Zacięta walka o utrzymanie w 2. lidze

Opublikowane 22.05.2021 12:53 przez

Piotr Stolarczyk

W 1. lidze trawa emocjonujący bój o Ekstraklasę. Na szczycie 2. ligi również toczy się rywalizacja o drugą lokatę gwarantująca promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. GKS Katowice kolejny raz próbuje dokonać niemożliwego – w niewytłumaczalny sposób pogrzebać żywcem szansę na bezpośredni awans. Ale na samym dole tabeli również jest ciekawie. Ba, jest bardzo interesująco. Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek aż sześć zespołów walczy o utrzymanie. Różnice punktowe są niewielkie i po każdej serii gier następują przetasowania na miejscach spadkowych. Absolutnie nie można narzekać na nudę.

W poprzednich edycjach rozgrywek – oprócz zeszłorocznej – 40 punktów gwarantowało utrzymanie. Jeżeli chodzi o ten sezon – może być podobnie. Teraz nawet mniejsza liczba oczek może wystarczyć do tego, by uniknąć degradacji. Ponadto z ligi spadają trzy zespoły. Przypominamy wyjątkowo powiększonej do 19 ekip. Tak więc w tym sezonie drużyny z dołu tabeli mają nieco ułatwione zadanie. W gronie kandydatów do spadku nie ma żadnych zaskoczeń. Jedyną i to bardzo dużą niespodziankę stanowi postawa Hutnika Kraków, który w świetnym stylu uciekł ze strefy podwyższonego ryzyka. Ekipa z Nowej Huty w tym roku kalendarzowym wywalczyła aż 28 punktów i praktycznie może być już spokojna. Natomiast reszta najsłabszych drużyn „rundy jesiennej” nie poprawiła swojego położenia – do ostatniej kolejki będą walczyć o pozostanie w 2. lidze.

Zatem, jak wygląda sytuacja na finiszu rozgrywek? Sprawdźmy.

14. miejsce: Olimpia Grudziądz, 35 punktów

Pięć ostatnich spotkań: Z, Z, P, Z, Z
Najbliższe mecze: 

 • Śląsk II Wrocław (10. miejsce) D
 • KKS Kalisz (6. miejsce) W
 • Wigry Suwałki (4. miejsce) D
 • Motor Lublin (9. miejsce) W

Olimpia po pierwszej rundzie zajmowała przedostatnie – 18. miejsce – w tabeli. Wywalczyła raptem 18 „oczek”. W styczniu (po 17. kolejce) zespół przejął Zbigniew Smółka. O ile początek misji ratunkowej przebiegał prawidłowo – 10 punktów w pierwszych sześciu spotkaniach – tak potem pod jego wodzą grudziądzanie przegrali aż pięć meczów z rzędu. Sytuacja zaczynała się dramatyczna. Wszak drugi spadek z rzędu głęboko zajrzał im w oczy. Ale gdy nadszedł kulminacyjny moment rozgrywek, znowu zaczęli punktować. Bez wątpienia kluczowym impulsem była wygrana wyjazdowej rywalizacji z Błękitnymi Stargard. Przed tym meczem nawet prezydent miasta spotkał się z piłkarzami i wyraził słowa wsparcia.

No dobra – a co takiego wydarzyło się w Stargardzie? Otóż do 86. minuty goście przegrywali 1:2, jednak gospodarze wykazali się niezwykłą hojnością – najpierw dali sobie władować gola na 2:2, potem złapali czerwień, a w ostatniej akcji meczu nie byli w stanie zatrzymać Olimpii i przegrali 2:3. Z drugiej strony należy docenić charakter i wolę walki podopiecznych Zbigniewa Smółki. W tak ważnym meczu wyszli z opresji. Szanujemy mocno. A w ostatniej kolejce przegrywali już 0:2 z Garbarnią, lecz finalnie  trzy punkty pojechały do Grudziądza (3:2).

Wydaje się, że po takich przejściach grudziądzanie nie powinni już wypuścić z rąk utrzymania. Odbili się od dna, zmobilizowali się na najważniejsze spotkania. Niemniej końcowy rozkład jazdy nie jest dla nich korzystny.

15. miejsce: Błękitni Stargard, 34 punkty

Pięć ostatnich spotkań: R ,Z, R, P, R
Najbliższe mecze:

 • Skra Częstochowa (5. miejsce) W
 • Garbarnia Kraków (7. miejsce) D
 • Śląsk II Wrocław (10. miejsce) W

Stargardzianie już od kilku sezonów oszukują przeznaczenie i rzutem na taśmę utrzymują się w 2. lidze. W poprzednim sezonie dopiero w ostatniej kolejce uciekli ze stryczka. Natomiast tym razem wiele wskazuje na to, że to igranie z losem skończy się dla nich klęską. Wprawdzie mają punkt przewagi nad strefą „grillowaną”, ale w porównaniu do konkurencji pozostało im jedno spotkanie mniej do rozegrania.

W ostatniej rozmowie z nami trener Błękitnych, Adam Topolski, stwierdził nie zakończy trenerskiej przygody spadkiem. Tylko że patrząc na poczynania jego zespołu w arcyważnych meczach domowym, można mieć wątpliwości co do tego, czy uda mu się ta sztuka. Jego piłkarze w niewytłumaczalny sposób dostali w cymbał od Olimpii Grudziądz. Ostatnie spotkanie z Olimpią Elbląg zakończyło się raptem bezbramkowym remisem. Aczkolwiek zespół z Pomorza Zachodniego jest nieobliczalny i potrafi sprawić niespodziankę. Terminarz na finiszu nie rozpieszcza, jednak być może po raz enty zagrają na nosie reszcie stawki.

Jeżeli Błękitni rzeczywiście unikną spadku, będzie to spory wyczyn.

16. miejsce: Znicz Pruszków, 33 punkty

Pięć ostatnich spotkań: P, P, P, Z, R
Najbliższe mecze:

 • Garbarnia Kraków (7. miejsce) D
 • Górnik Polkowice (1. miejsce) D
 • Śląsk II Wrocław  (10. miejsce) W
 • KKS Kalisz (6. miejsce) D
 • Wigry Suwałki (4. miejsce) W

Znicz po rundzie „jesiennej” znajdował się strefie spadkowej, a po przerwie prezentował się fatalnie. Wywalczył zaledwie punkt w pierwszych pięciu noworocznych meczach. Następnie wygrał cztery spotkania z rzędu, zaliczył remis i znowu zgarnął trzy punkty. Już można było przypuszczać, że ekipie z Pruszkowa nie może stać się krzywda. Błąd –  w 2. lidze wszystko zmienia się w kalejdoskopie. Wystarczyły trzy kolejne przerżnięte rywalizacje – z czego dwie z bezpośrednimi rywalami o utrzymanie – i zrobiło się bardzo, ale to bardzo gorąco. Efekt? Jako strażaka wezwano Piotra Świerczewskiego, który rok temu przeprowadził udana akcję ratunkową w przypadku Sandecji Nowy Sącz.

Na pewno jest to duże wyzwanie, niemniej sytuacja pruszkowian nie jest dramatyczna. Kluczowe będą domowe rywalizacje. Jeśli nie będą obfitować dla nich w „oczka”,  po wielu latach mogą pożegnać się z poziomem centralnym. Pytanie – czy tym razem zadziała wręcz mityczny efekt nowej miotły?

Sprawdź ofertę zakładów bukmacherskich w Fuksiarz.pl!

17. miejsce: Lech II Poznań, 33 punkty

Pięć ostatnich spotkań: P, Z, Z, R, R
Najbliższe mecze:

 • Motor Lublin (9. miejsce) D
 • Bytovia Bytów (18. miejsce) W
 • Chojniczanka Chojnice (2. miejsce) D
 • Stal Rzeszów (8. miejsce) W

Ewentualny spadek byłby gorzką pigułką do przełknięcia dla włodarzy Kolejorza. 2. liga stanowi bowiem znakomite miejsce do tego, by ogrywać najbardziej zdolnych zawodników z akademii. W przypadku braku utrzymania znowu będą musieli posyłać graczy niełapiących się do pierwszego składu na wypożyczenia. Jakiś czas tam temu nawet przebijały się głosy, że Lech w najbliższych latach ma zamiar awansować do 1. ligi. Cóż, coś nie pykło, skoro walczą o ligowy byt. W dodatku zespół został wzmocniony doświadczonymi zawodnikami, na przykład: Sergiej Krivets. Z tym że nie przełożyło się to na lepsze rezultaty. Z kolei do rezerw nie mogą być delegowani zawodnicy powyżej 23 roku życia, którzy po 1 stycznia rozgrali w pierwszej drużynie co najmniej trzy mecze.

Najbardziej istotne dla „Kolejorza” będą dwa najbliższe mecze, zwłaszcza z Bytovią. W przypadku niepowodzenia sytuacja może stać się bardzo nieciekawa. Tym bardziej że lechitów czeka mecz z Chojniczanką, która do samego końca będzie toczyć bój o promocję na zaplecze Ekstraklasy.

18. miejsce: Bytovia Bytów, 31 punktów

Pięć ostatnich spotkań: R, R, P, P, P
Najbliższe mecze: 

 • GKS Katowice (3. miejsce) W
 • Lech II Poznań (17. miejsce) D
 • Górnik Polkowice (1. miejsce) W
 • Pogoń Siedlce (12. miejsce) D

Powiedzieć, że „Czarne Wilki” znalazły się w ogromnych tarapatach, to powiedzieć nic. Jesienią zespół grał w kartkę, a przewaga nad strefą spadkową może nie była pokaźna (4 punkty), ale przyzwoity start w rundzie rewanżowej nie zwiastował aż takich problemów. Zaczęło się od domowej porażki z Garbarnią 1:2, potem zaś wydarzyły się rzeczy, o których nie śniło się nawet filozofom. Wpierw bytowianie przegrali ze Śląskiem II Wrocław w kuriozalnych okolicznościach – w doliczonym czasie na 2:2 wyrównał Piotr Giel, a już po minucie stracili gola na wagę remisu. W kolejnym meczu z KKS-em nastąpiła powtórka z rozrywki – znowu siłą woli w samej końcówce wcisnęli bramkę wyrównującą, by po chwili zaprzepaścić włożony w to trud.

Drużynie kompletnie siadł mental, a należy pamiętać, że klub boryka się z ogromnymi problemami finansowymi. Ostatnio nawet pojawiła się publiczna zbiórka pieniędzy na pensje dla piłkarzy. No, nie wesoło jest teraz w Bytowie. Zespół Kamila Sochy nie posmakował wygranej już od 10 spotkań. A terminarz również jest dla niego wymagający. Choć z kim ma się przełamać, jak nie z GKS-em Katowice, który kolejny raz zafundował sobie nerwową wiosnę.

Na tę chwilę Bytovia zmierza prosto ku 3. lidze. A to i tak nie jest najgorszy scenariusz – dochodzą bowiem sygnały, że włodarzom może być wówczas trudno pospinać budżet, co grozi podjęciem radykalnych decyzji.

 500 PLN ZWROTU BEZ OBROTU – ODBIERZ BONUS NA START W FUKSIARZ.PL!

19. miejsce: Olimpia Elbląg, 30 punktów

Pięć ostatnich spotkań: R, Z, P, P, R
Najbliższe mecze:

 • Skra Częstochowa (5. miejsce) D
 • Garbarnia Kraków (7. miejsce) W
 • Śląsk II Wrocław (10. miejsce) D
 • KKS Kalisz (6. miejsce) W

Klub z Elbląga od dłuższego czasu to Wieża Babel. W poprzednim sezonie działacze postanowili odpuścić walkę o 1. ligę po to, by wystawić młodzież i zgarnąć kasę z Pro Junior System. Nie było nie tyle na pensje piłkarzy i pracowników, ale też na zwykłe funkcjonowanie – to była walka o byt. Nie spodobało się to ówczesnemu trenerowi, który odszedł z Olimpii, a zastąpił go Łukasz Kowalski, który po przegranym meczu z Bytovią… musiał uciekać ze stadionu karetką przed pseudokibicami.

Przed przerwą zimową nie było szału z wynikami – raptem 16 punktów, minimalnie nad kreską. Z kolei wiosną zespół zdobył 14 oczek i w tabeli uwzględniającej mecze po 1 stycznia znajduje się na przedostatniej pozycji, wyprzedzając tylko Bytovię. Nie ma co ukrywać – tu mocno pachnie spadki, lecz nie chcemy teraz wyrokować. Nie postawimy dolarów przeciwko orzechom, że Olimpia spadnie. Jednak rozkład jazdy na najbliższe tygodnie w Elblągu nie możne nikogo napawać optymizmem. Aż trzy spotkania z zespołami, które walczą o baraże. No, nie brzmi to najlepiej.

***

Co będzie oznaczać ewentualny spadek dla tych drużyn? Trudno tak naprawdę przewidzieć. Drużyny, które w zeszłym roku były zmuszone pożegnać się z 2. ligą, radzą sobie w niższej klasie rozgrywkowej względnie dobrze. Stal Stalowa Wola zajmuje na tę chwilę 3. lokatę, Elana Toruń występuje w grupie mistrzowskiej, a Legionovia Legionowo znajduje się na podium 3. ligi grupy 1. Tylko Gryf Wejherowo nie mógł sobie poradzić i już wiadomo, że w przyszłym sezonie będzie występować w IV lidze. A przecież otrzymał pokaźne wsparcie z PJS. Jak widać – to była tylko kropla w morzu potrzeb.

Z całą pewnością brak utrzymania w przypadku Bytovii czy Olimpii Elbląg może oznaczać bardzo poważne problemy.

fot. Maciej Hinc

Suche Info
22.05.2022

Oficjalnie: Szymon Włodarczyk pożegnał się z Legią

Powoli wyjaśnia się przyszłość młodego napastnika Legii Warszawa. 19-latek za pośrednictwem swojego konta na Instagramie poinformował, że odchodzi ze stołecznego klubu. O pozyskanie go starają się Górnik Zabrze i Jagiellonia Białystok. W zakończonym sezonie Ekstraklasy zagrał tylko w 7 meczach Ekstraklasy. Zapewne to wpłynęło na podjętą przez niego decyzję. Nastolatek jest kolejnym wychowankiem Legii, który […]
22.05.2022
Tenis
22.05.2022

Roland Garros. Magda Linette pokonała Ons Jabeur!

Pierwsza runda French Open. Na korcie druga najlepsza tenisistka trwającego sezonu. Zwyciężczyni niedawnego turnieju WTA 1000 w Madrycie i finalistka imprezy tej samej rangi w Rzymie. Zawodniczka mająca najwięcej zwycięstw na mączce w tym roku. Czyli Ons Jabeur. A naprzeciwko niej – Magda Linette. Faworytka tego meczu była tylko jedna i po pierwszym secie wydawało […]
22.05.2022
Brama dnia
22.05.2022

Jacek Magiera kontra Tomasz Moskała | BRAMA DNIA

Kolejna odsłona „Bramy dnia!” Dzisiaj swojskie klimaty. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z Gatigo. JACEK MAGIERA VS WISŁA (22.05.2005) Siedemnaście lat temu Legia Warszawa nieoczekiwania zmiażdżyła Wisłę Kraków 5:1. Czwartego gola dla „Wojskowych” po efektownej akcji zdobył Jacek Magiera. TOMASZ MOSKAŁA VS G. ŁĘCZNA (22.05.2007) Z kolei piętnaści lat temu Cracovia […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Salihamidzić: „Lewy” ma kontrakt do lata przyszłego roku i wypełni go

Dyrektor sportowy Bayernu Monachium Hasan Salihamidzić był gościem programu „Doppelpass” na antenie Sport1. Działacz odniósł się m.in. do sytuacji Roberta Lewandowskiego. Szef działu sportowego mistrzów Niemiec przyznał, że agent kapitana reprezentacji Polski otrzymał ofertę przedłużenia umowy. Bośniak dodał też, że spodziewa się wypełnienia przez Lewandowskiego kontraktu, a ten kończy się 30 czerwca 2023 roku. – […]
22.05.2022
Piłka nożna
22.05.2022

Benzema, Mbappe, Lewandowski? 10 najlepszych piłkarzy sezonu 2021/22 [RANKING]

Strzelający gola za golem Lewandowski? Dominujący w lidze francuskiej Mbappe? Czarujący dryblingiem Vinicius, a może jego bardziej doświadczony kolega z zespołu – Benzema? Sezon 2021/22 w europejskim futbolu klubowym wkrótce oficjalnie dobiegnie końca, ale już teraz jak najbardziej można się pokusić o wskazanie najlepszego piłkarza mijającej właśnie kampanii. Wytypowaliśmy dziesięciu zawodników, którzy w ostatnich miesiącach […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

PSG i Kylian Mbappe. Czyli szarża w walce o katarską wiarygodność

Wielkie kluby walczą nie tylko o trofea, najwyższe miejsca, sukcesy na arenie międzynarodowej i uznanie kibiców. Kluby ze ścisłej elity walczą też o wiarygodność. Paris Saint-Germain musiało postawić wszystko na jedną kartę w rozmowach kontraktowych z Kylianem Mbappe, by utrzymać tę wiarygodność. Pytanie tylko – czy paryżanie nie przeszarżowali?  Gdybyśmy mieli szukać określeń na to, […]
22.05.2022
niższe ligi
09.12.2021

Skrobacz: Ruch Chorzów musi się zimą wzmocnić, nasza kadra jest za wąska

Ruch Chorzów jeszcze latem 2019 roku nie był pewny, czy wystartuje w rozgrywkach III ligi. Teraz jako drugoligowy beniaminek bije się o czołowe lokaty i kończy jesień na najniższym stopniu podium. To wynik więcej niż dobry, choć pewnie nie każdy w pełni go doceni, skoro „Niebiescy” bardzo długo pozostawali bez porażki. Ostatnie tygodnie w ich […]
09.12.2021
Weszło
06.06.2021

Nocą gra koncerty dla 60 tysięcy osób. Za dnia też gra, ale na chwałę Błękitu Cyców

Jaki jest Marcin Miller? Co trzeba robić, gdy jest się wiceprezesem Błękitu Cyców? Ile pisze się przebój, który ma 86 milionów wyświetleń? Jak ściągnąć do siódmej ligi Sergiusza Prusaka? Czy disco-polo to powód do obciachu? Czego może zazdrościć Veljko Nikitoviciowi? Gdzie odczuwa większy stres – w dzień meczowy, czy podczas koncertu dla 60 tysięcy osób? […]
06.06.2021
Weszło
23.05.2021

„Zagłębie ma więcej milionów euro na boiskach III ligi niż banki w Polsce”

– Górnik Polkowice nie ma wielkiego budżetu, ale czy Warta Poznań takowy posiada? Nie. Przychodząc na pierwsze spotkania rady nadzorczej, przedstawiałem koncepcję właśnie Warty, która ma podobne wyzwania jak my. Ten model się sprawdza. Pieniądze są w futbolu najważniejsze, ale nie grają. Mamy długofalowe myślenie. Myślimy nad tym, co wydarzy się za rok czy dwa, […]
23.05.2021
niższe ligi
23.05.2021

Patologia w Rzeszowie. Kibice Stali po meczu wpadli do szatni

Jeśli przypadkiem śledziliście komentarze na social mediach Stali Rzeszów po meczu z Sokołem Ostróda, mogliście się zastanawiać: o co tu do cholery chodzi? Pod postami klubu pełno było komentarzy o „piłkarzykach pajacykach” i tym podobnych wrzutek w kierunku zawodników. Mogło to zastanawiać, bo przecież Stal ligowe spotkanie wygrała i jest na miejscu barażowym. O co […]
23.05.2021
niższe ligi
22.05.2021

Zacięta walka o utrzymanie w 2. lidze

W 1. lidze trawa emocjonujący bój o Ekstraklasę. Na szczycie 2. ligi również toczy się rywalizacja o drugą lokatę gwarantująca promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. GKS Katowice kolejny raz próbuje dokonać niemożliwego – w niewytłumaczalny sposób pogrzebać żywcem szansę na bezpośredni awans. Ale na samym dole tabeli również jest ciekawie. Ba, jest bardzo interesująco. Na […]
22.05.2021
niższe ligi
19.05.2021

„Prezes powiedział, że z tej mąki chleba nie będzie. Jest z branży piekarniczej, więc pewnie ma rację”

Marek Gołębiewski zrobił ze Skry Częstochowa drugoligowego kopciuszka, ekipę walczącą o awans do wyższej ligi. I – jak to często w polskiej piłce bywa – zapłacił za ten sukces najwyższą cenę, bo kiedy drużyna zwolniła i zaczęła gubić punkty, trenerowi podziękowano. Jak wyglądały kulisy jego zwolnienia? Jak zareagowali na nie zawodnicy? Dlaczego w ogóle Skra […]
19.05.2021
Liczba komentarzy: 8
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gsancvggsasagsaggsasa
gsancvggsasagsaggsasa
1 rok temu

https://polishgaming24.blogspot.com/ – Trafili kurs 678 i skan mają juz na blogu !!! na dzis kurs 564 dostępny! polecam bo trafilem z nimi ponad 13 tys!

szlema
szlema
1 rok temu
Gadol
Gadol(@gadol)
11 miesięcy temu
Reply to  szlema

A już myślałem, że znudziło ci się promować to gówno…

Vinni
Vinni
1 rok temu

Awans – Górnik, Chojniczanka, Wigry
Spadek – Znicz, Bytovia, Olimpia Elbląg
W przypadku spadających możemy zobaczyć jeszcze wymianę Bytovii na Lecha, zadecyduje ich bezpośrednie spotkanie.

Patryk
Patryk
11 miesięcy temu

Lech 2 nie spadnie .

Foo
Foo
11 miesięcy temu
Reply to  Patryk

Wszystko zależy od składu jaki wystawią w ostatnich meczach, ale terminarz niezbyt korzystny. W dodatku nie ma ekipy, która by wyraźnie odstawała od pozostałych, tu każdy może wygrać z każdym.

II liga to dla zespołu rezerw za wysokie progi. W ubiegłym roku cudem się uratowali w ostatniej kolejce.

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina
11 miesięcy temu

Nie wiem jak to będzie ze spadkami, bo chyba loteria, ale wyczuwam sensację w postaci awansu z baraży beniaminka z Kalisza.

Stary wilku
Stary wilku
11 miesięcy temu

Lech II nie może wystawić już do składu zawodników powyżej 23 lat którzy rozegrali już przynajmniej 3 mecze w extraklasie. Grają słabo i mogą spaść jak najbardziej.
To co zrobił Hutnik na wiosnę to jest wyczyn niebywały. Obiekt kpin, drwin i podśmiechujek okazał się hegemonem wiosny. Brawo coach Szydełko, brawo piłkarze.

Suche Info
22.05.2022

Oficjalnie: Szymon Włodarczyk pożegnał się z Legią

Powoli wyjaśnia się przyszłość młodego napastnika Legii Warszawa. 19-latek za pośrednictwem swojego konta na Instagramie poinformował, że odchodzi ze stołecznego klubu. O pozyskanie go starają się Górnik Zabrze i Jagiellonia Białystok. W zakończonym sezonie Ekstraklasy zagrał tylko w 7 meczach Ekstraklasy. Zapewne to wpłynęło na podjętą przez niego decyzję. Nastolatek jest kolejnym wychowankiem Legii, który […]
22.05.2022
Tenis
22.05.2022

Roland Garros. Magda Linette pokonała Ons Jabeur!

Pierwsza runda French Open. Na korcie druga najlepsza tenisistka trwającego sezonu. Zwyciężczyni niedawnego turnieju WTA 1000 w Madrycie i finalistka imprezy tej samej rangi w Rzymie. Zawodniczka mająca najwięcej zwycięstw na mączce w tym roku. Czyli Ons Jabeur. A naprzeciwko niej – Magda Linette. Faworytka tego meczu była tylko jedna i po pierwszym secie wydawało […]
22.05.2022
Brama dnia
22.05.2022

Jacek Magiera kontra Tomasz Moskała | BRAMA DNIA

Kolejna odsłona „Bramy dnia!” Dzisiaj swojskie klimaty. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z Gatigo. JACEK MAGIERA VS WISŁA (22.05.2005) Siedemnaście lat temu Legia Warszawa nieoczekiwania zmiażdżyła Wisłę Kraków 5:1. Czwartego gola dla „Wojskowych” po efektownej akcji zdobył Jacek Magiera. TOMASZ MOSKAŁA VS G. ŁĘCZNA (22.05.2007) Z kolei piętnaści lat temu Cracovia […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Salihamidzić: „Lewy” ma kontrakt do lata przyszłego roku i wypełni go

Dyrektor sportowy Bayernu Monachium Hasan Salihamidzić był gościem programu „Doppelpass” na antenie Sport1. Działacz odniósł się m.in. do sytuacji Roberta Lewandowskiego. Szef działu sportowego mistrzów Niemiec przyznał, że agent kapitana reprezentacji Polski otrzymał ofertę przedłużenia umowy. Bośniak dodał też, że spodziewa się wypełnienia przez Lewandowskiego kontraktu, a ten kończy się 30 czerwca 2023 roku. – […]
22.05.2022
Piłka nożna
22.05.2022

Benzema, Mbappe, Lewandowski? 10 najlepszych piłkarzy sezonu 2021/22 [RANKING]

Strzelający gola za golem Lewandowski? Dominujący w lidze francuskiej Mbappe? Czarujący dryblingiem Vinicius, a może jego bardziej doświadczony kolega z zespołu – Benzema? Sezon 2021/22 w europejskim futbolu klubowym wkrótce oficjalnie dobiegnie końca, ale już teraz jak najbardziej można się pokusić o wskazanie najlepszego piłkarza mijającej właśnie kampanii. Wytypowaliśmy dziesięciu zawodników, którzy w ostatnich miesiącach […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

PSG i Kylian Mbappe. Czyli szarża w walce o katarską wiarygodność

Wielkie kluby walczą nie tylko o trofea, najwyższe miejsca, sukcesy na arenie międzynarodowej i uznanie kibiców. Kluby ze ścisłej elity walczą też o wiarygodność. Paris Saint-Germain musiało postawić wszystko na jedną kartę w rozmowach kontraktowych z Kylianem Mbappe, by utrzymać tę wiarygodność. Pytanie tylko – czy paryżanie nie przeszarżowali?  Gdybyśmy mieli szukać określeń na to, […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Potężne trafienie Piotra Zielińskiego w Serie A [WIDEO]

Kończący się sezon Serie A jest zdecydowanie słabszy niż poprzedni dla Piotra Zielińskiego. Reprezentant Polski strzelił dziś swojego 6. gola w sezonie, podwyższając prowadzenie Napoli w meczu ze Spezią na 2:0. Ofensywny pomocnik popisał się mocnym i precyzyjnym uderzeniem lewą nogą. Zieliński w ostatnich tygodniach stracił miejsce w składzie Napoli, co sprawiło, że ruszyły spekulacje […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

Śląsk to nie tylko zgliszcza. Jest na kim budować lepszą przyszłość

Wbrew pozorom Wrocław nie jest polem bitwy, które doszczętnie przemieliła wojna o utrzymanie w Ekstraklasie i pokrętne decyzje „generałów” w klubowych kuluarach. Choć mogłoby się wydawać, że w tym miejscu należy zaorać wszystko i zasiać coś zupełnie nowego, aż tak dosadny ostracyzm raczej nie będzie potrzebny. Owszem, piłkarze bez większych ambicji powinni zostać czym prędzej […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Nieoficjalnie: Tylko w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji Raków zagra w Częstochowie

Wicemistrzowie Polski jako zdobywcy Pucharu Polski zaczną grę w europejskich pucharach od drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Okazuje się, że tylko na tym etapie rozgrywek Raków zagra u siebie w roli gospodarza. Pozostałe potencjalne domowe spotkania będzie musiał rozegrać na innym obiekcie. Podobnie jak przed rokiem ma nim być stadion Podbeskidzia Bielsko-Biała. Informacje jako pierwszy […]
22.05.2022
Siatkówka
22.05.2022

Alessandro Michieletto – złoty chłopiec włoskiej siatkówki chce zrewanżować się ZAKSIE

– Nie spotkałem tak wysokiego gracza z tak dobrym przyjęciem przez 15 lat mojej kariery. Jest jednym z najlepszych siatkarzy we Włoszech – mówił Marko Podrascanin na łamach mozzartsport.com. Osmany Juantorena użył z kolei słowa „fenomen”. Dziennik „Corriere della Sera” określił go symbolem nowej generacji włoskiej siatkówki. Alessandro Michieletto – bo o nim mowa – […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Chiellini blisko Los Angeles FC. Warunki kontraktu ustalone

Jeszcze kilka dni temu nie było wiadomo czy Giorgio Chiellini będzie kontynuował karierę. 38-latek w sobotę zagrał ostatni mecz w barwach Juventusu. Stara Dama przegrała z Fiorentiną (0:2). Już od jakiegoś czasu było wiadomo, że obrońca po sezonie odejdzie z Juve. Teraz w zasadzie jest już jasność, jeżeli chodzi o przyszłość defensora. Włoski dziennikarz Fabrizio […]
22.05.2022
Ekstraklasa
22.05.2022

Noc, na którą czekał cały Poznań

Już od ponad tygodnia wiemy, że Lech Poznań zdobył tytuł Mistrza Polski. Była ogromna radość w szatni, potem – spontaniczna i kontrowersyjna pod stadionem. Jednak oficjalna koronacja i uroczyste świętowanie miały miejsce dopiero poprzedniego wieczora, a może raczej – poprzedniej nocy. Choć nie wszystko wyszło po myśli organizatorów i kibiców, to bez wątpienia Poznań takiej […]
22.05.2022
1 liga
22.05.2022

Rybski: Ekstraklasa z Widzewem Łódź nabierze kolorytu

Andrzej Rybski, były piłkarz Widzewa Łódź, drugi pod względem liczby występów na zapleczu Ekstraklasy zawodnik w historii ligi, a obecnie trener w akademii łódzkiego klubu, rozmawiał o finiszu sezonu w 1. lidze w programie „Pierwsza Klasa”. Jak były pomocnik patrzy na szanse Widzewa na awans? Mecz z Miedzią Legnica mógł poprawić humory kibiców Widzewa, ale […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Skorża: W szatni są piłkarze, którzy noszą się z zamiarem zmiany klubu

Pojawiają się pierwsze komentarze po zakończeniu sezonu Ekstraklasy. Głos zabrał trener nowych mistrzów Polski – Lecha, czyli Maciej Skorża. Szkoleniowiec przyznał, że w szatni jego zespołu są piłkarze, którzy nie są do końca zadowoleni ze swojej sytuacji w drużynie i noszą się z zamiarem odejścia z klubu. Wczoraj w ostatniej kolejce Ekstraklasy Kolejorz pokonał u […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

Ludzie cierpią, a FIFA odwraca oczy. Nie po raz pierwszy

Horror, koszmar, piekło na ziemi – takimi przymiotami określane jest to, co miało miejsce przez ostatnie 20 lat w Fifa Goal Centre pod auspicjami Haitańskiego Związku Piłki Nożnej (FHF). Gwałty, niewolnictwo seksualne z udziałem nieletnich, zastraszanie, szantaże, aborcje – to praktyki, które obecne były tam na co dzień. Na światło dzienne zaczęły wychodzić już kilka […]
22.05.2022
Piłka nożna
22.05.2022

Najciekawsze końcówki sezonu w Premier League [RANKING]

Dziś dowiemy się, kto tym razem zdobędzie mistrzostwo Anglii, którego losy rozstrzygną się po raz kolejny dopiero w ostatniej kolejce. Przed 38. serią spotkań Liverpool traci do Manchesteru City tylko jeden punkt, więc wszystko może się wydarzyć. A jakie były jeszcze równie emocjonujące końcówki sezonu w erze Premier League? Najciekawsze końcówki sezonu w Premier League […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Media: Leonardo zwolniony z PSG. Jest kandydat na nowego dyrektora sportowego

Według informacji „RMC Sport” w sobotę wieczorem dyrektor sportowy PSG – Leonardo dowiedział się o swoim zwolnieniu. Ponoć jego odejście jest jedną z przyczyn przedłużenia umowy z klubem przez Kyliana Mbappe. Leonardo był dyrektorem sportowym paryżan od trzech lat. Media w tym czasie rozpisywały się o jego złych relacjach z dwoma ostatnimi trenerami PSG: Thomasem […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Kolejny gol Buksy. Sprytny strzał zapewnił mu 7. bramkę w sezonie [WIDEO]

Adam Buksa kontynuuje świetną formę strzelecką. Napastnik New England Revolution trafił do siatki w szóstym kolejnym meczu, a jego klub pokonał na wyjeździe 3:2 FC Cincinnati. 26-latek strzelił gola na 2:1. Były napastnik Pogoni Szczecin, Zagłębia Lubin i Lechii Gdańsk zdobył bramkę w dość ekwilibrystyczny sposób. Dostał podanie w pole karne nieco za plecy, ale […]
22.05.2022