zdumiony, bo wcale Lechia nie ma tyle gorszego składu. W zasadzie to największa różnica to solidny ligowiec Pietrzak w miejsce bardzo dobrego Mladenowicza i dobrze zapowiadający się Durmus w miejsce gwiazdy Haraslina. Poza tym jakościowo jest bardzo podobnie. Ławka wtedy też była krótka, bo Stokowiec nie korzystał z Borysiuka i Peszki 2) Ale Peszko miałby rację: Stokowiec również jest odpowiedzialny za globalne ocieplenie 3) Jakoś nie potrafię na poważnie traktować wypowiedzi Wolskiego: jest tam miejsce na bardzo wiele rzeczy, o których on powiedział. Nie mam pojęcia dlaczego w waszych oczach akurat ten gracz uchodzi za kogoś wiarygodnego (wręcz autorytet). Może powinniście się zastanowić dlaczego w Gdańsku po jego odejściu nie zapłakał ani jeden kibic.

krzysio
krzysio
25 dni temu

Jak Pan nie pisze o ŁKSie, to i nawet super artykuł Pan napisze.

Pan Zygmunt
Pan Zygmunt
25 dni temu

nic o kleszczu 19? #zostanwdomu

Tadeusz Turkawka
Tadeusz Turkawka
25 dni temu

Nie jestem fanem Stokowca, ale Wolski jako ekspert jest średnio wiarygodny.

Saffron
Saffron
25 dni temu

Nie sądzę by Pan redaktor czy piłkarze znali się lepiej na trenowaniu drużyny niż stokowiec

Janek1988
Janek1988
25 dni temu

Jeżeli chodzi o Wolskiego,to tu przyznam mu rację. Lubię jasne sytuację. Słuchaj nie mam nic do Ciebie jako człowieka ale mam inny pomysł na tę drużynę,więc poproś swojego menago o poszukiwaniu nowego klubu. A nie,że jak to było.ze -ano Wicie, rozumicie,trenujcie,ja was widzę itd. lepiej nie owijać gówna w papierek

Rodżer Mur
Rodżer Mur
24 dni temu

Fajny ten artykuł, taki obiektywny. Pokazuje obie strony konfliktu. Przedstawia nie tylko opinie piłkarzy, ale autor także pozwala oskarżonemu trenerowi wypowiedzieć się i przedstawić swoje stanowisko. Dzięki temu jest to prawdziwe dziennikarstwo, na najwyższym poziomie, taki ideał Reutera czy Pulitzera, w którym dziennikarz przedstawia tylko zdarzenia, bez przedstawiania swoich własnych poglądów. Wtedy czytelnik sam może dokonać oceny wszystkich okoliczności. Zresztą już starożytni Rzymianie mieli powiedzenie „Audiatur et altera pars”. Gratuluję dobrze wykonanej pracy.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
24 dni temu
Reply to  Rodżer Mur

„Dzień dobry panie Stokowiec, tu Olkiewicz z wejszło. Czy to prawda że jest pan chujem? Proszę o szczerą wypowiedź!”

Trzeci Paixao
Trzeci Paixao
24 dni temu
Reply to  Rodżer Mur

To jest felieton gamoniu, a nie dziennikarstwo śledcze. Autor w tej konwencji dzieli się jedynie swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami.

Damian R
Damian R
24 dni temu

Autorze. Podniecasz się jakimś pionkiem, przeciętnym trenerem z polskiej ligi. Do tego z socjopatycznymi problemami. I o takim człowieku piszesz, że można się jego relacjami z piłkarzami… zafascynować! (Co najwyżej przerazić) Sugerujesz, że można pracę naukową o tym pisać! Zejdź na ziemię. Ochłoń. Pracę to można pisać o przygotowaniu do sezonu i treningach niepiłkarskich, a wpływie na wynik trenera Lenczyka pod okiem dr. Wielkoszyńskiego. Albo o ostrej grze Korony za Ojrzyńskiego, a moralności w sporcie. Kurwa, nawet lepszy temat byłby ocena umiejętności i potencjału zawodnika poprzez test techniki wchodzenia po schodach by Franio Smuda. Ale nie o relacjach tego dwulicowego przegrywa! Błagam. Takich śliskich gości powinno się natychmiast usuwać z polskiej piłki. To przez takich zakłamanych typów, co latają od zawodników do gabinetów prezesów i na odwrót, jest taka kicha w polskiej piłce od lat. Lechia ze swoimi możliwościami powinna być potęgą. Przyciągać na stadiony całe Trójmiasto. Interesować inwestorów i sponsorów. Grać w pucharach co roku, bić się o mistrza i co trzy lata go zdobywać. Za sterami z trenerem, o którym mowa była drużyną grającą wiecznie o posadę trenera na wynik 0-0 a nuż się uda 1-0 wcisnąć. Z trzema przecinakami w środku pola, gdzie na świecie odchodzi się już od choćby jednego przecinaka w środku pola! I jaki ten człowiek ma warsztat? Chyba warsztat z przetrwania na stołku.

Loco Loco
Loco Loco
24 dni temu

” Pytał jak zdrowie, jak noga, bo na USG wyszło, że był jakiś odłamek kostny po uderzeniu. Powiedziałem, że nic poważnego, będę mógł normalnie wykonać rozpiskę świąteczną, będę mógł przeprowadzić okres przygotowawczy. „Dobrze, dobrze, w takim układzie cieszę się”. I tyle, a po przerwie zimowej przyjeżdżam do klubu i dostaję informację, że muszę stawić się u prezesa. Dostaję jeszcze tydzień wolnego, a potem mogę szukać sobie klubu.”

Ale co on chce od trenera jak jego postanowił się pozbyć zarząd lub dyrektor sportowy

Maks
Maks
24 dni temu

Stokowiec tam nie był, żeby ich lubić ani oni jego on miał kurwa kontrolować sytuację

tymon
tymon
24 dni temu

Autor twierdzi że piłkarze mieli szanse na mistrzostwo i gdyby bardziej lubili Stokowca, to byłby mistrz w Gdańsku. ciężko mieć do nich szacunek i mówić że są ambitni, nawet mimo tego że Stokowiec może być wrednym człowiekiem.

FałszywyProfil
FałszywyProfil
24 dni temu

To mi przypomina żale polskich kopaczy z lat 90. którzy na pytanie czemu nie grają w Bundeslidze mówili, że trener nie lubi Polaków

Majster
Majster
23 dni temu

W KSZO wiedzą to od 20 lat…

Weszło
17.10.2021

Jest Depay, jest Fati, grają sobie chłopcy. Barcelona ograła Valencię

To nie był jakiś spektakularny mecz Barcelony. Dzisiaj Blaugrana bazowała raczej na indywidualnych błyskach niż na kapitalnej grze zespołowej. Ale Barca wygrała – z Valencią, która miała tyle samo punktów przed tą kolejką, co Katalończycy. Wygrała podnosząc się z 0:1 i kiepskiego wejścia w mecz. No i wygrała na tydzień przed El Clasico. Fatalnie weszli […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Milik z golem w Ligue 1 (wideo)

Trochę zapomnieliśmy o Arkadiuszu Miliku. Snajper reprezentacji Polski bardzo długo rehabilitował się po urazie łąkotki, stracił cały początek sezonu Ligue 1 i ostatnie zgrupowania reprezentacji Polski, na których brylowali Adam Buksa i Karol Świderski. Teraz jednak Milik chce wrócić na usta piłkarskiej Europy.  Oto jego trafienie w wygranym przez Marsylię 4:1 meczu z Lorient. Milik […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Mecz? Przystawka do konferencji Jose Mourinho!

Zacznijmy od tego, że Wojciech Szczęsny chyba już na dobre uporał się ze swoim drobnym kryzysem z początku sezonu. W dzisiejszym meczu Juventusu z Romą był jednym z najważniejszych zawodników Starej Damy. Obronił rzut karny, to jest największe osiągnięcie, ale wcześniej dwukrotnie wyjął też bardzo groźne uderzenia głową, a po przerwie – po prostu bardzo […]
17.10.2021
Inne sporty
17.10.2021

Znów to samo. Polacy przegrali w finale Speedway of Nations

Przez dwa dni rywalizacji w fazie zasadniczej Speedway of Nations – drużynowych mistrzostwach świata na żużlu – Polacy byli najlepsi. O zwycięstwie decyduje jednak jeden bieg, finałowy. Tam nasi reprezentanci zmierzyli się z Brytyjczykami i ich nadzieje na zdobycie pierwszego złota (do tej pory raz byli trzeci i dwukrotnie zdobywali srebro) rozwiały się już na […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Szczęsny obronił karnego (wideo)

Wojciech Szczęsny sygnalizuje wzrost formy. Obronił karnego w meczu z Romą. Tak to wyglądało. Strzał Jordana Veretouta nie był najlepszy, właściwie to taki z gatunku tych, które często padają łupem bramkarzy, ale Szczęsnego, niezależnie od wszystkiego, należy pochwalić za wyczekanie, za czujność, za skuteczną paradę. WOJCIECH SZCZĘSNY OBRONIŁ RZUT KARNY! 👏 Polak zatrzymał strzał Jordana […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Michniewicz: – Martwię mnie porażki, nie moja przyszłość

Czesław Michniewicz nie zostanie zwolniony z Legii Warszawa po porażce z Lechem Poznań. Dla sternika drużyny mistrza Polski to jedyny pozytywny sportowy aspekt tego wieczoru.  – Nie martwię się o swoją przyszłość, martwię się szóstą porażką. Co będzie, to będzie. Pracuję najlepiej jak potrafię. Początek sezonu mieliśmy trudny, walczyliśmy w pucharach. Cel nadrzędny, jaki postawiono […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Lech przekonał się na własne oczy, że wcale nie musi być tak, jak zawsze

To nie jest przyklepanie tytułu dla Lecha. Ale to prawdopodobnie jest koniec marzeń Legii o mistrzostwie. Legia bowiem nie musi się ścigać tylko z Lechem, ale też z Lechią, z Rakowem, pewnie i z Pogonią. A przede wszystkim musi się ścigać się z własną słabością. Kojarzycie ten legendarny wywiad Arkadiusza Malarza z Sonią Śledź? Legia […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Michniewicz nie zostanie zwolniony

Na Łazienkowskiej wrze. Niedawno pisaliśmy, że Legia Warszawa złapała pucharową zadyszkę w lidze, że Czesławowi Michniewiczowi kończą się wymówki, które tłumaczą słabą grę na krajowym podwórku. Teraz już wiadomo, że to nie zadyszka, a kryzys, że wymówek nie ma już żadnych. Legia przegrała z Lechem w hicie kolejki i znacznie skomplikowała sobie szanse na obronę […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Bednarek: – Mistrzostwa nie zdobywa się w październiku

W hicie kolejki Lech pokonał Legię i wielu uznało, że karty już są rozdane – mistrz Polski odpada z rywalizacji o zwycięstwo w polskiej Ekstraklasie, co równocześnie można interpretować jako wielką szansę dla Kolejorza. Filip Bednarek uważa jednak, że ani pozycja lidera w październiku, ani wygrana nad Legią nie mają większego znaczenia dla ostatecznych ligowych […]
17.10.2021
Uncategorized
17.10.2021

Kamiński: – Zrobiliśmy kolejny krok w walce o mistrzostwo

Jakub Kamiński, ubrany w okolicznościową koszulkę sławiącą jednobramkowe zwycięstwo nad Legią, na antenie Canal Plus Sport opisywał swoje emocje związane z triumfem w hicie Ekstraklasy. Tak wyglądała rozmowa, tak prezentowała się koszulka. Wygrana w Warszawie, powrót na pozycję lidera, kolejny przystanek na drodze do mistrzostwa? 🏆 W ekipie @LechPoznan humory dopisują, co dobrze oddaje też […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Skorża: – Udało nam się być sobą

Szczęśliwy Maciej Skorża podsumował wygraną Lecha z Legią w hicie Ekstraklasy. – Udało nam się być sobą. Nie ukrywam jednak, że liczyłem na ciut lepszą grę. To nie jest marudzenie, bo najważniejszy pozostaje wynik. Dużo nas to zwycięstwo kosztowało. Były fragmenty meczu, w których niepotrzebnie daliśmy Legii za dużo miejsca. Nie byliśmy cierpliwi w szukaniu […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

Liga na szczycie będzie ciekawsza, ale już chyba bez Legii

Tym meczem Legia Warszawa miała udowodnić, że nic jej jeszcze w Ekstraklasie nie uciekło, że w niej również potrafi wykrzesać z siebie coś ekstra. Podejmując Lecha Poznań nie była obciążona zmęczeniem po bojach w Lidze Europy, mogła się w pełni skoncentrować wyłącznie na krajowym podwórku. I co? I nic, mistrz Polski doznał szóstej porażki w […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Krychowiak z golem w lidze rosyjskiej

Grzegorz Krychowiak strzelił gola w meczu 11. kolejki rosyjskiej ekstraklasy z Ufą. Reprezentant Polski, grający z opaską kapitana na ręce, wykorzystał rzut karny w 85. minucie meczu Krasnodaru z Ufą. Było to trafienie wyrównujące na 1:1. Krasnodar zajmuje szóste miejsce w lidze rosyjskiej. W tej chwili ma na koncie dwa gole i dwie asysty w […]
17.10.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIGA MINUS: CZY LEGIA SPADNIE Z LIGI CZ. II

Liga Minus świeżutko po hicie Ekstraklasy? Bardzo proszę. W galowym składzie – Wojciech Kowalczyk, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jakub Białek – zapraszamy o godz. 20. 
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Lech prowadzi z Legią po golu Ishaka (wideo)

Nie można, nie można tak nonszalancko podchodzić do krycia Mikaela Ishaka we własnym polu karnym. Tym bardziej, jeśli do dośrodkowania ze stojącej piłki przymierza się Pedro Rebocho. A jednak, piłkarze Legii popełnili ten błąd i stracili bramkę.  Lech prowadzi w hicie Ekstraklasy. To był świetnie wykonany rzut wolny przez piłkarzy Macieja Skorży. Pedro Rebocho zawiesił, […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Dramatyczna sytuacja podczas meczu Newcastle-Tottenham

To jeden z tych momentów, kiedy piłka nożna schodzi na drugi plan. Mecz Newcastle z Tottenhamem musiał zostać przerwany, ponieważ pomocy medycznej potrzebował jeden z kibiców na jednej z trybun St. James' Park. Odtwarzamy całą sytuację za Guardianem.  41. minuta. Tottenham prowadzi 2:1 z Newcastle. Coś się dzieje. Sergio Reguilon zaczyna wskazywać na zebrany na […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Nieuznany piękny gol Jędrzejczyka

Ależ to byłby początek hitowego meczu tej kolejki Ekstraklasy między Lechem i Legią. Artur Jędrzejczyk załadował bardzo ładnego gola z woleja i już cieszył się z wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie, ale wtedy szybko zagwizdał sędzia Tomasz Musiał, który dopatrzył się zagrania ręką stopera mistrza Polski.  Jak wyglądała ta sytuacja? Josue mocno dośrodkował z rzutu […]
17.10.2021