post

Opublikowane 20.07.2021 16:32 przez

redakcja

Ich awans do Ekstraklasy wydawał się czymś z pogranicza science fiction i kina familijnego. Po awansie, zamiast kina katastroficznego czy dramatu szekspirowskiego, dopisali solidny film sensacyjny, osadzony w rodzinnej atmosferze. Trzeba powiedzieć jasno: najwięksi optymiści mogli zakładać, że Warta spokojnie się utrzyma. Ale nawet oni nie mogli zakładać, że Warta Poznań będzie walczyć o europejskie puchary.

Trudno jednak patrząc na Wartę nie zastanawiać się: jak długo jeszcze? Czy ta wspaniała passa nie musi się w końcu skończyć, bo takie jest życie, że to, co dobre, nie trwa wiecznie?

OCENA ROZDANIA (SKALA 1-5) – 2

Warta Poznań to jest taka drużyna, która gra w piłkę nożną, ale w wolnych chwilach zajmuje się dokonywaniem niemożliwego.

  • nie znudzi nam się przypominanie, że przed sezonem 19/20 Piotr Tworek miał klauzulę przedłużenia kontraktu w razie utrzymania w I lidze
  • oczywiście zrobił wtedy awans
  • już awans do I ligi w sezonie 17/18 postrzegany był jako wynik ponad stan organizacyjny Warty, a tu takie coś
  • oczywiście pierwszy sezon w Ekstraklasie miał być niebywale ciężką przeprawą, dla wielu Warta była faworytem o spadek
  • nikt, absolutnie nikt, chyba nawet rodzina Piotra Tworka, nie powiedzieliby przed startem, że Warta zamiast tego będzie grać o puchary

Przecież historia ostatnich lat Warty Poznań jest tak cukierkowa, że dałoby się ją puszczać o 10:40 w niedzielę w Polsacie. Do pełni brakuje tylko w drużynie Piotra Tworka bernardyna, który strzelałby bramki.

Sen Warty trwa już długo. I za każdym razem, gdy wydawało się, że osiągał swój szczytowy moment, po którym już trzeba się obudzić, dalej trwał. Ale jednak w którymś momencie musi w historii Warty pojawić się jakaś elementarna rzeczywistość. Nie może być tak, że za trzy lata Warta będzie reprezentować Europę na Klubowych Mistrzostwach Świata – a taka byłoby, gdyby Zieloni zachowali konsekwencję.

Patrzymy na letnie ruchy w Warcie i gołym okiem widać, że jest gorzej, niż było. Strata Makany Baku to strata niekwestionowanej gwiazdy zespołu, piłkarza, który był wiosną jednym z najlepszych piłkarzy całych rozgrywek. Kuzdrę boiskowo da się zastąpić, ale był niebywale istotnym elementem tworzenia w szatni klimatu „swojskiej bandy”. Każdy więc na swój sposób będzie odczuwalną stratą. Robi się też problem na pozycji młodzieżowca – w zeszłym sezonie łapał się PESEL-em Ławniczak, a wiosną poznaniacy mogli korzystać z wypożyczonego z Pogoni Macieja Żurawskiego. Teraz kogoś tak ogranego, sprawdzonego w ESA na „pozycję młodzieżowca” po prostu nie ma. Są ciekawe projekty, ale brak pewniaka.

Wydaje się, że znając warsztat Roberta Grafa, należy się jeszcze spodziewać ruchów w Warcie. Warta nie jest zespołem, który dla wielu graczy stanowi pierwszy wybór, ale potem mogą ich przekonać. No ale i tutaj jest rysa – przecież i sam Robert Graf jest rozchwytywany na rynku i na długą metę nie uda się go zatrzymać.

NOWY AS W TALII: MILAN CORRYN

Belgijski ofensywny zawodnik Milan Corryn ma w papierach juniorską drużynę Anderlechtu, grę w belgijskiej U19, ma też trzy lata gry w Trenczynie. Jest ciąg na bramkę podobny co u Baku, jest technika, jest umiejętność brania gry na siebie.

To piłkarz, który wygląda fajnie tak na papierze, jak w treningach, gdzie już widać, że będzie ważnym graczem. Dość wszechstronny – preferowana lewa strona, ale w Trenczynie grał i za napastnikiem, i na prawej. To też istotne dla Warty, bo nie ma na tych pozycjach nie wiadomo jakiego komfortu.

Problem jest taki, że ma wejść w buty Makany Baku, a to będzie cholernie ciężkie. Nawet w CV Baku było widać, że to zawodnik, który jak dojdzie do formy, może Wartę przerastać. Corryn w Trenczynie nie miał tak istotnej roli. Być może rozwinie go to, że w Warcie mu zaufają – nie dostanie kluczy od gry ofensywnej, ale na nim będzie w dużym stopniu spoczywać odpowiedzialność, co potrafi napędzić takich zawodników. Niemniej wskakuje na wysokiego konia. Wszystko w jego nogach, oczekiwania są duże, a wszyscy, którzy widzieli go w akcji, podkreślają, że potencjał ma naprawdę duży.

BLOTKA: UTRATA BAKU I RYWALIZACJA NA BOKACH

Po prostu. Jesienią Warta Poznań była rewelacyjna, ale rewelacyjna głównie swoją defensywą. Owszem, nie możemy sprowadzać różnicy między jesienią i wiosną tylko do Baku, bo też Warta miała już spokój w kwestii utrzymania i mogła grać ofensywniej.

Ale jednak Baku ważył swoje w tej drużynie. Technika, polot, drybling, szybkość. Robiący różnicę w ataku pozycyjnym, robiący przy kontrze. Zaznaczający swoją obecność od pierwszego meczu. Transferowy majstersztyk, który – też miara gry Baku – rzucił tym większe światło na warsztat Roberta Grafa, bo wyciągnąć takiego zawodnika do Warty to niekwestionowany wyczyn. Baku byłby wzmocnieniem każdej drużyny w Ekstraklasie.  Teraz go nie ma i nie mamy złudzeń, nie uda się go zastąpić. Ten brak będzie odczuwalny.

Inna sprawa, że odejście Baku zwraca też uwagę na braki Warty na bokach, tak obrony, jak i skrzydeł. Sam odnosił się do tego w naszym wywiadzie Piotr Tworek mówiąc: „Zwłaszcza ubogo jest na bokach pomocy. Wiemy doskonale, że tutaj musimy się jeszcze wzmocnić. To priorytet. Taki transfer na pewno się pojawi. Na ten moment na bokach jest tylko Jakóbowski i Corryn. Nie chciałbym znów przesuwać Jana Grzesika na bok pomocy, bo to wynikałoby z konieczności podobnej jak w zeszłym sezonie. Jeśli sytuacja nas zmusi, to okej, ale chcemy się przygotować na ten wariant nieco lepiej. Boki obrony? No tak, odszedł Mateusz Spychała, nie ma z nami też Kuby Kuzdry. Przyszedł Konrad Matuszewski, ale na ten moment musimy sobie z taką liczbą piłkarzy radzić”.

ROZDAJĄCY: PIOTR TWOREK

Wciąż największy atut Warty Poznań.

Jakie by nie było okienko za Wartą Poznań, kogo by nie stracili – skoro czuwa nad tym Tworek, to nie może być tak źle. Gdyby dziś Warta straciła Tworka, to wtedy kto wie, może nawet wróżylibyśmy jej rozpaczliwą walkę o utrzymanie. Bo przecież atmosfera w tym klubie, tworzenie w szatni mentalności tego, że wszystko jest możliwe, budowanie unikalnego klimatu „swojskiej bandy”, to jego zasługa. Owszem – piłkarze to podchwycili. Przejęli potem rolę wodzirejów. Pewne więzi były już przed Tworkiem, trafiły się osobowości idealne pod taką drużynę. Ale Tworek pchnął kostki domina i cały czas wie, jak tym wszystkim zarządzać, by podsycać ogień.

No i nie zapominajmy, że nie wolno z Tworka robić pana od atmosfery. Tworek to warsztat, taktyka, analityka, perfekcjonizm, wielkie wymagania na treningach. Z tego słynął od swoich pierwszych dni kariery trenerskiej – nawet jak brał szlify od Ojrzyńskiego czy Bartoszka, to przecież u takiego Ojrzyńskiego odpowiadał między innymi za analizę przeciwników, a u Bartoszka często brał na siebie ciężar prowadzenia treningów. Swego czasu też sam wytyczał przygotowania fizyczne. Praca na niższych szczeblach nauczyła go wielu odcieni trenerki.

To kompleksowy warsztat, a troska o budowę odpowiedniej atmosfery w szatni jest tylko najgłośniejszym, najbardziej krzykliwym jego elementem. Ale każdy trener w lidze powie, że gra przeciwko drużynie Tworka to przede wszystkim wyzwanie taktyczne.

DŻOKER: ADAM ZRELAK

Adam Zrelak miał wiosną powalczyć o wyjazd na Euro. Biorąc pod uwagę problemy Słowaków w ofensywie – nie było to marzenie ściętej głowy. Skoro Samuel Mraz po fatalnym sezonie znalazł się na liście rezerwowej, a jeszcze Słowacji wypadali napastnicy przez kontuzje…

No ale nie wywalczysz wyjazdu, jeśli zagrasz osiem meczów dla Warty, w nich nie strzelisz żadnej bramki. Zrelak nie zaistniał.

Ale klub w czerwcu przedłużył z nim kontrakt i to od razu do 2023. Możliwe, że po prostu nie stał się cud – Zrelak potrzebował odbudowy, ale zobaczono, że to zmierza w dobrym kierunku i mu zaufano, mimo nieprzekonujących meczów. A to wciąż jak na Wartę mocne nazwisko, piłkarz z Bundesligą w CV i nie w emerytalnym wieku, w tym roku stuknęło mu 27 lat. Stawiamy, że Zrelak może w tym sezonie znaczyć dla Warty znacznie więcej i, po prostu, dojeżdżać.

ŚWIEŻAK: KONRAD MATUSZEWSKI

Wiele mówi się o Szymonie Czyżu, który w zeszłym sezonie zagrał w Lidze Mistrzów w barwach Lazio. Czyż faktycznie wygląda dobrze, piłkarsko nie odstaje – najwyżej zwraca się uwagę, że jeszcze musi przesiąknąć atmosferą „swojskiej bandy”, bo na razie jest dość cichy. Ale kto ma go otworzyć, jeśli nie ta szatnia.

Natomiast pewniejszym wyborem na pozycję młodzieżowca wydaje Konrad Matuszewski. To kolejny z prawdziwej plejady młodych piłkarzy Legii, którzy ją opuścili tego lata. Matuszewski, lewy obrońca, mimo zaledwie 19 lat ma już na koncie ponad 50 meczów w Ekstraklasie. Nie da się ukryć – przechodzi do Warty dlatego, że ma tutaj autostradę do gry w ESA, czego nie można byłoby powiedzieć o nim, gdyby pozostał w Legii. Ale dla Legii to może nie strata dotkliwa, niemniej na pewno był to piłkarz, z którym mogli wiązać nadzieje. Tymczasem piłkarz przeszedł do Zielonych na zasadzie transferu definitywnego – z Wartą podpisał trzyletni kontrakt. Mówi się jeszcze o klauzuli pierwokupu na rzecz Legii, co trochę zmieniałoby optykę tych przenosin, choć nie brak głosów, że i dziś Matuszewski mógłby być próbowany jako zastępca Mladenovicia na wahadle.

Ciekawe w historii Matuszewskiego jest to, że… w juniorach był nawet rozgrywającym. Pewne jest więc, że nie boi się gry na połowie rywala, umie grać kombinacyjnie, a nie tylko posyłać z przodu lagi w pole karne.

Matuszewski do 53 meczów w I lidze – Odra Opole w minionym sezonie, wcześniej Wigry Suwałki – dorzuca też 47 meczów w III lidze dla legijnych rezerw. To więc dziewiętnastolatek z setką spotkań w seniorskim graniu. Nie pęka, jest otrzaskany – warto przyglądać się temu piłkarzowi.

POTENCJALNY SKŁAD

OKIEM SZATNI: ALEKS ŁAWNICZAK

Trener mocno dokręcał wam śrubę podczas przygotowań?

Aleks Ławniczak: Moim zdaniem trenowaliśmy ciężko. Nie wiem jak było w innych drużynach, nie porównam więc, czy pracowaliśmy mocniej. Na pewno duży nacisk kładliśmy na grę w defensywie. To przeważało.

Brzmi jak przygotowania do trudnego sezonu?

Na pewno chcielibyśmy powtórzyć wynik z zeszłego sezonu, ale wiadomo, że będzie ciężko. Mówi się, że drugi sezon dla beniaminka jest najgorszy. Graliśmy sparingi – dwa pierwsze przegraliśmy. Zdajemy sobie sprawę, że nikt tu łatwo punktów nie odda.

Kto z nowych graczy szczególnie ciekawie wygląda twoim zdaniem?

Milan Corryn jest dynamicznym graczem, Szymek Czyż fajnie wygląda technicznie. Ale to za szybko żeby oceniać, myślę, że wszyscy mogą okazać się wzmocnieniem, na to liczymy. Poczekajmy na mecze.

Jakie będą wasze największe atuty w najbliższym sezonie?

Ta szatnia się nie rozpadła, więc wciąż zgranie, wciąż wszystkie atuty „swojskiej bandy”: determinacja. Walka do ostatniej minuty. Mental. Myślę, że głównie to.

Jak dużą stratą jest dla was strata Makany Baku?

Wiadomo, że Maki przyszedł do nas i praktycznie od razu brał grę na siebie. Te liczby przemawiały za nim. Ale zobaczymy, może Milan odpali i wcale nie będziemy tak tęsknić za Makim.

Za Kubą Kuzdrą pewnie już tęsknicie.

Na pewno.

Które miejsce was zadowoli w tym sezonie?

Pierwsza ósemka.

Zakładacie scenariusz, że możecie jednak bić się o utrzymanie?

Może tak być. Wszystko w piłce może się zdarzyć. Co by się nie działo, chcemy jak najlepszego miejsca, na pewno będziemy mocno walczyć. Nas nie trzeba motywować, każdy chce pokazać co potrafi.

Jakie masz osobiste cele na ten sezon?

Jak najwięcej czystych kont. I wygranych meczów.

OKIEM EKSPERTA: SZYMON MIERZYŃSKI, WP SPORTOWE FAKTY

Co ci się podczas tej przerwy najbardziej w klubie podobało?

Szymon Mierzyński, WP Sportowe Fakty: Na pewno taką rzeczą, którą warto podkreślić, jest przedłużenie umowy ze sponsorem strategicznym. Spokój finansowy zapewnia też drugi sponsor. Nie pamiętam czasów, kiedy Warta miała dwóch sponsorów płacących na tyle duże środki – raczej problem był taki, że nie było tych sponsorów.

Ze spraw sportowych wydaje się, że udało się Warcie znaleźć całkiem solidne zastępstwo za Makanę Baku, co wydawało się niewykonalne. Ale Milan Corryn gra naprawdę dobrze, widać, że ma wielkie umiejętności Jest szybki, dobry piłkarsko, ma dobry strzał, wykończenie. To nie będzie zastępstwo jeden do jednego, ale tej nieobecności nie będzie aż tak widać, w jakim zakładano.

Doceniam też fakt przedłużenia umowy z Łukaszem Trałką. O ile po awansie długo się wahał, czy przedłużać kontrakt, tak teraz namówienie go było o wiele łatwiejsze. Bez Łukasza ten środek pola Warty byłby jak lej po bombie, zatrzymanie go to kluczowa decyzja. Moim zdaniem priorytetem dla Warty powinno być zatrzymywanie tych, którzy w największym stopniu stanowią o obliczu tej drużyny, a dopiero w drugim szukanie nowych graczy. Jedna Warta dość mocno bazuje na swojej tożsamości, którą stanowi zgrana grupa ludzi. Na pewno wartościowe jest utrzymanie jej trzonu.

Co ci się podczas tej przerwy najbardziej w klubie nie podobało?

Nie wiem, czy to jest dobre podejście do tego pytania, ale Warta tak wysoko zawiesiła sobie poprzeczkę, że doskoczenie do niej po raz drugi będzie piekielnie trudne. Oczekiwania będą teraz o wiele większe, nawet, jeśli kibice Warty nie są roszczeniowi. Rok temu zakładano uniknięcie ostatniego miejsca – nic więcej. Wydaje mi się jednak, że po tym, co nastąpiło, teraz będzie inaczej. Zespół będzie pod większą presją.

Na pewno szkoda też odejścia Jakuba Kuzdry. Może to nie jest wirtuoz, ale wpisywał się w DNA Warty. To był jeden z tych graczy, którzy tworzyli atmosferę,a ale pasowali też boiskowo, choćby swoją wydolnością.

Jak jest z Robertem Grafem – odejdzie?

Ma kontrakt jeszcze przez rok. Raków jest zainteresowany najbardziej. Pytała o niego Jagiellonia, choć bez konkretów, konkretna natomiast była Lechia. Wątpię, żeby władze Warty robiły Robertowi przeszkody w odejściu, natomiast nowy klub będzie musiał się dogadać z Wartą. Nie wiem, zapłacić sumę odstępnego, jak za piłkarza? To byłby precedens. Na pewno natomiast Robert, jeśli się zdecyduje, to po zamknięciu okienka, to do końca będzie przeprowadzone przez niego, nie chce dezorganizować pionu sportowego.

Którym transferem jarasz się najbardziej?

Konradem Matuszewskim. Kibice Legii mają takie przeświadczenie, że przy pucharach, wymagających rotację, Matuszewski już teraz mógłby się okazać wartościowym piłkarzem dla mistrza Polski. Jestem pozytywnie zaskoczony, że udało się go sprowadzić na transfer definitywny. Młody zawodnik, ledwie 19 lat, a już sto meczów w dorosłej piłce, w tym ponad 50 w I lidze. Bardzo duże doświadczenie, a jeszcze dwa lata będzie młodzieżowcem. Pod każdym względem więc istotny ruch.

OKIEM ANKIETOWANYCH

GDYBY ROZDANIE BYŁO GIFEM


W TYM SEZONIE WIESZCZYMY IM…

Trudny sezon. Bez spadku, bo wciąż są argumenty w postaci Piotra Tworka, okienka, o które zadba do końca Robert Graf, czyli jeszcze można spodziewać się niespodzianek, a także swojskiej bandy, która potrafi robić wyniki. Ale powtórki z minionego sezonu nie będzie.

Niemniej pamiętajmy, że Warta, nawet tylko się utrzymując, co jest więcej niż prawdopodobne, dalej będzie wygrywać swój najważniejszy mecz – mecz o pozostanie na mapie polskiej piłki w jej centralnym miejscu. Nie na marginesie, gdzie była przez tyle lat, nie w walce o przetrwanie, tylko stanowiąc trwały, mocny punkt wśród najlepszych w Polsce. Warta stawia w tym kierunku milowe kroki – zyskuje sponsorów, aktualnie szuka inwestora – i nawet znacznie mniej niż rok temu romantyczna historia, wciąż będzie jej gigantycznym sukcesem, zbliżającym to, co jeszcze kilka lat temu wydawało się całkowitym science-fiction.

Fot. FotoPyK

redakcja

Opublikowane 20.07.2021 16:32 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

Jak zastąpić Świerczoka? I czy trzeba zastępować Strączka?

Jakub Świerczok i Rafał Strączek. Co ich łączy? Nazwisko kończące się na literę „k”. Ha, taka zagadka, miłego dnia, dzięki za przeczytanie tego tekstu! Ale tak na poważnie – obu łączy to, że w poprzednim sezonie byli fundamentalnymi postaciami dla swoich ekip. Świerczoka w lidze już nie ma, Strączka zaraz może nie być. A w […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

„Legia dała mi wszystko”. Warszawska kariera Dariusza Banasika

Kiedy Radomiak był na drodze do Ekstraklasy, gratulacje dla trenera Dariusza Banasika płynęły m.in. ze strony byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Jeśli ktoś był zdziwiony tym, że obaj panowie dobrze znają szkoleniowca radomskiej drużyny, ten powinien prześledzić początki trenerskiej kariery Banasika. To właśnie w Legii Warszawa Banasik zaczynał swoją przygodę, […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

Młyński: Nie widziałem swojej przyszłości w Gdyni. Władze chciały pokazać, kto jest szefem

12 listopada 2020 roku. To właśnie wtedy Mateusz Młyński zagrał po raz ostatni w barwach Arki Gdynia. W meczu z Chrobrym Głogów spędził na boisku pełne 90 minut, jak zresztą zwykle tamtej jesieni. Potem jednak albo siedział na ławce, albo nie było go nawet w kadrze meczowej. Oczywiście nie przez to, że nagle stał się […]
31.07.2021
Brama dnia
31.07.2021

Starcie gigantów – Murawski kontra Iwański! | BRAMA DNIA

31 lipca 2008 roku. Cóż to był za dzień dla polskiego piłkarstwa. W 1. rundzie eliminacji do Pucharu UEFA dwa nasze kluby rozprawiły się z zawsze groźnymi oponentami. Lech Poznań pokonał 4:1 Chazar Lenkoran, natomiast Legia Warszawa takim samym stosunkiem goli poskromiła FK Homel. Ładnych trafień nie brakowało, więc materiał do kolejnego odcinka „Bramy dnia” […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Brama dnia
31.07.2021

Starcie gigantów – Murawski kontra Iwański! | BRAMA DNIA

31 lipca 2008 roku. Cóż to był za dzień dla polskiego piłkarstwa. W 1. rundzie eliminacji do Pucharu UEFA dwa nasze kluby rozprawiły się z zawsze groźnymi oponentami. Lech Poznań pokonał 4:1 Chazar Lenkoran, natomiast Legia Warszawa takim samym stosunkiem goli poskromiła FK Homel. Ładnych trafień nie brakowało, więc materiał do kolejnego odcinka „Bramy dnia” […]
31.07.2021
Prasówka
31.07.2021

PRASA. Dyskretny debiut Podolskiego. Drużyna mu nie pomogła

Sobotnia prasa nie ma wyraźnej czołówki, ale znajdziemy w niej kilka rozmów i tekstów wokół ligi. Rafał Wisłocki mówi o kulisach zamiany Sandecji na Bruk-Bet, Michał Pazdan opowiada o swoich oczekiwaniach w Jadze, a trenerzy dzielą się swoimi przemyśleniami przed i po meczach. Sporo miejsca poświęcono debiutowi Podolskiego. – Każdy, kto liczył, że radykalnie odmieni grę […]
31.07.2021
1 liga
30.07.2021

ŁKS w swoim stylu – przeważał, ale punkty pogubił

Nie zawiodło nas dzisiejsze starcie dwóch ekip, które w ubiegłym sezonie poległy w barażach o awans do Ekstraklasy. GKS Tychy podzielił się punktami z ŁKS-em Łódź po naprawdę niezłym widowisku. Łodzianie zagrali w swoim starym, (nie)dobrym stylu – długo dominowali i wyszli za zasłużone prowadzenie, lecz ostatecznie pozwolili rywalom wyrównać po błędzie bramkarza. Klasyka gatunku. […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

A może naprawdę potrafią uderzyć?

Oglądamy sobie Ekstraklasę w tym sezonie, oglądamy, i tempo – uczciwie mówiąc – jest różne. W jednym meczu lepsze, w innym gorsze, generalnie takie jak zwykle. Ale są i rażące odchylenia od normy w innych aspektach. Bo liczba pięknych bramek, która już zdążyła paść… Spokojnie mogłaby obsadzić jakąś słabszą rundę. No i jest jeszcze kwestia […]
30.07.2021
Liczba komentarzy: 9
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
H.Ch.Andersen
H.Ch.Andersen
10 dni temu

Dobry tekst o bernardynie! Leszku, to Ty?

fhdhasgsasfsfhdsgsa
fhdhasgsasfsfhdsgsa
10 dni temu
Reply to  H.Ch.Andersen
CM711
CM711
10 dni temu

Natomiast pewniejszym wyborem na pozycję młodzieżowca wydaje Konrad Matuszewski. To kolejny z prawdziwej plejady młodych piłkarzy Legii, którzy ją opuścili tego lata. Matuszewski, lewy obrońca, mimo zaledwie 19 lat ma już na koncie ponad 50 meczów w Ekstraklasie. 
————–

LOL, typowa „jakość” na Weszło. 50 meczów w Ekstraklasie? Gdzie? W Odrze Opole która grała w 1 lidze. Umiecie zrobić JEDEN artykuł bez żadnego błędu? Nawet w tych, które przeklejacie z meczyki.pl i dodajecie od siebie 2 zdania i tak zawsze coś spierdolicie.

Piotr Rezydent
Piotr Rezydent (@piotr-rezydent)
10 dni temu
Reply to  CM711

Nie rozumiem tego. Wchodzenie na portal piłkarski, którego się nie cierpi to jakiś masochizm. Dziwi mnie to bardziej niż słynne 711 połączeń.
Konstruktywna krytyka tak, paranoiczne wynurzenia nie.

Gmoch
Gmoch
10 dni temu
Reply to  CM711

No właśnie liczę te mecze w ekstraklasie i doliczyć się nie mogę. Do tego jeszcze w niższych ligach. Chłopak gra chyba w seniorach od wielu lat:)

Foo
Foo
10 dni temu

Niestety, syndrom drugiego sezonu ich dopadnie. Rewelacją może być natomiast Radomiak, już w piątek jadą do Poznania sklepać Lecha.

Marek 0712
Marek 0712
10 dni temu
Reply to  Foo

Aby tak się stało, Lech musi grać jeszcze większą padlinę niż wiosną. Pytanie czy to w ogóle możliwe?

ClaraFraser
ClaraFraser
10 dni temu

Zacznij zarabiać od 120 do 200 USD za godzinę pracy online z domu przez kilka godzin każdego dnia … Otrzymuj regularne płatności co tydzień … Wszystko, czego potrzebujesz, to komputer, połączenie internetowe i trochę wolnego czasu … Więcej tutaj
…………………..>>>>  https://Www.Work85.Com

fhdhasgsasfsfgsa
fhdhasgsasfsfgsa
10 dni temu
Suche Info
31.07.2021

Tworek: – Nie jesteśmy w optymalnej formie

Na konferencji przed meczem z Pogonią Szczecin szkoleniowiec Warty Poznań, Piotr Tworek, przyznał, że jest zadowolony z efektów pracy jego podopiecznych, aczkolwiek nie ukrywa tego, że  zespół potrzebuje jeszcze trochę czasu, by wskoczyć na najwyższe obroty. Nie szczędził również pochwał w stosunku do niedzielnego rywala.  – Postęp w naszej grze jest widoczny, mimo że zespół […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Młody piłkarz Ajaksu zginął w wypadku samochodowym

Klub z Amsterdamu poinformował, że wczoraj doszło do ogromnej tragedii. Noah Gesser, ich 16-letni podopieczny, zginął w wypadku. Śmierć poniósł także jego starszy brat.  Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości IJsseltein. Według holenderskich mediów pojazd, w którym znajdował się piłkarz, zderzył się czołowo z taksówką. Kierowca taksówki z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Podczas […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Aston Villa gotowa zaakceptować rekordową ofertę za Jacka Grealisha

„Sky Sports” podało informację, że działacze Aston Villi wyrazili zgodę na transfer ich gwiazdy do Manchesteru City. „Obywatele” zaoferowali za Jacka Grealisha 100 milionów euro. Z początku włodarze „The Villans” kręcili nosem i chcieli od potencjalnego kupca zagarnąć jeszcze większą sumę pieniężną, ale – według angielskich dziennikarzy – w końcu zweryfikowali swoje ogromne oczekiwania. Negocjacje […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Mariusz Lewandowski: – Czeka nas ciężka przeprawa

Szkoleniowiec Bruk-Betu Termaliki Nieciecza na przedmeczowej konferencji prasowej powiedział, że nie może już doczekać spotkania z Wisłą Kraków, ponieważ na trybunach będzie panować atmosfera dużego święta. Ponadto pokreślił, że wraz ze sztabem wnikliwie analizował błędy z poprzedniego spotkania ze Stalą Mielec. Nie szczędził również pochwał dla przeciwnika. –  Kibice stęsknili się za meczami. Na trybunach […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

David Luiz wyjeżdża do ligi tureckiej

Włoskie media podały informację, że David Luiz zostanie zawodnikiem Adany Demirspor. Według informacji dziennikarza „SportItalia”, Rudiego Galettego, z nowym klubem podpiszę dwuletnią umowę.  34-letni obrońca od czerwca jest wolnym zawodnikiem. W poprzednim sezonie nie odgrywał już istotnej roli w Arsenalu. Zanotował we wszystkich rozgrywkach 30 występów, stąd też „Kanonierzy” postanowili nie przedłużyć z nim wygasającego […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

Jak zastąpić Świerczoka? I czy trzeba zastępować Strączka?

Jakub Świerczok i Rafał Strączek. Co ich łączy? Nazwisko kończące się na literę „k”. Ha, taka zagadka, miłego dnia, dzięki za przeczytanie tego tekstu! Ale tak na poważnie – obu łączy to, że w poprzednim sezonie byli fundamentalnymi postaciami dla swoich ekip. Świerczoka w lidze już nie ma, Strączka zaraz może nie być. A w […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

„Legia dała mi wszystko”. Warszawska kariera Dariusza Banasika

Kiedy Radomiak był na drodze do Ekstraklasy, gratulacje dla trenera Dariusza Banasika płynęły m.in. ze strony byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Jeśli ktoś był zdziwiony tym, że obaj panowie dobrze znają szkoleniowca radomskiej drużyny, ten powinien prześledzić początki trenerskiej kariery Banasika. To właśnie w Legii Warszawa Banasik zaczynał swoją przygodę, […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Urban: – Nie możemy zakłamywać rzeczywistości

Górnik Zabrze fatalnie wszedł w nowy sezon Ekstraklasy. Dwie porażki w kiepskim stylu powodują, że kibice „Trójkolorowych” mogą mieć obawy co do najbliższych spotkań. Na pomeczowej konferencji prasowej Jan Urban nie ukrywał rozczarowania kolejnym niepowodzeniem, lecz uważa, że nie ma powodów do paniki. Według niego zabrzanie zagrali z zespołami aspirującymi do walki o podium, a […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Grzegorz Krychowiak bardzo blisko zmiany klubu

Rosyjskie media nie mają wątpliwości – Grzegorz Krychowiak opuści Lokomotiw Moskwa i przejdzie do FK Krasnodar. Podobno polski pomocnik pożegnał się już z kolegami z drużyny, a niebawem ma dojść do oficjalnego ogłoszenia transferu. Już od kilku dni krążą doniesienia na temat zmiany barw klubowych przez reprezentanta Polski. Portal „Championat.com” twierdzi, że lada moment podpisze […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Skorża: Spodziewamy się wzmocnień!

– Drużyna mentalnie wyglądała dobrze nawet w trudnych momentach. Cieszę się, że jako zespół wyglądaliśmy solidnie. Dużo pozytywnych rzeczy płynie po tym meczu – mówił trener Maciej Skorża po zwycięstwie Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze 3-1. Jego wypowiedzi spisała Interia.  – Cieszę się jednak, że odwróciliśmy losy meczu. Graliśmy agresywnie, byliśmy z piłką często na […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

Młyński: Nie widziałem swojej przyszłości w Gdyni. Władze chciały pokazać, kto jest szefem

12 listopada 2020 roku. To właśnie wtedy Mateusz Młyński zagrał po raz ostatni w barwach Arki Gdynia. W meczu z Chrobrym Głogów spędził na boisku pełne 90 minut, jak zresztą zwykle tamtej jesieni. Potem jednak albo siedział na ławce, albo nie było go nawet w kadrze meczowej. Oczywiście nie przez to, że nagle stał się […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Podolski: Górnik to nie jest sam Podolski. Musi się palić!

– Ważne, żeby Górnik grał lepiej, bo te ostatnie dwa mecze nie wyszły tak jak miały. Jak mówię: Górnik to nie jest sam Podolski. Musi się palić. Tego dziś trochę brakowało- mówił przed kamerami Canal + Lukas Podolski tuż po przegranym przez zabrzan meczu z Lechem Poznań. Jego wypowiedzi spisał portal Gol24.  – Za mną […]
31.07.2021
Brama dnia
31.07.2021

Starcie gigantów – Murawski kontra Iwański! | BRAMA DNIA

31 lipca 2008 roku. Cóż to był za dzień dla polskiego piłkarstwa. W 1. rundzie eliminacji do Pucharu UEFA dwa nasze kluby rozprawiły się z zawsze groźnymi oponentami. Lech Poznań pokonał 4:1 Chazar Lenkoran, natomiast Legia Warszawa takim samym stosunkiem goli poskromiła FK Homel. Ładnych trafień nie brakowało, więc materiał do kolejnego odcinka „Bramy dnia” […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Raków poznał potencjalnych rywali

Najprawdopodobniej ktoś z czwórki PAOK, Astana, Feyenoord i Gent będzie rywalem Rakowa Częstochowa, o ile oczywiście wicemistrz Polski przejdzie w III rundzie Rubin Kazań. UEFA podzieliła drużyny na grupy przed poniedziałkowym losowaniem IV rundy kwalifikacji Ligi Konferencji. Para Raków – Rubin będzie oczywiście nierozstawiona. Mecze tej fazy zostaną rozegrane 19 i 26 sierpnia. Wśród ośmiu […]
31.07.2021
Prasówka
31.07.2021

PRASA. Dyskretny debiut Podolskiego. Drużyna mu nie pomogła

Sobotnia prasa nie ma wyraźnej czołówki, ale znajdziemy w niej kilka rozmów i tekstów wokół ligi. Rafał Wisłocki mówi o kulisach zamiany Sandecji na Bruk-Bet, Michał Pazdan opowiada o swoich oczekiwaniach w Jadze, a trenerzy dzielą się swoimi przemyśleniami przed i po meczach. Sporo miejsca poświęcono debiutowi Podolskiego. – Każdy, kto liczył, że radykalnie odmieni grę […]
31.07.2021
Weszło
30.07.2021

W co ty się, Poldi, wpakowałeś…

Bulwersująca sprawa – okazuje się, że posiadanie mistrza świata w składzie na nic ci się zda, jeśli nie masz drużyny. A Górnik w tym momencie drużyny nie ma. Nie przesadzimy, jeśli stwierdzimy, że to póki co najgorszy zespół w Ekstraklasie. W głowie Podolskiego szybko zagoszczą myśli: i na co mi to było? Nie twierdzimy, że jego debiut […]
30.07.2021