post
Avatar

Opublikowane 17.05.2021 15:15 przez

Piotr Stolarczyk

To nie był zwyczajny dzień dla szczecinian. Po kilku miesiącach dłużącego się oczekiwania wreszcie mogli odwiedzić dwie nowe trybuny stadionu. Oczywiście tylko garstka osób dostąpiła tego zaszczytu. W dodatku samo spotkanie nie toczyło się o żadną stawkę. Przypominało to trochę wesele bez panny młodej. Nie brakowało efektów specjalnych, pięknych ceremonii i wyjątkowej oprawy wydarzenia. Jednak próżno było doświadczyć najważniejszego elementu – dużych emocji na boisku. Tylko czy komuś to przeszkadzało? Szczecińscy fani i tak czuli się ukontentowani. Wszak w końcu mogli obejrzeć swoich ulubieńców, podziękować im za cały sezon, a także godnie pożegnać swojego kapitana. 

Już od południa na mieście panowała świąteczna atmosfera. Może i po ulicach nie kręciły się tłumy z szalikami, puby nie mieniły się w granatowo-bordowych barwach, ale po tak długim czasie posuchy wreszcie w tramwajach i autobusach kibice mogli urządzić sobie śpiewy i zabawę. Przede wszystkim panowała ogromna ekscytacja nowym stadionem. Co chwilę padały pytania w stylu: ciekawe, jak to będzie wyglądać tam w środku? Dla mieszkańców wielu innych miast w Polsce nowoczesny obiekt to normalna sprawa. Nic nadzwyczajnego. Stąd pewnie niektórym trudno zrozumieć podniecenie raptem dwiema trybunami. Ale dla rzeszy szczecinian stanowiło to ogromne marzenie – móc obejrzeć mecz w komfortowych warunkach.

Panie, ja już naprawdę w pewnym momencie straciłem nadzieję, że rozpocznie się budowa tego stadionu. Bardzo cieszę się z tego, że mam dziś okazję być tutaj. Raz, że człowiek stęsknił się za futbolem na żywo, a druga sprawa – chyba najbardziej dla mnie istotna – po raz pierwszy wszedłem na nowy obiekt. Od 30 lat chodzę na mecze Pogoni, ale ten dzień jest dla mnie wyjątkowy. Mimo że trudno mówić o pełnej normalności ze względu na pandemię – mówi jeden z kibiców “Dumy Pomorza”.

Dodaje: – Jak sobie pomyślę, ile razy niemiłosiernie zmokłem na tym stadionie, ile razy mnie przewiało, to naprawdę napawa mnie ogromna radość, że skończyły się te czasy. Teraz tylko pozostaje czekać, aż skończą całą budowę (wiosna 2022 r. – przyp. red.) i na spotkaniach będzie mógł zasiąść komplet publiczności.

*

Perypetie z rozpoczęciem budowy szczecińskiego stadionu to materiał na telenowele. Już na początku XXI wieku były prezydent miasta, śp. Marian Jurczyk, z wielką pompą zaprezentował makietę nowego obiektu. Wszystko cudownie, tylko tak naprawdę był to element gry politycznej, a makieta specjalnie przyjechała z Poznania. Ówczesny piłkarz Pogoni, Artur Bugaj, zorientował się, że coś jest nie tak. Otóż wcześniej reprezentował barwy Lecha i wówczas miał z nią styczność. Potem nowy włodarz Szczecina, Piotr Krzystek, obiecywał stadion z prawdziwego zdarzenia. Niestety, lata mijały, a tylko zmieniały się projekty. Kolejne wizje były coraz bardziej absurdalne. Na przykład: zostawienie słynnego łuku i brak planów wybudowania czwartej trybuny. Argument? Bo w Udinese też jest łuk. No, groteskowe były niektóre tłumaczenia

I tak się to kręciło. Brakowało porozumienia w tej kwestii. Szczecinowi przepadła możliwość organizacji młodzieżowych czempionatów. Był moment, że miasto chciało zrealizować projekt po taniości, na odczepnego. Następna wersja: może i nie najtaniej, ale jako tako. Jednak nacisk klubu i środowiska kibicowskiego był ogromny – zgodnym chórem powtarzali: w Szczecinie musi być normalny stadion, a nie jakaś tam prowizorka. Dopięli swego. Na początku 2019 roku na antyczne ruiny wjechały koparki i oficjalnie rozpoczęła budowa porządnego obiektu.

Generalnie obserwacja efektów prac nad nowym obiektem sprawiała wrażenie wręcz niezdrowej fascynacji. Kibice codziennie czekali – i wciąż czekają – na świeżutką porcję zdjęć z placu budowy. To chyba najlepiej pokazuje, jak bardzo potrzebowali go, jak wielkie było to pragnienie. A gdy już oddano do użytku dwie trybuny, poprzez pandemię nie mieli możliwości korzystania z nich.

Natomiast wreszcie nadszedł ten dzień. Ponadto “Portowcy” szykowali się na odbiór brązowych krążków, tak więc nastąpiła kumulacja pozytywnych okoliczności.

Powrót kibiców

Cóż, ze względu na obostrzenia sanitarne i wcześniejsze rozstrzygnięcia w lidze było to trochę dziwne święto. A może po prostu tak będzie teraz to wyglądać? Może musimy się przyzwyczaić do obecnej rzeczywistości i zwyczajnie cieszyć z każdej namiastki normalności? Fani Dumy Pomorza nie mieli aż tak głębokich refleksji. Na trybunach widać  brakowało uśmiechu, przyjacielskich uścisków, bo wreszcie mogli spotkać się na meczu z kolegami. Przed spotkaniem strzelić browarka w ogródku piwnym. Coś co dawniej wydawało się schematyczne, wręcz rutynowe, teraz stanowiło wielką atrakcję.

Na godzinę przed meczem sporo dostępnych miejsc się zapełniło. Każdy chciał nieco dłużej podelektować się widokiem na antracytowe trybuny, na piękną murawę – pooddychać normalnością. Choć na stadion weszło raptem 2123 szczęśliwców (pojemność dwóch trybun to nieco ponad 8 tysięcy miejsc, a przepisy pozwalały na 25% zapełnienia), można było odnieść wrażenie, że na obiekcie znajduje się dwa razy więcej ludzi. Być może to efekt tego, że przez ponad pół roku na stadionach panowała smętna i sparingowa atmosfera.

No właśnie, rywalizacja  przypominała mecz towarzyski. Niemniej piłkarze wychodzący na rozgrzewkę zostali przywitani przez trybuny tak, jakby za chwilę mieli grać mecz nie już tylko o honor, ale o mistrzostwo kraju. Po starcie bramki na 0:2 atmosfera delikatnie siadła. Z tym że dosłownie na moment, bo potem mieli jeszcze powody do tego, by reagować bardziej żywiołowo.

 – Cóż, wielka szkoda, że nie jest to mecz o wicemistrzostwo, ale i tak warto było ścigać się o wejściówkę. Niecodziennie zdobywa się brązowy medal. W dodatku będzie to ostatni mecz Adama Frączczaka. W sumie jest mi obojętne to, jakim wynikiem skończy się ta rywalizacja – powiedział tuż przed pierwszym gwizdkiem jeden z fanów.

Prawie wymarzone pożegnanie Adama Frączczaka

Kibice byli nieco zaskoczeni, że odchodzący z klubu kapitan nie znalazł się w wyjściowej jedenastce. Za to w przewie pierwszy raz mogli nagrodzić go oklaskami, podziękować za 10 lat gry dla Pogoni. Oficjalnie podziękowali mu też włodarze klubu, wręczono specjalne pamiątki, tak samo jak Tomasowi Podstawskiemu i Davidowi Stecowi. Trochę takie niedostatecznie podniosłe pożegnanie, prawda? Los wiedział o tym doskonale i nie pozwolił na to, by Frączczak wyłącznie zebrał burzę oklasków, uścisnął dłoń ważnych osobistości i zaliczył dyskretne wejście z ławki rezerwowych.

To nie byłoby godne pożegnanie legendy klubu.W 66. minucie cały stadion wstał i zaczął skandować imię i nazwisko napastnika Portowców. Ale prawdziwa wrzawa nastąpiła za chwilę – gdy Michał Kucharczyk idealnie zacentrował w pole karne, a Frączczak strzelił bramkę. Wśród fanów zapanowała euforia i jednocześnie wielkie wzruszenie. Pięknie spuentował przygodę z “Dumą Pomorza”. Kapitan 9 lat temu dopłynął z okrętem do portu zwanego Ekstraklasą, a na sam koniec opuszcza pokład jako brązowy medalista mistrzostw Polski.

Najwidoczniej przeczuwał, że w taki oto sposób sformułuje ostatnie wersy jego historii w granatowo-bordowych barwach. Podbiegł do baneru, na którym znajdowała się jego podobizna, słowa podziękowania,  liczba występów, goli oraz asyst. A więc, co takiego zrobił “Frączu”? Wyciągnął ukryty za bandą reklamową sprej, a następnie symbolicznie namalował liczbę 70, ponieważ zaliczył siedemdziesiąte trafienie dla ukochanej drużyny.

Tak rozradowało to publiczność, że w momencie straty bramki na 1:3 nikt specjalnie się tym faktem nie przejął. I słusznie. Zupełnie niepotrzebne byłyby złe emocje tuż przed ceremonią medalową i fetą na bulwarach. Sielankowy klimat trwał w najlepsze.

Wręczenie medali i świętowanie na bulwarach

Większość obecnych na trybunach została na pomeczową ceremonię medalową i puściła – przynajmniej na chwilę – w niepamięć to, co przed momentem widziała na boisku. Dla kibiców Pogoni, nawet tych najstarszych, była to pierwsza okazja w historii do zobaczenia medali na szyjach swoich piłkarzy. W poprzednich naszych medalowych sezonach (1984, 1987, 2001) medali za miejsce drugie czy trzecie nie wręczano.

A jakie odczucia względem tego spotkania miał Adam Krokowski, dziennikarz dumapomorza.pl, który oglądał widowisko “na cywila”?

Dni przed ostatnim meczem Pogoni w sezonie to dla mnie sinusoida emocji. Najpierw w poniedziałek euforia z powodu udanego polowania na bilety, emocje przedmeczowe, których nie odczuwałem od wielu miesięcy. Później wieczorny mecz Rakowa z Piastem, którego rezultat oznaczał, że niedzielne spotkanie nie będzie już meczem o wicemistrzostwo, więc euforia opadła. Niemniej w dzień meczowy czułem radość, że wraz z przeszło ponad 2000 kibiców Pogoni wracam na stadion i będę mógł uczestniczyć w tym naszym małym święcie i takim częściowym powrocie trybun do normalności. Osobiście byłem pozytywnie zaskoczony tym, że na ponad godzinę przed meczem na trybunach było sporo kibiców i nie dało się nie odczuć podniosłej atmosfery – mówi Adam 

Dodaje: Dla większości z obecnych była to pierwsza wizyta na nowych trybunach od wielu miesięcy i chociażby dlatego, ciężko tym ludziom było ukryć radość. Piłkarze wychodzący na rozgrzewkę zostali przywitani przez trybuny tak, jakby za chwilę mieli grać mecz nie już tylko o honor, ale o mistrzostwo kraju. 

*

Po ostatnim gwizdku zaczęła się ceremonia medalowa i zabawa piłkarzy. Piłkarze ze Szczecina szczerze cieszyli się z tego, co udało im się osiągnąć w tym sezonie. Nie była to wymuszona celebracja. Z kolei dla kibiców nie oznaczało to końca atrakcji. Część fanów obecnych na trybunach dołączyła do tych, którzy przyszli świętować na szczecińskie bulwary i tam po godzinie 22. w asyście rac i pirotechniki przywitano płynących po Odrze piłkarzy wraz ze sztabem. Dla mieszkańców miasta i kibiców Pogoni była to pierwsza od wielu miesięcy okazja na zobaczenie swoich ulubieńców i podziękowanie za ten – bądź, co bądź – historyczny, zakończony sukcesem w postaci brązowego medalu sezon.

Co ciekawe, sceneria idealnie pasowała do klimatu portowego miasta. Warto też pamiętać, że w Szczecinie nie ma rynku z prawdziwego zdarzenia – jednego wielkiego placu na starym mieście. A tak przez pandemię – paradoksalnie – problem rozwiązał się sam. Zawodnicy zrobili rundkę honorową statkiem. Adam Frączczak wraz z Sebastianem Kowalczykiem wygłosili przemowę. Nawet Kosta Runjaić powiedział kilku słów podziękowań w języku polskim, co spotkało się z owacją osób uczestniczących w fecie.

*

Gdyby ktoś przypadkowo znalazł się na bulwarach i kompletnie nie wiedział o co chodzi, mógł pomyśleć, że “Portowcy” zdobyli mistrzostwo Polski. Jasne, można się zżymać na to, czy 3. miejsce było powodem do tak wielkiej celebracji. Ale szczecinianie są najzwyczajniej spragnieni sukcesu, a w pierwsza dekada XXI wieku obfitowała w gorzkie i bolesne doświadczenia. Dla kibiców, którzy pamiętają tułaczkę po czwartoligowych boiskach i byli z klubem podczas jego odbudowy, brązowy medal ma bardzo dużą wartość. Wielu fanatyków miało na sobie okolicznościowe koszulki z napisem: “Bez mistrza w CV mamy się dobrze”. Choć tak naprawdę pragnienie wielkiego triumfu jest przeogromne. Nie będzie dużym nadużyciem powiedzieć, że jest to nawet obsesja.

 – Doceniam to, co drużyna osiągnęła w zakończonym sezonie, który ze względu na pandemię i restrykcje był specyficzny, a funkcjonowania na pewno nie ułatwiła strata głównego sponsora przed sezonem. Zakończenie rozgrywek ma jednak słodko-gorzki smak, ze względu na słabe wyniki w ostatnich czterech kolejkach. Sezon kończy się dla Pogoni w odpowiednim momencie – miałem wrażenie, że drużyna “jedzie” już trochę na oparach i gdybyśmy grali jeszcze kilka kolejek, to na pewno czekała by nas trudna walka o obronę tego trzeciego miejsca. Dobrze, że wczoraj piłkarze, sztab i pracownicy klubu mogli zobaczyć, jak miasto żyje Pogonią, jaką radość wywołało trzecie miejsce. Wystarczy sobie wyobrazić, co by się działo, gdyby Pogoń wywalczyła mistrzostwo – mówi Adam Krokowski z dumapomorza.pl

***

Bardzo często futbol jest też traktowany zbyt poważnie. Nierzadko gdzieś ucieka ta spontaniczność i czysta radość. Z całą pewnością większość klubów nie świętowałaby tak mocno ostatniego miejsca na podium. Tylko z drugiej strony dlaczego w tych trudnych czasach, po tak wielu przejściach, szczecińscy fani mieliby nie manifestować radości? Przecież w sporcie chodzi o to, by wyzwalał pozytywne emocje. Zwłaszcza w obecnej rzeczywistości, kiedy to cierpimy na deficyt rozrywki.

fot. Artur Szefer, własne

Piotr Stolarczyk

Opublikowane 17.05.2021 15:15 przez

Piotr Stolarczyk

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Weszło
12.06.2021

Niedziela w WeszłoFM: 10 godzin z Euro, “W Ciemno” i Monia z Czapo w poranku

Trzeci dzień Euro na Weszło FM! Na antenie przed i pomeczowych analizy, a także relacji na żywo z meczów grupy C i D! Szczegóły znajdziecie poniżej: 9-10: W ciemno – Marcin Ryszka zaprasza słuchaczy na audycje w ciemno, w której razem ze swoimi gośćmi pokazuję, że bariery istnieją tylko w naszych głowach. Wiele motywujących historii, […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021
Weszło
11.06.2021

Żelazna defensywa, czyli największy atut reprezentacji Turcji

O reprezentacji Turcji cały czas mówi się w kontekście potencjalnej niespodzianki, czarnego konia Euro 2020, choć nie prezentuje widowiskowej i ofensywnej gry. To pragmatyczny zespół, bazujący na taktyce skrojonej pod konkretnego rywala. Trudno doszukać się tu wielkiej filozofii. Przede wszystkim główną siłą “Gwiazd Półksiężyca” jest formacja defensywna. Turcja w eliminacjach na mistrzostwa Starego Kontynentu straciła […]
11.06.2021
Weszło
03.06.2021

Harówka w cieniu innych osób, czyli kulisy pracy kitmana

Tak naprawdę trudno precyzyjnie określić, czym zajmują się kitmani – ich zakres obowiązków jest duży. Kluby używają też różnego nazewnictwa w stosunku do funkcji polegającej na odpowiednim przygotowaniu sprzętu. Jest to ważne i odpowiedzialne zajęcie. Wymaga cierpliwości i dokładności. Przede wszystkim pochłania ogromną ilość czasu. Trochę czarna robota. Natomiast osoby wykonujące ten zawód zazwyczaj nie […]
03.06.2021
Weszło
02.06.2021

Najstarszy piłkarz w Polsce: Mogę 90 minut biegać wzdłuż i wszerz boiska

– Nierzadko czuję, że zawodnik jest szybszy ode mnie, ale za to mam – powiem nieskromnie – znakomitą wytrzymałość. Mogę 90 minut biegać wzdłuż i wszerz boiska. Gdyby trener widział, że odstaje, to od razu posadziłby mnie na ławkę. Nie chcę, żeby szkoleniowiec wystawiał mnie za zasługi – mówi 75-letni Andrzej Piwowarczyk, który jest obecnie […]
02.06.2021
Piłka nożna
01.06.2021

Jurij Żyrkow – rutynowany żołnierz Stanisława Czerczesowa

Choć Jurij Żyrkow niedługo będzie obchodził trzydzieste ósme urodziny, to mimo upływu lat wciąż jest podstawowym graczem reprezentacji Rosji. Swego czasu wraz z Andriejem Arszawinem był największą gwiazdą tamtejszego futbolu. Wróżono mu dużą karierę za granicą, ale przygoda z Chelsea finalnie okazała się gorzkim doświadczeniem. Anglia nie była jego ziemią obiecaną. Nie zmienia to faktu, […]
01.06.2021
Weszło
30.05.2021

Wybory w Małopolskim ZPN – zabetonowany system i zaszachowana opozycja

Wybory do władz lokalnych struktur piłkarskich wzbudzają dużo negatywnych emocji. W ostatnim czasie informowaliśmy o absurdalnych “dryblingach” ze strony działaczy Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, którzy w obawie przed utratą stanowisk, w niezwykle perfidny sposób próbowali pozbawić szans na wygraną opozycyjnego kandydata. Ich zabiegi na nic się zdały – Maciej Mateńko pokonał dotychczasowego sternika. Z kolei […]
30.05.2021
Weszło
26.05.2021

Maciej Mateńko: Ludzie nie będą mieli wątpliwości, że zmiana była konieczna

– Wiedziałem, że ludzie z lokalnego środowiska szanują mnie i będę miał z ich strony duże poparcie. W momencie, gdy dochodziły nas sygnały o kolejnych nieprawidłowościach, wiara w sukces nieco osłabła – mówi Maciej Mateńko, nowy prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Mimo absurdalnych “dryblingów” wyborczych dotychczasowej władzy, udało mu się skruszyć mur, który wydawał się […]
26.05.2021
Liczba komentarzy: 28
Subscribe
Powiadom o
guest
28 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Edward Potok
Edward Potok
26 dni temu

‘Jest super, jest super, więc o co ci chodzi?’

A tak serio, Pogoń jako jeden z nielicznych klubów zainwestował w podstawy, tj szkolenie. To już daje efekty – 3 miejsce w lidze z 2 miejscem w pro junior system. A teraz dojdzie baza z boiskami – może być tylko lepiej.

Jakub
Jakub
26 dni temu

Pogoni szczerze nienawidzę kibolską nienawiścią, ale nowego stadionu gratuluję, jak każdej ekipie w Polsce.
Zwłaszcza, że wszystko wskazuje, że nie będzie to b-klasowe pastwisko jak w Częstochowie (co piszę ze współczuciem, bez żadnej szydery).
Niech tam w Szczecinie tylko pamiętają jeszcze o sektorze gości. Stary to był dramat i farsa w jednym. Najgorszy w Polsce.

wariato23
wariato23
26 dni temu
Reply to  Jakub
Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
26 dni temu
Reply to  Jakub

Widać, że Kolega w Chorzowie nigdy nie był.

gdasghhfddgsgsadgssafs
gdasghhfddgsgsadgssafs
26 dni temu
Reply to  Jakub

https://polishgaming24.blogspot.com/ – Trafili wczoraj kurs 678 i skan mają juz na blogu !!! na dzis kurs 715 dostępny! polecam bo trafilem z nimi ponad 13 tys!

Żalgiris
Żalgiris
26 dni temu
Reply to  Jakub

Szczerze to mam ciebie w dupie.

Seba
Seba
25 dni temu
Reply to  Jakub

Może i dramat ale jakie wspomnienia.

Misio
Misio
26 dni temu

Trzecie miejsce odbieram jako porażkę. Niby drugi najlepszy wynik Pogoni w moim życiu, ale styl w jakim go zdobyli, frajerskie straty punktów w końcówce, większość meczy wygrywane 1-0, a do tego beznadziejna reszta konkurentów do pudła. Drużyny, które w tym roku biły się o 4 miejsce w zeszłych sezonach z tym dorobkiem punktowym ledwo wtoczyłyby się do pierwszej ósemki.

dramat
dramat
26 dni temu

Dobrze to oni się mieli kiedyś, teraz tylko tragedia… tu jest przykład https://youtu.be/I3mOgMeTU-4

OzjaszGoldberg
OzjaszGoldberg
26 dni temu

Ambitnie

CM711
CM711
26 dni temu

Tyle lat na najwyzszym poziomie rozgrywkowym, nigdy nic nie wygrali ale robią sobie koszulki, że im to nie przeszkadza. Komedia.

Kryminator
Kryminator
26 dni temu

O TAK

AKADEMIA.jpg
Kryminator
Kryminator
26 dni temu
Reply to  Kryminator

Z CERTYFIKATEM PZPN

AKADEMIA.jpg
Stefan
Stefan
26 dni temu

Pogoń i mistrzostwo… hahaha Raków będzie największym rywalem Legii i jako jedyny poza Legia ma szanse coś osiągnąć w Europie.

Paweł
Paweł
26 dni temu
Reply to  Stefan

Nie

sebastian
sebastian
26 dni temu

“DWOMA trybunami” – chyba ludowymi z Cesarstwa Rzymskiego proszę pana 🙂

sycias
sycias
26 dni temu

Feta na bulwarach, race, impreza.
Nie ma się co dziwić. Pogoń znów zdobywa trofeum i zapełnia gablotę.
Po raz kolejny jest to puchar dla najleprzej drużyny Pomorza Zachodniego.

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
26 dni temu
Reply to  sycias

Tak, przegrali co dało się przegrać i jeszcze to fetują.

Michal
Michal
25 dni temu
Reply to  sycias

Tobie za to radzę iść do empiku i kupić słownik taki “najleprzy”

zbijacz
zbijacz
25 dni temu
Reply to  Michal

no przecie ucza w szkole, ze po p zawsze rz 😉

bard
bard
26 dni temu

Jestem ze Szczecina i nie rozumiem tej fety. Można być zadowolonym z sezonu, ale świętować przy tak fatalnym finiszu, który pozbawił nawet wicemistrzostwa, to nieporozumienie. To nie jest mentalność przyszłego mistrza tylko ligowego średniaka, jakim Pogoń jest i będzie. Dla mnie to smutne.

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
25 dni temu
Reply to  bard

Uważam, że na stadionie Pogoni powinna się pojawić instalacja podobna do tej.
comment image

Seba
Seba
25 dni temu
Reply to  bard

Jak ty jesteś ze Szczecina to ja chyba z Krakowa. Żaden kibic ze Szczecina tak nie płacze jak ty !!

Seba
Seba
26 dni temu

Zero rzetelności w waszych wypowiedziach mam wrażenie że to jakieś zakompleksione małolaty piszą !!

Po 1. Stadion za który płacimy my mieszkańcy Szczecina jak na możliwości naszego miasta myślę że będzie ok ( Poznań, Wrocław, Gdansk itp.. wiadomo kto płacił za budowę)

Po 2. A czemu mamy nie świętować 3 miejsca oraz odejścia z drużyny człowieka który grał w niej 10 lat !! Ps. fotka powyżej pokazuje jak fajnie wyglądało świętowanie na bulwarach warto docenić a nie krytykować.

Po 3. Ktoś napisał że Pogoń słaba itp.. i że tylko Raków dorówna Legi hmmmm Jak Pogoń słaba i zajmuje 3 miejsce to jakie wasze są drużyny ?? A co do Rakowa gratuluję im sukcesów w lidze i PP naprawdę gracie ciekawą piłkę moim zdaniem nawet lepszą niż Legia, ale następny sezon zweryfikuje czy był to przypadek czy faktycznie wasz kub jest rozsądnie budowany.

Po 4. Każdy kibic w Szczecinie czeka na upragnionego Mistrza może kiedyś się uda ale nie sztuka bez sponsora brać pożyczki od Banków od Miasta itp.. już to przerabialiśmy i każdy wie gdzie zaczynaliśmy od najniższych klas rozgrywkowych.

lelumpolelum
lelumpolelum
26 dni temu

Wiadomo, nie ma mistrzostwa na północ od Warszawy i koniec, takie są prawa polskiej piłki.

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
25 dni temu
Reply to  lelumpolelum

Coś w tym jest, na północ od Warszawy to sami piłkarscy pariasi.

Seba
Seba
25 dni temu

I tu się muszę zgodzić bo jak każdy wie Legia to same układy i układziki 🙂

Fredk
Fredk
26 dni temu

Artykul niby o pilce i Pogoni a tam 6 razy tekst o pandemiach ,obostrzeniach ,,TRUDNYCH CZASACH” Brakuje tylko wzmianki o NOWYM ŁADZIE.

Suche Info
12.06.2021

Dwanaście zachorowań w kadrze Wenezueli w przeddzień Copa America

Jutro, o 23 polskiego czasu, wystartować ma Copa America. Turniej organizowany jest na wariackich papierach, dopiero kilkanaście dni temu został przeniesiony do Brazylii, a lista problemów robi się coraz dłuższa. Dziś pozytywne wyniki testów na koronawirusa odebrało kilkunastu członków wenezuelskiej kadry.  Są to w tym gronie piłkarze. A to właśnie Wenezuela ma być rywalem gospodarzy […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Niedziela w WeszłoFM: 10 godzin z Euro, “W Ciemno” i Monia z Czapo w poranku

Trzeci dzień Euro na Weszło FM! Na antenie przed i pomeczowych analizy, a także relacji na żywo z meczów grupy C i D! Szczegóły znajdziecie poniżej: 9-10: W ciemno – Marcin Ryszka zaprasza słuchaczy na audycje w ciemno, w której razem ze swoimi gośćmi pokazuję, że bariery istnieją tylko w naszych głowach. Wiele motywujących historii, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Raków wzmocnił linię obrony

Raków Częstochowa dokonał właśnie drugiego transferu w letnim okienku. Znów jest to ruch raczej nieoczywisty. Po podpisaniu kontraktu z Żarko Udoviciem wicemistrz Polski zdecydował się zatrudnić Milana Rundicia.  To na razie pierwszy piłkarz Podbeskidzia Bielsko-Biała, który po spadku tej drużyny z Ekstraklasy, zostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Serb w poprzednim sezonie rozegrał 21 spotkań. W […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Robak: Rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było

Marcin Robak po sezonie odchodzi z Widzewa Łódź. Doświadczony piłkarz poinformował o tym za pośrednictwem swojego fanpage’a na Facebooku.  Były król strzelców Ekstraklasy odniósł się do spekulacji dotyczących jego dalszej gry dla Widzewa. – Chciałem przekazać kibicom i podkreślić, że rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było. W czwartek zostałem poinformowany przez władze klubu, iż jutrzejszy […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Wojtkowiak kończy karierę, ale zostanie w Lechu

Dzisiejszy mecz II ligi pomiędzy Stalą Rzeszów a Lechem II Poznań był ostatnim występem w zawodowej karierze Grzegorza Wojtkowiaka. Klub z Wielkopolski ogłosił, że od teraz 37-latek będzie członkiem sztabu szkoleniowego w akademii zespołu. Wojtkowiak rozegrał w tym sezonie ligowym 19 spotkań, do tego doszedł jeden mecz w Pucharze Polski. Rezerwy Lecha po ciężkim booku […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Cracovia zakontraktowała reprezentanta Gruzji

Trwa ofensywa transferowa Cracovii. Klub z Krakowa w ostatnich dniach zakontraktował dwóch młodzieżowców z pierwszej ligi, ale błyskawicznie wrócił w bardziej znajome rejony. Wczoraj piłkarzem Pasów został Duńczyk Mathias Hebo Rasmussen, a dziś ogłoszono, że do zespołu dołączy również Gruzin Otar Kakabadze.  To prawy obrońca, który ostatni sezon spędził w drugiej lidze hiszpańskiej. Rozegrał w […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Legia ściąga piłkarza z Salzburga

Peter Pokorny, 19-letni słowacki defensywny pomocnik jest blisko przejścia do Legii. Taką informację podał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Pokorny ma w CV Red Bull Salzburg, ale tego klubu – delikatnie mówiąc – nie podbił. Nawet tam nie zadebiutował w pierwszej drużynie. Red Bull regularnie go wypożycza, ostatnio do St.Poelten. I tam Pokorny grał regularnie, 29 […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Barcelona stawia ultimatum Dembele?

Wiadomo, że Dembele to utalentowany piłkarz, ale też niezwykle trudny w prowadzeniu. Potrafił olać Borussię Dortmund, wtedy swojego pracodawcę, w nieładny sposób, czy zaspać na trening, bo – krótko mówiąc – grał w grę. Teraz sytuacja jest inna, ale Barcelona chce postawić go do pionu. Stawia mu ultimatum. Mianowicie Francuz ma kontrakt do 2022 roku […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Brown Forbes odejdzie z Wisły

Jak poinformował Piotr Koźmiński z WP Sportowych Faktów, Felicio Brown Forbes jest bliski odejścia z Wisły Kraków do chińskiej ekstraklasy. Biała Gwiazda ma na nim zarobić. Konkretnie 400 tysięcy euro. Ta kwota może jeszcze wzrosnąć o kolejne 100 tysięcy, które będą do wypłaty przy spełnieniu określonych warunków. Sam piłkarz też zyska finansowo na przeprowadzce, bo […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Nuno Espirito Santo o krok od Evertonu

Everton ma nowego menadżera. No, nowy menadżer jest o krok, tak podaje Fabrizio Romano. Ma nim zostać Nuno Espirito Santo. Zdaniem dziennikarza do podpisania umowy brakuje już bardzo niewiele. Strony są dogadane, jeszcze tylko ostatnie szczegóły i Portugalczyk w ciągu najbliższych dni ma przejąć stery w zespole. Tym samym trenera musi sobie poszukać Wolverhampton, z […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Mbappe: – Jeszcze nie wiem, czy PSG to dla mnie najlepsze miejsce

Każda drużyna świata chciałaby mieć u siebie Kyliana Mbappe, to oczywiste, bo chłopak ma wszystko, żeby w przyszłości zdobyć Złotą Piłkę. Na razie jednak jest piłkarzem PSG i dopóki obowiązuje go kontrakt, czyli do 2022 roku, trudno wierzyć, by to się zmieniło. Natomiast sam zawodnik nieco podgrzał atomosferę w tym temacie. W rozmowie z “France […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Mistrzowie drugiego planu – nieoczywiści bohaterowie Euro 2020. Grupy D-F

Obowiązek obowiązkiem jest, piosenka musi posiadać tekst. Euro też ma swoje zasady – musi wszak posiadać swoich bohaterów, czasami takich nieoczywistych, przynajmniej dla przeciętnego widza. 2016 rok to idealny przykład. W finale Mistrzostw Europy piłkę do siatki pakował nie Cristiano Ronaldo, nie Antonine Griezmann, lecz Eder. Chłop który odbił się od Premier League, a w […]
12.06.2021