Nowi piłkarze w Stomilu Olsztyn

redakcja

Autor:redakcja

05 lipca 2021, 16:56 • 1 min czytania

Reklama
Nowi piłkarze w Stomilu Olsztyn

Stomil Olsztyn przed nowym sezonem zmienia się na każdym poziomie. Trudno dziś orzec, czy na gorsze, czy lepsze, ale kibice pierwszoligowca w ciągu ostatnich dni mogli stać się już nieco spokojniejsi. Wiedzą, kto poprowadzi zespół (Adrian Stawski) i powoli dowiadują się, kto będzie w nim grał. Dziś Stomil ogłosił przyjście Łukasza Monety i Krzysztofa Bąkowskiego. 

Reklama

Pierwszy ostatnio był piłkarzem GKS-u Tychy, a z nową drużyną zwiąże się rocznym kontraktem. Były reprezentant naszej młodzieżówki w sezonie 2020/21 rozegrał 34 mecze we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił 1 bramkę i zaliczył 6 asyst, ale tylko w przypadku 1/3 z nich był zawodnikiem podstawowego składu ekipy z ekstraklasowymi aspiracjami. Tyski klub nie przedłużył z nim wygasającej wraz z końcem czerwca umowy. Z kolei Bąkowski trafia do Olsztyna na zasadzie wypożyczenia z Lecha Poznań. 18-letni bramkarz, który uchodzi za spory talent, w poprzednim sezonie rozegrał 31 spotkań na poziomie II ligi, w których 8 razy zachował czyste konto.

Wcześniej do Stomilu trafili Damian Ciechanowski, Wojciech Reiman, Filip Wójcik i Karol Żwir. 15. zespół ostatniego sezonu I ligi opuściło w tym okienku 15 piłkarzy.

Fot. FotoPyK

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank