post

Opublikowane 20.07.2021 08:41 przez

Damian Smyk

Nie chodzę, nie marudzę. Chociaż na pewno rozmawiamy na temat wzmocnień. Odeszło dziewięciu piłkarzy, przyszło pięciu. Więc widzimy, że jest deficyt liczbowy, a o jakości nie mówię, bo jakość zobaczymy dopiero w meczach. Zdajemy sobie sprawę, że nie mamy głębi ławki i głębi doświadczenia. Trafił do nas jeden senior, reszta to młodzieżowcy – mówi Piotr Tworek, trener Warty Poznań. Ze szkoleniowcem rewelacji poprzedniego sezonu Ekstraklasy rozmawiamy o nowych piłkarzach, odejściach z klubu, planach transferowych i celach na nowy sezon.

Był pan na wakacjach? W zeszłym roku tego czasu nie mieliście wcale – zaraz po wygranych barażach o awans zaczynaliście przygotowania do nowego sezonu.

Tak, zdecydowanie tak. Obiecałem sobie, że w tym roku już koniecznie muszę udać się na urlop. Zabrałem rodzinę do Jarosławca i spędziliśmy fajne chwile. Była pogoda, nie było za dużo osób.

No i został pan ekspertem telewizyjnym.

Ogromne doświadczenie. To też była duża nauka, bo Euro w TVP były pokazywane z rozmachem. Poznałem wiele osób, chociażby Tomka Kuszczaka czy trenera Andrzeja Strejlaua.

Podpatrzył pan kogoś na tym Euro? Ten Anglik z „dziewiątką” na plecach dałby radę w Warcie?

Każdy by dał radę! Nawet Goran Pandew, bo przecież kapitalnie się zaprezentował na mistrzostwach.

Kiedyś w Ekstraklasie jeden z piłkarzy po strzelonym hat-tricku w następnym meczu usiadł na ławce. Jego trener argumentował to tym, że „lepszego meczu już by nie zagrał”. W takim razie wy – po zajęciu tego piątego miejsca – też raczej lepszego sezonu nie zagracie…

Tak, w ogóle nie wystartujmy! (śmiech) My już sobie dzisiaj powiedzieliśmy, że zamykamy temat ubiegłego sezonu. Nie chcę też porównywać piłkarzy nowych do tych, którzy nas opuścili. Bo dostaję pytania o to, czy ci sprowadzeni piłkarze są tak dobrzy jak Baku czy Żurawski. No nie, to nie ma sensu. Poprzedni sezon to piękne wspomnienia, wspaniała historia, ale właśnie – historia. Nowe rozdanie, nowy sezon, nowi piłkarze.

Po zakończeniu tamtego sezonu mieliście moment, by spojrzeć za siebie i pomyśleć „kurde, to był kawał dobrej roboty”?

Tak, mogliśmy to sobie powiedzieć po pierwszym sezonie wspólnej pracy i po tym drugim również. Kosztowało nas to sporo pracy, przeszliśmy wiele zmian na przestrzeni tych miesięcy. To był wysiłek zespołowy, ale też każdy z tych chłopców na to zapracował. Zobaczmy chociażby na konkrety. Kuba Kuzdra zapracował na transfer do Grecji. Robert Ivanow pojechał na Euro. Makana Baku dostał angaż w lidze tureckiej za fajne pieniądze. Maciek Żurawski po dobrej rundzie wrócił do Pogoni i dowiedzieliśmy się, że nie ma tematu kolejnego wypożyczenia. Więc indywidualnie zawodnicy skorzystali, my skorzystaliśmy jako klub. Nie wzięło się to znikąd. Jesteśmy Wartą Poznań, o tym nie zapominamy. Nie będziemy mieli gotowych piłkarzy. Musimy ich stworzyć.

No to zróbmy przegląd tego, co się działo u was przez lato. Najpierw zmusiliście biednego Łukasza Trałkę, by jeszcze rok grał w piłkę.

On nie jest biedny, on jest bogaty w doświadczenie. Ludzi z takim bagażem doświadczeń potrzebujemy. A to, że ma 38 lat… To nie ma znaczenia. W okresie przygotowawczym miał lepsze wyniki fizyczne niż osiemnasto-dziewiętnastoletni piłkarz, który był z nami na obozie. To dla nas sukces, że Łukasz został z nami na kolejny rok. Wierzę, że będzie nam pomagał – może nawet bardziej niż w zeszłym sezonie.

Najciekawsze nazwisko spośród tych letnich transferów to pewnie Milan Corryn. Czego się po nim spodziewać?

Milan to pomocnik, który pracuje zarówno w polu karnym przeciwnika, ale potrafi i chętnie też pracuje w defensywie. Czyli idealnie wpasowuje się w naszą charakterystykę gry. Ja zresztą nie lubię piłkarzy, którzy tylko chcą grać do przodu. Mamy zespół, który jako jedność atakuje i broni. Milan się w to wpasowuje. Ma dobry drybling, nie boi się wchodzić w pojedynki, potrafi uderzyć ze stałego fragmentu gry. Ma silny strzał, silny jest w takim starciu z rywalem. Widać po tych 2-3 tygodniach pracy, że nam pomoże. To będzie jeden z naszych jaśniejszych punktów.

Nauczeni doświadczeniami z poprzedniego lata ściągnęliście też młodzieżowców – Szymona Czyża, Wiktora Pleśnierowicza i Konrada Matuszewskiego.

Konrad i Wiktor mają doświadczenie na poziomie seniorskim, obaj grali na poziomie I ligi. Natomiast Szymek w ostatnim czasie grał w Primaverze, trenował też z pierwszym zespołem Lazio. Zadebiutował też w Lidze Mistrzów. Ale brakuje mu jeszcze rytmu meczowego w seniorskiej piłce. Umożliwimy mu to, ale najpierw musi sobie to miejsce w składzie wywalczyć. Który będzie grał? Ten, który będzie mocniejszy. Obaj na swoich pozycjach mają rywalizację, niczego za darmo nie dostaną. Martwi mnie jednak trochę fakt, że przy absencji jednego z nich nie mamy dwóch młodzieżowców na danej pozycji. Wówczas będziemy musieli kombinować i dokonywać zmian.

cashback na start fuksiarz

Co do Szymona Czyża – słyszałem, że na treningach piłkarsko wygląda dobrze, ale musicie go nieco ośmielić, bo póki co jest dość nieśmiały.

Ja się nie dziwię. Ci chłopcy przychodzą do zespołu, który jest specyficzny i wyjątkowy. Może mają póki co takie badawcze spojrzenie. Ale widzę po nich, że każdy z nich się otwiera. Zresztą ta szatnia stara się każdego szybko zaakceptować i wkomponować w swoje szeregi. Zespół przecież wie, że oni nie przyszli tu tylko pokopać na treningach. Wymagamy od tych chłopców, chcemy ich pomocy w meczach o punkty.

Latem musieliście też odciąć ogony. Pożegnaliście kilku piłkarzy, którzy pomogli wam w awansie, ale którzy po awansie grali mało – chociażby Robert Janicki, Mariusz Rybicki czy Gracjan Jaroch. To był trudny moment dla trenera, gdy musiał pożegnać zawodników, którym coś ten zespół zawdzięcza?

Zdecydowanie. Ja tym chłopcom dużo zawdzięczam, oni sztabowi też. Przez te dwa lata zrobiliśmy wspólnie bardzo dużo. Czy to Robert, czy Gracek, czy Mariusz, czy Konrad Handzlik, którego nie wymieniłeś. Każdy z nich wzmacniał też rywalizację. To nie tylko gra co weekend, ale naciskanie też na konkurentów do gry w każdym treningu. Ja jestem też im dozgonnie wdzięczny za to, że razem tę Ekstraklasę wywalczyliśmy. Nowi piłkarze przychodzą – że tak to nazwę – na gotowe. Nie zdają sobie sprawy z tego, ile kosztowało nas to pracy. Wchodzą do pięknego pałacu, a my najpierw musieliśmy ten pałac budować. Dlatego tym większy szacunek dla tych chłopców, którzy odeszli. Teraz ci nowi muszą udowodnić, że na Ekstraklasę zasługują.

Ta kadra jest jednak wąska. Widać to chociażby po waszych sparingach. Pan chodzi po klubie i marudzi czy jednak wie, że jeszcze transfery do Warty będą?

Nie chodzę, nie marudzę. Chociaż na pewno rozmawiamy na temat wzmocnień. Odeszło dziewięciu piłkarzy, przyszło pięciu. Więc widzimy, że jest deficyt liczbowy, a o jakości nie mówię, bo jakość zobaczymy dopiero w meczach. Zdajemy sobie sprawę, że nie mamy głębi ławki i głębi doświadczenia. Trafił do nas jeden senior, reszta to młodzieżowcy. Kilku doświadczonych piłkarzy odeszło – nawet jeśli grali mniej. Ale ich cechowało doświadczenie na poziomie seniorskim. Janicki miał sto meczów w Warcie, Rybicki kilkadziesiąt spotkań w Ekstraklasie, Jaroch kilkadziesiąt w I lidze. Nowi piłkarze mają potencjał, ale potencjał to nie wszystko. Trzeba nabrać pewności siebie, która wynika z gry.

Jak trener tak rozpisuje sobie skład na tablicy, to na bokach obrony i pomocy tych nazwisk jest najmniej. O ile jeszcze na lewej stronie defensywy jest Matuszewski i Kiełb, o tyle na skrzydłach jest skromnie.

Zgadzam się. Zwłaszcza ubogo jest na bokach pomocy. Wiemy doskonale, że tutaj musimy się jeszcze wzmocnić. To priorytet. Taki transfer na pewno się pojawi. Na ten moment na bokach jest tylko Jakóbowski i Corryn. Nie chciałbym znów przesuwać Jana Grzesika na bok pomocy, bo to wynikałoby z konieczności podobnej jak w zeszłym sezonie. Jeśli sytuacja nas zmusi, to okej, ale chcemy się przygotować na ten wariant nieco lepiej. Boki obrony? No tak, odszedł Mateusz Spychała, nie ma z nami też Kuby Kuzdry. Przyszedł Konrad Matuszewski, ale na ten moment musimy sobie z taką liczbą piłkarzy radzić.

Co ze zdrowiem Bartosza Kieliby?

Jest już coraz lepiej. Niebawem wejdzie w trening z pełnym obciążeniem. Czekamy na to bardzo. Liczę też, że szybko do składu wróci też Mario Rodriguez. On ma dużego pecha, zawsze coś mu się trafi, póki co z nami nie trenuje.

No i wrócił do was też Ivanov.

Aaa, tak, to prawda. To dla nas ogromna radość, że Robert wrócił – bez niego w sparingach na środku obrony było ubogo, bo nie było Kieliby, nie było Pleśnierowicza. Przesuwaliśmy tam Kupczaka lub Kopczyńskiego. Nie jest to komfortowe, ale dawaliśmy sobie radę.

Trener Michniewicz mówił, że Juranović i Pekhart wrócili z Euro nasyceni dumą. Z Ivanovem było podobnie – nawet mimo tego, że nie zagrał choćby minuty?

Na pewno tak. Zamieniłem z nim kilka słów po powrocie i duma wynikająca z bycia uczestnikiem tej wielkiej imprezy jest widoczna. Sam fakt, że tam był, że obcował z najlepszymi piłkarzami swojego kraju niesie za sobą dodatkowy zastrzyk pewności siebie. Robert na pewno jednak jest nieco podmęczony, bo opowiadał mi jak wyglądały treningi wyrównawcze i one były naprawdę ciężkie.

Warta będzie zespołem, który spróbuje grać bardziej ofensywnie? Trener pewnie powie, że jak będzie miał zawodników do ofensywnego grania, to będzie grał ofensywnie…

No i sam sobie odpowiedziałeś. Jeśli nowi piłkarze szybko się wkomponują w naszą grę i będą wiedzieli jak będziemy chcieli prowadzić grę w wysokim i niskim pressingu, to będziemy grali tak, jak w ubiegłym sezonie. Ta gra nam odpowiada, ona sprawia nam frajdę, a co najważniejsze – daje nam punkty. Ale tak jak powiedziałeś – zależy jakich będę miał piłkarzy. Jeśli nie będziemy w stanie prowadzić otwartej gry, to nie będzie wariować, bo to wprowadzi nas w kłopoty. Pokazał nam to Górnik Zabrze w sparingu.

W zeszłym sezonie pokazywaliście kreatywne cieszynki po wygranych meczach. Na ten sezon też coś szykujecie zamiast odtańczenia zorby, jak w poprzednim sezonie?

To kreatywna grupa i te tańce wynikały z tego, że w tych kreatywnych głowach zawsze się coś urodziło. Ale najpierw skupiamy się na tym, by wygrywać mecze, a później będziemy myśleć nad radością po zwycięstwach. Bo co z tego, że przygotujesz cieszynkę po golu, jeśli tego gola nie strzelisz?

Ekstraklasa w Fuksiarz.pl!

Obstawiaj mecze polskiej ligi w Fuksiarz.pl i korzystaj z Early Payout!

fot. NewsPix

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Serie A
19.09.2021

Juventus rozsiada się w strefie spadkowej. Szczęsny tym razem w roli ratownika

Ostatnio wspominaliśmy, że Salernitana w całej swojej historii ma mniej meczów w Serie A niż jej nowy piłkarz, Franck Ribery, występów w Lidze Mistrzów. Beniaminek rozgrywek grał we włoskiej ekstraklasie przez zaledwie dwa sezony, teraz zaczął trzeci. Co to ma do rzeczy, skoro mówimy o meczu Juventusu z Milanem? Ano to, że Salernitana jest także […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Messi zagubiony w Parku Książąt

Powiecie, że porównywanie początków Leo Messiego i Cristiano Ronaldo w nowych klubach jest nie do końca fair. Bo Portugalczyk, który jadł chleb z kilku piłkarskich pieców, wraca do domu, a Argentyńczyk po raz pierwszy opuścił swój. Bo nieco inaczej wyglądały ostatnie tygodnie czy też miesiące w przypadku obu panów i nowy piłkarz Manchesteru United jest lepiej […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Duet Vinicius-Benzema uciszył Mestalla!

Ktoś mógłby powiedzieć, że Real nie zasłużył na komplet punktów. Ale to teza, której raczej nie dałoby się obronić. Valencia wyglądała dobrze, momentami nawet bardzo. Miała swoje okazje, potrafiła prowadzić grę i również dobrze bronić. Przecież do 86. minuty Real właściwie nie miał stuprocentowej sytuacji, defensywa Nietoperzy funkcjonowała jak należy. Ale na samym końcu zadecydowała […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Na kłopoty… Baranowski

Legia Warszawa miała prawo stęsknić się za gładkimi zwycięstwami w meczach ligowych. Za takimi, przy których trzeba się trochę napocić – oczywiście też, bowiem mistrz Polski po raz ostatni w Ekstraklasie w triumfował, gdy na ulicach rządziły jeszcze zwiewne sukienki i szorty. Ale, tak w ogóle, taka przekonująca wygrana, która nie pozostawia złudzeń co tego, […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Liga Minus – czy to jest ten sezon dla Lecha?

Żyjemy, bawimy się, tańczymy, gadamy. Liga Minus w topowym składzie: – Leszek Milewski – Przemysław Michalak – Maciej Wąsowski Prowadzi Paweł Paczul, który – nie wiadomo z jakiej racji i po co w ogóle, jak zawsze – kryje się pod pseudonimem Grzegorz Jugosłowianin. Zapraszamy o 22:00. 
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie: zaginęła Warta Poznań

Nie spodziewaliśmy się fajerwerków po starciu Górnika z Wartą, bo obie ekipy mają swoje problemy i nie przekonują na początku sezonu. Trudno wierzyć, że odegrają w tym roku jakieś znaczące role. I cóż… ekstraklasowa logika nie zrobiła tym razem fikołka, obejrzeliśmy słaby mecz, o którym wypada zapomnieć dość szybko (nie będzie to trudne). Natomiast oddajmy […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Obrońca milczący i zdrowy koń. Historia Maika Nawrockiego

W rodzinnym domu ma wszystkie buty, w których grał, odkąd skończył dziesięć lat. Jest tak małomówny, że w juniorach Werderu nie odezwał się przez cały rok i trenerzy martwili się, że nie zna niemieckiego. Ale nie przeszkadza mu to w tym, by być może największym odkryciem tego lata w Ekstraklasie. Oto historia Maika Nawrockiego, który […]
19.09.2021
Weszło
18.09.2021

Leandro – on NAPRAWDĘ potrafi uderzyć. Znów na wagę remisu

Punkty w Radomiu stracili już w tym sezonie piłkarze Legii Warszawa oraz Pogoni Szczecin. Dzisiaj w Radomiu nie mógł wygrać Śląsk Wrocław. Do skompletowania zatrzymanych pucharowiczów na własnym stadionie Radomiakowi brakuje już tylko Rakowa. Dzisiaj zespół Banasika pokazał, że na własnym obiekcie będzie groźny dla każdego w tej lidze. Dzisiaj jednak paradoksalnie własnej boisko przeszkodziło […]
18.09.2021
Weszło
18.09.2021

Bayern wybatożył Bochum. Lewandowski z kolejnym rekordem

To było aż przykre. Bayern w spacerowym tempie rozwalcował Bochum 7:0. A gdyby chciał, to pewnie i podwoiłby swój dorobek w tym spotkaniu. Goście dzisiaj byli jak uczeń, którego mama wraca z wywiadówki, z której dowiaduje się, że młody ma kilka jedynek i sporo nadprogramowych nieobecności. Czekali na lanie. No i Bayern z roli kata […]
18.09.2021
Weszło
17.09.2021

LIGA EXPRESS – ILE MORALNYCH PUNKTÓW MA JUŻ LECH POZNAŃ?

17.09.2021
Niewydrukowana tabela
14.09.2021

Grad kontrowersji w siódmej kolejce. Co z meczem we Wrocławiu?

Jeszcze przed przerwą na kadrę pisaliśmy o tym, że jakoś tak spokojnie w kwestiach sędziowskich jest w ostatnim czasie w Ekstraklasie. No i wykrakaliśmy. Kontrowersji w tej kolejce było sporo i mamy nadzieję, że nic nie przeoczyliśmy. A zaczniemy sobie oczywiście od kwestii najgorętszej – czyli od meczu Śląska Wrocław z Legią Warszawa. Tutaj do […]
14.09.2021
Weszło
14.09.2021

ZAWIESIĆ FRANKOWSKIEGO CZY MACHNĄĆ NA TO RĘKĄ? | Smykałka #18

14.09.2021
Liczba komentarzy: 2
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Makaveli
Makaveli
1 miesiąc temu

„Pochodzi z Poznania, choć nie samego” … od lat ogląda piłkę w TV, ale nie na swoim telewizorze … chodzi na mecze, ale stoi tylko pod stadionem

venidvolx
venidvolx
1 miesiąc temu

Warta do spadku, brzydzi mnie ten klub.

Serie A
19.09.2021

Juventus rozsiada się w strefie spadkowej. Szczęsny tym razem w roli ratownika

Ostatnio wspominaliśmy, że Salernitana w całej swojej historii ma mniej meczów w Serie A niż jej nowy piłkarz, Franck Ribery, występów w Lidze Mistrzów. Beniaminek rozgrywek grał we włoskiej ekstraklasie przez zaledwie dwa sezony, teraz zaczął trzeci. Co to ma do rzeczy, skoro mówimy o meczu Juventusu z Milanem? Ano to, że Salernitana jest także […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Messi zagubiony w Parku Książąt

Powiecie, że porównywanie początków Leo Messiego i Cristiano Ronaldo w nowych klubach jest nie do końca fair. Bo Portugalczyk, który jadł chleb z kilku piłkarskich pieców, wraca do domu, a Argentyńczyk po raz pierwszy opuścił swój. Bo nieco inaczej wyglądały ostatnie tygodnie czy też miesiące w przypadku obu panów i nowy piłkarz Manchesteru United jest lepiej […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Duet Vinicius-Benzema uciszył Mestalla!

Ktoś mógłby powiedzieć, że Real nie zasłużył na komplet punktów. Ale to teza, której raczej nie dałoby się obronić. Valencia wyglądała dobrze, momentami nawet bardzo. Miała swoje okazje, potrafiła prowadzić grę i również dobrze bronić. Przecież do 86. minuty Real właściwie nie miał stuprocentowej sytuacji, defensywa Nietoperzy funkcjonowała jak należy. Ale na samym końcu zadecydowała […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Tworek: Powiedzieliśmy sobie, że to będzie cholernie ciężki sezon

– Powiedzieliśmy sobie w szatni, że zdajemy sobie sprawę z tego, że to będzie dla nas cholernie ciężki sezon i takie mecze będziemy grali co tydzień. Wynik będzie się kręcił wokół 0:1, 1:1, 1:0. Musimy zrobić wszystko, żebyśmy to my zdobywali tę jedną bramkę i mogli się wybronić, by móc potem cieszyć się szatni – […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Sensacyjne plany transferowe Barcelony. Jednak znajdą się pieniądze?

„Mundo Deportivo” w obszernym tekście o planach transferowych Barcelony donosi, że ta latem przyszłego roku znajdzie jednak fundusze na okazały budżet transferowy. Katalończycy – mimo spory długów – mają sięgnąć po kogoś z trio Paul Pogba, Erling Haaland lub Dani Olmo. Hiszpańscy dziennikarze w wyjaśnianiu kwestii „skąd Barca weźmie na to kasę?” powołuje się na […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Trener Legii: Graliśmy wolniej niż zwykle. Głowy były zajęte czymś innym

– Rzeczywiście, zagraliśmy wolniej niż zazwyczaj. Ale powtarzam, że w momencie, kiedy głowa jest zajęta czymś innym, to trudno też o większe zaangażowanie – stwierdził Alessio De Petrillo, który dziś zastąpił Czesława Michniewicza na ławce trenerskiej w meczu z Górnikiem Łęczna. De Petrillo zastąpił Michniewicza, który jest zawieszony za czerwoną kartkę obejrzaną przed tygodniem w […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Na kłopoty… Baranowski

Legia Warszawa miała prawo stęsknić się za gładkimi zwycięstwami w meczach ligowych. Za takimi, przy których trzeba się trochę napocić – oczywiście też, bowiem mistrz Polski po raz ostatni w Ekstraklasie w triumfował, gdy na ulicach rządziły jeszcze zwiewne sukienki i szorty. Ale, tak w ogóle, taka przekonująca wygrana, która nie pozostawia złudzeń co tego, […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Liga Minus – czy to jest ten sezon dla Lecha?

Żyjemy, bawimy się, tańczymy, gadamy. Liga Minus w topowym składzie: – Leszek Milewski – Przemysław Michalak – Maciej Wąsowski Prowadzi Paweł Paczul, który – nie wiadomo z jakiej racji i po co w ogóle, jak zawsze – kryje się pod pseudonimem Grzegorz Jugosłowianin. Zapraszamy o 22:00. 
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Sebastian Szymański w formie – kolejna asysta Polaka [WIDEO]

Drugą asystę w tym sezonie zaliczył Sebastian Szymański. Tym razem polski pomocnik popisał się podaniem do Arsena Zakharyana przy golu na 1:0 w starciu z Soczi. To piąty punkt Szymańskiego w klasyfikacji kanadyjskiej na początku sezonu Premier Ligi. Polak w każdym dotychczasowym meczu grał od pierwszej minuty – strzelił trzy gole (z FK Ufa, Achmatem […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Chelsea zdecydowanie lepsza w derbach Londynu

To był mecz do jednej bramki. Chelsea górowała nad Tottenhamem przez całe spotkanie i zasłużenie zgarnęła trzy punkty. Zespół Thomasa Tuchela wrócił na pozycję lidera – jest na czele ligi wespół z Liverpoolem, który ma identyczną liczbę punktów i bilans bramkowy. Chelsea była faworytem tego starcia i nie pozostawiła wątpliwości co do tego, że ona […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Mariusz Złotek zakończył karierę sędziowską

Mecz Legii Warszawa z Górnikiem Łęczna był ostatnim poprowadzonym spotkaniem przez Mariusza Złotka. Przed pierwszym gwizdkiem tego starcia Złotek dostał pamiątkową paterę. Sędziowaniem zajmował się przez 25 lat. Złotek przygodę z sędziowaniem rozpoczął w 1996 roku. Żeby unaocznić jak długo sędziował, to wystarczy powiedzieć, że grający dziś w jego ostatnim meczu Marcel Wędrychowski urodził się […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Polacy zdobyli brązowy medal na Mistrzostwach Europy w amp futbolu!

Gol Jakuba Kożucha przesądził o zwycięstwie biało-czerwonych w starciu o brązowy medal Mistrzostw Europy w amp futbolu. Polacy pokonali reprezentację Rosji 1:0, choć rywale do końca próbowali odrobić straty. Wczoraj biało-czerwoni po zaciętym starciu przegrali w półfinale z Hiszpanią 1:2. Choć po meczu polały się łzy, to dzisiaj stanęli na wysokości zadania. Spotkanie z Rosjanami […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Polak chce grać w reprezentacji Wysp Owczych

Michał Przybylski, były piłkarz m.in. Widzewa Łódź, stara się o farerski paszport. Chciałby zagrać w reprezentacji Wysp Owczych. Ale najpierw musi poczekać na decyzję duńskiej administracji. – Czekam na obywatelstwo i powołanie. Bardzo bym tego chciał – mówi w rozmowie z TVP Sport. Przybylski urodził się w Świnoujściu, ale już w młodości razem z ojcem […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie: zaginęła Warta Poznań

Nie spodziewaliśmy się fajerwerków po starciu Górnika z Wartą, bo obie ekipy mają swoje problemy i nie przekonują na początku sezonu. Trudno wierzyć, że odegrają w tym roku jakieś znaczące role. I cóż… ekstraklasowa logika nie zrobiła tym razem fikołka, obejrzeliśmy słaby mecz, o którym wypada zapomnieć dość szybko (nie będzie to trudne). Natomiast oddajmy […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Kuriozalna sytuacja w Premier League. Wszedł na karnego i go zmarnował

Anglia, zmiana na rzut karny, pudło. Coś nam to podpowiada, prawda? Oczywiście, że finał Mistrzostw Europy, w którym Jadon Sancho i Marcus Rashford wpuszczeni na boisko na rzuty karne w serii jedenastek marnowali swoje szanse. Dzisiaj coś podobnego wywinął Mark Noble. West Ham w 95. minucie meczu z Manchesterem United mógł doprowadzić do wyrównania. Sędzia […]
19.09.2021
Inne sporty
19.09.2021

Robert Kubica mistrzem Europy!

To dobry czas dla Roberta Kubicy. Polak miał niedawno okazję wrócić do Formuły 1, biorąc udział w dwóch wyścigach pod nieobecność Kimiego Raikkonena. Wtedy jednak, co naturalne, okupował miejsca przy końcu stawki. Dzisiaj natomiast może cieszyć się ze zwycięstwa. Zespół Polaka, ORLEN Team WRT, został mistrzem prestiżowej serii European Le Mans Series 2021! Już wczorajsze […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Legenda Romy wróci do Serie A? Tym razem w roli trenera

Daniele de Rossi może wkrótce znów zaistnieć w Serie A. Były piłkarz AS Romy jest jednym z kandydatów do objęcia zespołu Bolonii, gdyby klub zwolnił Sinisę Mihajlovicia. Serb jest na gorącym krześle po tym, jak jego zespół odpadł z Pucharu Włoch po starciu z drugoligowcem. Mihajlović pokonał nowotwór i wrócił do pracy z Bolonią. I […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Rooney: Sytuacja Derby jest przerażająca. Czekają nas trudne dni

– Następne dni będą trudne. Niektórzy pracownicy stracą pracę. Mają kredyty, rachunki do zapłacenia. To przerażające – mówi Wayne Rooney, trener Derby. Klub Kamila Jóźwiaka i Krystiana Bielika jest w poważnych tarapatach finansowych. Do Derby wejdą „administratorzy”, którzy mają naprostować sytuację finansową zespołu Championship. Problemy z płynnością finansową ciągną się za Derby już od kilku […]
19.09.2021