post
Przemysław Michalak

Opublikowane 05.06.2021 15:48 przez

Przemysław Michalak

W sobotę gościem na konferencji prasowej był Łukasz Fabiański. Dziennikarze pytali go o rywalizację ze Szczęsnym, bramkę straconą z Rosją, rywalizację ze Szczęsnym, zgrupowanie inne niż poprzednie, możliwości drużyny, warsztat Paulo Sousy i rywalizację ze Szczęsnym. Spisaliśmy najciekawsze wątki. 

Konferencja prasowa Łukasza Fabiańskiego w Opalenicy

O tym, czy czuje już atmosferę EURO:

Przyznam szczerzę, że na tę chwilę nie do końca odczuwam może nie presję związaną z imprezą, ale to, że zbliżają się mistrzostwa Europy. To chyba jednak bardziej wynika z okoliczności, w jakich się wszyscy znaleźliśmy, z tego, że EURO jest rozgrywane w całkiem inny sposób. Myślę, że jak już przeniesiemy się do Sopotu, to poczujemy tę otoczkę znacznie mocniej. Inna sprawa, że aż tak mocno jej nie szukam i nie śledzę. Koncentruję się przede wszystkim na przygotowaniach.

O rywalizacji z Wojciechem Szczęsnym, okolicznościach dowiadywania się o roli rezerwowego i tak dalej:

Nie ma dla mnie większego znaczenia, kiedy dowiadywałem się o swoim statusie podczas turnieju. Bywało, że ta informacja była przekazywana wcześniej, a czasami dopiero na dwa dni przed meczem. Jestem już na tyle doświadczony, że potrafię sobie to wszystko poukładać i skoncentrować się na pracy. Z własnych doświadczeń pamiętam, że zawsze trzeba być przygotowanym – niezależnie od podjętych decyzji.

Parę razy byłem już w takiej sytuacji. Różnie to człowiek przyjmował – raz lepiej, raz gorzej. Czasami się tego spodziewał, czasami był zaskoczony takim obrotem spraw. Teraz przyjąłem to na spokojnie. Może dlatego, że nie było jeszcze blisko jakiegokolwiek zgrupowania i nie było żadnej rozmowy twarzą w twarz, tylko przez internet. Byłem w domu z żoną i dzieckiem, inaczej się wtedy odbiera takie momenty. Co nie znaczy, że mnie to nie zmotywowało. Poczułem w sobie chęć pokazania, że mimo wszystko zasługuję na grę. (…) Powiem tyle, że gdy tego typu informacje przekazywano mi podczas kadencji Adama Nawałki, to reagowałem trochę inaczej.

Zawsze jest przykro, bez względu na to, czy decyzja zapadła wcześniej, czy później. Nigdy jednak nie chciałem tego roztrząsać, publicznie się żalić, czegoś się dopominać. Zdaję sobie sprawę, że takie decyzje zawsze są trudne również dla drugiej strony. A moją rolą koniec końców jest prezentowanie się dobrze na boisku, zamiast szukania wsparcia poza nim.

Zawsze jest jakaś frustracja, zawsze dla osoby “poszkodowanej” są to frustrujące chwile, ale z drugiej strony motywujące. Napędzają do tego, żeby jeszcze więcej pracować i lepiej grać, żeby przynajmniej podtrzymywać w mediach tę dyskusję. Nie wiem, czy mogę tu coś nowego powiedzieć.

Pamiętam, jak to miało miejsce wcześniej przy takich decyzjach. Gdy ja ze swojej strony zadawałem pytanie o powody, czasami bywało tak, że trener nie chciał się tłumaczyć ze swoich decyzji. Jako zawodnik muszę to respektować, bo to jest jego rola. Nie musi mi się tłumaczyć.

Polska wyraźnym faworytem meczu z Islandią

Kurs w Fuksiarz.pl na wygraną Polaków to 1.63

O swoim statusie w reprezentacji i przyszłości w niej po turnieju:

W 2006 roku miałem rozegrane dwa mecze po pięć minut. Byłem wielką niespodzianką w reprezentacji, dziś mam zupełnie inny status. Dziś jestem zawodnikiem doświadczonym z określoną pozycją w tej kadrze. Nieustannie mam motywację, cieszy mnie każdy trening w reprezentacji.

Zdaję sobie sprawę, że jestem najstarszym zawodnikiem w drużynie, ale cały czas czuję się dobrze fizycznie i przede wszystkim mentalnie. Teraz jednak koncentruję się na przygotowaniach do EURO, a na jakiekolwiek dalsze myśli co do przyszłości w reprezentacji będzie czas później.

O straconej bramce w meczu z Rosją i rezerwowym składzie:

Analizując całą sytuację, sądzę, że ogólnie jako drużyna mogliśmy się zachować zdecydowanie lepiej. Co do mnie, uważam, że akurat przy tej bramce – patrząc czysto analitycznie – moje zachowanie co do pozycji startowej, decyzji i ustawienia było okej. Zostawała kwestia tego, czy zostanę trafiony, czy nie. Zabrakło mi tego, żeby piłka poleciała nieco wyżej w którąś stronę. Nie była to sytuacja wymagająca stosowania tzw. bloku, bo ten dystans mimo wszystko był jeszcze za duży. Każda piłka, która wtedy poszłaby wyżej, sprawiłaby, że byłbym za “krótki”. Moje ogólne zachowanie w tej sytuacji było odpowiednie i nie mam do siebie większych pretensji. To typowa akcja, w której potrzebujesz trochę szczęścia.

Podczas imprezy może się wiele wydarzyć i trener musi korzystać ze wszystkich zawodników, których ma do dyspozycji, a nie koncentrować się na węższym gronie. Dla niego to też mały sprawdzian i próba zobaczenia drużyny, która funkcjonuje w zupełnie innym składzie personalnym – dla swojej własnej wiedzy, którą w przyszłości będzie mógł się kierować.

O możliwościach reprezentacji podczas EURO:

Patrząc na naszą drużynę, uważam, że naprawdę mamy ogromną jakość – indywidualnie i drużynowo. Drużyna wygląda na bardzo świadomą tego, co chce zrobić i mam wrażenie, że jesteśmy w stanie osiągnąć naprawdę fajny wynik. Czyli jaki? Przynajmniej taki jak we Francji, a może nawet coś więcej.

O zgrupowaniu innym niż poprzednie:

Warunki na zgrupowaniu są świetne, perfekcyjne. Plusem jest też to, że boiska są na miejscu i nie musimy nigdzie podróżować. Kibice nie są w stanie być blisko nas tak, jak w poprzednich latach. Sądzę, że my też jako reprezentacja chętnie raz na jakiś trenowalibyśmy z publicznością, żeby sprawić jej trochę radości. To niemożliwe, więc cieszymy się, że mamy spokój i sporo swobody, możemy się poruszać bez żadnych ograniczeń. Praktycznie cały ośrodek mamy dla siebie.

Plusem, nawet względem marca, jest to, że trener Sousa ma znacznie więcej czasu, żeby z nami popracować. Może nam dużo więcej przekazać co do swojego pomysłu na grę. No i poznajemy siebie jako ludzi. Wtedy mieliśmy 1-2 dni do meczu, dużo trudniejsze okoliczności, wszystko trzeba było szybko “sprzedać”. Było to dla nas zupełnie nowe, podobnie jak dla trenerów w kontekście poznania nas jako grupy. Dość trudne zgrupowanie. Teraz widać więcej spokoju, więcej informacji, przekaz jest – tak się wydaje – lepszy, bo mamy więcej czasu na przygotowania.

O trenerskim warsztacie Paulo Sousy i jego trenera bramkarzy:

Nie będę porównywał do poprzednich trenerów, powiem to, co widzę dziś. Widać, że jest osobą doświadczoną i potrafi wzbudzić w tobie mentalny żar, rozpalić go. Potrafi nas przed meczem fajnie zmotywować i przekazać informacje w sposób do nas trafiający. To zawsze cechuje dobrego trenera.

Paulo Grilo jest bardzo ekspresyjny, jest fajnym motywatorem. Już po pierwszych treningach doszliśmy do wniosku, że ta ekspresja i dużo uśmiechu sprawiają, że bardzo fajnie się z nim pracuje. Treningi są ukierunkowane na intensywność, ale z małą liczbą powtórzeń, co nam bramkarzom na pewno pasuje.

O swoim najlepszym (?) sezonie w karierze i problemach z obroną kadry:

Sezon na pewno był bardzo dobry w moim wykonaniu, choć nie wiem, czy najlepszy. Sądzę, że na tym zgrupowaniu my jako blok defensywny o wiele lepiej rozumiemy to, czego wymaga od nas trener. Na pierwszym zgrupowaniu goli straciliśmy dość dużo. Z Rosją jedną straciliśmy, ale chcę wyraźnie zaznaczyć, że poza tym nie pamiętam, by Rosja stworzyła sobie jakąkolwiek sytuację. To przejaw tego, że dobrze pracujemy nad defensywą i idzie to w dobrym kierunku.

Fot. FotoPyK

Przemysław Michalak

Piłka nożna bez polskich akcentów rzadko mnie już ekscytuje. Miałem szczęście współpracować z Romanem Hurkowskim pod koniec jego życia, to był mój dziennikarski uniwersytet. W 2010 roku - po przygodach na Pilka.pl, Sportowych Faktach, Futbolnet.pl i Futbol.pl - założyłem portal 2x45. Stamtąd pod koniec 2017 roku do Weszło wyciągnął mnie Krzysztof Stanowski. I oto jestem.

Opublikowane 05.06.2021 15:48 przez

Przemysław Michalak

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
18.06.2021

Sobota z Weszło FM: 10 godzin z Euro, mecz z Hiszpanią z Kowalem i Kanią

Kończymy drugą kolejkę zmagań na mistrzostwach Europy, a to oznacza aż 10 godzin z turniejem na naszej antenie. Od 14:00 Mistrzowskie studio do wszystkich trzech meczów, a wieczorem także Hejt Parki prosto z Kanału Sportowego. Przy okazji meczu Polska – Hiszpania towarzyszyć wam będą Kamil Kania i Wojciech Kowalczyk. Szczegóły znajdziecie poniżej: 09:00 – 11:00 […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Nikt nie będzie tęsknił, panie Boniek

Zbigniew Boniek kończy swoją pracę w PZPN-ie. I bardzo dobrze. Jego druga kadencja to nieporozumienie. Masa głupot, błędów i straconych szans. Doszliśmy do momentu, w którym lepiej dla polskiej piłki będzie, szczególnie tej reprezentacyjnej, gdy Bońka w niej zabraknie. Ja nie zatęsknię. Wam też nie radzę, ale jeśli tak wsłuchać się w nastroje, to mało […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Człowiek w ogniu. Dumfries podbija Euro

Salka konferencyjna amatorskiego holenderskiego klubu VV Smitshoek. Trwa spotkanie zawodników z trenerami. Ni to odprawa, ni to pogadanka, ni to zgromadzenie. Ktoś się śmieje, ktoś opowiada kawał, komuś w plecaku brzęczy piwko. To nie wielki świat futbolu. Młodsi mają szkołę, starsi mają pracę, piłka nożna to dla nich hobby. Ale to jedna z tych rozmów […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Tydzień turnieju, a my już w domu. Prawie jak kadra! Tetrycy od 12

W euroodcinku “Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski rozmawiają o tym, że Lukaku wszystko potrafi zrobić lepiej, że Dania mogłaby się nauczyć strzelać, a Holandia jest całkiem spoko. Nie braknie też polskich wątków, w tym drobiazgowej analizy, z której wynika, że mamy małe szanse na mistrzostwo Europy. Spis treści: 0:00 DZIEŃ DOBRY ANEGDOTO […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

O Lukaku, okazjach Danii i Lidze Narodów D (8)

Proszę państwa, wysoki sądzie, to jest najlepszy piłkarz turnieju, Romelu Lukaku. Ja zdaję sobie sprawę, że niektórych widzieliśmy tylko w jednym meczu, a Lukaku już w dwóch. Może za chwilę bębenek podbije Pogba, Mbappe, może Ronaldo, może jeszcze ktoś zrobi coś niebywałego, co przyćmi Lukaku. Ale turniej jest szybki. Nie masz czasu czekać. I na […]
18.06.2021
Weszło Extra
14.06.2021

Podejście zmienił o 180 stopni, charakter nie. Historia Jakuba Świerczoka

Jakub Świerczok jest dziś naszą główną nadzieją na wsparcie Roberta Lewandowskiego w ataku. W reprezentacji Polski to nadal totalny żółtodziób, choć w przyszłym roku dobije do trzydziestki, a już dziewięć lat temu grał na poziomie Bundesligi. Nim jednak znalazł się w tym miejscu, w którym jest obecnie, musiał przejść długą, pełną wybojów drogę. Z pewnością […]
14.06.2021
Weszło
10.06.2021

“Trener Lavicka nie wiedział nawet, że nie jestem już młodzieżowcem”

Konrad Poprawa to dowód na to, że w ciągu paru tygodni sytuacja w piłce może się diametralnie zmienić. Jeszcze marcu był nastawiony na to, że latem odejdzie ze Śląska Wrocław jako zawodnik drugoligowych rezerw. Gdy jednak nowym trenerem WKS-u został Jacek Magiera, 23-letni stoper dostał swoją szansę w Ekstraklasie, wykorzystał ją i przedłużył kontrakt, a […]
10.06.2021
Weszło
09.06.2021

Tomasz Kupisz: Dokonaliśmy z Salernitaną czegoś wielkiego

Tomasz Kupisz po siedmiu latach znów stanie przed szansą pokazania się w Serie A, ponieważ awansował do niej z Salernitaną. W Chievo poprzestał na jednym 23-minutowym występie. Potem na długie sezony zapuścił korzenie w Serie B, a niedawno na moment zszedł nawet do trzeciej ligi włoskiej. Wreszcie w ósmym klubie na drugim szczeblu udało mu […]
09.06.2021
Weszło
06.06.2021

Łukasz Bereta: Mam nadzieję, że Ruch Chorzów pozostanie przy planach dwuletnich

Łukasz Bereta latem 2019 roku porzucił posadę trenera w Gwarku Ornontowice i przestał nauczać w szkole, żeby ratować Ruch Chorzów, który wówczas spadł do III ligi. Początki miał najtrudniejsze z możliwych, bo pracownicy klubu w akcie desperacji opowiedzieli mediom o swojej sytuacji, drużyny praktycznie nie było, a klub znajdował się na skraju upadku. “Niebiescy” musieli […]
06.06.2021
Weszło
05.06.2021

Konferencja Łukasza Fabiańskiego. “Stać nas na powtórzenie wyniku z Francji, a może i coś więcej”

W sobotę gościem na konferencji prasowej był Łukasz Fabiański. Dziennikarze pytali go o rywalizację ze Szczęsnym, bramkę straconą z Rosją, rywalizację ze Szczęsnym, zgrupowanie inne niż poprzednie, możliwości drużyny, warsztat Paulo Sousy i rywalizację ze Szczęsnym. Spisaliśmy najciekawsze wątki.  Konferencja prasowa Łukasza Fabiańskiego w Opalenicy O tym, czy czuje już atmosferę EURO: Przyznam szczerzę, że […]
05.06.2021
Weszło
05.06.2021

Aleksander Buksa w Genoi. Dlaczego może być mu ciężko?

Przyszłość Aleksandra Buksy wreszcie się wyjaśniła. Po wygaśnięciu umowy z Wisłą Kraków zostanie piłkarze Genoi. Biorąc pod uwagę, jakie nazwy przewijały się po drodze w jego kontekście (m.in. Borussia Dortmund i FC Porto) można stwierdzić, że z dużej chmury spadł średni deszcz. A mimo to nawet w ekipie “Rossoblu” utalentowany 18-latek nie będzie miał łatwo […]
05.06.2021
Liczba komentarzy: 5
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Chójec Órkiestra
Chójec Órkiestra
13 dni temu

Łukasz, tego to się po Tobie nie spodziewałem. Zawsze byłeś konkretnym typem i mówiłeś do rzeczy bez barwienia rzeczywistości, ale tutaj…poleciałeś bajeczkami.

Co do przygotowań to co turniej zawsze są te same banialuki. Wspaniałe, perfekcyjne, a efekty dobrze pamiętamy.

Będzie w dupsko i 4 miejsce w grupie! Wstyd!

Mario
Mario
13 dni temu

Wyjdź z pod kamienia płazie. Niezle cię życie bije widzę, pozdrawiam

Dmitry Zlobogulajev
Dmitry Zlobogulajev
13 dni temu

Fajny nick i to na tyle z pozytywów. Oczekiwałeś że Fabiański zrobi wjazd na wkurwie i zacznie mówić, że to jemu należy się skład? Albo że zacznie mówić, że warsztat trenerów jest do dupy? I co by to dało? Kadra zaczęła by lepiej funkcjonować? Z jakiej paki? Chłopie, ja wiem że sobota i część ludzi zaczyna pić wcześnie, ale Ciebie akurat poniosło.

renegat
renegat
13 dni temu

nie przesadzajmy z tym przygotowaniem. przygotowuje sie i to trenuje ostro przykladowo reprezenacja Rosji. tam trenuje sie 2 razy dziennie. u nas tylko raz. to wyjdzie na turnieju. Niemcy zawsze sa swietnie przygotowani fizycznie, u nas nawet nie probuje sie wnikac, dlaczego maja az tak duzo przewage w tym aspekcie na turniejach… w dodatku przed turniejem zawsze dopisuja nam nastroje. a po turnieju jak zwykle, tak samo jak w przyslowiu – madry Polak po szkodzie.
.
jedno trzeba oddac Fabianskiemu. jest zdecydowanie lepszy od Szczesnego. to co odpierniczal w Juventusie Szczesny w tym sezonie, to kazdy widzial. jak zawalil im mecz z Porto. Szczesny jest bez formy. nie dziwie sie, ze chca sie go pozbyc w Juventusie bez zalu. a Fabianski zawsze trzyma fason. Fabianski powinien byc no. 1, bo Szczesny nic nie daje reprezentacji. szkoda, ze Dragowski i Bialkowski nie pojechali na turniej, bo wedlug mnie sa obecnie co najmniej na poziomie Fabianskiego. Skorupski tez niczego sobie. ale Szczesny to powinien odpoczac od futbolu… na takim poziomie.

Sumienie
Sumienie
12 dni temu

Dobry wynik na euro ? Z bramkarzem ,ktoremu między nogami pies z budą by przeleciał ?

Suche Info
18.06.2021

Spezia chętna na Linettego

Karol Linetty w nowym sezonie najpewniej nadal będzie występował w Serie A, ale niekoniecznie w Torino. Kilka tygodni temu łączono go z Cagliari, a teraz chętna na jego zatrudnienie jest Spezia. Polaka chciałby sprowadzić Riccardo Pecini, który zaczyna pracę jako dyrektor sportowy Spezii, a dotychczas był szefem skautów w Sampdorii, w której Linetty z powodzeniem […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Sobota z Weszło FM: 10 godzin z Euro, mecz z Hiszpanią z Kowalem i Kanią

Kończymy drugą kolejkę zmagań na mistrzostwach Europy, a to oznacza aż 10 godzin z turniejem na naszej antenie. Od 14:00 Mistrzowskie studio do wszystkich trzech meczów, a wieczorem także Hejt Parki prosto z Kanału Sportowego. Przy okazji meczu Polska – Hiszpania towarzyszyć wam będą Kamil Kania i Wojciech Kowalczyk. Szczegóły znajdziecie poniżej: 09:00 – 11:00 […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Janusz Niedźwiedź trenerem Widzewa Łódź

Janusz Niedźwiedź został nowym trenerem Widzewa Łódź. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok. 39-letni szkoleniowiec ostatnio prowadził Górnika Polkowice, z którym wywalczył awans do I ligi. Niedźwiedź zastąpił na stanowisku Marcina Broniszewskiego, któremu dziś podziękowano za współpracę. Fot. Newspix
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Dariusz Marzec zostaje w Arce Gdynia

Mimo przegranego barażu z ŁKS-em przed własną publicznością, Dariusz Marzec nadal będzie trenerem Arki Gdynia. On i jego asystent Janusz Świerad podpisali kontrakty na nowy sezon z opcją przedłużenia o kolejny rok.  Marzec prowadzi Arkę od grudnia. Dotarł z tym zespołem do finału Pucharu Polski, w którym jednak lepszy okazał się Raków. Ogółem gdynianie w […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Bośniacki bramkarz w Rakowie Częstochowa

Raków Częstochowa pożegnał latem i Dominika Holca, i Branislava Pindrocha, więc sprowadzenie nowego bramkarza było koniecznością. Został nim Vladan Kovacević z FK Sarajewo. 23-letni Bośniak podpisał kontrakt do 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. – Obserwowaliśmy Vladana od dłuższego czasu i bardzo cieszymy się, że udało się go pozyskać. To bramkarz wpisujący […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Marcin Broniszewski nie jest już trenerem Widzewa

Marcin Broniszewski przestał być trenerem Widzewa Łódź i odchodzi z klubu.  Broniszewski pracował w Widzewie od sierpnia ubiegłego roku – najpierw jako asystent Enkeleida Dobiego, a po jego zwolnieniu w kwietniu przejął stery w pierwszej drużynie. W dziesięciu meczach wywalczył 11 punktów (2 zwycięstwa, 5 remisów, 3 porażki). Przypomnijmy, że od kilku dni nowym właścicielem […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Victor Garcia Marin wzmacnia Śląsk Wrocław

Potwierdziły się nasze wczorajsze informacje: szeregi Śląska Wrocław zasilił Hiszpan Victor Garcia Marin. 27-letni lewy obrońca podpisał kontrakt do 2024 roku.  – Jesteśmy zadowoleni, że trafia do nas zawodnik, który grał regularnie na zapleczu jednej z najlepszych lig świata. Victor to piłkarz dysponujący bardzo dobrym dośrodkowaniem, ma świetnie ułożoną lewą nogę. Jest szybki i potrafi […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Chudy i Masouras odchodzą z Górnika Zabrze

Martin Chudy po wygaśnięciu kontraktu odejdzie z Górnika Zabrze. Zanosiło się na to od dłuższego czasu, a w piątek zostało oficjalnie potwierdzone. Słowacki bramkarz przyszedł do Górnika zimą 2019 roku, od razu wskoczył do składu i od tej pory nie opuścił ani minuty w Ekstraklasie! Łącznie w barwach zabrzan rozegrał 87 meczów. 26 razy zachował […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Drągowski na celowniku Interu

Bartłomiej Drągowski w ostatnich tygodniach był już łączony m.in. z Atalantą czy Borussią Dortmund, a teraz “Tuttosport” donosi, że poważnie zainteresowany bramkarzem Fiorentiny jest Inter.  Polak docelowo miałby zostać następcą Samira Handanovicia, który ma już 36 lat i ostatnio miewał wahania formy. Dyrektor sportowy mediolańczyków Giuseppe Marotta podczas pracy w Juventusie na podobnej zasadzie szykował […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Nikt nie będzie tęsknił, panie Boniek

Zbigniew Boniek kończy swoją pracę w PZPN-ie. I bardzo dobrze. Jego druga kadencja to nieporozumienie. Masa głupot, błędów i straconych szans. Doszliśmy do momentu, w którym lepiej dla polskiej piłki będzie, szczególnie tej reprezentacyjnej, gdy Bońka w niej zabraknie. Ja nie zatęsknię. Wam też nie radzę, ale jeśli tak wsłuchać się w nastroje, to mało […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Artur Derbin pozostanie trenerem GKS-u Tychy

Artur Derbin nadal będzie trenerem GKS-u Tychy. W związku ze spełnieniem odpowiednich zapisów, jego umowa została automatycznie przedłużona do czerwca 2022 roku.  Derbin szkoleniowcem tyszan został przed startem ubiegłego sezonu. Zajął z GKS-em trzecie miejsce w I lidze, do ostatniej kolejki mając szanse na bezpośredni awans. GKS zawiódł później w barażach, odpadając u siebie z […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Sześciu zawodników odeszło z Podbeskidzia

Podbeskidzie Bielsko-Biała kontynuuje kadrowe przemeblowania po spadku do I ligi. Dziś poinformowano, że szeregi “Górali” opuszcza sześciu zawodników.  Są to Dmytro Baszłaj, Karol Danielak, Gergo Kocsis, Petar Mamić, Sierhij Miakuszko i Michał Rzuchowski. Najbardziej zawiedli Baszłaj i Kocsis. Najlepiej z tego grona prezentował się Rzuchowski, choć w tym przypadku “najlepiej” nie znaczy “dobrze”. Przypomnijmy, że […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Mateusz Bodzioch na stałe w Radomiaku

Mateusz Bodzioch zostaje w Radomiaku Radom. 31-letni obrońca podpisał z beniaminkiem Ekstraklasy kontrakt do 2023 roku z opcją przedłużenia.  Bodzioch w październiku został wypożyczony ze Stali Mielec, w barwach której nie zdołał zadebiutować na najwyższym szczeblu. W Radomiaku od razu wskoczył do składu i nie oddał miejsca do końca rundy jesiennej. Wiosną jego akcje spadły, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Cholewiak piłkarzem Górnika Zabrze

Mateusz Cholewiak został nowym piłkarzem Górnika Zabrze. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.  – Cieszymy się, że trafia do nas piłkarz z bardzo dużym doświadczeniem i obyciem. Górnik potrzebuje piłkarzy, którzy odnosili sukcesy, a tak przecież jest w przypadku Mateusza, który grał w meczach o dużą stawkę. Cholewiaka cechują nie tylko duże umiejętności piłkarskie, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Ultrasi Parmy do Buffona: Jesteś najemnikiem, nie bohaterem

Dopiero co Parma ogłosiła, że Gianluigi Buffon wrócił do Parmy, z której wyszedł na wielki piłkarski świat. To wiązało się z wieloma pozytywnymi głosami, to był moment ikoniczny. Ale, jak się okazuje, nie wszyscy są z powrotu włoskiego bramkarza zadowoleni. Ultrasi klubu dali znać, że “Gigi” nie jest mile widziany. Continued.. ”20 years ago you […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Lewandowski: – Brakuje nam iskry, żeby przełożyć naszą jakość na mecze

Robert Lewandowski wypowiedział się na temat meczu ze Słowacją. Nie ukrywamy, że czekaliśmy na głos naszego kapitana. Nic specjalnie odkrywczego nie powiedział, choć zastanawia stwierdzenie, że reprezentacji brakuje pewnego rodzaju iskry. Detalu, dzięki któremu jakość z treningu uda się przełożyć na mecze. Robert twierdzi, że to w końcu się zmieni. – Mieliśmy kontrolę nad meczem, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Peszko: – Powiedziałem “Lewemu”, że zagrał słabo. Był rozczarowany

Jak wiadomo, Sławomir Peszko zna się z Robertem Lewandowskim całkiem dobrze. Piłkarz Wieczystej to wykorzystał, mówiąc “Lewemu”, że zagrał słabo w meczu ze Słowacją. Były reprezentant Polski zdradził też, że po rozmowie z naszym kapitanem ma nadzieje przed jutrem. – Nie wiem, czy ktoś ma odwagę zwrócić uwagę Lewandowskiemu. Ja z nim rozmawiałem i powiedziałem […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021