Przejście Flory Tallin dzieli Legię Warszawa od pierwszej od pięciu lat fazy grupowej na międzynarodowej arenie. Jeżeli uda się wyeliminować Estończyków, w najgorszym razie mistrzowie Polski skończą w grupie Ligi Konferencji Europy. I my innego scenariusza jak awans sobie nie wyobrażamy. Ba, obowiązkiem jest nie tylko samo zameldowanie się w kolejnej rundzie, ale także zrobienie tego po dwóch zwycięstwach.

Legia z obowiązkiem awansu po dwóch wygranych. Innego scenariusza nie przewidujemy

Flora z pewnością jest przeszkodą trochę trudniejszą niż Paide, które dopiero co dwukrotnie pokonał Śląsk Wrocław. Legia pod żadnym pozorem nie może rywala zlekceważyć. W Wiśle Kraków do dziś oblewają się zimnym potem, gdy słyszą o Levadii Tallin, którą Maciej Skorża chciał przejść siłą rozpędu, nie odpuścił podczas przygotowań i srodze się przeliczył, firmując swoją twarzą jedną z największych kompromitacji polskiej piłki klubowej.

We Florze nie grają kelnerzy. W przeciwieństwie do Paide, ekipa z Tallina ma kadrę naszpikowaną reprezentantami Estonii. Na czerwcowe zgrupowanie selekcjoner powołał aż jedenastu zawodników z tego klubu! A w poprzedniej rundzie eliminacji LM Konstantin Vassiljev i spółka gładko ogolili maltański Hibernians (2:0, 3:0). O czymś to świadczy, ale jeśli „Wojskowi” podejdą do rywalizacji w pełni skoncentrowani i zagrają na swoim normalnym poziomie, nic nieprzyjemnego nie ma prawa się wydarzyć.

Legia - Flora na Fuksiarz.pl

1 - 1.25, X - 5.70, 2 - 12.00

Legia wyżej zawieszoną poprzeczkę miała wcześniej, kiedy trafiła na Bodo/Glimt i mimo to dwukrotnie potrafiła mistrzów Norwegii pokonać. – Bodo jest zupełnie innym zespołem niż Flora. Bodo funkcjonowało według utartych schematów, powtarzanych w każdym meczu. Flora funkcjonuje inaczej.  Jest tam więcej improwizacji, jeśli chodzi o budowanie akcji. Dużo pojedynków 1 na 1. W przypadku Bodo – po tym, jak wypadło dwóch skrzydłowych, pojedynków było zdecydowanie mniej. Teraz musimy się spodziewać, że Ojamaa, Zenjov i inni będą szukać właśnie takich sytuacji, akcji 1 na 1. Bardzo szanujemy rywala. Oczywiście, mamy plan na mecz. Chcemy zagrać na naszych zasadach, ale wiemy, że będzie to zupełnie inny mecz niż z Bodo. Tam pewne rzeczy można było przewidzieć z góry. Tutaj niektóre rzeczy będą wynikały po prostu z sytuacji boiskowych i tego, co wymyśli Vassiljev, a także inni zawodnicy – zapowiadał na przedmeczowej konferencji trener Czesław Michniewicz, cytowany przez Legia.net.

Swoją drogą, pada tu sporo nazwisk, które znamy, prawda? Tak się składa, że prawie wszyscy najbardziej doświadczeni piłkarze Flory – siłą rzeczy będący liderami drużyny – mają przeszłość na polskich boiskach. Inna sprawa, że tylko wspomniany Vassiljev wybijał się ponad przeciętność. On w pewnym momencie w barwach Jagiellonii był jednym z najlepszych zawodników całej ligi, robił niesamowitą różnicę. Sezon 2016/17 zaliczył wspaniały: 13 goli, 14 asyst. Potem jednak niespodziewanie wrócił do Piasta Gliwice, skuszony trzyletnim kontraktem. Tam na początku zawodził, Dariusz Wdowczyk stracił posadę, a nowy trener Waldemar Fornalik nieoczekiwanie się do niego zraził, co skończyło się zesłaniem do rezerw i występami w okręgówce.

Pozostali w Polsce po prostu byli. Henrik Ojamaa obiecująco zaczął w Legii, miał nawet mecz z trzema asystami, ale dość szybko zaczął irytować egoizmem w swojej grze i mocno ograniczonym wachlarzem zagrań. Skrzydłowy zaczął zwiedzać Europę, zmieniając kluby co pół roku lub w najlepszym razie co rok. Potem trafił do Miedzi Legnica, gdzie też przyzwoicie zaczął, by z czasem mocno spuścić z tonu. Znów coraz bardziej rzucały się w oczy jego wady. Pobyt w Widzewie to już olbrzymie rozczarowanie. Jak duża jest różnica poziomów, najlepiej pokazują suche liczby. Jesienią ubiegłego sezonu w dziesięciu pierwszoligowych występach nie zanotował żadnych ofensywnych konkretów, a po przejściu do Flory uzbierał dwa gole i dziewięć asyst w dwunastu meczach estońskiej ekstraklasy.

Legia strzeli dziś Florze więcej niż dwa gole? Kurs 2.15 u Fuksiarza

Po Sergeiu Zenjovie sporo się w Cracovii spodziewano, a koniec końców ograniczył się do 3-4 przebłysków i po półtora roku zawinął do Kazachstanu. Ken Kallaste był typowym ligowym dżemikiem, w najlepszym razie spisywał się przyzwoicie. Ani w Górniku Zabrze, ani w Koronie Kielce, ani nawet w pierwszoligowym GKS-ie Tychy nie należał do postaci, bez których trudno byłoby sobie wyobrazić wyjściowy skład.

Sam Vassiljev we wszelkich rozmowach z polskimi mediami wypowiada się o Legii z wielkim respektem, zdając sobie sprawę, jakie miejsce w szeregu zajmuje Flora. Na antenie Weszło FM stwierdził wprost, że mistrzowie Polski są „stuprocentowym faworytem”. – Ciężko wskazywać jakieś słabsze punkty. Jak mówiłem – to kompletny, dobrze poukładany w obronie zespół, mający ciekawych zawodników z przodu. Na pewno przygotowujemy się do takiego spotkania, gdzie może będziemy mniej z piłką, więcej czasu w obronie. Ale takie jest życie, czasami trzeba tak grać przeciwko faworytom. Zawsze może pojawić się jakaś szansa z przodu. Musimy być czujni z przodu, żeby wykorzystywać szanse – starał się szukać jakiegoś pozytywnego punktu zaczepienia.

Legia ma więc wszelkie atuty po swojej i nawet pamiętając wszystkie koszmary z ostatnich lat, nie wyobrażamy sobie, by teraz mogła zawalić sprawę. Bez buty, ale ze świadomością własnej wartości musi wywalczyć pewny awans i – prawdopodobnie – szykować się na Dinamo Zagrzeb w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

Fot. FotoPyK

Suche Info
16.08.2022

Chelsea ściąga utalentowanego Włocha

W najbliższych dniach do stolicy Anglii trafi 19-letni Cesare Casadei. O nadchodzącej transakcji poinformował Gianluca di Marzio. 19-letni Casadei od dłuższego czasu wzbudzał spore zainteresowanie wśród klubów, choć nie zanotował jeszcze oficjalnego debiutu w pierwszej drużynie Interu. Piłkarz ten jest uniwersalnym zawodnikiem środka pola. W młodzieżowych ekipach Interu grał na kilku pozycjach. Włoch odnajdywał się zarówno jako szóstak, jak i jako ósemka. Transfer piłkarza […]
16.08.2022
Bundesliga
16.08.2022

Teczka Atakana Karazora. Czy piłkarz Stuttgartu jest gwałcicielem?

Atakan Karazor wychodzi z fury, przekłada pęk kluczy z dłoni do dłoni, ogląda się po opustoszałym parkingu, żeby zaraz zniknąć w budynku klubowym Stuttgartu. Zaledwie kilka dni przed tamtym leniwym porankiem kończącego się lipca opuścił zakład karny na hiszpańskiej Ibizie po czterdziestu trzech dniach odsiadki. Kilka tygodni później wybiegnie na boiska Bundesligi – zagra minutę z Lipskiem i osiem z Werderem Brema. Otrzyma brawa i słowa wsparcia, nasłucha się […]
16.08.2022
Premier League
16.08.2022

„Seksualny drapieżnik”. Benjamin Mendy na ławie oskarżonych

– To kolejny rozdział bardzo starej historii o mężczyznach, którzy gwałcą i napadają seksualnie na kobiety, bo uważają, że są potężni, a wszystko ujdzie im na sucho – w ten sposób prokurator Timothy Cray opisał sprawę byłego piłkarza Manchesteru City Benjamina Mendy’ego przed sądem w Chester. Nie było to jednak najgorsze, co usłyszeli i zobaczyli obecni na sali sądowej. Wydarzenia, które miały miejsce w posiadłości mistrza świata w Cheshire mrożą krew w żyłach, ale najgorsze jest to, że to nie pierwszy […]
16.08.2022
Suche Info
16.08.2022

Nacho Monreal zakończył karierę

22-krotny reprezentant Hiszpanii poinformował o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych. 36-latek z Pampeluny w swojej bogatej karierze reprezentował barwy Osasuny, Malagi, Arsenalu i Realu Sociedad. W tym ostatnim zaliczył naprawdę solidny start, po którym odniósł poważną kontuzję kolana. Od tego momentu nigdy już nie wrócił do pełnej, sportowej sprawności. Odczuwał ból nawet podczas prostych ćwiczeń, co poskutkowało tym, że nie mógł brać udziału w treningach. Po trzech sezonach w Sociedad piłkarz zdecydował […]
16.08.2022
Suche Info
16.08.2022

Dwa miesiące przerwy Ledermana

Raków Częstochowa poinformował o wynikach badań swojego pomocnika. Lederman kontuzji nabawił się w 69. minucie meczu z Górnikiem Zabrze. Pechowo upadł na murawę i opuścił boisko z opatrunkiem na bark. Jak się okazało – doszło do zwichnięcia stawu barkowego. Po serii konsultacji lekarskich zawodnik rozpoczął już rehabilitację. 22-latek będzie pauzował przez około dwa miesiące. Piłkarz Rakowa nie ma szczęścia do początków sezonów. W ubiegłym roku również musiał zmagać się […]
16.08.2022
Suche Info
16.08.2022

Prezes MAKiS-u: – Nie nam rozstrzygać. Od tego są służby

Sławomir Worach, prezes Miejskiej Areny Kultury i Sportu, spotkał się dziś z dziennikarzami na briefingu prasowym. Miejski urzędnik kilka razy mówił o tym, że to nie jemu rozstrzygać, czy prezes Widzewa jest winny, czy nie. Przypomnijmy – MAKiS złożył doniesienie do prokuratury, jakoby Mateusz Dróżdż miał uczestniczyć przy wniesieniu na stadion Widzewa transparentu, na którym obrażana jest miejska spółka. Żeby uwiarygodnić ten przekaz medialnie, przygotował absurdalny filmik pełen grozy, […]
16.08.2022
Liga Mistrzów
13.07.2022

Bosacki: Rudko powinien dostać szansę. Trafił do Lecha, musi coś prezentować

– Winna jest cała drużyna. Ktoś do tych strzałów dopuścił. Defensywa się nie popisała. Aczkolwiek błędy bramkarza raziły w oczy. Już słyszę takie głosy, że jest to nieudany transfer. Wstrzymałbym się z takimi opiniami. To jest bramkarz, który ma 30 lat i pewne doświadczenie w piłce seniorskiej. Sądzę, że w Lechu nie znalazł się przez przypadek – mówi nam Bartosz Bosacki, legenda Lecha Poznań. Jak on widział wczorajszy mecz „Kolejorza” z Karabachem? […]
13.07.2022
Liga Mistrzów
13.07.2022

Liga Mistrzów? Nie nasza liga

Za wysokie progi. To najlepsze stwierdzenie, podsumowujące starania kolejnych mistrzów Polski o awans do fazy grupowej Champions League. Wczoraj znów zabolało, znów nie było nawet blisko, znów skończyło się wstydem i kompromitacją. I tak prawie co roku. Oczywiście lanie, jakie sprawił Lechowi Poznań azerski Karabach nie zdarza się często, lecz wciąż należy ten mecz traktować jako element szerszej całości. Podsumujmy walkę ekstraklasowiczów o udział w  LM. Koszmar […]
13.07.2022
Liga Mistrzów
12.07.2022

Wyprawy do Azerbejdżanu czy Kazachstanu. Jak trudno jest tam wygrać w pucharach?

Bach, bach, Karabach — to hasło zna każdy. W 2010 roku, gdy Wisła Kraków została brutalnie wyjaśniona przez dla nas anonimowy zespół z Azerbejdżanu, byliśmy w szoku. Po latach okazało się jednak, że Azerom daleko do miana anonimów. Ale nie tylko oni napędzili polskim zespołom strachu. W ostatnim czasie wyjazdy na Kaukaz czy do Kazachstanu stały się dla nas potężnym wyzwaniem. Mecz Wisły Kraków z Karabachem zapoczątkował tę erę. Do 2010 roku nasi pucharowicze nawet […]
12.07.2022
Liga Mistrzów
05.07.2022

Droga w jedną stronę. Qarabag ściąga gwiazdy, a nie je kreuje

Jesień 2014 roku. Qarabag rozgrywa historyczny, pierwszy mecz w fazie grupowej europejskich pucharów. Ma już za sobą rozjechanie Wisły Kraków i Piasta Gliwice. Teraz jednak zaczyna poważniejszy etap swojej przygody: przez osiem następnych lat zespół z Azerbejdżanu będzie stałym gościem grup przeróżnych rozgrywek — od Ligi Mistrzów po Ligę Konferencji. Potentat z Azerbejdżanu rywalizował z Chelsea, Atletico Madryt, Arsenalem, AS Romą, Sevillą, Fiorentiną, Interem Mediolan czy Tottenhamem. Rok […]
05.07.2022
Weszło
05.07.2022

Był znienawidzony. Zjednoczył kraj i zbudował potęgę na zgliszczach

Qurban Qurbanow od 2008 roku prowadzi Karabach Agdam. Z niewiele znaczącego klubu, przy odpowiednim wsparciu finansowym, stworzył hegemona azerskiej piłki. Większego nawet od reprezentacji kraju. Przeszedł długą drogę, by tak się stało, co zawdzięcza twardemu charakterowi i niezłomnym zasadom. Można się spierać czy jest najlepszym piłkarzem bądź trenerem, jakiego wydała azerska ziemia. Nie można mieć jednak wątpliwości, że od blisko 30 lat pozostaje najważniejszą postacią futbolu […]
05.07.2022
Weszło
04.07.2022

Na kogo musi uważać Lech? Silne punkty Karabachu

Już we wtorek Lech Poznań zmierzy się z Karabachem Agdam w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Azerski zespół jest faworytem dwumeczu, choć nie posiada tak wartościowych piłkarzy jak Kolejorz. Trener Qurban Qurbanow opiera grę na zespołowości, ale ma kilka ciekawych indywidualności. Według transfermarkt.de wartość całej drużyny Karabachu Agdam jest przeszło dwa razy mniejsza niż Lecha Poznań. Niemniej jednak to azerski zespół może pochwalić się […]
04.07.2022
Liczba komentarzy: 37
Subscribe
Powiadom o
guest
37 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
adolf
adolf
1 rok temu

Obowiązek? Jak dla mnie to będzie cięższy przeciwnik niż Bodo. Norwegowie grali otwartą piłkę, ofensywną. Flora napewno będzie grała bardzo defensywnie. Nasze drużyny bardzo nie lubią i nie potrafią grać na takiego przeciwnika. Szykuje sie bicie głową w mur.

Intenazionalista Milanista
Intenazionalista Milanista(@intenazionalista-milanista)
1 rok temu
Reply to  adolf

Bez przesady. Kiedyś byłoby bicie głową w mur, bo moim zdaniem nie było takiego Luquinhas’a czy Emereliego – gości z dobrym dryblingiem, bo jak był Vadis to była LM. Myślę, że legia spokojne wygra.

Kasztan to Twój stary
Kasztan to Twój stary
1 rok temu

Gówno a nie obowiązek. Polskie drużyny nie potrafią grać w roli faworytów, obstawiam dzisiaj 1:1

lukas
lukas
1 rok temu

a bodo dostało w pedzel 2 razy

kaczkasmoleńska
kaczkasmoleńska
1 rok temu

76MIN i gos jest prawie pororokiem

Egzekutor_77_obciaga_cootasa_Abalo
Egzekutor_77_obciaga_cootasa_Abalo
1 rok temu

Słoiki z warszafki nie mają na co liczyć skoro żałują 350k ojto na dobrego rumuna, to są dziady dynamo ich rozjebie ale dziś trzymam kciuki zaFlore. 2-1 dla flory, zenjov dziś zapakuje i sapinen

Bodek
Bodek
1 rok temu

Ty jakiś pierdolnięty jesteś…

demagog
demagog
1 rok temu

Co wy się tak tego Rumuna uczepiliscie? Legia nie musi sprowadzać kolejnego prawego obrońcy/wahadłowego, bo ma Josipa i Szweda.

Wojskowi mają ten komfort, że sprowadzać go nie muszą, więc sobie spokojnie negocjują. Legia daje 350k, Dinamo che milion. Legia da 500,, będą chcieli 800. Skończy się na 650 i wszyscy będą zadowoleni poza trollami na weszło. Taki biznes.

Przypominam, że Juranovic przyszedł za 500k EUR w ratach xD

Egzekutor_77_obciaga_cootasa_Abalo
Egzekutor_77_obciaga_cootasa_Abalo
1 rok temu
Reply to  demagog

Josipa to do końca roku nie będzie bo go opchna za jeden milion ojro xD

demagog
demagog
1 rok temu

Kolejny dziwny mit. Można wiele zarzucić Mioduchowi, ale nie to, że sprzedaje tanio. Transfer Majeckiego za 7,5 mln to majstersztyk, to samo z Szymańskim. Kwota za Karbownika była stosunkowo niewielka, ale to wciąż top 3 transferów wychodzących z Legii. Niezgoda poszedł za niecałe 4. Carlitos i nawet ten nieszczęsny Kulenovic powyżej 1,5 mln EUR.

To domena Leśnego było sprzedawanie wyróżniających się zawodników za frytki. Bereszynski, Nikolics i Prijović w jednym okienku opuścili Legię za kwotę równą transferowi Majeckiego.

Można przyczepic się, że Legia właśnie za frytki nie sprzedaje i taki Kante, Antolic czy Gvilia odchodzą za darmo i nie przedłużają kontraktów. Ale jak transfer już jest, to zwykle odpowiadający realiom klubu.

Więc, parafrazując, wyłącz weszło, włącz myślenie i wyjmij głowę z dupy.

Kukuryku
Kukuryku
1 rok temu
Reply to  demagog

Juranovic jest wart 4 i więcej nie dostaniecie.Do rekordu wam brakuje para świetlne.Zreszta kto jara się tanimi obcokrajowcami

demagog
demagog
1 rok temu
Reply to  Kukuryku

A czy ja gdzieś pisałem za ile on pójdzie? Odpowiadałem na brednie kolegi powyżej.

Dla mnie liczy się to co w gablocie, a nie rekordy wychodzących transferów.

złośliwy
złośliwy
1 rok temu

mówisz, że jesteś dobry i Legia na ciebie żałuje?

Serafin
Serafin
1 rok temu

Ależ zakompleksiony paź xdd

Kwiatek1670
Kwiatek1670
1 rok temu

Frajer

Giberes
Giberes
1 rok temu

Weź spierdalaj…

jajajakberety
jajajakberety
1 rok temu

lac i patrzeć czy równo puchnie, wszystkie kluby musza zdobywać punkty do rankingu, czas odbić się od dna klubowej piłki w Europie

Smolen
Smolen
1 rok temu
Reply to  jajajakberety

Tak jak legła ostatnie 5lat?

Stefan1916
Stefan1916
1 rok temu
Reply to  Smolen

A gdzie był twój fc kurnik chamie przez ostatnie sto lat? Co osiągnął?

demagog
demagog
1 rok temu

Panie Michalak, dlaczego ten artykuł jest otagowany Liga Konferencji, skoro to Eliminacje do LM? Zmieńcie tagi, później nie idzie znaleźć poszukiwanego tekstu

wanii
wanii
1 rok temu
Reply to  demagog

juz wiedzą jak to się skonczy 😀

gdsagdsagsaxz
gdsagdsagsaxz
1 rok temu

https://polskieako.blogspot.com/ – Trafili ostatnio kurs 1297!!! i skana maja na blogu ! maja kurs 1217 dostepny! polecam bo trafilem dzieki nim az 30 tys!

kropawielka
kropawielka
1 rok temu

Jest tak jak piszecie, że z Estonia nie ma co handlować tylko wygrywać. Ale hurraoptymizm po tych czterech meczach jest wg mnie zbyt wysoki. Paide to nawet nie komentuje, a Bodo masakrycznie zagrało w obronie, stwarzając więcej okazji przeciwnikowi niż on sobie sam stworzył 😉
Nasze kluby mogą zaliczyć również dobrze 0 wygranych dziś i jutro i się wcale nie zdziwie. Nasza piłka klubowa odpadała już prawie z każdym (amatorom dajmy spokój), nasi trenerzy nie liczą się nigdzie. Nie znajdziesz ich w dobrej lidze, nie ma ich w sztabach, ani nawet w miernych reprezentacjach jak to bywało wczesniej. Skorża podbił Bliski Wschód ale pod kątem hajsu, bo warsztatu raczej nie podreperował. Kto ostatnio poza tym pokazał się gdziekolwiek z czymkolwiek? i czemu to ma odpalić w rodzimej lidze, gdzie poza tym, że można pogadać po polsku więcej (choć nie zawsze vide Cracovia zeszły rok) trzeba mieć takie samo pojęcie o grze w piłkę? i mieć graczy. a tu przypomnę – wydrenowano ligę do cna, gdzie nazwiska które niekoniecznie kibic kojarzy już się spakowały i testują w serieB a jak ktoś stranieri błyśnie to za chwilę bukuje bilet…

Kukuryku
Kukuryku
1 rok temu

Mieli obowiązek wygrać SPP,odjechać na lata,ściągać najlepszych z ligi…polski bajer póki co od lat kompromituje nasz futbol w Europie. Sheriff,Astana,Dundelange,Sparta,Omonia,Bach bach i tak dalej.Flora bedzie następna zatem.

Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski
1 rok temu

Flora Talin do boju!!! jazda z cweLką~!

Serafin
Serafin
1 rok temu

Smutne jest to że mamy takie społeczeństwo, należy tylko współczuć

Phoenix(L)k
Phoenix(L)k
1 rok temu

dalej boli, że nikt cię nie wyczytał jako ważnego gościa na meczu z Podbeskidziem?

Wojna
Wojna
1 rok temu

Bartek Kapustka pragnie grać jakby znów miał 20 lat. Dlatego z Rakowem wziął i uderzył z karnego niczym Sancho i Saka.

Wojna
Wojna
1 rok temu

Co poniektórzy lebiegoniści mogą zostać w tym dwumeczu zdeflorowani…

Jarek Mergner
Jarek Mergner(@jarek-mergner)
1 rok temu
Reply to  Wojna

Takie trole jak ty zostaną zdeflorowani i przecweleni jak zobaczą wynik dwumeczu.

Wojna
Wojna
1 rok temu
Reply to  Jarek Mergner

Czyli jaki dokładnie wynik to sprawi? Rozumiem, że niepomyślny dla egg way zrobi te pieszczoty takim tro(7)om jak ty?

Kibol
Kibol
1 rok temu

Panie Michalak, jakiej „pierwszej od pięciu lat fazy pucharowej na międzynarodowej arenie”? Co najwyżej grupowej.

bratRudego
bratRudego
1 rok temu
Reply to  Kibol

16/17 1/16 Liga Europy UEFA

Stefan1916
Stefan1916
1 rok temu

Redakcjo, to już nie będzie wpierdol? A gdzie mądry Kowalczyk? Przepraszać błazny!!!

Wladek
Wladek
1 rok temu

Mecz dobry do wieczornej drzemki i 1:0 po bramce Emreliego.

kaczkasmoleńska
kaczkasmoleńska
1 rok temu
Reply to  Wladek

1:1 na 10min do konca

Tak wam powiem
Tak wam powiem
1 rok temu

Czyli bedzie w pale w dwumeczu. Nie widze by Legia cokolwiek tutj ugrala. 0-0, 0-1 dla Flory dzis.