Radomiak testuje nowego bramkarza, Matos jeszcze nie trenuje

Szymon Janczyk

02 września 2021, 14:13 • 2 min czytania

Reklama
Radomiak testuje nowego bramkarza, Matos jeszcze nie trenuje

Czwartkowy trening Radomiaka Radom to klasyczna gra wewnętrzna w środku tygodnia. Na zajęciach pojawił się jednak nowy zawodnik, dlatego warto spojrzeć na to, co dzieje się w ekipie Dariusza Banasika. Zwłaszcza że odnotowaliśmy także kilka ubytków.

Reklama

Bramkarzem, który w najbliższym czasie będzie trenował z Radomiakiem, jest Piotr Gorczyca. To 23-letni golkiper, który w dwóch ostatnich sezonach grał w niższych ligach w Hiszpanii. W Lorce i Atletico Monzon rozegrał łącznie 31 spotkań, a nasi czytelnicy mogą kojarzyć z tekstu, w którym opisywał problemy Polaków grających na lokalnym szczeblu na Półwyspie Iberyjskim w czasie pandemii. Golkiper może zagrać w sobotnim sparingu „Zielonych” z liderem 1. ligi, Koroną Kielce.

Gorczyca mógłby dołączyć do kadry pierwszej drużyny, w której na pewien czas zastąpiłby Jana Szpaderskiego. Trzeci bramkarz Radomiaka zmaga się z kontuzją barku, przez którą upadł temat wypożyczenia go do jednego z klubów 2. ligi.

WOJNA RADOM – KIELCE. SKĄD WZIĄŁ SIĘ KONFLIKT TYCH MIAST?

Transfery. Piotr Gorczyca w Radomiaku?

Na czwartkowych zajęciach nie pojawił się jeszcze Tiago Matos. 20-letni Portugalczyk, ostatni transfer Radomiaka, ma przybyć do Polski jutro. Jest spora szansa, że i jego zobaczymy w test-meczu z Koroną. Defensywny pomocnik regularnie trenuje w ojczyźnie i nie ma zaległości, więc może bez ryzyka wyjść na boisko nawet dzień po przybyciu do kraju. Zabrakło także kilku innych piłkarzy:

Reklama
  • Mateusza Radeckiego (uraz)
  • Dominika Banacha (wypożyczony do Wisły Puławy)
  • Filipa Majchrowicza (zgrupowanie kadry U-21)
  • Jakuba Nowakowskiego
  • Mateusza Grudzińskiego
  • Wiktora Koptasa

W MIESIĄC Z ŁAWKI DO KADRY U-21. BŁYSKAWICZNA KARIERA FILIPA MAJCHROWICZA

Wymieniona na końcu trójka grała wczoraj w regionalnym Pucharze Polski, więc trener Banasik dał im wolne. Z drużyną na pełnych obrotach trenuje już Rhuan, który w debiucie złapał kontuzję mięśniową. Brazylijczyk jest już w wyraźnie lepszej formie fizycznej i ma zagrać z Koroną, tak jak i Filipe Nascimento, który w końcu odbębnił karę za czerwoną kartkę. W dzisiejszej gierce był najlepszy na boisku, więc miesięczna pauza nie wpłynęła na niego negatywnie.

W grze wewnętrznej udział wzięli także zaproszeni przez szkoleniowca piłkarze akademii – Jakub Kozłowski (rocznik 2004), Jakub Świątek (2005) oraz Daniel Ogorzałek (2006). Po południu, w ramach projektu Talent Pro, trener Dariusz Banasik poprowadzi zajęcia z najlepszymi zawodnikami klubowej akademii ze wszystkich roczników.

SZYMON JANCZYK

Reklama

fot. Newspix

Szymon Janczyk

Liczby, transfery i reportaże. Dobrych historii szukam na całym świecie - od koła podbiegunowego po Rijad. Na Weszło od lat staram się przekazać, że polska piłka też jest ciekawa.

Rozwiń
[email protected]

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Jan Broda
0
Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank