post

Opublikowane 16.07.2021 15:45 przez

Jan Mazurek

– Wszystkim wydaje się, że będziemy zespołem defensywnym, opierającym się na kontrach i stałych fragmentach gry. Powiem tak: często słyszałem, że pierwszoligowy Górnik grał prosto, ale jeśli ktoś zagłębi się w zaawansowane statystyki, to przede wszystkim byliśmy zespołem, który zdobył najwięcej goli z gry, bo aż 37 i sporo tych goli pochodziło z mądrze przeprowadzonego ataku pozycyjnego. W posiadaniu piłki nie byliśmy najmocniejsi, ale w stwarzaniu sytuacji i w liczbie podań przy akcjach bramkowych wyglądaliśmy bardzo dobrze. Nie mamy z góry określone, że się cofamy, że gramy autobus. Są takie momenty, są tacy przeciwnicy, że nie można sobie pozwolić na wesoły futbol, na zbyt otwartą grę. Trzeba grać mądrze taktycznie. Nikt nie ceni nas zbyt wysoko, więc siłą rzeczy naszym podstawowym kryterium jest obronienie ligi dla Górnika Łęczna. Moim ambitnym celem jest zagoszczenie w środku tabeli – mówił Kamil Kiereś, trener Górnika Łęczna, w audycji Odkrywamy Karty: Górnik Łęczna. Zapraszamy do wersji tekstowej tej rozmowy. 

Co Górnik Łęczna może wnieść do Ekstraklasy?

Nie będziemy faworytem Ekstraklasy, tak jak nie byliśmy faworytami w I lidze. Jeszcze trzy tygodnie niewielu powiedziałoby, że awansujemy do elity. Mamy mało czasu na przebudowę kadry. Wszystko opieramy na pierwszoligowym szkielecie. Wielu piłkarzy jeszcze niedawno świętowało w Łęcznej awans z II ligi do I ligi, także jest ta ciągłość, jest ten kolektyw. Nasza gra opiera się na skutecznej defensywie, ale staramy się szukać bardziej ofensywnych aspektów, co było widać w barażach, szczególnie w meczu z GKS-em Tychy. Nie będę deklarował wielkich rzeczy…

Nie spodziewać się, że pójdziecie w Ekstraklasie śladami Kaiserslautern prowadzonego przez Otto Rehhagel, które jako beniaminek wygrało Bundesligę?

Nie będę tego deklarował, wszystko oprę na własnym akcencie pracy. Pracuję z dnia na dzień, wydobywam pokłady potencjału, ulepszam wyniki. Nikt nie ceni nas zbyt wysoko, więc siłą rzeczy naszym podstawowym kryterium jest obronienie ligi dla Górnika Łęczna. Moim ambitnym celem jest zagoszczenie w środku tabeli.

Jesteście piłkarsko i organizacyjnie gotowi na Ekstraklasę? Na wiosnę mieliście serię dziewięciu meczów bez zwycięstwa w I lidze. W Ekstraklasie to nie przejdzie. 

Tak, oczywiście, ale to też nie była seria samych porażek, najwięcej było tam remisów. W minionym sezonie tylko raz zdarzyły nam się dwie porażki z rzędu, dlatego też mogliśmy obronić ten słabszy moment. Złożyło się na to trochę problemów kadrowych, trochę absencji. Trzon zespołu się zatarł, ale w końcówce sezonu udało nam się to odbudować.

Jak zarządza się takim kryzysem?

Każdy kolejny tydzień jest dosyć trudny. Trener musi zachować energię i przekazywać ją zespołowi. Istotne jest budowanie narracji. Musisz dbać o komunikację z zespołem. Niezależnie, czy idzie, czy nie idzie, konstruować spójną opowieść. Nie podawaliśmy się. Tu naprawdę ważna jest codzienna praca. I to nie tylko przy przewalczaniu kryzysu. „Awans” to puste słowo. Liczy się każdy dzień, każdy trening, każda prozaiczna sytuacja do rozwiązania.

Dużo jest w Górniku Łęczna zawodników, którzy mają coś do udowodnienia. 

Jeszcze w II lidze, wraz z dyrektorem Veljko Nikitoviciem, nakreśliliśmy profil zawodników, których chcielibyśmy sprowadzić na konkretne pozycje. Nawet wtedy nie mogliśmy równać się z Katowicami, z Widzewem, ze Stalą Rzeszów. Tak samo w I lidze szukaliśmy piłkarzy w ramach naszych środków i możliwości, żeby to się spinało z naszym budżetem. Maciej Gostomski, Bartosz Śpiączka, Paweł Baranowski, Leandro… Kilku zawodników z doświadczeniem, z umiejętnościami, ale z głodem zrobienia jeszcze czegoś fajnego. Oczywiście są też piłkarze młodsi – Sergiy Krykun czy Przemysław Banaszak. Ale stanowcza jest przewaga piłkarzy z wiekiem, z doświadczeniem.

Mnie imponuje zawziętość Bartosza Śpiączki. 

Ma super charakter. Emanuje sportową złością. Gra na charakterze. Bardzo fajnie zaczął sezon w I lidze. Strzelał dużo goli. Potem czerwona kartka. Wypadnięcie ze składu. Kontuzja, słabszy moment, ale finał sezonu pokazał, że to groźny i agresywny snajper. Starałem się w końcówce sezonu to wykorzystywać, nawet jeśli za dużo bramek nie strzelił, bo stanęło na jednym golu z Sandecją. W duecie z Banaszakiem stwarzali sporo sytuacji.

Patrzymy na wasze transfery, jest dużo doświadczenia – Janusz Gol, Daniel Dziwniel, Bartosz Rymaniak…

Janusz Gol ostatni sezon spędził w Rumunii. Grał tam systematycznie, ale zakończył sezon dużo wcześniej niż my i pozostawał poza drużynową pracą. Dołączył do nas, widać, że potrzebuje treningów drużynowych. Mamy nadzieję, że jeszcze ten tydzień, następny tydzień i Gol dobrze wkomponuje się w nasz system. Odświeżymy go motorycznie. Wcale nie zakładamy, że chcemy ściągać samych doświadczonych piłkarzy. Mamy mało czasu, rynek jest mocno przeprany. Nie jesteśmy też specjalnie atrakcyjnym kierunkiem dla wielu ekstraklasowych piłkarzy. Budżetowo też nie stać nas na wielkie rzeczy. Już doświadczyłem tego tutaj parę razy, że bywały fajne pomysły, ale nie spinaliśmy tego finansowo. Pracujemy jeszcze nad jednym transferem do środka pola…

Padają nazwiska Marchwińskiego i Borysiuka.

Marchwiński to bardzo ciekawy zawodnik. To jeden z naszych pomysłów. Rozmowy w trakcie. Jak to się wszystko zakończy, czy będzie finalizacja – nie wiemy. Szukamy też innych rozwiązań, bo nic nie wiemy.

Jaki wpływ na drużynę ma Maciej Gostomski?

Zdobył mistrzostwo Polski z Lechem, ale później jego kariera trochę zakręciła, nie układała się perfekcyjnie. Przyszedł do nas jako bramkarz doświadczony. Od pierwszego meczu zaczął grać na wysokim poziomie. Jesienią był świetny, cały sezon bardzo równy. Szybko uaktywniła się jego rola szatniowego lidera. Wcześniej kapitanem był Leandro, później Gostomski, bo uznałem, że trzeba odświeżyć układ zarządzania szatnią. Dobry bramkarz, mądry lider.

Musimy spytać też o Krykuna. Słyszeliśmy, że jest niezwykle zdeterminowany. 

Bardzo, bardzo zdeterminowany. Ma też spory potencjał charakterologiczny. Kiedy zaczynaliśmy pracę w Łęcznej, brakowało nam skrzydeł, więc chcieliśmy sprowadzić zawodników szybkich i dynamicznych. Skrzydła Mak-Krykun zapewniły nam ten profil.

Praca w Górniku Łęcznej to pana najlepszy czas w trenerskiej karierze?

Mijają dziesięć lat od zaczęcia samodzielnej pracy. Z każdym rokiem zbieram coraz większe doświadczenie. Wcześniej zdarzały mi się lepsze i gorsze momenty, wyciągałem wnioski. W Górniku każdą monetę oglądam z dwóch stron, wykorzystuję swoje doświadczenia.

Po dwóch awansach z rzędu były propozycje zmiany pracy?

Nic takiego się nie wydarzyło. Podpisałem w czerwcu kontrakt na następny sezon w Łęcznej. Zrobiliśmy to, kiedy nie było wiadomo, czy skończymy w I lidze, czy w Ekstraklasie. Nigdzie się nie ruszam.

Jaki jest pana pomysł na Górnik Łęczna w Ekstraklasie?

Wszystkim wydaje się, że będziemy zespołem defensywnym, opierającym się na kontrach i stałych fragmentach gry. Powiem tak: często słyszałem, że pierwszoligowy Górnik grał prosto, ale jeśli ktoś zagłębi się w zaawansowane statystyki, to przede wszystkim byliśmy zespołem, który zdobył najwięcej goli z gry, bo aż 37 i sporo tych goli pochodziło z mądrze przeprowadzonego ataku pozycyjnego. W posiadaniu piłki nie byliśmy najmocniejsi, ale w stwarzaniu sytuacji i w liczbie podań przy akcjach bramkowych wyglądaliśmy bardzo dobrze. Nie mamy z góry określone, że się cofamy, że gramy autobus.

Są takie momenty, są tacy przeciwnicy, że nie można sobie pozwolić na wesoły futbol, na zbyt otwartą grę. Trzeba grać mądrze taktycznie. Ja bym chciał, żeby nasza gra wyglądała, jak podczas barażu z Tychami – wszechstronnie, elastycznie. Fajnie, gdybyśmy odnajdywali się w defensywie, w ofensywie, w niskim pressingu, w średnim pressingu, w wysokim pressingu. Najważniejszy przy tym wszystkim jest jednak wynik.

ROZMAWIALI KAMIL GAPIŃSKI I DANIEL CIECHAŃSKI

Fot. Newspix

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Ekstraklasa
19.09.2021

Raków wraca na zwycięską ścieżkę

Raków dawno nie wygrał w Ekstraklasie. Trochę obraz zaciemniły europejskie puchary, trochę przerwa reprezentacyjna, ale w połowie września wyszło nam, że ekipa Marka Papszuna ostatnio schodziła z ligowych boisk z trzema punktami grubo ponad miesiąc temu – 8 sierpnia. I jasne, letnie priorytety były nieco inne, to tylko dwa zremisowane ekstraklasowe mecze, ale od wicemistrza […]
19.09.2021
Weszło
18.09.2021

Durmus, czyli motor napędowy Lechii

To widział każdy, kto choć trochę szanuje się z przaśną ekstraklasową rzeczywistością. Zbliża się doliczony czas gry pierwszej połowy meczu Lechii z Wisłą Kraków. Ilkay Durmus zakłada siatkę Michałowi Frydrychowi, jest faulowany, sędzia Raczkowski dyktuje rzut wolny na dwudziestym metrze. Chętnych do strzału nie brakuje, ale Durmus zabiera piłkę i nikomu nie chce jej oddać. […]
18.09.2021
Weszło
17.09.2021

Lech odbudowuje społeczność

Zbliżające się stulecie klubu. Mistrzowskie aspiracje. Pierwsze miejsce w tabeli po siedmiu kolejkach. Najlepszy ligowy start od wielu, wielu lat. Koniec bojkotu kibiców. Zbliżające się rekordy stadionowej frekwencji. Daleko jeszcze do jakichkolwiek rozstrzygnięć, daleko jeszcze do odbudowania pełni klubowej tożsamości i zbudowania zwycięskiej mentalności, ale tegoroczny Lech Poznań zaczyna nabierać poważnego kształtu. Nie jest już […]
17.09.2021
Weszło
17.09.2021

Uporczywe pchanie się na szafot. Świat Zdenka Zemana

Zdenek Zeman kopcił jak smok. Trzy paczki dziennie. Sześćdziesiąt papierosów wypalonych aż do cna, aż do samego filtra. Luigi Garlando, włoski dziennikarz, pisał, że dym jest metaforą niespójności stylu jego drużyn – gryzie, szczypie i pali, ale i rozpływa się w powietrzu. Kiedy Sammy Moody, nieznający się na futbolu angielski ilustrator, dostał zlecenie na ołówkowy […]
17.09.2021
Weszło
16.09.2021

Łzy, emocje i tysiące kibiców. Za nami faza grupowa Euro w Amp futbolu

Za nami faza grupowa Mistrzostw Europy w Amp futbolu w Krakowie – pierwsze przetarcia, pierwsze emocje, pierwsze wrażenia, pierwsze rozstrzygnięcia, pierwsze nadzieje.  – Wszystkie reprezentacje są bardzo zadowolone. Dopisuje frekwencja, porywa atmosfera. Imponująco wypada to liczbowo – 6,5 tysiąca fanów na meczu Polska – Ukraina. Pełne trybuny na meczach Polski. Nawet mieliśmy nadkomplet, musieliśmy zamykać […]
16.09.2021
Weszło
15.09.2021

Najlepsi Slisz, Nawrocki i Kastrati. Noty dla piłkarzy Legii po Spartaku

To był wymarzony początek jesiennej przygody Legii Warszawa w Lidze Europy. Ekipa Czesława Michniewicza pokonała Spartak Moskwa 1:0. Zwycięstwo, co jasne, miało swoich bohaterów. Najwyżej oceniliśmy Bartosza Slisza, Maika Nawrockiego i Lirima Kastratiego. Na drugim biegunie znaleźli się zaś Filip Mladenović i Ihor Charatin. Oto nasze oceny dla piłkarzy Legii za mecz ze Spartakiem – […]
15.09.2021
Liczba komentarzy: 13
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Koman Rołtoń
Koman Rołtoń
2 miesięcy temu

Siadaj na dupie Kiereś!

Kononowicz
Kononowicz
2 miesięcy temu

siadaj na dupie

Egzekutor_77_obciaga_cootasa_Abalo
Egzekutor_77_obciaga_cootasa_Abalo
2 miesięcy temu
Reply to  Kononowicz

Wypierdalaj do Choroszczy na łeb się leczyć parchu

asd
asd
2 miesięcy temu

Trochę szacunku dla prezydenta.

Małgośka K Jabłońska
Małgośka K Jabłońska
2 miesięcy temu

A jak ci idzie obciąganie abalo egzekutorze? 6 polokami?

Jozef Wojciechowski
Jozef Wojciechowski (@jozef-wojciechowski)
2 miesięcy temu

Siadaj na dupie, Kiereś!

Taki jeden
Taki jeden
2 miesięcy temu

Siadaj w środku tabeli, Kiereś

Rado
Rado
2 miesięcy temu

Będzie kibicowane

Fioletowa ambrozja
Fioletowa ambrozja
2 miesięcy temu

Siadaj na dupie Kiereś

Michał
Michał
2 miesięcy temu

Przeczytałem jego nazwisko i mi się ten filmik przypomniał i mówię wejdę zobaczę czy ludzie pamiętają, nie zawiodłem się

KattieHile
KattieHile
2 miesięcy temu

Zacznij zarabiać od 120 do 200 USD za godzinę pracy online z domu przez kilka godzin każdego dnia … Otrzymuj regularne płatności co tydzień … Wszystko, czego potrzebujesz, to komputer, połączenie internetowe i trochę wolnego czasu … Więcej tutaj
…………………..>>>> https://Www.Jobcash1.com

pep pep
pep pep
2 miesięcy temu

Prawie pewny spadkowicz, żadnego personalnego potencjału rozwojowego

Fast
Fast
2 miesięcy temu

Nawet goscia lubie, ale brzmi to tak „nie wiem co gramy”

Weszło
20.09.2021

Panie Koeman, Johan Cruyff przewracał się dzisiaj w grobie

Dzisiaj każdy wieloletni kibic Barcelony mógł srogo zapłakać z dwóch powodów. Pierwszy to rozpacz, że ten zespół ewidentnie cofnął się w rozwoju. Drugi to fakt, że oglądanie tego „widowiska” po prostu bolało. Tak więc jeśli ktoś zdecydował się na kupno biletu i pojechanie na Camp Nou z okazji meczu przeciwko Granadzie, gorzej trafić nie mógł. […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Napoli rozbiło Udinese

Fajnie, naprawdę fajnie sezon Serie A zaczęło Napoli. Podopieczni Luciano Spallettiego po czterech kolejkach mogą pochwalić się kompletem zwycięstw. Dziś rozbili Udinese.  Były klub Piotra Zielińskiego też nie mógł narzekać na start ligowych rozgrywek, bowiem do tej pory zremisował z Juventusem, a także ograł Venezię oraz Spezię. Dopiero dzisiejszy przyjazd na Stadio Friuli ekipy z […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

GieKSa w końcu zapunktowała. Remis w meczu beniaminków

GKS Katowice przełamał złą passę. Zespół Rafała Góraka, który przegrał trzy ostatnie mecze, trącąc w nich łącznie 11 bramek, zremisował z Górnikiem Polkowice w spotkaniu kończącym 9. kolejkę na zapleczu Ekstraklasy.  Na gole kibice obu zespołów musieli czekać do drugiej połowy. Goście z Katowic wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Michała Kołodziejskiego. Dla 28-latka to […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Dariusz Marzec: – Jesteśmy frajerami

Dariusz Marzec nie gryzł się w język po tym, jak jego zespół przegrał 1-2 na własnym terenie ze Skrą Częstochowa (goście byli gospodarzem tego meczu tylko formalnie). Szkoleniowiec Arki Gdynia skrytykował swój zespół na konferencji prasowej przede wszystkim za dwie kwestie – brak skuteczności i łatwo tracone gole.  A raczej „frajersko”, bo wokół takiego stwierdzenia głównie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Spartak Moskwa z kolejną porażką

Nie ma najlepszych dni ekipa Spartaka Moskwa. Po porażce w środku tygodnia z Legią Warszawa w Lidze Europy przyszła kolejna. Tym razem z lokalnym rywalem.  Zespół, którym dowodzi mający bardzo złą prasę Rui Vitoria, przegrał z CSKA Moskwa w meczu ligowym, w związku z czym notowania Portugalczyka stają się jeszcze gorsze. O wyniku znów zadecydowała końcówka […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Maciej Korzym zadebiutuje w formule K1

Piłkarz, który po karierze zajmuje się sportami walki, to coraz cześciej powtarzający się motyw, ale wciąż na tyle rzadka historia, że warto odnotować, iż doczekaliśmy się kolejnego fightera, którego do tej pory kojarzyliśmy z piłkarskich boisk. W październiku swoją pierwszą walkę stoczy Maciej Korzym.  8 dnia tego miesiąca zawalczy na South Battle: Fight Night w Kątach. Nie […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Arka znów przegrała. Tym razem z beniaminkiem I ligi

Chyba czas na wprowadzenie nowego pierwszoligowego klasyka do pierwszoligowego języka. „Rozczarowywać jak Arka”. Gdynianie rozczarowali w poprzednim sezonie, gdy mieli walczyć o awans. A na początku tego sezonu nie potrafią przekładać swojej przewagi w posiadaniu piłki na gole. Dzisiaj skończyło się to porażką ze Skrą Częstochowa. O ile jeszcze pierwsza połowa tego starcia była wyrównana, […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

WESZŁOPOLSCY – live od 20:00. Goście: Ireneusz Mamrot, Artur Derbin

20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Termalica powinna mieć karnego, a Papeau należała się czerwona kartka

Ledwie odetchnęliśmy po sędziowskich emocjach z poprzedniej kolejki, a tu już trzeba siadać do analizy kolejnej serii gier. Taki nasz przykry los. Czy tym razem było sporo kontrowersji? Niezbyt wiele. Ale musimy zweryfikować dwa błędy sędziowskie. Zaczynamy jednak od sytuacji, której nie korygujemy w naszej „Niewydrukowanej Tabeli”. Mecz Lecha z Wisłą, obrońca gości dostaje piłką […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

PZPN złoży wyjaśnienia w sprawie Kamila Glika

Ciąg dalszy sprawy z udziałem Kamila Glika. Obrońca reprezentacji Polski po ostatnim meczu z Anglią został oskarżony przez przeciwników o rasistowskie zachowanie. Według informacji Onetu jutro PZPN wyśle do Komisji Dyscyplinarnej FIFA wyjaśnienia w tej sprawie.  O „aferze” pisaliśmy wielokrotnie i mamy nadzieję, że niedługo będzie miała ona swój szczęśliwy koniec. Szczęśliwy, czyli taki, że Glik […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

Rafał Wolski: Nie rozumiem ludzi, którzy zarządzali Lechią

– Nie mówię, że Piotr Stokowiec to słaby szkoleniowiec. Natomiast nie jest w porządku człowiekiem. Wiele razy kłamał. Mówił ci jedno, a za plecami co innego. Szatnia to czuje, rozmawia przecież później o tym – Rafał Wolski szczerze o kulisach rozstania z Lechią, na którym Lechia wyszła jak Zabłocki na mydle. Otwarcie o swojej relacji […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Lokomotiw nie wykorzystał okazji, Rybus poza składem

Maciej Rybus został dziś powołany przez Paulo Sousę na październikowe mecze z San Marino i Albanią, ale martwić może to, że Polak nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu składu Lokomotiwu Moskwa. Dziś lewy obrońcy reprezentacji opuścił mecz ligowy z Uralem Jekaterynburg.  Przyczyną są problemy zdrowotne. Wcześniej Rybus znalazł się poza składem również na mecz […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Wymuszając odejście z Wisły Kraków, pewne kierunki sobie pozamykałem”

Adam Kokoszka prawie trzy lata temu, będąc ledwo po trzydziestce, po cichu zniknął z polskiej piłki. Niedawno znów zaczął grać, ale już głównie dla przyjemności w niższych ligach. Na wiele spraw może spojrzeć na spokojnie, z dalekiej perspektywy. Rozmawiamy o błyskawicznym powołaniu do reprezentacji Polski i występie na Euro 2008, mimo roli rezerwowego w Wiśle […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Tomas Podstawski zagra w Norwegii

Tomas Podstawski po zakończeniu poprzedniego sezonu i wygaśnięciu kontraktu pożegnał się z Pogonią Szczecin. Portugalczykiem z polskimi korzeniami interesowały się inne kluby Ekstraklasy, a także jej zaplecza, ale zdecydował się on kontynuować karierę w innym kraju. Trochę to trwało, ale 26-latek w końcu znalazł nowego pracodawcę.  Będzie grał w norweskim zespole Stabaek IF. Przed nim […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

Hyballa z nową fuchą. W trzeciej lidze niemieckiej

Peter Hyballa znalazł nowego pracodawcę. Biorąc pod uwagę to, z jaką sławą odchodził z Wisły Kraków, a później z duńskiego Esbjerg fB, wydawać by się mogło, że mogą być z tym pewne problemy, ale okazało się, że 45-latek bez klubu był przez tylko nieco ponad miesiąc.  Gdzie wylądował? Dziś został zaprezentowany jako szkoleniowiec Turkgucu Monachium. […]
20.09.2021
Weszło
20.09.2021

„Jesteśmy trzecią siłą w Europie. Cieszmy się z tego!”

– Jakbyśmy mieli sobie założyć, że jedziemy na mistrzostwa tylko po to, żeby wyjść z grupy, to w mojej ocenie powinienem zająć się innym zawodem. Generalnie w Polsce mamy coś takiego, że zawsze narzekamy. Być może moglibyśmy zagrać przeciwko Turcji w finale, kto wie, ale ten mecz się nie odbył, więc cieszmy się z tego, […]
20.09.2021
Brama dnia
20.09.2021

Snajper Makaay czy bombardier Lampard? | BRAMA DNIA

Czas na kolejny odcinek „Bramy dnia”. Dzisiaj cofamy się do 20 września 2003 roku, gdy londyńska Chelsea rozbiła Wolverhampton, a Bayern zremisował u siebie z Bayerem. Kto popisał się piękniejszym golem – Frank Lampard czy Roy Makaay? Do głosowania jak zawsze zapraszamy wraz z Gatigo. FRANK LAMPARD VS WOLVES (20.09.2003) Tak bawiła się Chelsea w […]
20.09.2021
Suche Info
20.09.2021

James opuści Everton?

Okienko transferowe w większości krajów jest już zamknięte, ale akurat nie w Katarze. Tamtejsze kluby mogą bawić się na rynku do końca września. Wciągną w tę zabawę James Rodrigueza? Sky Sports informuje, że Kolumbijczyk może odejść z Evertonu jeszcze w tym miesiącu. Piłkarz ma problemy ze zdrowiem w związku z koronawirusem i jeszcze nie wystąpił […]
20.09.2021