post

Opublikowane 07.05.2021 14:04 przez

Jakub Białek

Słowacja opanowała defensywę Piasta Gliwice. A skoro tak, postanowiliśmy porozmawiać z Frantiskiem Plachem, Jakubem Holubkiem i Tomasem Hukiem. Czy ktoś z nich pojedzie na Euro? Dlaczego PKO Bank Polski Ekstraklasa to atrakcyjna liga dla Słowaka? I… dlaczego Holubek nie mógł miło wspominać Placha ze słowackich boisk?

Dlaczego słowaccy piłkarze tak chętnie wybierają naszą ligę?

Frantisek Plach: – Dla słowackiego piłkarza to krok do przodu. Liga jest mocniejsza. Poziom jest wyższy niż na Słowacji.
Tomas Huk: – Też tak myślę. Każdy piłkarz na Słowacji, gdy dobrze gra, chce wyjechać zagranicę. W Polsce jest dobry poziom, fajne stadiony, kibice.
Jakub Holubek: – Zgadzam się z chłopakami. Poziom w Polsce jest większy. I większe zainteresowanie piłką. To dla nas coś lepszego.

To ciekawe o tyle, że ostatnio słowackie kluby eliminują polskie z pucharów.

Frantisek Plach: – W Polsce jest po prostu więcej dobrych drużyn. Poziom jest wyrównany. Gdy gra pierwszy zespół z ostatnim, często się zdarza, że wygrywa ten drugi. Dla mnie na Słowacji jest większa różnica pomiędzy czołówką a końcem tabeli. Słowackie drużyny z czołówki rywalizują równo z polskimi drużynami, ale już te z końca odstają poziomem.
Jakub Holubek: – Kibice to największa różnica.
Frantisek Plach: – I stadiony. Jak ludzie jeszcze mogli przychodzić na mecze, często było ich wielu. Tego brakuje na Słowacji. Nie wszędzie, są też drużyny, na które jeździ sporo kibiców. Ale generalnie nie mamy takich dużych stadionów. Wszystkie mecze są w telewizji. U nas to jeden albo dwa mecze w kolejce.

Spotkałem się z opinią, że kiedy Polacy budowali stadiony, Słowacy budowali akademie.

Jakub Holubek: – Nie wiem, bo nie mam zbyt dużej wiedzy o polskich akademiach. Ale prawdą jest, że dużo słowackich klubów je ma. Teraz jest trend na wychowanków, każdy chce grać młodymi chłopakami. Dla młodych to bardzo dobra sytuacja.

Wasze historie w Polsce są dość podobne. Każdy z was na początku był drugoplanową postacią Piasta. Musieliście trochę czasu spędzić w Gliwicach, żeby zbudować sobie pozycje.

Tomas Huk: – Pierwszy raz żyło zagranicą i dużo się u mnie zmieniło. Był Fero i Holub, zacząłem grać mecze, w pierwszych nie było źle, potem przytrafił się jakiś błąd… No i nie grałem. Musiałem czekać, pracować. Tak musi moim zdaniem być – jak piłkarz nie gra, musi pracować i stawać się codziennie lepszy. A w końcu się doczeka. No i doczekałem się.

Z czego brały się u ciebie te błędy? Na początku popełniałeś ich sporo, teraz już tego nie widać.

Tomas Huk: – Z Lechem graliśmy w domu, była czerwona kartka. Nie chciałem puścić piłkarza. Teraz bym pewnie odpuścił, może by nie trafił. Chciałem za wszelką cenę zablokować akcję. Mecz z Lechią w domu – grałem bardzo dobrze, też przytrafił się jeden błąd. Nie wiem, były też mecze, w których grało mi się super.
Jakub Holubek: – Mój początek był trudny. Trener miał jedenastu zawodników, którzy grali. Na moje miejsce był Mikkel Kirkeskov, ciężko byłoby go zmieniać, gdy był jednym z topowych zawodników w Ekstraklasie. Musiałem poczekać. Mikkel odszedł, teraz gram. I jestem zadowolony.
Frantisek Plach: – Ja po prostu wiedziałem, gdzie idę. Że przychodzę do klubu, w którym jest Jakub Szmatuła, legenda w Gliwicach. Wiedziałem, że na początku nie będę bronić. Pierwsze pół roku siedziałem na ławce. Stwierdziłem, że jak dostanę szansę, muszę być przygotowany i ją wykorzystać. Myślę, że się udało.

Udało, bo dość szybko zostałeś wybrany najlepszym bramkarzem w Ekstraklasie. Sądzisz, że teraz ta historia się teraz powtórzy?

Frantisek Plach: – Nie wiem, nie myślę o tym. Po prostu skupiam się na meczach i na codziennej pracy na treningach. Jak mnie wybrali, też o tym nie myślałem. Chciałem po prostu bronić jak najlepiej. Zawsze taka statuetka to duży plus, ale nie skupiam się na tym.

To zapytam inaczej – jesteś tej wiosny w wyższej formie niż w sezonie mistrzowskim?

Frantisek Plach: – Nie wiem, czy w wyższej. Nie potrafię tego ocenić. Forma po prostu jest. Na pewno z tego się cieszę. Jak popatrzymy na statystyki, gdy zostawałem najlepszym bramkarzem, wcale nie miałem najwięcej meczów na zero z tyłu. Miałem po prostu dobre interwencje. Potem, w kolejnym sezonie, miałem najlepsze statystyki z całej Ekstraklasy. Najważniejsze są dla mnie wyniki drużyny. Jak drużyna gra w czołówce, tak i mnie jest łatwiej o formę.

Zdarzyła ci się kiedyś taka interwencja jak z Lechem, gdy przykleiłeś piłkę do słupka?

Frantisek Plach: – Nie zdarzyła. Chciałem wybić piłkę. Wyszła kombinacja, refleksu, szczęścia i przypadku. Chciałem wybić ręką na rzut rożny, na szczęście piłka się przykleiła i nie wpadła do bramki. To taka interwencja, która się zdarza raz na kilka sezonów.

Byliście kumplami zanim trafiliście do Polski?

Frantisek Plach: – Wiedzieliśmy o sobie, ale nie graliśmy razem w żadnym klubie. Taka typowa znajomość z boiska, a nie bliscy koledzy. Dopiero w Gliwicach fajnie się zakumplowaliśmy.
Jakub Holubek: – Ja Fero doskonale zapamiętałem. Graliśmy przeciwko sobie. Ja byłem w Żilinie, Fero w Senicy. Wygrywaliśmy wysoko na naszym stadionie. Strzeliliśmy kolejną bramkę. Chciałem dobić piłkę, lecz ta była już w siatce. Fero się rzucił i kontuzjował mi kostkę!

Poważna kontuzja?

Jakub Holubek: – Poważna. Pauzowałem 2-2,5 miesiąca.
Frantisek Plach: – Tak sobie myślę, że skoro było już 5:0, to było niepotrzebne! (śmiech) Uznajmy, że to przypadek.
Tomas Huk: – Jakub grał w Trenczynie, Żilinie, zdobywał mistrzostwa, puchary, oglądałem jego mecze w kadrze. Fero też grał w Senicy, kilka razy przeciwko sobie zagraliśmy.

W jakim języku porozumiewacie się na boisku? Było nie było, w obronie Piasta jest przewaga Słowaków.

Frantisek Plach: – Po polsku. Chyba że krzyczę na szybko na chłopaków, to po słowacku. Ale to naturalne. Staram się używać polskiego, żeby nie było sytuacji, że część chłopaków nie wie, o co chodzi. Języki mamy bardzo podobne, szybko można się nauczyć polskiego.

Ile potrzebowaliście, by mówić po polsku?

Frantisek Plach: – Gdy przychodziłem do Piasta, był tu jeszcze Martin Bukata. Cały czas z nim rozmawiałem, we wszystkim mi pomagał i przez to nie nauczyłem się języka tak szybko. Dopiero gdy odszedł, został mi tylko Michal Papadopulos. Nie mieszkał w Gliwicach, spędzałem więcej czasu sam. Po pół roku nie miałem już z kim porozmawiać po słowacku, wtedy poszedłem w górę. Niecały rok i już potrafiłem się dobrze dogadać.
Tomas Huk: – Mamy dużo Polaków w szatni, trener mówi też zawsze po polsku. Każdy piłkarz musi się uczyć języka. Jest nas tutaj trzech, język jest bardzo podobny. Ze wszystkimi rozmawiamy tylko po polsku. Dla nas super, łatwiej się w ten sposób nauczyć.
Jakub Holubek: – Ja jak chłopaki, potrzebowałem jakieś pół roku. Czasami się jeszcze zapytam Frantiska, co znaczy dane słowo, ale rozumiem już prawie wszystko.

Kto wygra na Euro – Polska czy Słowacja?

Jakub Holubek: – Słowacja!
Frantisek Plach: – Ogólnie ciężki mecz przed nami.

Jakie są wasze najsłabsze punkty w reprezentacji?

Frantisek Plach: – Nie możemy powiedzieć! Holub jest w kadrze, wie najlepiej.
Jakub Holubek: – Na tym poziomie nie ma już słabych punktów. Ciężko mi coś wskazać. Może to, że wielu zawodników, którzy są podstawowi, nie gra w swoich drużynach?

Jakub, jesteś zadowolony z ostatniego zgrupowania? Sądzisz, że pojedziesz na Euro?

Jakub Holubek: – Sądzę, że nie pojadę. Ale na ostatnie zgrupowanie też nie miałem jechać. Pojawił się problem zdrowotny, więc musiałem jechać. Teraz też może być tak, że pojadę jako rezerwowy.

Słowacka kadra jest jeszcze w kryzysie? Zmieniliście trenera, wyniki i styl nie były zbyt dobre. To już za wami?

Jakub Holubek: – Ostatni mecz z Rosją wygraliśmy. Kadra się poprawiła. Wielu zawodników nie gra w klubach i to jest problem. Były zmiany, ale pierwsze mecze graliśmy za szybko. Grała liga, ktoś przyjechał w niedzielę, ktoś w środę. Mieliśmy może dwa treningi, gdy byliśmy wszyscy razem i już trzeba było wychodzić na boisko. Mieliśmy problemy z piłkarzami, którzy grają w Niemczech. Nie mogli przyjechać. Wszystko było tak na szybko. Wcześniej był ten tydzień, żeby przygotować się taktycznie, zgrać. Wiele mini-problemów mieliśmy na tym zgrupowaniu. W dwóch pierwszych meczach jeszcze nie wszystko funkcjonowało, w trzecim było już lepiej.

Słowaccy bramkarze z Ekstraklasy są należycie doceniani? Frantisek, znalazłeś się ostatnio na liście rezerwowych, ale szanse na zagranie w kadrze wciąż masz małe.

Frantisek Plach: – Mamy dużo dobrych bramkarzy. Pierwsi dwaj bramkarze grają w Premier League. Dalej jest Dusan Kuciak i młody bramkarz ze Slovana, Dominik Greif. Wszyscy zasługują na to miejsce. Gdy jest duża konkurencja, wszyscy nie mogą się załapać. Trenerzy zdecydowali się na tych a nie innych. Nie powiem, że są niedoceniani, bo jest tam Dusan. W polskiej lidze broni pięciu-sześciu dobrych bramkarzy, wszyscy nie mogą być w kadrze.

Dlaczego Piast będzie na czwartym miejscu i awansuje do pucharów? Czujecie się faworytem?

Tomas Huk: – Nie wiem, czy czujemy się faworytem. Pamiętam, jak była siódma kolejka. Mieliśmy jeden punkt, a teraz walczymy o europejskie puchary. W ostatnich kilkunastu meczach mieliśmy tylko dwie porażki. Jesteśmy z tego zadowoleni. Musimy patrzeć tylko na kolejny mecz i dać z siebie wszystko, tak jak w ostatnich meczach. Nawet, jeśli straciliśmy punkty, to zostawiliśmy zdrowie na boisku. Jak damy z siebie wszystko, będziemy na koniec zadowoleni.

Fot. FotoPyK / newspix.pl

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Serie A
19.09.2021

Juventus rozsiada się w strefie spadkowej. Szczęsny tym razem w roli ratownika

Ostatnio wspominaliśmy, że Salernitana w całej swojej historii ma mniej meczów w Serie A niż jej nowy piłkarz, Franck Ribery, występów w Lidze Mistrzów. Beniaminek rozgrywek grał we włoskiej ekstraklasie przez zaledwie dwa sezony, teraz zaczął trzeci. Co to ma do rzeczy, skoro mówimy o meczu Juventusu z Milanem? Ano to, że Salernitana jest także […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Messi zagubiony w Parku Książąt

Powiecie, że porównywanie początków Leo Messiego i Cristiano Ronaldo w nowych klubach jest nie do końca fair. Bo Portugalczyk, który jadł chleb z kilku piłkarskich pieców, wraca do domu, a Argentyńczyk po raz pierwszy opuścił swój. Bo nieco inaczej wyglądały ostatnie tygodnie czy też miesiące w przypadku obu panów i nowy piłkarz Manchesteru United jest lepiej […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Duet Vinicius-Benzema uciszył Mestalla!

Ktoś mógłby powiedzieć, że Real nie zasłużył na komplet punktów. Ale to teza, której raczej nie dałoby się obronić. Valencia wyglądała dobrze, momentami nawet bardzo. Miała swoje okazje, potrafiła prowadzić grę i również dobrze bronić. Przecież do 86. minuty Real właściwie nie miał stuprocentowej sytuacji, defensywa Nietoperzy funkcjonowała jak należy. Ale na samym końcu zadecydowała […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Na kłopoty… Baranowski

Legia Warszawa miała prawo stęsknić się za gładkimi zwycięstwami w meczach ligowych. Za takimi, przy których trzeba się trochę napocić – oczywiście też, bowiem mistrz Polski po raz ostatni w Ekstraklasie w triumfował, gdy na ulicach rządziły jeszcze zwiewne sukienki i szorty. Ale, tak w ogóle, taka przekonująca wygrana, która nie pozostawia złudzeń co tego, […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Liga Minus – czy to jest ten sezon dla Lecha?

Żyjemy, bawimy się, tańczymy, gadamy. Liga Minus w topowym składzie: – Leszek Milewski – Przemysław Michalak – Maciej Wąsowski Prowadzi Paweł Paczul, który – nie wiadomo z jakiej racji i po co w ogóle, jak zawsze – kryje się pod pseudonimem Grzegorz Jugosłowianin. Zapraszamy o 22:00. 
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie: zaginęła Warta Poznań

Nie spodziewaliśmy się fajerwerków po starciu Górnika z Wartą, bo obie ekipy mają swoje problemy i nie przekonują na początku sezonu. Trudno wierzyć, że odegrają w tym roku jakieś znaczące role. I cóż… ekstraklasowa logika nie zrobiła tym razem fikołka, obejrzeliśmy słaby mecz, o którym wypada zapomnieć dość szybko (nie będzie to trudne). Natomiast oddajmy […]
19.09.2021
Weszło
17.09.2021

Historyczna chwila. Jest pożytek z Solera!

17 września – zapiszcie tę datę w kalendarzach. Ian Soler przyczynił się do zwycięstwa jakiejś drużyny i… nie była to wcale ekipa przeciwników Zagłębia Lubin. To dzięki niemu lubinianie strzelili decydującego gola. Tego dnia może zdarzyć się wszystko. Rzuciła was dziewczyna? Napiszcie do niej, zaprosi was na kawę. Zgubiliście klucze do samochodu? To dziś znajdą […]
17.09.2021
Weszło
15.09.2021

Spartak wykastrowany

Czy Legia zostawiła po sobie lepsze wrażenie w Moskwie? Niekoniecznie. Czy to rywale oddawali strzał za strzałem, podczas gdy Legia czekała na tę jedną, jedyną kontrę? Tak. Ale to Legia w fantastyczny sposób rozpoczyna swoje zmagania w Lidze Europy po – nie bójmy się tego określenia – genialnej akcji Ernesta Muciego. Spartak – Legia. Genialna […]
15.09.2021
Weszło
13.09.2021

Okropny wypadek młodego bramkarza. Potrzebuje środków na rehabilitację

19 lat. Runda wiosenna rozegrana w trzecioligowym Górniku Konin, podczas których w dziesięciu meczach zachowuje sześć czystych kont i dwa razy zostaje wybrany do jedenastki kolejki. Zaproszenia na testy od klubów z pierwszej ligi. Ksawery Szymczak, bramkarz z rocznika 2002, miał przed sobą przyszłość. Drzwi do poważnej piłki stały otworem. Aż do katastrofy, która wydarzyła […]
13.09.2021
Live
12.09.2021

LIVE: Raków czy Lech? Hit kolejki!

Dla Zagłębia najlepiej byłoby, gdyby wszystkie mecze grało u siebie. W delegacjach radzi sobie… dyskusyjnie. A że dziś przyjeżdża do Gliwic, nie wróżymy mu niczego dobrego. W kolejnych meczach zobaczymy, czy Lechia poradzi sobie przy Reymonta, a na zakończenie hit kolejki – Raków kontra Lech. Zapraszamy! 
12.09.2021
Weszło
11.09.2021

Boniek wciąż najgorętszym nazwiskiem w polskiej piłce

Zbigniew Boniek nie jest już prezesem PZPN-u, mimo to jego nazwisko będzie podczas tego weekendu wzbudzało największe kontrowersje. Ale nie przez działalność byłego sternika polskiej piłki, a jego bratanka, Marcina Bońka, którego interwencja miała kluczowe znaczenie dla wyniku meczu Śląska z Legią. Naszym zdaniem sprawa jest… co najmniej niejednoznaczna. I mamy duży problem, by opowiedzieć […]
11.09.2021
Ekstraklasa
11.09.2021

Stara, dobra Dośrodcovia

W ostatnich dwóch meczach Cracovia dała sygnał, że może wcale nie jest z nią tak źle. Zaczęliśmy posądzać ją nawet o ogarnięcie się, a stały punkt Ligi Minus, czyli pytanie „Czy Cracovia spadnie?”, na chwilę stracił na aktualności. Ale dziś obejrzeliśmy Dośrodcovię w pełnej krasie. Jedynym pomysłem „Pasów” na Górnika było właśnie pałowanie piłek w […]
11.09.2021
Liczba komentarzy: 1
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sierot
Sierot
4 miesięcy temu

Ludzie złoci! Czy Wy macie jakieś pojęcie o zasadach wstawiania przecinków?

Serie A
19.09.2021

Juventus rozsiada się w strefie spadkowej. Szczęsny tym razem w roli ratownika

Ostatnio wspominaliśmy, że Salernitana w całej swojej historii ma mniej meczów w Serie A niż jej nowy piłkarz, Franck Ribery, występów w Lidze Mistrzów. Beniaminek rozgrywek grał we włoskiej ekstraklasie przez zaledwie dwa sezony, teraz zaczął trzeci. Co to ma do rzeczy, skoro mówimy o meczu Juventusu z Milanem? Ano to, że Salernitana jest także […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Messi zagubiony w Parku Książąt

Powiecie, że porównywanie początków Leo Messiego i Cristiano Ronaldo w nowych klubach jest nie do końca fair. Bo Portugalczyk, który jadł chleb z kilku piłkarskich pieców, wraca do domu, a Argentyńczyk po raz pierwszy opuścił swój. Bo nieco inaczej wyglądały ostatnie tygodnie czy też miesiące w przypadku obu panów i nowy piłkarz Manchesteru United jest lepiej […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Duet Vinicius-Benzema uciszył Mestalla!

Ktoś mógłby powiedzieć, że Real nie zasłużył na komplet punktów. Ale to teza, której raczej nie dałoby się obronić. Valencia wyglądała dobrze, momentami nawet bardzo. Miała swoje okazje, potrafiła prowadzić grę i również dobrze bronić. Przecież do 86. minuty Real właściwie nie miał stuprocentowej sytuacji, defensywa Nietoperzy funkcjonowała jak należy. Ale na samym końcu zadecydowała […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Tworek: Powiedzieliśmy sobie, że to będzie cholernie ciężki sezon

– Powiedzieliśmy sobie w szatni, że zdajemy sobie sprawę z tego, że to będzie dla nas cholernie ciężki sezon i takie mecze będziemy grali co tydzień. Wynik będzie się kręcił wokół 0:1, 1:1, 1:0. Musimy zrobić wszystko, żebyśmy to my zdobywali tę jedną bramkę i mogli się wybronić, by móc potem cieszyć się szatni – […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Sensacyjne plany transferowe Barcelony. Jednak znajdą się pieniądze?

„Mundo Deportivo” w obszernym tekście o planach transferowych Barcelony donosi, że ta latem przyszłego roku znajdzie jednak fundusze na okazały budżet transferowy. Katalończycy – mimo spory długów – mają sięgnąć po kogoś z trio Paul Pogba, Erling Haaland lub Dani Olmo. Hiszpańscy dziennikarze w wyjaśnianiu kwestii „skąd Barca weźmie na to kasę?” powołuje się na […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Trener Legii: Graliśmy wolniej niż zwykle. Głowy były zajęte czymś innym

– Rzeczywiście, zagraliśmy wolniej niż zazwyczaj. Ale powtarzam, że w momencie, kiedy głowa jest zajęta czymś innym, to trudno też o większe zaangażowanie – stwierdził Alessio De Petrillo, który dziś zastąpił Czesława Michniewicza na ławce trenerskiej w meczu z Górnikiem Łęczna. De Petrillo zastąpił Michniewicza, który jest zawieszony za czerwoną kartkę obejrzaną przed tygodniem w […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Na kłopoty… Baranowski

Legia Warszawa miała prawo stęsknić się za gładkimi zwycięstwami w meczach ligowych. Za takimi, przy których trzeba się trochę napocić – oczywiście też, bowiem mistrz Polski po raz ostatni w Ekstraklasie w triumfował, gdy na ulicach rządziły jeszcze zwiewne sukienki i szorty. Ale, tak w ogóle, taka przekonująca wygrana, która nie pozostawia złudzeń co tego, […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Liga Minus – czy to jest ten sezon dla Lecha?

Żyjemy, bawimy się, tańczymy, gadamy. Liga Minus w topowym składzie: – Leszek Milewski – Przemysław Michalak – Maciej Wąsowski Prowadzi Paweł Paczul, który – nie wiadomo z jakiej racji i po co w ogóle, jak zawsze – kryje się pod pseudonimem Grzegorz Jugosłowianin. Zapraszamy o 22:00. 
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Sebastian Szymański w formie – kolejna asysta Polaka [WIDEO]

Drugą asystę w tym sezonie zaliczył Sebastian Szymański. Tym razem polski pomocnik popisał się podaniem do Arsena Zakharyana przy golu na 1:0 w starciu z Soczi. To piąty punkt Szymańskiego w klasyfikacji kanadyjskiej na początku sezonu Premier Ligi. Polak w każdym dotychczasowym meczu grał od pierwszej minuty – strzelił trzy gole (z FK Ufa, Achmatem […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Chelsea zdecydowanie lepsza w derbach Londynu

To był mecz do jednej bramki. Chelsea górowała nad Tottenhamem przez całe spotkanie i zasłużenie zgarnęła trzy punkty. Zespół Thomasa Tuchela wrócił na pozycję lidera – jest na czele ligi wespół z Liverpoolem, który ma identyczną liczbę punktów i bilans bramkowy. Chelsea była faworytem tego starcia i nie pozostawiła wątpliwości co do tego, że ona […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Mariusz Złotek zakończył karierę sędziowską

Mecz Legii Warszawa z Górnikiem Łęczna był ostatnim poprowadzonym spotkaniem przez Mariusza Złotka. Przed pierwszym gwizdkiem tego starcia Złotek dostał pamiątkową paterę. Sędziowaniem zajmował się przez 25 lat. Złotek przygodę z sędziowaniem rozpoczął w 1996 roku. Żeby unaocznić jak długo sędziował, to wystarczy powiedzieć, że grający dziś w jego ostatnim meczu Marcel Wędrychowski urodził się […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Polacy zdobyli brązowy medal na Mistrzostwach Europy w amp futbolu!

Gol Jakuba Kożucha przesądził o zwycięstwie biało-czerwonych w starciu o brązowy medal Mistrzostw Europy w amp futbolu. Polacy pokonali reprezentację Rosji 1:0, choć rywale do końca próbowali odrobić straty. Wczoraj biało-czerwoni po zaciętym starciu przegrali w półfinale z Hiszpanią 1:2. Choć po meczu polały się łzy, to dzisiaj stanęli na wysokości zadania. Spotkanie z Rosjanami […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Polak chce grać w reprezentacji Wysp Owczych

Michał Przybylski, były piłkarz m.in. Widzewa Łódź, stara się o farerski paszport. Chciałby zagrać w reprezentacji Wysp Owczych. Ale najpierw musi poczekać na decyzję duńskiej administracji. – Czekam na obywatelstwo i powołanie. Bardzo bym tego chciał – mówi w rozmowie z TVP Sport. Przybylski urodził się w Świnoujściu, ale już w młodości razem z ojcem […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie: zaginęła Warta Poznań

Nie spodziewaliśmy się fajerwerków po starciu Górnika z Wartą, bo obie ekipy mają swoje problemy i nie przekonują na początku sezonu. Trudno wierzyć, że odegrają w tym roku jakieś znaczące role. I cóż… ekstraklasowa logika nie zrobiła tym razem fikołka, obejrzeliśmy słaby mecz, o którym wypada zapomnieć dość szybko (nie będzie to trudne). Natomiast oddajmy […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Kuriozalna sytuacja w Premier League. Wszedł na karnego i go zmarnował

Anglia, zmiana na rzut karny, pudło. Coś nam to podpowiada, prawda? Oczywiście, że finał Mistrzostw Europy, w którym Jadon Sancho i Marcus Rashford wpuszczeni na boisko na rzuty karne w serii jedenastek marnowali swoje szanse. Dzisiaj coś podobnego wywinął Mark Noble. West Ham w 95. minucie meczu z Manchesterem United mógł doprowadzić do wyrównania. Sędzia […]
19.09.2021
Inne sporty
19.09.2021

Robert Kubica mistrzem Europy!

To dobry czas dla Roberta Kubicy. Polak miał niedawno okazję wrócić do Formuły 1, biorąc udział w dwóch wyścigach pod nieobecność Kimiego Raikkonena. Wtedy jednak, co naturalne, okupował miejsca przy końcu stawki. Dzisiaj natomiast może cieszyć się ze zwycięstwa. Zespół Polaka, ORLEN Team WRT, został mistrzem prestiżowej serii European Le Mans Series 2021! Już wczorajsze […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Legenda Romy wróci do Serie A? Tym razem w roli trenera

Daniele de Rossi może wkrótce znów zaistnieć w Serie A. Były piłkarz AS Romy jest jednym z kandydatów do objęcia zespołu Bolonii, gdyby klub zwolnił Sinisę Mihajlovicia. Serb jest na gorącym krześle po tym, jak jego zespół odpadł z Pucharu Włoch po starciu z drugoligowcem. Mihajlović pokonał nowotwór i wrócił do pracy z Bolonią. I […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Rooney: Sytuacja Derby jest przerażająca. Czekają nas trudne dni

– Następne dni będą trudne. Niektórzy pracownicy stracą pracę. Mają kredyty, rachunki do zapłacenia. To przerażające – mówi Wayne Rooney, trener Derby. Klub Kamila Jóźwiaka i Krystiana Bielika jest w poważnych tarapatach finansowych. Do Derby wejdą „administratorzy”, którzy mają naprostować sytuację finansową zespołu Championship. Problemy z płynnością finansową ciągną się za Derby już od kilku […]
19.09.2021