post
Avatar

Opublikowane 04.06.2021 10:00 przez

redakcja

W kuluarach mówiło się o tym od dawna, ale sam zainteresowany nie zabierał oficjalnie głosu. Aż do dziś. Stało się – Cezary Kulesza ogłosił, że rezygnuje z funkcji prezesa Jagiellonii Białystok, żeby wystartować w wyborach na prezesa PZPN. Równolegle z suchym komunikatem klubu zamieszczono kilka wywiadów, w których Kulesza podsumowuje jedenaście lat na stołku prezesa. Co to oznacza dla Jagiellonii? Czy współwłaściciel Jagi ma szanse w wyścigu o fotel prezesa?

Cezary Kulesza kandydatem na prezesa PZPN – co dalej z Jagiellonią?

W rozmowie Piotra Wołosika z „Przeglądu Sportowego” czytamy: – Wojciech Strzałkowski, szef Rady Nadzorczej, zapowiedział, że Jagiellonii prezes nie będzie potrzebny. Poważniejsze decyzje podejmą wszyscy akcjonariusze.

Klub bez prezesa? No, trzeba przyznać – rozwiązanie innowacyjne, wizjonerskie. Oczywiście, w Jagiellonii jest wiceprezes Agnieszka Syczewska, która odgrywa istotną rolę w życiu klubu. Jeśli Kulesza był jego mózgiem, to Syczewska była (jest) prawą ręką. On podejmował decyzję, ona dbała (dba), by wszystko spinało się od strony organizacyjnej i prawnej. Choć sam pomysł brzmi jak jakieś kuriozum, to generalnie – świat w Białymstoku przez te kilka miesięcy się nie zawali.

500 PLN ZWROTU BEZ OBROTU – ODBIERZ BONUS NA START W FUKSIARZ.PL!

Przez kilka miesięcy, bo – jak na nasze – do tego bezkrólewia raczej nie ma co się przyzwyczajać. Bardziej wygląda nam to na rozwiązanie, w którym Kulesza – gdyby nie poszło mu w wyborach – wraca do poprzedniej funkcji, a w międzyczasie może podpowiadać z tylnego siedzenia. Rozbijanie władzy na kilka osób rzadko kończy się dobrze, by przywołać choćby Widzewa, w którym ścieranie się frakcji w ostatnich latach sprawia, że odpowiedzialność się rozmywa, koncepcja goni koncepcję, ile podmiotów decyzyjnych, tyle pomysłów. Zresztą – i teraz władza w Jagiellonii rozbija się na kilku współwłaścicieli, których spajała postać Kuleszy. Ale, no właśnie – nie chce nam się wierzyć, że taki układ zostanie już na stałe.

Kulesza w ostatnich miesiącach osuwał się w cień. Między innymi dlatego Jagiellonia zdecydowała się – w końcu! – stworzyć dział skautingu. Wiadomo było, że w Jagiellonii Kulesza miał decydujące słowo, jeśli chodzi o transfery. We wspomnianym wywiadzie przytacza nawet anegdotę, w której rozmowy o zatrudnieniu ewentualnego dyrektora sportowego zawsze kończyły się zdaniem udziałowców „Zatrudnimy go, a i tak Czarek będzie podejmował decyzje”. Ale samo utworzenie działu to też sygnał, że Jagiellonia przygotowywała się na nową rzeczywistość i zmienia całą strukturę działania.

Cezary Kulesza – ocena prezesury

Zdobycie Pucharu Polski, dwa wicemistrzostwa, brązowy medal, superpuchar. Gdyby nie okres panowania Kuleszy, klub z Białegostoku nie miałby co włożyć do swojej gabloty, poza srebrem za finał Pucharu Polski pod koniec lat osiemdziesiątych. Nie twierdzimy, że to Kulesza był głównym autorem tych sukcesów, ale w ich świetle nie da się jego prezesury ocenić negatywnie.

Gdy przejmował Jagiellonię, ta była ligowym średniakiem, który wrócił na poziom Ekstraklasy po kilku latach tułaczki w pierwszej lidze. Zostawia ją po najlepszym okresie w historii klubu. Okresie obfitym, okresie, w którym udało się zaliczyć kilka złotych strzałów transferowych, ale i – tak po prostu – okresie barwnym, bo Jagiellonia grzała. Często budziła powszechną sympatię, często też uciekała się do metod budzących ogólne oburzenie.

Był moment, w którym Jagiellonia – jako jedyny zespół poza Legią i Lechem – regularnie sprzedawał swoich piłkarzy za poważne pieniądze. Można było odnieść wrażenie, że duet Probierz & Kulesza ma patent na transfery i czego się nie dotknie, zamienia w złoto. Jagiellonii udało się sprzedać (kwoty za Transfermarkt):

 • Patryka Klimalę – 4 mln euro
 • Bartłomieja Drągowskiego – 2,5 mln euro
 • Karola Świderskiego – 2 mln euro
 • Grzegorza Sandomierskiego – 1,9 mln euro
 • Przemysława Frankowskiego – 1,5 mln euro
 • Jacka Góralskiego – 1,5 mln euro
 • Patryka Tuszyńskiego – 1 mln euro
 • Macieja Makuszewskiego – 1 mln euro
 • Kamila Grosickiego – 900 tys. euro
 • Daniego Quintanę – 700 tys. euro
 • Michała Pazdana – 700 tys. euro

A do tego należy doliczyć szereg mniejszych transferów, który stale zasilał kasę białostockiego klubu. Kilka z tych ruchów było iście wizjonerskich. Na przykład Frankowski i Tuszyński – obaj przychodzili z Lechii jako piłkarze, w których się nie wierzy, za drobne, a obaj dali białostoczanom łącznie 3,5 bańki. Michał Pazdan to do dziś jeden z najgrubszych transferów wewnątrz ligi. Góralski i Grosicki? Gdy Probierz chciał ich odpalać z klubu, ujął się za nimi Kulesza. Czterej najdrożej sprzedani piłkarze to wychowankowie, a więc udało się też coś wyszkolić. Zresztą, to także jakąś zasługa Kuleszy – w Białymstoku powstała za jego rządów akademia z prawdziwego zdarzenia.

Ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie spojrzeli też na to, że ta szklanka może być do połowy pusta. Bo mamy nieodparte wrażenie, że Jagiellonia przespała swój moment, by stać się czołową drużyną Ekstraklasy w dłuższej perspektywie. Taką, która regularnie – jak w sezonach 16/17 i 17/18 – potrafi rzucić rękawicę Legii. Nie mamy wrażenia, że za pojedynczymi sukcesami poszło coś trwałego.

A ostatnie dwa sezony są tego najlepszym przykładem. W minionych rozgrywkach Jagiellonia była jedną z najmniej ekscytujących drużyn. Tak jak Kulesza idealnie trafił z Probierzem, tak kolejne wybory personalne raczej się nie obroniły. Mamrot dawał solidność, zdobył srebrny medal. W Białymstoku kręcili nosem na jego pracę, ale dopiero kolejne wybory pokazały, że Mamrota trzeba było docenić, bo wyciskał dużo z tego, co ma (między innymi dlatego też wraca na Podlasie). Petew? Kompletna porażka, którą niewiele zwiastowało, bo miał przecież bogate CV. Bogdan Zając? Eksperyment, który totalnie nie wypalił.

W międzyczasie wyszło, że nie da się w nieskończoność jechać na kuleszingu. Jasne – w przeszłości się sprawdzał, dał Jadze sporą kasę. Ale w pewnym momencie formuła się wyczerpała. Jagiellonia przez lata nie potrafiła ściągnąć napastnika (Sheridan, Bezjak, Scepović, Mudrinski…) i miała masę innych wpadek transferowych. W klubie uparcie tłumaczono, że rynek się zepsuł, dlatego muszą stawiać na obcokrajowców, bo na Polaków ich nie stać. Jagiellonia broni się wynikami, ale cały klub był zarządzany… po podlasku. Trochę na wariata, trochę finezyjnie, trochę przypadkowo.

OBSTAWIAJ MECZE POLSKI W FUKSIARZ.PL!

Polska zremisuje z Islandią - kurs 3,55

Cezary Kulesza – jakie ma szanse na prezesa PZPN?

Gdybyśmy mieli wskazać jedną najważniejszą zaletę Cezarego Kuleszy, wskazalibyśmy zjednywanie sobie ludzi. Kulesza po prostu wie, z kim się trzymać, z kim się napić, komu wyświadczyć przysługę, kogo połechtać, komu coś obiecać. A przy tym sprawnie radzi sobie w biznesie. Fortuny dorobił się na disco-polo. Nazywano go nawet „królem disco”. Stoi na czele firmy fonograficznej, która wydała choćby „Jesteś szalona” grupy Boys i pokazała światu Zenka Martyniuka, ale też innych wykonawców należących do czołówki tego gatunku. Później zajął się też nieruchomościami i hotelami (posiada dwa). Generalnie – na brak środków na koncie nie narzeka, a zarządzanie biznesami powierzył zaufanym ludziom, tak, by pełnię uwagi skupić na Jagiellonii czy – jak teraz – kampanii wyborczej.

Gdyby wybory na prezesa PZPN dokonywały się demokratycznie, nie mielibyśmy wątpliwości, że wygra Marek Koźmiński. Ale głosują delegaci, którzy na nowym rozdaniu chcą wygrać też coś dla siebie. A Kulesza bywa skuteczny w takich gierkach. Na swojej stronie internetowej zapowiada, że na czas Euro nie zamierza zajmować się kampanią, na wszystko przyjdzie czas po mistrzostwach. To oficjalna wersja. W rzeczywistości Kulesza od dłuższego czasu rozmawia, przekonuje, obiecuje. Gdyby nie czuł, że ma szanse na zwycięstwo, raczej by nie startował.

Jak wiadomo – wybory na prezesa PZPN miały się odbyć rok temu. Kulesza wymarzył sobie wówczas, że wygrywa na stulecie klubu mistrzostwo i puchar, a potem wjeżdża na białym koniu do siedziby przy Bitwy Warszawskiej. Dwa z tych celów się nie udały. A jak będzie z trzecim?

Fot. FotoPyK

redakcja

Opublikowane 04.06.2021 10:00 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Weszło
22.06.2021

Euro 2020 – najlepszy jak do tej pory turniej XXI wieku? (12)

Wczoraj futbol pokazał swoją siłę. Czytam przez cały turniej, że oglądalność Euro, w porównaniu do minionych lat, wyraźnie spadła. Więcej wykręca chodzenie po magazynach Milwaukee, gdzie w kupionych za sto dolarów boksach odnajdują się dzieła van Gogha. Nawet w krajach takich jak Włochy, gdzie przecież Euro powinno się oglądać tak, jak transmisję z najlepszych chwil […]
22.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Weszło
22.06.2021

Na nich! Wspomnienia Kowala (mecze ze Szwedami)

Kowal dzisiaj strzela ostrymi opiniami, ale tak się składa, że wcześniej, jeszcze jako czynny piłkarz, trafiał ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Czyli: naszymi rywalami z tegorocznego Euro. Zapraszamy do odsłuchania jego wspomnień, tym razem – mecze ze Szwecją.
22.06.2021
Weszło
22.06.2021

Dbaj o zdrowy styl życia – nawodnienie to podstawa!

Częścią zdrowego stylu życia jest regularna aktywność fizyczna. Uprawianie sportu ma szereg korzyści – wzmacnia kondycję, zwiększa odporność organizmu i poprawia ogólne samopoczucie. By czerpać jeszcze więcej przyjemności z ćwiczeń, trzeba pamiętać o regularnym uzupełnianiu płynów. Woda alkaliczna, która ma wysokie pH, wpływa na szybszą regenerację mięśni, zmniejsza tzw. zakwasy, a także chroni przed odwodnieniem. […]
22.06.2021
Liczba komentarzy: 44
Subscribe
Powiadom o
guest
44 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leny
Leny
19 dni temu

fotel prezesa PZPN przyciąga samych tuzów intelektu…

Grzesiek
Grzesiek
19 dni temu
Reply to  Leny

Nie PZPN tylko większości związków piłkarskich, jeśli nie wszystkich. Człowiek na poziomie nie przekraczający pewnych granic nie zostanie osobą, która musi umieć się dogadywać z działaczami, z których znaczna część to lenie lub pijaki. Do tego wiedza o piłce, też u niektórych zatrzymała się na czasach, w których sami grali lub trenowali. Żeby dogadać się z tymi ludźmi trzeba się z nimi napić, poopowiadać rubaszne dowcipy, w niczym nie przeszkadza też zdojenie się do upadłego czy zamówienie “Pań lekkich obyczajów”. Myślisz, że Boniek rozmawia z nimi o najnowszych metodach regeneracji organizmu sportowca i diety, popijając przy tym kieliszek wina przez godzinę? Nie, tyle że w odróżnieniu od Laty czy Kuleszy umie sprawiać wrażenie, że tak właśnie jest. I mi to nie przeszkadza, taka jest specyfika środowiska. Nie tylko u nas, ale w każdym kraju. Przecież nie jest tak, że piłkarze w Niemczech czy w Anglii są oczytani i inteligentni, a u nas to same głąby. Wystarczy posłuchać Hamanna czy innego Mersona. Kulesza może sobie być prezesem z branży “disco polo”. Nie słucham i nie lubię tej muzyki, ale jeśli przyczyni się do sukcesów kadry czy polskich klubów, to nie widzę powodów żeby go skreślać ze względu na to, że nie nauczył się pierdolenia bzdur, które brzmią inteligentnie. W tym zresztą obecny prezes jest bezkonkurencyjny.

przewalek0122
przewalek0122
18 dni temu
Reply to  Grzesiek

Well… sugeruje, bys zaczal od… nieprzekraczajacy… a kariere na szczyty zwiazkow pilkarskich powinienes miec gwarantowana…

egzekutor_77
egzekutor_77 (@egzekutor_77)
19 dni temu
Reply to  Leny

Abstrahując od poniższej – skądinąd bardzo słusznej i wyczerpującej wypowiedzi Grześka – a jak tam twój stan konta PRAWDZIWY tuzie intelektu?? Masz na nim chociaż 1/100, 1/1000 tego co Kulesza ??? Jak mnie wkurzają osądy takich głupio-mądrych internetowych „nołnejmów” :/ Kulesza może i chłopek, ale akurat INTELIGENTNY to on jest na pewno …. bez tego nie osiągnąłby tego co ma… mądry być nie musi (nie wiem, nie znam, nie wypowiadam się), jak widać wystarcza/wystarczyła mu ta „chłopska” inteligencja – że wiedział co, kiedy, jak, gdzie, z kim i do kogo …. i akurat to o jego INTELEKCIE świadczy jak najlepiej :>

Łukasz
Łukasz
19 dni temu
Reply to  egzekutor_77

Ja tylko zauważę, żeby nie mylić intelektu z zaradnością biznesową, przedsiębiorczością. Bardzo często te dwa obszary osbowości nie mają ze sobą nic wspólnego.

egzekutor_77
egzekutor_77 (@egzekutor_77)
19 dni temu
Reply to  Łukasz

Spoko, nie mylę, ale tępym debilem ten misio na pewno nie jest :>

Leny
Leny
19 dni temu
Reply to  egzekutor_77

gdybyś miał wiedze na temat tego gościa taka jak ja to bys sie moze ciołku nie kompromitował.

egzekutor_77
egzekutor_77 (@egzekutor_77)
19 dni temu
Reply to  Leny

Primo: „ciołek” to cię strugał psi pędzlu … gdzie cię obraziłem głupiomądry trollu???

Secundo: to jakżeś taki wszechwiedzący, to dajesz konkrety, a nie srasz jakimiś ogólnikami, jakie każdy troll może napisać … Gdybyś wiedział na swój temat to, co ja wiem, to może byś się psi pędzlu nie kompromitował !!!

fdsjgsagsgsaaggsasab
fdsjgsagsgsaaggsasab
19 dni temu
Reply to  Leny

https://wielkiekupony24.blogspot.com/ – Kupony z kursami ponad 200 które wchodzą. Ostatnio trafili kurs 302 i skan jest na blogu! 9 ostatnich kuponów po kursach ponad 200 trafione! polecam bo sam zarobilem z nimi na 2 ostatnich kuponach !

chory czlowiek
chory czlowiek
19 dni temu

Kto bylby bardziej chujowym prezesem wedlug was? Kozminski czy Kulesza? Wedlug mnie Kulesza.

Janek
Janek
19 dni temu
Reply to  chory czlowiek

Hmm…były prezes klubu Ekstraklasy, który osiągał wyniki ponad stan czy klakier bez zdania i wizji. No trudne pytanie.

Jakub B.
Jakub B.
19 dni temu
Reply to  Janek

Haha, właśnie widać jakie wyniki ponad stan osiąga. Jagiellonia do niedawna miała 3 budżet w lidze. A Kulesza lubował się w ściąganiu szrotu po kilkaset tysięcy euro. Jakie on wyniki ponad stan osiągnął? Raz czy dwa udało mu się zająć 2 miejsce? Ostatnie lata pokazują, że to był czysty przypadek. Jeden i drugi to tragiczne i komiczne kandydatury.

Janek
Janek
19 dni temu
Reply to  Jakub B.

Jagiellonia nigdy nie miała 3. budżetu w lidze. Chyba, że mówimy o 3. najmniejszym w lidze.

Jakub B.
Jakub B.
19 dni temu
Reply to  Janek

Dlatego przez dwa sezony była 2 klubem w Polsce, który najwięcej wydawał na transfery. To tym gorzej świadczy o Kuleszy jeśli nie miał tych pieniędzy w budżecie i się zapożyczał. On potrafił wydać 700 tys euro na totalny niewypał Mudrinskiego, 600 tys euro na Kostala czyli kolejny niewypał. Takie kwoty w Polsce jest w stanie płacić jeszcze tylko Lech i Legia. Potrafił wygrać z Lechem walke o Imaza itd.
Więc nie wciskajcie kitów o biednej Jagiellonii.

Janek
Janek
19 dni temu
Reply to  Jakub B.

Ani Mudrinski nie kosztował 700 tys. ani Kostal 600 tys. To wina Kuleszy, że sprzedał za dobre pieniądze Świderskiego, Klimalę, Frankowskiego i wielu innych?

Jakub B.
Jakub B.
18 dni temu
Reply to  Janek

Brawo, czyli w końcu sam doszedłeś do wniosku, że miał pieniądze.
Skoro miał pieniądze, to dlaczego nie potrafił zbudować silnego klubu w słabej lidze? Może dlatego, że pieniądze wydawał na szrot?

Edward
Edward
19 dni temu
Reply to  Janek

A jaką wizje ma Kulesza?

Stefan
Stefan
19 dni temu
Reply to  Janek

Ani Koźmiński, ani Kulesza, ani nikt inny nie ma szans na prezesurę bez układów koleżeńsko-towarzyskich. Kulesza być może jest sprawnym zarządcą klubu, ale jeśli wydaje Ci się, że układy i kontakty się skończą, to jesteś w błędzie.

jacek
jacek
19 dni temu
Reply to  chory czlowiek

Skontaktuj się z lekarzem jeśli jesteś chory.

KryminaTOR
KryminaTOR
19 dni temu

Beda fajne memy.

Polska piłka i tak była, jest i będzie gównem więc Who cares?

Dyzma
Dyzma
19 dni temu

Jego Jagiellonia najlepszym przykładem, że ten pan kompletnie nie ma pojęcia o zarządzaniu futbolowym biznesem.
Niech się zajmie robieniem kasy na disco polo, bo w tym faktycznie był całkiem niezły.

RTS
RTS
19 dni temu

Mentalnie drugi Grzesiu Lato. Człowiek ze wsi wyjdzie lecz wieś z człowieka nigdy. Osobiście głosowałbym na Sawickiego gdyby kandydował.

Szlayer
Szlayer
19 dni temu

Niech wygra. Będzie to kwintesencją polskiej piłki, jak disco polo polskiej, przepraszam za to słowo w tym miejscu, muzyki. Potęga w kraju, mizeria na arenie międzynarodowej.

DeBaran
DeBaran
19 dni temu

Wieś tańczy wieś śpiewa disco polo. Pomijam to czy się nadaje czy nie, ale wyobrażacie sobie jaka byłaby beka jakby on wygrał? Wszyscy dziennikarze, kibice itd jechaliby z nim gorzej niż z G. Lato, który przynajmniej był świetnym piłkarzem i tym wzbudzał jakiś szacunek. Z tym królem Podlasia i disco polo, z tym jego przaśnym, jarmarcznym, szemranym, zakrapianym stylem to byłby jeden wielki jarmark i jazgot i jazda na maksa. Gość nie ma szans na akceptację kibiców i dziennikarzy i choćby z tego względu to nie ma sensu!

Baran
Baran
19 dni temu

Wieś tańczy wieś śpiewa disco polo. Pomijam to czy się nadaje czy nie, ale wyobrażacie sobie jaka byłaby beka jakby on wygrał? Wszyscy dziennikarze, kibice itd jechaliby z nim gorzej niż z G. Lato, który przynajmniej był świetnym piłkarzem i tym wzbudzał jakiś szacunek. Z tym królem Podlasia i disco polo, z tym jego przaśnym, jarmarcznym, szemranym, zakrapianym stylem to byłby jeden wielki jarmark i jazgot i jazda na maksa. Gość nie ma szans na akceptację kibiców i dziennikarzy i choćby z tego względu to nie ma sensu!

Nenad Bjelica
Nenad Bjelica (@kamill2001)
19 dni temu

8 lat Boniek zmarnował, kolejne 8 lat chce zmarnować Koźmiński. Nie wiem czy Kulesza to odpowiedni człowiek, ale jest z ESA, więc szkodził jej nie będzie jak poprzednik. Nie ma lepszych opcji.

Damiano_L
Damiano_L
19 dni temu
Reply to  Nenad Bjelica

Chyba wolę takie marnowanie czasu, niż zaangażowanie w projekty w stylu Lato + Żmuda.

Andrzej
Andrzej
19 dni temu
Reply to  Nenad Bjelica

Ty chyba już zapomniałeś jak wyglądała rzeczywistość Laty czy Listkiewicza. Pamięć ludzka jest zawodna… Co by nie nie mówić o Bońku wiele rzeczy zmieniło się na lepsze i jest po prostu normalniej (pamiętacie choćby tą pijawkę Sportfive jak żerowała na polskiej piłce?). Problem jest taki że 9 lat temu było tak źle i zaczynał z tak niskiego poziomu że te wiele zmian to może dopiero połowa drogi do sukcesu, jeszcze sporo jest do poprawienia i ktoś mądry powinien to teraz kontynuować.

Baran
Baran
19 dni temu

Wieś tańczy wieś śpiewa disco polo. Pomijam to czy się nadaje czy nie, ale wyobrażacie sobie jaka byłaby beka jakby on wygrał? Wszyscy dziennikarze, kibice itd jechaliby z nim gorzej niż z G. Lato, który przynajmniej był świetnym piłkarzem i tym wzbudzał jakiś szacunek. Z tym królem Podlasia i disco polo, z tym jego przaśnym, jarmarcznym, szemranym, zakrapianym stylem to byłby jeden wielki jarmark i jazgot i jazda na maksa. Gość nie ma szans na akceptację kibiców i dziennikarzy i choćby z tego względu to nie ma sensu!

Niebieska eRka
Niebieska eRka
19 dni temu

Z czym do ludzi ??? Jeśli ktoś chce już całkowicie zakopać naszą krajową kopaną to Kulesza idealny kandydat.

Lorak
Lorak
19 dni temu

“Na przykład Frankowski i Tuszyński – obaj przychodzili z Lechii jako piłkarze, w których się nie wierzy, za drobne, a obaj dali białostoczanom łącznie 3,5 bańki.”

Z moich wyliczeń wychodzi jednak 2,5 bańki.

Słowik
Słowik
18 dni temu
Reply to  Lorak

Zapomniałeś o bańce dla prezesa.

Jakub B.
Jakub B.
19 dni temu

Boże, co za dno. To już bym wolał, żeby Boniek został. Kulesza i Koźmiński nie mają łącznie nawet połowy jego IQ i charyzmy. Może Boniek specjalnie przeforsował te kandydatury, żeby ludzie za nim zatęsknili.

Mariano Italiano
Mariano Italiano
19 dni temu
Reply to  Jakub B.

Hmmm. A czego takiego dokonał przez niemal dekadę ten charyzmatyczny, genialny Boniek? Tak tylko pytam, bo ja go podziwiam tylko za piękne wzięcie dziennikarzy pod but. Później już nie musiał się wysilać, bo nie miał kto go skrytykować, mimo że osiągnięcia można porównywać z jego poprzednikiem (i nie wiem, czy Lato nie wyszedłby z tego boju zwycięsko).

Paul
Paul
19 dni temu

W 2017 roku Krzysztof Stanowski zorganizował w ramach akcji #dobrowraca zbiórkę, gdzie dla osób które wpłaciły minimum 200 PLN obiecał wejściówki na tweetup. Planowane na lipiec spotkanie Stanowski odwołał tydzień przed terminem. Jako powód podał zapalenie płuc. Do dnia dzisiejszego spotkanie nie odbyło się, a oszukanych jest kilkaset osób.

AQT
AQT
19 dni temu

Pierwsze dekrety Kuleszy jako prezesa:

1. Zenek Martyniuk ma śpiewać hymn Polski przed każdym meczem
2. Sousa ma przywrócić Grosickiego do kadry, inaczej jego zwalniam
3. Młodzieżowcy w ekstraklasie są liczeni do 26 roku życia, tak żeby Jagiellonia mogła wystawiać nadal Przemysława Mystkowskiego
4. Jeżeli Legia ma na koniec sezonu więcej niż 6 punktów przewagi, to dostaje ujemne -10 punktów za zbyt dobrą grę
5. Finały Pucharu Polski zawsze w Białymstoku z oprawą muzyczną artystów związanych z Green Starem
6. W Białymstoku i Płocku szkoły przyjmują imienia Jacka Góralskiego spod herbu Jazda na dupach
7. Tomasz Hajto rzecznikiem reprezentacji
8. Green Star oficjalnym partnerem reprezentacji
9. Zenek Energy Drink oficjalnym napojem reprezentacji
10. Każde zgrupowanie reprezentacji w Augustowie

fdsjgsagsgsagsaagsabgsa
fdsjgsagsgsagsaagsabgsa
19 dni temu

https://wielkiekupony24.blogspot.com/ – Kupony z kursami ponad 200 które wchodzą. Ostatnio trafili kurs 302 i skan jest na blogu! 9 ostatnich kuponów po kursach ponad 200 trafione! polecam bo sam zarobilem z nimi na 2 ostatnich kuponach !

Pasta
Pasta
19 dni temu

Dlaczego wypowiedzi pro-kulesza jak chce dac plusa to mam komunikat ‘juz glosowales’ a minusa to juz dac moge? A z wypowiedziamy pro-kozminski na odwrot?

Słowik
Słowik
18 dni temu
Reply to  Pasta

A słyszałeś strzały?

Uncommon man
Uncommon man
19 dni temu

Czy to nie ten pan dopuścił Tomasza Hajtę do prowadzenia Jagiellonii?

SylwekWawa
SylwekWawa
19 dni temu

Dla mnie to jest chore, żeby bezpośrednio z prezesa klubu przechodzić na stanowisko prezesa PZPN. Kiedyś taką drogę pokonał Marian Dziurowicz. To były mroczne lata naszej piłki. Kulesza nie tylko jest prezesem, ale także współwłaścicielem Jagiellonii. Zawsze będzie działał na korzyść swojego klubu.
Ktoś wspomniał o Sawickim. To chyba jeszcze nie jest jego czas. Dla “terenu” jest zbyt inteligentny i dobrze wychowany.

alex
alex
19 dni temu

Oby nie wygrał bo wrócimy do czasów Laty i Listkiewicza.

Arjbest
Arjbest (@arjbest)
19 dni temu

Jedno jest pewne. Tak Koźmiński jak i Kulesza na stołku szefa PZPN to będzie dramat.

Robert
Robert
18 dni temu

Oby przegrał

Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Alba przejdzie do Interu?

Barcelona otrzymała ofertę za Jordiego Albę od Interu. Taką informację podało “Mundo Deportivo”. Co więcej, zdaniem dziennikarzy Blaugrana ma tę ofertę rozważyć. Koeman chce przebudować skład, pozbyć się niektórych piłkarzy, szczególnie tych, którzy zarabiają sporo, a Alba do tego grona należy. Z kolei Simone Inzaghi, nowy trener Interu, miałby być usługami Albo bardzo zainteresowany, bo […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Quintana na testach medycznych w Jagiellonii

Dani Quintana na testach medycznych w Jagiellonii Białystok. Informację o hitowym transferze podał Przegląd Sportowy. Hiszpan grał dla Jagi od połowy sezonu 12/13 do połowy sezonu 14/15. Dał się poznać jako świetny technik, który miał wielki wpływ na grę Jagi. W swoim najlepszym roku zanotował dla białostockiej ekipy 15 bramek i 12 asyst. No klasa, […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Kozioł nowym bramkarzem ŁKS-u

Po odejściu z ŁKS-u Arkadiusza Malarza, łodzianie rozejrzeli się za nowym bramkarzem. I znaleźli. Został nim Marek Kozioł. Kozioł podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Bramkarz rozegrał 20 spotkań w ostatnim sezonie w barwach Korony Kielce, zachował osiem czystych kont. Możecie go pamiętać też z sezonu 19/20, kiedy […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Drągowski trafi do Atletico?

Od takiej rozmowy do transferu jeszcze droga daleka, ale przynajmniej coś się dzieje. Jak informuje Tomasz Włodarczyk, agent Bartłomieja Drągowskiego spotka się z działaczami Atletico Madryt, by omówić transfer do stolicy Hiszpanii. Drągowski ma za sobą dobry czas w Fiorentinie i nie umyka to uwadze innych klubów. Mówiło się o Interze, teraz na tapet wskoczyć […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Mbappe nie chce już grać w PSG?

Kontrakt Kyliana Mbappe wygasa w czerwcu przyszłego roku, nie słychać na razie, by miał zostać przedłużony, co podsyca tylko plotki na temat odejścia Francuza z PSG. Daniel Riolo, dziennikarz RMC Sport, twierdzi, że napastnik chce odejść. Riolo mówi: – Mbappe nie wierzy w projekt tworzony przez Leonardo. Jeśli nie odejdzie tego lata, za rok zrobi […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Damian Dąbrowski z nowym kontraktem

Damian Dąbrowski przedłużył umowę z Pogonią Szczecin. Nowy kontrakt będzie obowiązywał do czerwca 2024 roku. Czy to zaskakująca decyzja? Absolutnie nie, Dąbrowski miał naprawdę dobry sezon w barwach Portowców i wydatnie przyłożył się do tego, że szczecinianie skończyli rok na trzecim miejscu w tabeli. Potrafił rządzić w środku pola, ale też wykonywać mrówczą pracę, niedocenianą […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Gołębiewski wybrał nowy klub. Poprowadzi rezerwy Legii Warszawa

Chyba nawet sam Marek Gołębiewski nie spodziewał się, że będzie jednym z najbardziej rozchwytywanych trenerów tego lata. Jak już informowaliśmy, zatrudnieniem tego szkoleniowca zainteresowane były obydwa łódzkie kluby czy też Stomil Olsztyn. Ostatecznie Gołębiewski trafi jednak do trzeciej ligi. Ale nie do pierwszego lepszego zespołu, a do rezerw Legii Warszawa. Cel postawiony przed Gołębiewskim jest […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Adam Frączczak w Koronie Kielce

Adam Frączczak został nowym piłkarzem Korony Kielce. Przez ostatnią dekadę 33-latek występował w Pogoni Szczecin, a teraz podpisał z kielczanami roczną umowę z opcją przedłużenia jej o kolejny sezon. Frączczak jest jedną z ikon Pogoni Szczecin. Trafił do niej w 2011 roku i spędził w Szczecinie dziesięć lat. Przez ten okres rozegrał dla Portowców 288 […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wijnaldum w meczu 1/8 finału Euro założy opaskę przeciwko dyskryminacji

Georginio Wijnaldum, kapitan reprezentacji Holandii, w meczu 1/8 finału Euro 2020 będzie występował ze specjalną opaską kapitańską. Będzie miała ona napis “OneLove” i wpleciono w nią elementy tęczy. – Wspieramy inkluzywność i wspólnotę – mówi Holender. To kolejny podobny gest po tym, jak ostatnio Manuel Neuer występował z tęczową opaską na ramieniu wspierającą osoby o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. W Austrii imponował liczbami

Dor Hugi został nowym nabytkiem Wisły Kraków. 26-letni Izraelczyk w poprzednim sezonie austriackiej Ekstraklasy zdobył osiem bramek i zaliczył też osiem asyst. Z “Białą Gwiazdą” podpisał kontrakt do czerwca 2024 roku. Hugi to młodzieżowy reprezentant Izraela. W zespole do lat 21 rozegrał dziesięć spotkań i strzelił trzy gole, tyle samo trafień zaliczył w osiemnastu meczach […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Jagiellonia pozyskała byłego obrońcę Śląska

Israel Puerto został nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Ostatnio 28-letni piłkarz reprezentował barwy Śląska Wrocław. Po pozyskaniu Kacpra Tabisia i Michała Surzyna z Odry Opole to trzeci transfer ogłoszony dziś przez białostoczan. Puerto występował w Śląsku przez ostatnie dwa lata. Latem tego roku – konkretnie 30 czerwca – wygasa jego kontrakt z wrocławianami. Plotkowało się o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Lech Poznań przedłużył kontrakt z utalentowanym napastnikiem

Filip Szymczak podpisał nowy kontrakt z Lechem Poznań. Umowa napastnika Lecha została przedłużona do 2025 roku. 19-latek ma już za sobą gole w rozgrywkach Pucharu Polski i w eliminacjach do Ligi Europy. Szymczak w kolejnym sezonie będzie prawdopodobnie napastnikiem numer 3 w układance Macieja Skorży. Przed nim w walce o skład są póki co Mikael […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Finał Euro nawet z 60 tysiącami widzów na trybunach. Jest porozumienie

Rząd Wielkiej Brytanii doszedł do porozumienia z UEFĄ w sprawie zwiększenia puli osób, które będą mogły wyjść na półfinały i finały Euro 2020. Na Wembley zostanie wpuszczonych ponad 60 tysięcy widzów.  W ostatnich dniach plotkowało się o tym, że półfinały i finały mistrzostw zostaną przeniesione do Budapesztu lub Rzymu, by na trybunach mogło zasiąść możliwie […]
22.06.2021