„Lineker ma szczęście, że urodził się w Anglii”

redakcja

Autor:redakcja

04 września 2021, 13:37 • 1 min czytania

Reklama
„Lineker ma szczęście, że urodził się w Anglii”

Był marzec, kilka miesięcy do Euro. Anglia pokonała 5:0 San Marino w el. do MŚ, a Gary Lineker napisał na Twitterze: „Z pewnością osiągnęliśmy etap, w którym najniżej sklasyfikowane narody powinny grać między sobą, aby uzyskać prawo do gry na tym poziomie. W innym wypadku to nie ma sensu, to absurdalne”. Teraz do tamtej wypowiedzi odnosi się  Ildefons Lima, czyli ikona reprezentacji Andory, z którą w kolejnym kwalifikacyjnym meczu zmierzy się Anglia. 

Reklama

– Jeśli Lineker urodziłby się w Andorze, nie mógłby grać przeciwko dużym zespołom, takim Anglikom? Patrzył na to z tej strony? Z własnej perspektywy? Czy też sam odbierałby sobie prawo do takiego meczu? Andora to taki kraj jak Anglia. Niczym się nie różni. Dla dużego zespołu nie jest problemem granie raz w roku przeciwko takiej Andorze. To dobra okazja, żeby sprawdzić paru mniej eksponowanych zawodników, zmienić pomysł taktyczny, można na tym skorzystać. Duże zespoły muszą grać przeciwko małym zespołom, aby wiedzieć, że są duże. Niech Lineker cieszy się, że urodził się w Anglii, bo może wygłaszać takie bzdury, a nie musi ich słuchać – tłumaczył Lima.

Spotkanie Anglii z Andorą już w niedziele.

Przeczytaj także:

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank