Kto stracił najwięcej na pandemii? Barcelona i Juventus

redakcja

Autor:redakcja

21 września 2021, 14:10 • 1 min czytania

Reklama
Kto stracił najwięcej na pandemii? Barcelona i Juventus

Włoska „La Gazzetta dello Sport” wraca do tematu strat, jakie największe kluby piłkarskie świata poniosły z powodu pandemii. Składają się na nie zamknięte trybuny, sklepy klubowe i wiele innych spraw, które powiększały dziurę w budżecie. Które kluby straciły na tym najwięcej?

Reklama

Straty, o których mówią włoskie media, idą w setki milionów euro. Na szczycie listy jest Barcelona, które finanse wyglądają… Cóż, nie wyglądają. Blaugranie uciekło blisko pół miliarda euro.

  1. Barcelona – 481 milionów euro
  2. Juventus – 210 milionów euro
  3. Manchester United – 104 miliony euro

„La Gazzetta dello Sport” zaznacza, że są także kluby, które jeszcze nie podzieliły się danymi finansowymi. Należą do nich PSG czy Manchester City, których budżety z oczywistych powodów bardzo ciekawią kibiców. Z kolei jedynym topowym klubem, który odnotował zysk okazuje się… Real Madryt. Florentino Perez tak zarządzał finansami „Królewskich”, że ci są „bańkę” do przodu.

Skromnie, ale wymownie.

Reklama

fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank