post
Michał Kołkowski

Opublikowane 09.05.2021 16:22 przez

Michał Kołkowski

Miało być pięknie, wyszło jak zwykle. Peter Hyballa po zaledwie kilku miesiącach pracy znajduje się na wylocie z Wisły Kraków. Przed “Białą Gwiazdą” kolejna próba znalezienia swojej tożsamości, bo z gegenpressingiem się – jak widać – niespecjalnie udało. Nie sposób jednak nie zauważyć, że przy Reymonta zmieniają się regularnie trenerzy, ale drużyna jak spisywała się poniżej oczekiwań, tak nadal się spisuje. Co każe podejrzewać, że realne problemy Wisły znajdują się znacznie głębiej.

Wisła Kraków balansuje na krawędzi

Licząc od początku sezonu 2019/20 aż do chwili obecnej, Wisła Kraków jest najgorzej punktującym zespołem w Ekstraklasie, wyłączając spadkowiczów i beniaminków. “Biała Gwiazda” w omawianym okresie zdobyła o sześć punktów mniej od Wisły Płock i o jedenaście mniej od Jagiellonii Białystok. Kolejnych ekip nie ma już nawet sensu wymieniać, bo Wisłę od Górnika, Cracovii czy Śląska dzieli w zestawieniu przepaść. Te liczby to oczywiście tylko ciekawostka, ale też dowód na to, że krakowski klub stale balansuje na krawędzi. Na razie jest jeszcze za mocny, by spaść do 1. ligi, ale margines błędu kurczy się wiślakom w zastraszającym tempie. Trzeba ich postrzegać jako czołowych beneficjentów przejściowego sezonu w Ekstraklasie – gdyby nie to, że z rozgrywkami tym razem żegna się jeden zespół, Wisła byłaby w olbrzymich tarapatach.

źródło: 90minut.pl

W sezon 2019/20 Wisła weszła z trenerem Maciejem Stolarczykiem. Następnie za stery chwycił Artur Skowronek, aż wreszcie do stolicy województwa małopolskiego trafił Peter Hyballa. Każdemu z nich na początku kadencji (u Stolarczyka przypada on jeszcze na 2018 rok) udawało się natchnąć zespół do dobrej gry i solidnego punktowania, ale działało to nad wyraz krótkofalowo. Jeżeli chodzi o ogólny bilans, wygląda on marnie:

 • Maciej Stolarczyk (cała kadencja): 52 mecze ligowe; 17 zwycięstw – 9 remisów – 26 porażek
 • Maciej Stolarczyk (sezon 2019/20): 15 meczów; 3 zwycięstwa – 2 remisu – 10 porażek
 • Artur Skowronek: 33 mecze; 12 zwycięstw – 8 remisów – 13 porażek
 • Peter Hyballa: 18 meczów ; 5 zwycięstw – 5 remisów – 8 porażek

Średnia punktów na mecz za czasów Stolarczyka wynosiła 1,15 (w sezonie 2019/20 zaledwie 0,73), za czasów Skowronka 1,33, a za kadencji Hyballi 1,11. Jest wszakże dość interesującym zjawiskiem, że gdyby podliczyć tylko dziesięć pierwszych spotkań za kadencji każdego z tych szkoleniowców, liczby wyglądają znacznie, ale to znacznie korzystniej. Wszyscy notowali imponujące wejścia.

 • Maciej Stolarczyk (10 pierwszych meczów): średnio 1,7 punktu na mecz
 • Artur Skowronek: średnio 1,9 punktu na mecz
 • Peter Hyballa: średnio 1,5 punktu na mecz

Jak widać, przy Reymonta mityczny efekt nowej miotły funkcjonuje w najlepsze. A potem sprawy zaczynają się komplikować. Stolarczyk żegnał się passą siedmiu porażek z rzędu, ekipa Skowronka w jedenastu spotkaniach sezonu 2019/20 wygrała zaledwie dwa razy, a Hyballa właśnie notuje serię siedmiu spotkań bez zwycięstwa. I wydaje się coraz bardziej prawdopodobne, że lada moment zostanie pożegnany. Z jakichś powodów kolejni szkoleniowcy nie są w stanie zbudować w Krakowie niczego trwałego. Zużywają się. Jedni prędzej (jak Hyballa), inni później (jak Stolarczyk).

Wisła Kraków nie trafia z transferami

Jak zmieniała się kadra Wisły w ostatnich latach?

Znacznie. W sezonie 2018/19 najwięcej minut w meczach ligowych “Białej Gwiazdy” rozegrali Rafał Pietrzak, Mateusz Lis, Vullnet Basha, Marcin Wasilewski, Maciej Sadlok, Marko Kolar, Zdenek Ondrasek, Jakub Bartkowski, Dawid Kort i Jesus Imaz. W kolejnej kampanii ligowej: Rafał Janicki, Maciej Sadlok, Lukas Klemenz, Michał Buchalik, Vullnet Basha, Kamil Wojtkowski, Dawid Niepsuj, Rafał Boguski, Vukan Savicević i Jakub Błaszczykowski. I wreszcie mamy obecny sezon, gdzie najbardziej zapracowani są: Mateusz Lis, Yaw Yeboah, Maciej Sadlok, Michal Frydrych, Stefan Savić, Gieorgij Żukow, Felicio Brown Forbes, Łukasz Burliga, Jean Carlos Silva oraz Patryk Plewka.

Jak widać – Maciej Sadlok to jedyny piłkarz Wisły, który przetrwał zawieruchę ostatnich lat i właściwie nieprzerwanie odgrywa kluczową rolę w zespole. Inni albo odeszli, albo zgubili po drodze formę, albo się zestarzeli, albo trapią ich urazy. Trudno mówić o kadrowej stabilizacji.

Niewątpliwie wzrosły jednak ostatnio w Wiśle kwoty przeznaczane na wynagrodzenia dla zawodników pierwszej drużyny, co w radiowej rozmowie z Marcinem Ryszką potwierdził Maciej Bałaziński, wiceprezes “Białej Gwiazdy”. – Rzeczywiście, koszty te wzrosły. Natomiast pamiętajmy, że grudzień 2019 roku był momentem bardzo złej dyspozycji drużyny, co wymagało głównie uzupełnień kadrowych. W 2020 roku, dzięki podniesieniu jakości piłkarskiej, forma zespołu wzrosła, co przełożyło się na lepsze wyniki. I w końcowym rozrachunku na utrzymanie się Wisły w Ekstraklasie. A skutkiem zatrudnienia piłkarzy mających pomóc w realizacji planu sportowego było zwiększenie budżetu.

Żan Medved

Czy wraz ze wzrostem wynagrodzeń poszedł jednak wzrost piłkarskiej jakości w zespole? No niekoniecznie, co potwierdzają niezmiennie kiepskie rezultaty. Wiele wzmocnień dokonanych przez Wisłę w ostatnich okienkach transferowych budzi olbrzymie wątpliwości. Wyjątkowo jaskrawym przykładem niewypału jest choćby Żan Medved, wypożyczony do “Białej Gwiazdy” ze Slovana Bratysława, ale pomyłek można wyliczać więcej. Oczywiście żaden klub nie ma stuprocentowej skuteczności na rynku,zwłaszcza, gdy musi się poruszać w wąskich ramach finansowych, lecz trudno się oprzeć wrażeniu, że w Wiśle transfery wychodziłyby lepiej, gdyby kadra była uzupełniana piłkarzami, którzy są dopasowani do jakiegoś przemyślanego, konkretnego stylu gry. Krótko mówiąc – gdyby zawodnicy trafiali do Krakowa w ramach planu, a nie pod wpływem potrzeby chwili.

Tylko o jakim stylu gry lub planie możemy mówić w przypadku Wisły, która odciąga wajchę do oporu, zamieniając Artura Skowronka na Petera “gegenpressing” Hyballę, by po ledwie kilku miesiącach burzliwej współpracy szykować się do kolejnej zmiany na stanowisku trenera? Ciągłość piłkarskiej filozofii mógłby zapewniać dyrektor sportowy, ale takowego “Biała Gwiazda” w ogóle nie posiada. – W pewnym momencie pewnie zatrudnimy dyrektora sportowego, ale pytanie: kiedy i kto to będzie? To kwestia otwarta – przyznał cytowany już wiceprezes Bałaziński.

Zarejestruj się na Fuksiarz.pl

Graj mecze EARLY PAYOUT. Drużyna prowadzi 2:0 w dowolnym momencie, wygrywasz zakład

Czy wiara w Błaszczykowskiego ma jeszcze sens?

Nie ma większych wątpliwości, że głównym powodem, dla którego Hyballa najpewniej wyprowadzi się z Krakowa, są jego napięte relacje, a właściwie to jego konflikt z paroma znaczącymi osobistościami Wisły, przede wszystkim Jakubem Błaszczykowskim. Niby piłkarzem “Białej Gwiazdy”, ale jednak postacią dla klubu na tyle wyjątkową, że nie sposób jak widać obchodzić się z nim jak z pierwszym lepszym Davidem Mawutorem. Hyballa to inteligentny facet, więc niewątpliwie zdawał sobie sprawę, w co się pakuje, podejmując pracę w Wiśle. Musiał przecież wiedzieć, że dobre relacje z Kubą mogą być jego wielkim atutem, swoistą polisą ubezpieczeniową na czas kryzysu. Z drugiej strony musiał też zachować czujność i precyzję sapera, bo wypowiedzenie wojny Błaszczykowskiemu to mina, na której dzisiaj może się zakończyć żywot dowolnego trenera Wisły.

Co zrobił niemiecki szkoleniowiec? Pogwizdując sobie wesoło, wpakował się na tę minę.

Early Payout gwarantuje wygranie zakładu w momencie objęcia dwubramkowego prowadzenia przez Twoją drużynę! Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i zgarnij wysokie wygrane!

Jak donosi Mateusz Miga z TVP Sport, Hyballa nie dopuszczał Błaszczykowskiego do występów w pierwszym składzie bez podania mu konkretnych powodów. A kiedy już Kuba pojawiał się na boisku w meczach ligowych, grał tylko ogony. I z jednej strony – z taktycznego punktu widzenia – może nawet bylibyśmy w stanie zachowanie Niemca zrozumieć. Ostatecznie blisko 36-letni Błaszczykowski, powracający do zdrowia po kolejnej kontuzji, niekoniecznie musi się nadawać do harówki w ramach osławionego gegenpressingu. Sęk w tym, że w ostatnich tygodniach Wisła “zekstraklasowiała”. Grała już znacznie spokojniejszą, powolniejszą piłkę.  Tymczasem Hyballa wciąż trzymał Błaszczykowskiego z daleka od wyjściowego składu.

Wyglądało to na jakąś formę demonstracji. Pojawiły się nawet głosy, że Hyballa z premedytacją upokarza grającą legendę klubu. Do tego doszły też niesnaski na linii Hyballa – Kazimierz Kmiecik oraz Hyballa – Rafał Boguski. Rezultatem scenka z przegranego meczu z Lechem.

Wisła Kraków 1:2 Lech Poznań (29. kolejka Ekstraklasy 2020/21)

Błaszczykowski najpewniej przedłuży kontrakt z Wisłą, a zatem w przyszłym sezonie ewentualny następca Hyballi będzie musiał poukładać zespół w taki sposób, by miejsce dla kapitana było w pierwszym składzie, a nie na ławce. Co raczej nie powinno być szczególnie trudne, bo na tle partnerów z drużyny Błaszczykowski wciąż błyszczy piłkarską klasą, a eksperymentu z super-intensywnym graniem raczej działacze Wisły nie będą chcieli powtarzać. Z drugiej strony – trudno opierać grę na tak często kontuzjowanym weteranie.

 • w sezonie 2018/19 Błaszczykowski rozegrał w lidze 8 z 17 meczów (693/1530 minut)
 • 2019/20 – 22 z 37 meczów (1689/3330 minut)
 • 2020/21 – 15 z 29 meczów (448/2610 minut)
 • po powrocie do kraju Błaszczykowski rozegrał w lidze 45 z 83 meczów (2830/7470)

Około 40% możliwego czasu gry Kuba po powrocie do Wisły spędził na boisku. Strzelił w tym niedługim czasie aż 16 goli, co jest bardzo imponującym dorobkiem jak na pomocnika (bo trudno już dzisiaj nazywać Błaszczykowskiego skrzydłowym), choć trzeba przy okazji zaznaczyć, że aż dziesięć bramek padło po uderzeniach z rzutów karnych lub bezpośrednio z rzutów wolnych. Tak czy owak, gdy Kuba gra, wyrasta ponad ligową przeciętność. Ale gra rzadko, nawet jeśli weźmiemy poprawkę na ostatnie tygodnie, a dochodzenie do pełnej dyspozycji po kolejnych urazach będzie dla niego coraz trudniejsze. Pokładanie nadziei na sukces w przyszłorocznej walce o ligowy byt w Błaszczykowskim to trochę tak jak wybieranie się w rejs dziurawą łodzią. Może się uda dopłynąć do celu przy odpowiednio intensywnym wiosłowaniu, ale bardziej prawdopodobne, że wyprawa zakończy się na dnie.

Wisła potrzebuje zdrowego Błaszczykowskiego, ale potrzebuje również nowych liderów. Graczy wiodących, a nie średniaków, którzy mogą stanowić niezłe uzupełnienie składu, ale nie pociąganą za sobą zespołu w kluczowych momentach.

Znowu zmiany w Wiśle Kraków?

Można zatem zakładać, że przed “Białą Gwiazdą” kolejne burzliwe lato. Już teraz wiadomo, że do zespołu dołączy Alan Uryga, który powinien być więcej niż przyzwoitym wzmocnieniem formacji obronnej. Wierzą również w Krakowie w talent Mateusza Młyńskiego z Arki Gdynia, a także w rozwój wychowanków własnej akademii. Ale to wciąż niewiele, biorąc pod uwagę, że wkrótce wygasają umowy kilkunastu piłkarzy Wisły, a paru innych ma kontrakty podpisane do 2022 roku, a zatem lato może być ostatnim dzwonkiem, by zarobić na na nich porządne pieniądze. I trudno właściwie przewidzieć, kto pozostanie w Krakowie, a kto wyfrunie w siną dal. Niektórzy gracze znaleźli się na aucie za kadencji Hyballi, ale czy to ma jeszcze jakiekolwiek znaczenie? Znów dochodzimy do tematu stabilności, której tak dotkliwie krakowskiemu klubowi brakuje.

Poprzednia mini-rewolucja okazała się, można już się chyba pokusić o takie podsumowanie, fiaskiem.

Nie sprawdził się w Krakowie zatrudniony pod koniec 2020 roku Hyballa, ze swoim bezkompromisowym podejściem zarówno do kwestii taktycznych, jak i do swoich podopiecznych. Nie odpaliła także lwia część ściągniętych zimą zawodników. Czas więc na kolejne podejście. Jeżeli będzie równie chaotyczne i nieudane, to przed “Białą Gwiazdą” naprawdę ciężkie czasy. Kolejna próba ucieczki spod topora może się bowiem zakończyć katastrofą. I nie pomoże nawet następna zmiana na ławce trenerskiej. Ostatecznie to nie szkoleniowcy kształtują dzisiaj Wisłę. Oni ją tylko na moment podrywają do lotu, by zaraz potem zaliczyć twarde, na ogół bardzo bolesne lądowanie.

fot. NewsPix.pl / FotoPyk

Michał Kołkowski

Za cel obrał sobie sportretowanie wszystkich kultowych zawodników przełomu XX i XXI wieku i z każdym tygodniem jest coraz bliżej wykonania tej misji. Jego twórczość przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy preferują obszerniejsze lektury. Wiele materiałów poświęconych angielskiemu i włoskiemu futbolowi, kilka gigantycznych rankingów, a okazjonalnie także opowieści ze świata NBA. Poza tym – sporo tekstów, wywiadów i reportaży o pomorskiej piłce. Na antenie Weszło FM regularnie słychać go w audycji #KiedyśToByło.

Opublikowane 09.05.2021 16:22 przez

Michał Kołkowski

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Ekstraklasa
07.06.2021

Adrian Gula. Słowacki rewolucjonista

Adrian Gula został trenerem Wisły Kraków. Co to za gość? Na pewno nie nazwiemy go anonimem, skoro już parę lat temu przewijał się w kontekście ewentualnej pracy w Legii Warszawa. I mimo że do stolicy ostatecznie nie trafił, kibice w Polsce nie mogli stracić go z radarów, bo o jego sukcesach za południową granicą było […]
07.06.2021
Ekstraklasa
05.06.2021

Mamrot i Jagiellonia? Małżeństwo z rozsądku

Razem przeżyli dobre chwile (wicemistrzostwo, finał Pucharu), razem mierzyli się z wypaleniem związku, obie strony miały do siebie uzasadnione pretensje. A potem podziękowały sobie za wspólnie spędzony czas i poszły w swoje strony. Ale zarówno Mamrot, jak i Jagiellonia, nie mogą powiedzieć o sobie, że wygrały to rozstanie. Tu nie było zwycięzców, byli sami ranni. […]
05.06.2021
Weszło
02.06.2021

Jan Kliment piłkarzem Wisły Kraków. Na papierze – przyzwoity transfer

Szeroko, naprawdę szeroko poszła Wisła Kraków przed starem nowego sezonu. Białą Gwiazdę wzmocnił już Alan Uryga, Mateusz Mlyński oraz Aschraf El Mahdioui. Teraz do tego grona dołączył kolejny piłkarz, na papierze wyglądający całkiem obiecująco. Nowym zawodnikiem Wisły Kraków został Jan Kliment, który może nie otrzymuje samych dziesiątek za styl, ale swoje na boisku robi.  Jan […]
02.06.2021
Ekstraklasa
26.05.2021

Najważniejsi sponsorzy pozostają z Ekstraklasą!

Choć sezon ligowy w Ekstraklasie dobiegł już końca, dzisiaj gruchnęła bardzo istotna wiadomość dla przyszłości tych rozgrywek. Ekstraklasa SA przedłużyła na kolejne dwa lata umowy sponsorskie z PKO Bankiem Polskim i Totalizatorem Sportowym. O przedłużeniu współpracy poinformował prezes zarządu Ekstraklasy SA, Marcin Animucki, któremu na konferencji prasowej towarzyszyli Zbigniew Jagiełło (prezes zarządu PKO Banku Polskiego), […]
26.05.2021
Weszło
25.05.2021

Piotruś, Tworo, Tworas. Nieoczywista historia Piotra Tworka

Trenerski syn Bogusława Baniaka. Były przedstawiciel handlowy i nauczyciel. Człowiek ciepły, ale sprawiedliwy. Ekstraklasa dopiero poznaje Piotra Tworka. Oto opowieść o trenerze, który nie grał w piłkę, nie miał chodów u możnych tego środowiska, ale dopchał się do Ekstraklasy. To Piotr Tworek oczami tych, którzy znają go z IV ligi i tych, którzy poznali go […]
25.05.2021
Ekstraklasa
24.05.2021

Podbeskidzie zmieni trenera. Kasperczyk zostanie pożegnany

Podbeskidzie spadło z Ekstraklasy, w Podbeskidziu lecą więc głowy. Dziś albo jutro pracę stracić ma Robert Kasperczyk. Trener miał wpisaną w umowę klauzulę przedłużenia po utrzymaniu się w lidze, lecz – co oczywiste – nie zostanie ona aktywowana. W klubie stwierdzili, że nie prolongują wygasającego kontraktu i do nowego sezonu przygotują się z innym szkoleniowcem. […]
24.05.2021
1 liga
20.06.2021

ŁKS bił głową w mur, więc w Ekstraklasie zagra Górnik Łęczna

Skra Częstochowa? Szóste miejsce w sezonie zasadniczym. Górnik Łęczna? Szóste miejsce w sezonie zasadniczym. Co jeszcze łączy te zespoły? Wywalczenie promocji do wyższej ligi w barażach. Nie ma co, tegoroczne play-offy w niższych ligach zafundowały nam niespodzianki. Dzisiaj w Łodzi Górnik, który jeszcze miesiąc temu notował serię dziewięciu meczów bez wygranej, który do ostatniej kolejki […]
20.06.2021
1 liga
16.06.2021

Arka na własne życzenie zostaje z niczym, a ŁKS może się z niej śmiać

Sztab i piłkarze Arki Gdynia jeszcze przez długi czas będą się zastanawiać, co tak naprawdę  wydarzyło się w meczu barażowym z ŁKS-em Łódź. Arkowcy mieli miażdżąca przewagę w pierwszej połowie. Wykreowali sobie multum dogodnych sytuacji. Z czystym sumieniem można stwierdzić, że powinni do przerwy rozstrzygnąć losy rywalizacji i myślami być już przy finale. Ale po […]
16.06.2021
Piłka nożna
15.06.2021

Stanowski po meczu: wszystko na opak

No i mamy klops, na jaki bardzo ciężko zapracowaliśmy. Zmieniając trenera za późno i nie dając nowemu czasu. Zmieniając trenera na takiego, który nawet nie uznał za stosowne przeprowadzić się do Polski i oglądać tu meczów, co uważam za brak szacunku do tej zaszczytnej i intratnej posady (i pisałbym to samo, nawet gdyby to była […]
15.06.2021
Weszło
13.06.2021

Radomiak i Termalica obroniły awans. Czołowa szóstka bez zmian!

W ostatniej kolejce sezonu 1. ligi mogło wydarzyć się wiele. Wcale nie było tak, że wszystko mieliśmy rozstrzygnięte. Termalica mogła stracić drugie miejsce, Radomiak pierwsze. Za ich plecami ciągle czaił się GKS Tychy, a taka Miedź Legnica mogła rzutem na taśmę wejść do strefy barażowej przy odrobinie szczęścia. Ale nie, zobaczyliśmy – jak na standardy […]
13.06.2021
Na zapleczu
13.06.2021

Jak Radomiak, Bruk-Bet i GKS Tychy w Ekstraklasie grały

Siedem sezonów. To doświadczenie w Ekstraklasie kandydatów do awansu z 1. ligi. Wszystkich trzech, łącznie, więc mówimy o sytuacji absolutnie wyjątkowej. To duża zmiana po latach, w których do najwyższej ligi wracały zespoły, które mogły się pochwalić mistrzowskimi trofeami w gablocie, albo miejscem w TOP 25 historycznego rankingu tych rozgrywek. Powiew świeżości? Jak najbardziej. Ale […]
13.06.2021
Weszło
11.06.2021

Rybus: “My sami nie wiemy, jaki będzie skład na Słowację”

– Wydaje mi się, że i na prawej i na lewej stronie defensywy mamy zawodników, którzy grywali już w tym systemie w klubach. Nie jest problemem wystąpić czy to w czwórce, czy w trójce obrońców. W poprzednich meczach nie wyglądało to tak, jak wy byście oczekiwali i my byśmy chcieli, ale mam nadzieję, że na […]
11.06.2021
Weszło
21.06.2021

Gergel, Pirulo, Cichocki i reszta. Jedenastka sezonu 2020/2021 w 1. lidze

Sezon pierwszej ligi już oficjalnie zakończony – łącznie z barażami – więc czas najwyższy na podsumowania. Na start proponujemy wam najlepszą jedenastkę sezonu 2020/2021, czyli zestaw absolutnych kozaków, których z przyjemnością oglądaliśmy przez minione miesiące. Nie będzie zaskoczeniem, że dominują w niej piłkarze z czołowych zespołów, jednak znalazło się i miejsce dla wyróżniającej się postaci […]
21.06.2021
Felietony i blogi
21.06.2021

Włochy i Atmosferić, czyli mądrzy będziemy dopiero jutro (11)

Roberto Mancini w 88. minucie meczu z Walią postawił na 25. zawodnika z 26-osobowej kadry reprezentacji Włoch. Salvatore Sirigu pojawił się między słupkami w miejsce Gianluigiego Donnarummy i tym samym na liście powołanych został już tylko jeden zawodnik bez rozegranej minuty – trzeci bramkarz, Alex Meret. Włoskie media komplementują szkoleniowca i przypominają, że to bardzo […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Dzięki Turcjo, że byłaś Atmosfericiem turnieju (11)

Turcja jest skandalem, ale jest skandalem dla Turków. Ostatnio pisaliśmy z Kubą Olkiewiczem tekst o tak zwanych Atmosfericiach, a więc piłkarzach od atmosfery. Ciekawe było dla mnie to, co powiedział psycholog sportowy, Dariusz Parzelski. Otóż był przekonany, że grupa ludzi, która działa razem, potrzebuje obsadzenia wielu ról. One obsadzają się automatycznie. Muszą być wypełnione. Są […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Kasperczak: Cudów w meczu z Hiszpanią nie widziałem

– Zagraliśmy “po polsku”. Dobrze się broniliśmy i wyprowadzaliśmy kontrataki, czyli robiliśmy to, co zawsze wychodziło nam najlepiej. Przede wszystkim jednak była walka. Z tego meczu nie potrafię wyciągnąć dużo pozytywnych wniosków czysto piłkarskich, natomiast widzę inną mentalność. Cudów nie ma, ale brawa za wyjątkowy poziom zaangażowania. Niestety w grze ofensywnej dalej mamy duże problemy […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

WIELKA LA ZABAWA W SEWILLI | EUROVLOG #6

Polacy i Hiszpanie rozkręcili przed meczem w Sewilli mega imprezę! Sprawdźcie, czy nasz reporter Jakub Białek dał radę przeżyć! To, że oglądacie ten film, jest spoilerem? Być może.  
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Boniek: Sousa na inną mentalność od naszej, mamy grać w piłkę

– A my nie chcemy tylko się bronić i stawiać „autobus” przed polem karnym. Mówiłem o tym głośno od wielu lat, wpajamy młodzieży, że mamy grać w piłkę, a nie tylko się poruszać i przemieszczać po boisku. Sousa ma inną mentalność od naszej, nie chcę robić analiz, zostawiam innym. Ale różnica między Portugalczykiem jest taka, […]
21.06.2021
Piłka nożna
11.06.2021

20 sekund od złota. Reprezentacja Włoch na Euro 2000

“W ciągu dwudziestu sekund los może z tobą zrobić wszystko” – napisał w swojej autobiografii Dino Zoff. 2 lipca 2000 roku los rzeczywiście okrutnie obszedł się z ówczesnym selekcjonerem reprezentacji Włoch, a także z dowodzonym przez niego zespołem. Na dwadzieścia sekund przed końcowym gwizdkiem finału mistrzostw Europy ekipa Italii prowadziła z Francją 1:0 i wydawało […]
11.06.2021
Piłka nożna
06.06.2021

“Złote pokolenie” belgijskiego futbolu się starzeje. Czas coś wygrać?

O “złotym pokoleniu” belgijskiej piłki mówi się wiele plus-minus od 2014 roku, gdy ekipa “Czerwonych Diabłów” pojawiła się na wielkim turnieju po dwunastu latach nieobecności. I trochę się chyba przyzwyczailiśmy, by traktować Belgów jako drużynę z potencjałem. Tymczasem nie ma na Euro 2020 reprezentacji, gdzie średnia wieku byłaby wyższa niż w przypadku podopiecznych Roberto Martineza. […]
06.06.2021
Piłka nożna
05.06.2021

Reprezentacja Włoch jest na fali. Będzie medal na Euro?

10 września 2018 roku reprezentacja Włoch – trzy dni po remisie z Polską – przegrała 0:1 z Portugalią w ramach premierowej edycji Ligi Narodów. Aż trudno uwierzyć, ale jest to jak na razie… ostatnie potknięcie ekipy dowodzonej Roberto Manciniego. W tej chwili Italia może się pochwalić passą 27 spotkań bez porażki. Włosi wyrastają na mocnych […]
05.06.2021
Ekstraklasa
09.05.2021

Wisła Kraków balansuje na krawędzi – nie tylko z winy kolejnych trenerów

Miało być pięknie, wyszło jak zwykle. Peter Hyballa po zaledwie kilku miesiącach pracy znajduje się na wylocie z Wisły Kraków. Przed “Białą Gwiazdą” kolejna próba znalezienia swojej tożsamości, bo z gegenpressingiem się – jak widać – niespecjalnie udało. Nie sposób jednak nie zauważyć, że przy Reymonta zmieniają się regularnie trenerzy, ale drużyna jak spisywała się […]
09.05.2021
Ligue 1
07.05.2021

Burak Yilmaz podbił Francję. Jak do tego doszło?

Początkowo spalił się zarówno w Besiktasu, jak i w Fenerbahce. Wielu stawiało już na nim wówczas krzyżyk i uznawało go za zawodnika zwyczajnie przereklamowanego. Strzelać jak na zawołanie zaczął dopiero w Trabzonsporze, mocno komplikując tym samym podbój ligi tureckiej Pawłowi Brożkowi. Potem w barwach Galatasaray dokazywał w Lidze Mistrzów, a teraz jako dobry duch ekipy […]
07.05.2021
Piłka nożna
01.05.2021

Gruby zrobił rajd, niski walnął z główki. Jak Arka zdobyła Puchar Polski?

“Zarandia! Zarandia, Zarandia… Ależ akcja, coś NIE-SA-MO-WI-TE-GO! Jak on to zrobił?!” – wywrzaskiwał rozemocjonowany Mateusz Borek. W tym samym momencie rzeczony Luka Zarandia ściągał już koszulkę i z odsłoniętym torsem – zresztą niezbyt okazale się prezentującym – pędził w stronę tej trybuny Stadionu Narodowego, którą zajmowali kibice przystrojeni w żółto-niebieskie barwy. Była dokładnie 111 minuta […]
01.05.2021
Liczba komentarzy: 24
Subscribe
Powiadom o
guest
24 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gggghh
Gggghh
1 miesiąc temu

Wujkuuuuu

TTSG
TTSG
1 miesiąc temu
Reply to  Gggghh

Nawet wujo tu nie pomoże.
Na razie CUDEM utrzymano eklasę.
Pomógł Stefański&spółka, pomogło Podbedkidzie taplając się w nicości. No i CUDEM był przejściowy sezon gdy spada jedną drużyna.

Następny sezon?
Spadają 3 drużyny. 🙂

Ale nim będzie ten kolejny sezon to obejrzymy niezły spektakl SKAKANIA SOBIE DO GARDEŁ. Będzie walka o wplywy, jakiś lincz trenera zakonczony spłacaniem go przez kolejne miesiące i wypiep.. i najmowanie jakichś piłkarzy.
Zesztą w sumie nic nowego, kolejny

Generalnie- kolejny odcinek serialu w którym występowali już Merasinski, Sarapeta, WannaLi 😉
Będzie wesoło, to pewne :))))

KwadratABG
KwadratABG
1 miesiąc temu

Hybala miał najtrudniejszy terminarz do tego sędziowie w tym sezonie jawnie ruchają Wisłę na punkty, jakbym 2 lata temu wiedział że tak ratowanie Wisły ma wyglądać to wolałbym zaczynać od 0 i od 4 ligi. Bo jak ten klub jest zarządzany to śmiech na sali.

Olala
Olala
1 miesiąc temu
Reply to  KwadratABG

Ruchanie Wisły to narodowy sport.

Pazuzu
Pazuzu (@pazuzu)
1 miesiąc temu

Za chwilę do Wisły zawita wujek i już wszystko będzie jasne: grający właściciel podpisze kontrakt z samym sobą i z wujkiem a kibice Wisły będą przecierać oczy ze zdumienia bo padać będą kolejne granice żenady.

Kikk
Kikk
1 miesiąc temu

Jak zatrudniali Hybalę, to go się nie pytali jak chce grać? Nie ma to jak właściciel zatrudnia trenera, a potem pokazuje mu coś po strzeleniu bramki, bo jest pokrzywdzony.

Albulandi
Albulandi
1 miesiąc temu

Szkoda, że Hyballa trafił do takiego patologicznego klubu jak Wisła. Ale w sumie, które polskie kluby takie nie są? Hyballa pójdzie w swoją stronę, a Wisła dalej się będzie taplać w swoim bajorku. I fajnie.

Czcibor Czcigodny
Czcibor Czcigodny (@czcibor-czcigodny)
1 miesiąc temu
Reply to  Albulandi

Hyballa też jest patologiczny. Z charakteru to taki drugi Sa Pinto. Już przed zatrudnieniem z wywiadów można było się dowiedzieć, że na dłuższą metę nie da się z nim współpracować. Nawet gdy ogólny przekaz był pozytwny, to jednak zawsze było to wspominane. Zresztą spójrzmy prawdzie w oczy. Z jakiegoś powodu wylądował w Ekstraklasie, w dodatku w klubie z dołu tabeli.

Max
Max
1 miesiąc temu
Reply to  Albulandi

niech inny klub-obojetnie jaki-z polskiej ekstraklasy dziekuje Niebiosom ze psychopata trafil akurat do Wisly Krakow a nie do Ich klubu.Ten gosc to naprawde ,jak to mowia przyjaciele zza Odry:”voll Idiot”.Teraz widac,ze na poczatku roku ,niejaki Hall mial 100% racje odnosnie “glowy” Hyballi.Samym bieganiem cale spotkanie nie wygra sie “wojenek”.Trzeba tez umiec dobrac taktyke do biegania.A jaka taktyke mial Hyballa?dluga laga i “TAKTYKA UDA” . Albo sie cos UDA z tego zrobic,albo….sie nie UDA.Gosc,ktory stawia notorycznie na Medveda,majac na lawie np Blaszczykowskiego,czy nawet Bukse dla mnie jest niepowaznym czlowiekiem.Gott sein Dank-juz nie bede ogladal tego swira udajacego trenera na polskich boiskach.

Albulandi
Albulandi
1 miesiąc temu
Reply to  Max

Czy w pierwszych meczach rundy wiosennej Wisła grała na lagę? Nie. Jak widać ciężkie treningi Hyballi zdawały egzamin, później co naturalne przy tej jakości zawodnikach przyszedł dołek, ale żeby oceniać w całości trenera trzeba całego sezonu i chociaż dwóch przepracowanych obozów przygotowawczych. Sytuacja w której zawodnik jest jednocześnie podwładnym i pracodawcą trenera nigdy nie będzie zdrowa, chyba, że trener będzie ciepłą kluchą bez swojego zdania.

Max
Max
1 miesiąc temu
Reply to  Albulandi

Albulandi.Kolego,obejrzyj na spokojnie te pierwsze mecze rundy wios.Byla laga,tylko bylo ogromne zaskoczenie u rywali,ze wisla ,ktora juz slaniala sie ze zmeczenia w I pol ,to nagle zaczyna “zasuwac jak male samochodziki”.to bylo szokiem a nie taktyka tego Swira.Jedyny plus ,to postawienie na mlodego Starzynskiego-tutaj duzy uklon.bo zaden inny trener nie dalby tak mlodemu szansy gry w Wisle(Plewke odkryl Skowronek).Polscy”cudowni trenerzy” szybko odkryli prymitywna taktyke Hyballi-i skonczyl sie “MIT GEGNPRESSINGU” ,a zaczelo sie kopanie po czolach.To taki “jebak-teoretyk”,jak moj sasiad:co to przez noc dogadzal dla 5 kobiet.Teoretycznie,bo jak “wiesc gminna” niosla-w wieku 35 lat byl….prawiczkiem.co z tego ,ze gosciu byl expertem w tv.To zaden wykladnik Jego praktycznej znajomosci tematu.W nasdzej tv tez mamy super ekspertow .Np powierzylbys zespol Ekspertowi Podolinskiemu, czy Ulatowskiemu? A tez maja papiery trenerow.No widzisz.Nie zawsze wszystko co “miemieckie”-jak to mawiaja ludzie starsi :jest nolepse”.Z ciekawoscia oczekuje kolejnych odcinkow:Saga Wisly Krakow w XXI w.

jakub
jakub
1 miesiąc temu
Reply to  Max

warum wollen ihn dann hertha und fc koeln? nie wiem jak wtedy gral ale pilkarze sturm graz nie narzekali na intensywnosc treningow….

AmberMozart
AmberMozart
1 miesiąc temu

póki Błaszczu będzie uważał siebie za pana i włądce i dyktował warunki, póty Wisła nic więcej nie ugra. Piłkarzem był dobrym, zasługi ma i na tym było zakończyć, zamiast rozwalać klub od środka by zaspokoić swoje ego.

loko
loko
1 miesiąc temu

znając życie to Hyballa wkrótce zagra sobie gdzieś w pucharach w klubie, gdzie piłkarze są nieco lepsi piłkarsko i chcą trenować, a Wisła ze swoim szrotem piłkarskim będzie dalej dramatycznie łapać powietrze, żeby tylko nie spaść z ligi

Max
Max
1 miesiąc temu
Reply to  loko

ha ha ha ha ,Ty to potrafisz snuc cudowne opowiesci.Kup moze 100-kartkowy zeszyt,kilka olowkow.I zacznij pisac BASNIE I BAJKI.wierze,ze zrobisz na tym zajebisty “biznes”

Olala
Olala
1 miesiąc temu
Reply to  Max

Jebnij się w przecinek. I wielkie litery, i spacje. Nie pisz z kolana w kiblu.

Max
Max
1 miesiąc temu
Reply to  Olala

juz…..wyladowales sie?To teraz plecaczek i wyp……..laj do szkoly

Olala
Olala
1 miesiąc temu

Dobra, tak na serio. Czytałem dekadę temu o cudownej relacji pana Kuby z babcią. Człowiek przez duże C. Ale nieomylny? Raczej nie. Warszawa się cieszy, że nie ma chwilowo konkurencji, ani w Łodzi, ani w Poznaniu, ani w Krakowie.

z daleka
z daleka
1 miesiąc temu
Reply to  Olala

w lodzi? w krakowie? chwilowo? heh te miasta nic nie znacza od dekady

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
1 miesiąc temu

Głupio tak się czepiać jednego gościa ale ten Zan Medved to wizualnie i piłkarsko taki drugi Serrarens. Większych prawdziwków (tyle czasu grających i nic nie pokazujących na boisku) to jeszcze nie widziałem.

Jeśli tacy ludzie regularnie co weekend kopią w naszej lidze to ja się nie dziwię że boimy się każdych pasterzy i kelnerów w Europie…

bond dzejms bond
bond dzejms bond
1 miesiąc temu

z nim to już nie to słynne próbuj tylko magiczne po prostu bądz i patrz

bond dzejms bond
bond dzejms bond
1 miesiąc temu

wszędzie idzie żle tylko w Wiśle nic nie działa..patrz pan co za czasy

blaku
blaku
1 miesiąc temu

Mam nadzieję że to już koniec ze ściąganiem Stoperów i defensywnych pomocników bo na ten moment w klubie mamy około 15 zawodników na te pozycje, a na reszcie lipa, brak napastnika, prawego obrońcy czy skrzydłowego.

Teraz zaczynamy karuzelę Brzęczek/Brosz/Sobolewski. Najlepszym wyborem byłby Brosz który daje radę dłużej pracować w jednym klubie. Co z tego wyjdzie ?

jakub
jakub
1 miesiąc temu

sadlok sie trzyma bo ma kontakty, tylko dzieki temu….. 3 poprawne mecze na rok?

Suche Info
21.06.2021

Wzruszające pożegnanie Pandewa

Goran Pandew skończył reprezentacyjną karierę i został godnie pożegnany. Tak przed meczem, kiedy dostał pamiątkową koszulkę od Holendrów, jak i po meczu, kiedy bili mu brawo wszyscy. Zobaczcie: Goran Pandew kończy ostatni w karierze mecz w barwach Macedonii #MKD, żegnany nie tylko przed kolegów z drużyny, ale i rywali, a nawet legendy holenderskiej piłki #NED […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Mateusz Dróżdż nowym prezesem Widzewa

W Widzewie jak zwykle dużo się dzieje. Tym razem klub ma nowego prezesa – został nim Mateusz Dróżdż. To postać znana w świecie futbolu. Ostatnio był przewodniczącym rady nadzorczej w Górniku Polkowice, a wcześniej też był prezesem, tyle że w ekstraklasowym Zagłębiu Lubin. Oficjalnie stanowisko prezesa Dróżdż obejmie jutro. Strona Widzewa charakteryzuje: Współpracował z wieloma […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Szczepański na testach w Lechii

Lechia nie ma za dużo pieniędzy, więc musi kombinować, jak się wzmocnić i jednocześnie dużo nie wydać. Dlatego bierze na testy Miłosza Szczepańskiego. Nie tylko te medyczne, ale i sportowe. Najwyraźniej Piotr Stokowiec chce sprawdzić, czy Szczepański może mu się przydać, bo gdańszczan po prostu nie stać na pudło. Szczepański niewątpliwie ma talent, natomiast jego […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Gergel, Pirulo, Cichocki i reszta. Jedenastka sezonu 2020/2021 w 1. lidze

Sezon pierwszej ligi już oficjalnie zakończony – łącznie z barażami – więc czas najwyższy na podsumowania. Na start proponujemy wam najlepszą jedenastkę sezonu 2020/2021, czyli zestaw absolutnych kozaków, których z przyjemnością oglądaliśmy przez minione miesiące. Nie będzie zaskoczeniem, że dominują w niej piłkarze z czołowych zespołów, jednak znalazło się i miejsce dla wyróżniającej się postaci […]
21.06.2021
Felietony i blogi
21.06.2021

Włochy i Atmosferić, czyli mądrzy będziemy dopiero jutro (11)

Roberto Mancini w 88. minucie meczu z Walią postawił na 25. zawodnika z 26-osobowej kadry reprezentacji Włoch. Salvatore Sirigu pojawił się między słupkami w miejsce Gianluigiego Donnarummy i tym samym na liście powołanych został już tylko jeden zawodnik bez rozegranej minuty – trzeci bramkarz, Alex Meret. Włoskie media komplementują szkoleniowca i przypominają, że to bardzo […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Tottenham odrzuca ofertę City za Kane’a. Na stole było 100 milionów!

Harry Kane to jeden z bardziej łakomych kąsków transferowych tego okienka. Napastnik chce zdobywać tytuły, a w Tottenhamie jak wiadomo będzie o to trudno. Fabrizio Romano podaje, że Manchester City chce snajpera u siebie i złożył oficjalną ofertę. Ta jednak została odrzucona. A Obywatele naprawdę zagrali grubo, bo wrzucili – według informacji dziennikarza – 100 […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Chrobry Głogów pozyskał napastnika z Holandii

Działacze Chrobrego Głogów zaczynają letnie okienko transferowe. Jak udało nam się ustalić, na Dolny Śląsk trafi 24-letni napastnik rodem z Holandii. To Dennis van der Heijden, który w młodości grał w akademii Feyenoordu Rotterdam czy ADO Den Haag. Ostatnio natomiast występował w 2. lidze holenderskiej. 24-latek ma dziś podpisać dwuletni kontrakt z Chrobrym. Przechodzi do […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Zrelak na dłużej w Warcie Poznań

Adam Zrelak nie zaimponował wiosną w barwach Warty Poznań, ale “Zieloni” nadal wiążą z nim poważne plany. Zawodnik podpisał nowy kontrakt, ważny do czerwca 2023 roku.  Zrelak zimą przyszedł do Warty z FC Nuernberg, gdzie męczyły go poważne kontuzje. Motywacji mu nie brakowało, bo walczył o miejsce w reprezentacji Słowacji na Euro 2020. Zdążył wystąpić […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Wstęp na mecze mundialu w Katarze tylko dla zaszczepionych kibiców

Premier Kataru, szejk Chalid bin Chalifa bin Abdulaziz Al Thani poinformował, że podczas przyszłorocznych mistrzostw świata mecze z wysokości trybun będą mogli oglądać wyłącznie kibice zaszczepieni na koronawirusa.  Tłumaczy to rzecz jasna względami bezpieczeństwa. Al Thani dodał, że jego państwo zakupi na czas mundialu milion szczepionek, aby w razie czego na miejscu mogły się zaszczepić […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Dzięki Turcjo, że byłaś Atmosfericiem turnieju (11)

Turcja jest skandalem, ale jest skandalem dla Turków. Ostatnio pisaliśmy z Kubą Olkiewiczem tekst o tak zwanych Atmosfericiach, a więc piłkarzach od atmosfery. Ciekawe było dla mnie to, co powiedział psycholog sportowy, Dariusz Parzelski. Otóż był przekonany, że grupa ludzi, która działa razem, potrzebuje obsadzenia wielu ról. One obsadzają się automatycznie. Muszą być wypełnione. Są […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Sensacyjny transfer Calhanoglu: przejdzie z Milanu do Interu

Hakan Calhanoglu liże rany po nieudanym EURO z reprezentacją Turcji, ale osłodzi to sobie zmianą barw klubowych. Miasta nie zmieni, ponieważ wydaje się przesądzone, że przejdzie z Milanu do Interu! Informacje o praktycznie dopiętym transferze podają już wszyscy czołowi włoscy dziennikarze specjalizujący się w newsach – na czele z Fabrizio Romano i Gianluką Di Marzio. […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Kasperczak: Cudów w meczu z Hiszpanią nie widziałem

– Zagraliśmy “po polsku”. Dobrze się broniliśmy i wyprowadzaliśmy kontrataki, czyli robiliśmy to, co zawsze wychodziło nam najlepiej. Przede wszystkim jednak była walka. Z tego meczu nie potrafię wyciągnąć dużo pozytywnych wniosków czysto piłkarskich, natomiast widzę inną mentalność. Cudów nie ma, ale brawa za wyjątkowy poziom zaangażowania. Niestety w grze ofensywnej dalej mamy duże problemy […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Maciej Kędziorek asystentem Skorży w Lechu Poznań

Maciej Kędziorek dołączył do sztabu szkoleniowego Lecha Poznań. Będzie pełnił funkcję asystenta Macieja Skorży. – Teraz możemy powiedzieć, że nasz sztab szkoleniowy został ostatecznie skompletowany. Trener Kędziorek, którego serdecznie witam i życzę powodzenia podczas pracy w Lechu, będzie asystentem pierwszego szkoleniowca. Do jego zadań będzie należeć m.in. odpowiadanie za stałe fragmenty gry, bo w tym […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Rafał Boguski piłkarzem Puszczy Niepołomice

Rafał Boguski po wielu, wielu latach pożegnał się z Wisłą Kraków, ale kariery kończyć nie zamierza. Doświadczony pomocnik będzie teraz walczył ku chwale Puszczy Niepołomice. 37-letni piłkarz podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku. Przejście do Puszczy zapewne byłoby podyktowane względami rodzinnymi. Boguski nadal będzie mógł mieszkać w Krakowie i nie musi wywracać swojego życia do […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Trzech zawodników odchodzi z GKS-u Tychy

Szymon Lewicki, Łukasz Moneta i Łukasz Norkowski nie będą już piłkarzami GKS-u Tychy. Dwaj pierwsi odchodzą po wygaśnięciu kontraktów, a Norkowski wraca do Lecha Poznań, z którego był wypożyczony. Lewicki w ostatnim sezonie I ligi rozegrał 27 meczów i strzelił siedem goli. Moneta w 32 spotkaniach zdobył jedną bramkę. Norkowski pojawił się na boisku 21 […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Zmiany w ŁKS-ie: Kibu Vicuna nowym trenerem, Arkadiusz Malarz odchodzi

Kibu Vicuna został nowym trenerem ŁKS-u. Hiszpan podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia na kolejne 12 miesięcy. – Szukaliśmy trenera, który będzie kontynuował naszą filozofię, obecną już w Akademii ŁKS i pierwszym zespole. Ważne było również to, że po tych wszystkich ostatnich doświadczeniach nie zamierzamy zrezygnować z obecnego sztabu i dlatego potrzebowaliśmy szkoleniowca z doświadczeniem […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

WIELKA LA ZABAWA W SEWILLI | EUROVLOG #6

Polacy i Hiszpanie rozkręcili przed meczem w Sewilli mega imprezę! Sprawdźcie, czy nasz reporter Jakub Białek dał radę przeżyć! To, że oglądacie ten film, jest spoilerem? Być może.  
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Juventus obserwuje Kacpra Kozłowskiego

Kacper Kozłowski coraz śmielej poczyna sobie w reprezentacji Polski. Wchodząc na boisko w meczu z Hiszpanią został najmłodszym piłkarzem, który kiedykolwiek zagrał na mistrzostwach Europy i już ma swoje miejsce w historii. Nic więc dziwnego, że pomocnikiem Pogoni Szczecin coraz mocniej interesują się kluby zachodnie. Dopiero co włoskie media pisały o Borussii Dortmund, wcześniej padała […]
21.06.2021