Argentyna tylko remisuje z Chile

Autor:Paweł Paczul

04 czerwca 2021, 08:10 • 1 min czytania 2 komentarze

Kiedy my żyjemy nadchodzącym Euro, w Ameryce Południowej walczą o mundial. Wczoraj rozegrano kolejne mecze w eliminacjach. Dość niespodziewanie punkty straciła Argentyna.

Ekipa Messiego zremisowała 1:1 z Chile, które jest dopiero siódme w tabeli (Argentyna to wicelider). Kapitan Barcelony i reprezentacji otworzył wynik spotkania po rzucie karnym, ale stan gry wyrównał były kolega z klubu, Alexis Sanchez. Potem nic już do siatki nie wpadało, choć Messi miał choćby poprzeczkę.

Kolumbia z kolei spokojnie ograła Peru 3:0, natomiast Urugwaj zremisował z Paragwajem. Komplet wyników:

• Argentyna – Chile 1:1 (Messi 24′ – Sanchez 36′)
  • Peru – Kolumbia 0:3 (Mina 40′, Uribe 49′ Diaz 55′)
  • Urugwaj – Paragwaj 0:0

Na Weszło pisze głównie o polskiej piłce, na WeszłoTV opowiada też głównie o polskiej piłce, co może być odebrane jako skrajny masochizm, ale cóż poradzić, że bardziej interesują go występy Dadoka niż Haalanda. Zresztą wydaje się to uczciwsze niż recenzowanie jednocześnie – na przykład - pięciu lig świata, bo jeśli ktoś przekonuje, że jest w stanie kontrolować i rzetelnie się wypowiedzieć na tyle tematów, to okłamuje i odbiorców, i siebie. Ponadto unika nadmiaru statystyk, bo niespecjalnie ciekawi go xG, półprzestrzenie czy rajdy progresywne. Nad tymi ostatnimi będzie się w stanie pochylić, gdy ktoś opowie mu o rajdach degresywnych.